Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 04:01:19 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 Λεπτα 1912 Πλαγια Ανατροπη  (Αναγνώστηκε 6645 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« στις: Μάρτιος 25, 2012, 02:32:23 μμ »

Καλημερα σε ολους ,θα ηθελα εναν σχολιασμο για αυτο το 20 λεπτο με πλαγια ανατροπη ,ευχαριστω
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 25, 2012, 10:26:59 μμ »

Αν η φωτο ειναι ακριβως οπως μας δειχνεις Βασιλη δεν λεγετε πλαγια ανατροπη αλλα εκεντρος? παρακεντρος? προσανατολισμος (αν θυμαμε καλα την ορολογια του, πλιζ διορθωστε με αν το λεω λαθος)
Εμφανιζετε σε πολλες περιπτωσεις στα νομισματα η μια εκ των δυο μητρων να μην τοποθετηθει σωστα και το νομισμα αν τυπωνετε με αποκλιση κεντραρισματος.
Προσωπικα εχω ενα ταληρο του Γεωργιου ετσι αλλα οχι τοσο εντονο οσο αυτο που μας δειχνεις!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 25, 2012, 11:25:27 μμ »

Γιωργο δεν ξερω την ορολογια για αυτο το σφαλμα,θα το πω μετατοπιση αξονα ,γιατι σιγουρα ειναι και μαλιστα παρα πολυ ,ειναι 63 μοιρες ,παρα πολυ σε σχεση με συνηθισμενες μετατοπισεις οπου εχω δει 25-35 μοιρες,πολυτιμη βοηθεια δινουν οι φωτογραφιες στο φακελακι οπου φαινεται ακριβως η μετατοπιση του αξονα
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 26, 2012, 10:13:09 πμ »

αγαπητε βασιλη ενδιαφερον,ειναι αποκλιση της ευθυγραμισης της οψης του νομισματος.αλλο,η πλαγια ανατροπη και ευθυγραμιση μεταλλιου που ελεγαν παλια, οταν κοιταγες ενα νομισμα,οπως η ποικιλια του κρητικου δεκαλεπτου που ειναι αξιοπροσεκτη και οικονομικως!!!σιγουρα το δικο σου ειναι στραβη! ευθυγραμιση,οσο για τιμη,οι συλλεκτες του ειδους εχουν διαφορες εκτιμησεις!!!αν ειναι δικο τους, αξιζει μια περιουσια,αν ειναι αλλου συλλεκτη, δεν ειναι αξιολογο!!!εγω ειμαι καπου στην μεση,αναλογως αξιολογης διαφορας,οπως ονομαζουν τα διαφορα λαθη, κακεκτυπα,σφαλματα,ποικιλιες,και οπως θελει ο καθενας τα ονοματιζει.σε χαιρετω,οπως και ολην την παρεα,γιαννηςτ. 
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 26, 2012, 11:13:14 πμ »

Γιαννη καταλαβαινω οτι αν ηταν κανονικη πλαγια ανατροπη θα μιλουσαμε για καλη αξια ,προς θεου δεν κρινω τα παντα μονο απο την υποτιθεμενη αξια ,στο συγκεκριμενο με εντυπωσιασε πολυ η τοσο μεγαλη διαφορα σε μοιρες ευχαριστω .
Καταγράφηκε
geoval
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 26, 2012, 07:48:31 μμ »

Πολύ σωστή η παρατήρηση του φίλου, δεν πρέπει να κρίνουμε τα παντα μονο απο την υποτιθεμενη αξια. Η μετατόπιση του άξονα ειδικά σε τέτοιο βαθμό είναι ένα πολύ ενδιαφέρον λάθος. 
Καταγράφηκε
mixahl
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 23, 2012, 01:47:39 μμ »

το νομισμα παιδια ειδα σε μια σελιδα στο internet οτι κοστιζει 400 ευρω και οτι το αγορασε πολυ καλα καποιος τωρα για την πλαγια ανατροπη που λετε δεν καταλαβαινω και πολλα παντος αν καταλαβα καλλα αν το νονιασμα το γυρισεις αναποδα ειναι κεντραριμενο να το πω και ειναι και καθαρο και κατι αλλο που μπωρω να τα πουλησω αυτα και καποια αλλα που εχω αν ξερει καποιοσ καποιο τηλεφωνο η mail να τα πουλησω ασ μου γραψει να επικοινωνησω ευχαριστω
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 23, 2012, 02:39:26 μμ »

Mιχαλη για βαλε μας την σελιδα οπου ειδες να πουλανε το συγκεκριμενο νομισμα 400 ευρω;
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 23, 2012, 02:49:08 μμ »

Ναι μιχαλη βαλε το link να δουμε το νομισμα ,Παντως το δικο μου δεν το πουλησα και φυσικα ουτε για αστειο δεν απαιτω 400 ευρω,
Καταγράφηκε
sub-mariner
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 23, 2012, 06:01:13 μμ »

400 ευρω  Απορία Έκπληξη Απορία Έκπληξη

Ειμαι πλουσιος!!! Σαρκασμός
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 23, 2012, 10:10:35 μμ »

Που; ειναι Mιχαλη οι φωτογραφιες του νομισματος;θα το δουμε;
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences