Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 05:22:44 μμ
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νέα μέλη, συστηθείτε!  (Αναγνώστηκε 76292 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Xavier
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2


NECPLVSVLTRA


Προφίλ
« Απάντηση #165 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 11:00:46 μμ »

καλησπέρα σε όλους και από εμένα!

είμαι καινούργιος στο site, αλλά σκέπτομαι να μείνω όσο περισσότερο γίνεται -είναι πολύ ωραία εδώ μέσα!
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #166 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 11:01:57 μμ »

καλος ορισες
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #167 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 11:05:29 μμ »

Καλώς ήλθες στην παρέα
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #168 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 11:06:34 μμ »

Καλος μας ηρθες Xavier .Μπορεις να κατσεις οσο θες εχουμε καλη παρεα καλα ποτα  και ομορφα κοριτσια.Συγνωμη εδω ειναι το σαιτ μετα νομισματα οποτε εχουμε το πρωτο και καλα νομισματα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Xavier
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2


NECPLVSVLTRA


Προφίλ
« Απάντηση #169 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 11:16:07 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Κλείσιμο ματιού
σας ευχαριστώ πολύ όλους!!!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #170 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 03:39:51 μμ »

Kανουμε και πλακιτσες Δημητρακη ε??
ντροπη σου κοτζαμ εποπτης να μην εχεις ιχνος σοβαροτητας πανω σου!!

Καλως ηρθες Xavier , σιγουρα θα εισαι κουρασμενος με τοσο δρομο μεχρι να μας βρεις!!
Αραξε λοιπον εδω  και ξεκουρασου!!  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
lew
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #171 στις: Οκτώβριος 10, 2012, 11:58:46 μμ »

καλησπερα και απο αλλο ενα καινουριο μελος
Καταγράφηκε
william
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 8


Προφίλ
« Απάντηση #172 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 02:45:01 μμ »

καλησπερα σε ολη την παρεα δεν ειμαι συλεκτης απλα εχω κατα τυχη ορισμενα νομισματα σε πολυ καλη-εξερετηκη κατασταση και θελω να παρω γνωμες.. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #173 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 02:46:22 μμ »

καλησπερα σε ολη την παρεα δεν ειμαι συλεκτης απλα εχω κατα τυχη ορισμενα νομισματα σε πολυ καλη-εξερετηκη κατασταση και θελω να παρω γνωμες.. Μεγάλο χαμόγελο
καλος ορισες .
Καταγράφηκε
pierikos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #174 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 04:10:53 μμ »

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ.

Εδώ και αρκετά χρόνια ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη συλλογή νομισμάτων-χαρτονομισμάτων-γραμματοσήμων.  Συχνά πυκνά επισκέπτομαι το φόρουμ για να αντλήσω πληροφορίες σχετικά με διάφορα κομμάτια που έχω.
Δε στοχεύω στη συλλογή ως μορφή επένδυσης διότι προτιμώ να ξοδεύω τις οικονομίες μου σε ταξίδια, ωστόσο έχω αρκετά νομίσματα και συνεχίζω να εμπλουτίζω τη συλλογή με διάφορα, είτε από δικά μου ταξίδια στο εξωτερικό (συλλογές+κοινά νομίσματα από τις συναλλαγές) είτε μαζεύοντας από φίλους.

Για να καταλάβετε το επίπεδο της συλλογής, νομίζω ότι τα σημαντικότερα κομμάτια που έχω είναι τα ασημένια 30άρικα του 1963 και του 1964, τα ασημένια 20αρικα του Παύλου του 1960, ένας ασημένιος Ποσειδώνας και μια ασημένια Δήμητρα.

Από εκεί και πέρα διαθέτω και ορισμένα χρυσά νομίσματα, λίρες βικτώριας, εδουάρδου και ελισσάβετ, τα οποία όμως μέχρι στιγμής τα αντιμετώπιζα ως περιουσιακό στοιχείο (λόγω χρυσού) παρά ως τμήμα της νομισματικής συλλογής.

Με τη δική σας βοήθεια μέσω της online εκτίμησης ελπίζω να ενημερωθώ περισσότερο για το τι κοστίζει η συλλογή μου.

Καλώς βρεθήκαμε

Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #175 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 04:13:47 μμ »

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ.

Εδώ και αρκετά χρόνια ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη συλλογή νομισμάτων-χαρτονομισμάτων-γραμματοσήμων.  Συχνά πυκνά επισκέπτομαι το φόρουμ για να αντλήσω πληροφορίες σχετικά με διάφορα κομμάτια που έχω.
Δε στοχεύω στη συλλογή ως μορφή επένδυσης διότι προτιμώ να ξοδεύω τις οικονομίες μου σε ταξίδια, ωστόσο έχω αρκετά νομίσματα και συνεχίζω να εμπλουτίζω τη συλλογή με διάφορα, είτε από δικά μου ταξίδια στο εξωτερικό (συλλογές+κοινά νομίσματα από τις συναλλαγές) είτε μαζεύοντας από φίλους.

Για να καταλάβετε το επίπεδο της συλλογής, νομίζω ότι τα σημαντικότερα κομμάτια που έχω είναι τα ασημένια 30άρικα του 1963 και του 1964, τα ασημένια 20αρικα του Παύλου του 1960, ένας ασημένιος Ποσειδώνας και μια ασημένια Δήμητρα.

Από εκεί και πέρα διαθέτω και ορισμένα χρυσά νομίσματα, λίρες βικτώριας, εδουάρδου και ελισσάβετ, τα οποία όμως μέχρι στιγμής τα αντιμετώπιζα ως περιουσιακό στοιχείο (λόγω χρυσού) παρά ως τμήμα της νομισματικής συλλογής.

Με τη δική σας βοήθεια μέσω της online εκτίμησης ελπίζω να ενημερωθώ περισσότερο για το τι κοστίζει η συλλογή μου.

Καλώς βρεθήκαμε


καλος ορισες και εσυ .
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #176 στις: Οκτώβριος 13, 2012, 06:44:10 μμ »

Καλωσηλθες στην παρεα μας   Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Douglas Whittacker
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1483


Προφίλ
« Απάντηση #177 στις: Μάιος 14, 2016, 10:45:41 μμ »

Παράθεση
Προειδοποίηση: αυτό το θέμα δεν έχει λάβει απαντήσεις για τουλάχιστον 120 ημέρες.
Αν δεν θέλετε σίγουρα να απαντήσετε, παρακαλούμε σκεφτείτε την περίπτωση να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα.

Χαιρετώ.

Ακριβώς αυτή την προειδοποίηση είδα, και είπα:
"Εδώ θα γράψω το πρώτο μου μήνυμα (χαιρετισμού). Γιατί να ξεκινήσω νέο θέμα?" Είναι δε το θέμα με τις περισσότερες απαντήσεις στην κατηγορία του. Για κάποιο λόγο όμως, η συμμετοχή σε αυτό σταμάτησε τον Οκτώβριο του 2013. Ε, το ξαναζωντανεύω!

Μου πήρε αρκετό καιρό να "γραφτώ" στο site (δεν ξέρω γιατί), το email ενεργοποίησης δεν ήρθε ποτέ (και στα spam κοίταζα, δεν είμαι κανας άσχετος), τέλος πάντων τέλος καλό, όλα καλά. Σήμερα ξαναδοκίμασα, και είδα ότι το username μου "χρησιμοποιείται".

Χαιρετώ λοιπόν όλη την παρέα, δεν έχω να κάνω τίποτα δηλώσεις έναρξης, και άρχισα ήδη να ενεργοποιώ "ειδοποιήσεις" για θέματα που μ' ενδιαφέρουν.
Σιγά-σιγά θα γνωριστούμε.
Καταγράφηκε
acal
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1099


Investments: you expect to have fun and make money


Προφίλ
« Απάντηση #178 στις: Μάιος 15, 2016, 08:57:18 μμ »

Ας το κρατήσω και εγώ ζωντανό το θέμα , να χαιρετήσω λίγο καθυστερημένα και να καλωσορίσω τον Douglas Whittacker .

Καταγράφηκε
yianis.t
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« Απάντηση #179 στις: Μάιος 17, 2016, 04:36:09 μμ »

Καλησπέρα σε όλους.
Να συστηθώ και εγώ στο forum. Eίμαι ο Γιάννης από το Κιλκίς, χημικός.

Φοβερό φόρουμ, με πολλά ενδιαφέροντα θέματα από/για ειδικούς και μη, ταυτόχρονα διασκεδαστικό και με κόσμιο επίπεδο διαλόγων.   

Με την ευκαιρία αυτή, να ευχαριστήσω θερμά τους incredible και alkimel, τα δύο πρώτα μέλη με τα οποία γνωρίστηκα πρόσφατα και οι εντυπώσεις που απεκόμισα είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ.
Ειδικά η δεύτερη κάπως περιπετειώδης, αλλά αίσια.

Keep it up guys !!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences