Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 12:59:49 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Aξιολογηση χρυσων αμερικανικων !  (Αναγνώστηκε 7383 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 12, 2015, 11:26:56 μμ »

Επειδή μου έγινε μια επίθεση με προσωπικό μήνυμα ήθελα να επισημάνω ότι δεν υπονόησα κάτι για την εκτίμηση του Chris ούτε έχω κάποιο πρόβλημα με τον άνθρωπο.Ισα ίσα εδώ όλοι οι διαχειριστές ειναι αντικειμενικοί και προσπαθούν πάντα να βοηθούν τα μέλη με τις απόψεις τους.Απλως επειδή δεν ειναι καλές οι φωτό ίσως να υπάρχει μια πιθανότητα να ειναι γνήσιο το κομμάτι.
Την προηγούμενη φορά μάλλον αυτό ειχε συμβεί ειχε ανεβάσει Φιλος δυο παρόμοια Νομισματα και οι απόψεις ήταν ότι ήταν μάλλον πλαστα τελικά όμως πιστοποιήθηκαν από την Ngc.
Προσωπικά μου έχουν περάσει από τα χέρια Τουλάχιςτον 4 κομμάτια Λιρες του 1917 που γνώριζα ότι κατα 99% ήταν αντίγραφα παρόλααυτα για το 1% τα έστειλα για πιστοποίηση προτιμώντας να χάσω 30 ευρω παρά αρκετές εκατοντάδες ευρω.Γιαυτο πρότεινα στον Χάρη να το στείλει για πιστοποίηση το δολάριο.
Chris συγνώμη αν δεν εκφραστικά πιο αναλυτικά πιο πάνω.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 13, 2015, 05:28:55 μμ »

Kαλησπέρα Χάρη τώρα είδα τα νομίσματα σου δεν μπορώ να κάνω εκτίμηση βαθμών λόγω κακών φωτό.
Αυτό που κοίταξα ήταν μόνο το $1 με φοβίζει να σου πώ άν και έχω δεί έκκεντρη τύπωση αυθεντική, αυτό που θέλω να προσέξεις που το έχεις στα χέρια είναι άν έχει matte πεδίο και κυρίως άν είναι σαγρέ κάπως.
Μία διόρθωση, στην πιστοποίηση των χρυσών στην pcgs η τιμή είναι 45ευρώ και όχι 30.
Καταγράφηκε
HARRISGREECE
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 922


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 09:02:31 πμ »

Θελω να ευχαριστησω και τον χριστο και τον θοδωρη και τον πανο και τον δημητρη για την βοηθεια σας ....
Οι γνωσεις μου σε σχεση με καποιους φιλους είναι περιορισμενη οποτε είναι δεκτη οποιαδήποτε αποψη/γνωμη σας από την στιγμη που ζηταω την βοηθεια σας σε πραγματα τα οποια δεν γνωριζω !!!
Θα προσπαθήσω να τα παω για πιστοποιηση ώστε τελικα να αποδειχθεί κατά ποσο η όχι είναι αυθεντικα ....
Σας ευχαριστω και παλι

χαρης
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 09:09:09 πμ »

Χάρη καλημέρα, πολύ καλά θα πράξεις, και οι δύο εταιρείες στα Αμερικανικά νομίσματα έχουν την μέγιστη αξιοπιστία. Υπάρχει μια αποστολή από τον Κώστα Κ που μαζεύει νομίσματα για την NGC, οπότε αν δεν έχεις προγραμματίσει με κάποιον άλλο φίλο μπορείς να του τα δώσεις. Το μόνο που θα σε παρακαλέσω, είναι να μας ενημερώσεις για τα αποτελέσματα, μιας και θα είναι ένα ακόμη μάθημα στην πορεία μας.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
gmar80
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 391


εσεται ημαρ


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 12:20:23 μμ »

Καλησπερα και απο μενα.Επειδη ετυχε να εχω παρομοιο περιστατικο με αμερικανικα χρυσα θα σε συμβουλεψω να τα στειλεις για πιστοποιηση χωρις σκεψη ανεξαρτητα αν παίζει να ειναι κοπιες.το πολυ να χασεις το 35αρι.Αν ειναι γνησια ομως θα παρεις υπεραξια.Μην αποθαρηνεσαι.Εγω πηγα και σε μαγαζια στην αθηνα και μου τα εβγαζαν κοπιες οποτε μονο τη πιστοποιηση θα βγαλεις ακρη.
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 01:31:26 μμ »

Και για του λόγου το αληθές εδώ ειναι το θέμα του Γιώργου που λέγανε οτι  ειναι κόπια
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=19093.0
και
εδω
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=19624.msg280943#msg280943
Ενώ μια χαρά πιστοποιηθηκαν τα δολάρια στην Ngc
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2015, 02:06:06 μμ από Smartmorpheus » Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 01:52:48 μμ »

Στείλε μου αν θέλεις Θωδωρή το cert number από το δολάριο του 1857 με πμ.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 02:14:23 μμ »

Είχα κάνει λάθος στο Λινκ ειναι δυο τα δολάρια που αμφισβητήθηκε η γνησιότητα τους τα παραθέτω όπως και τις φωτό των πιστοποιημένων.



Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
gmar80
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 391


εσεται ημαρ


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 03:05:29 μμ »

Καλα ειδικα για το 1853c αυτα που ειχα ακουσει απο διαφορους δεν περιγραφονται
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 03:08:00 μμ »

Καλα ειδικα για το 1853c αυτα που ειχα ακουσει απο διαφορους δεν περιγραφονται
Για πες μας τι σου είπαμε εδώ μέσα, γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι γραμμένο που να μαρτυρά το τόσο τραγικό που το παρουσιάζεις.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 03:18:20 μμ »

gmar, ουτε εγω βλεπω να εχει γραφτει εδω στα δυο θεματα του λινκ κατι περιεργο.
Και στα δυο εγω σου ειχα γραψει να τα πιστοποιησεις για να δεις γνησιοτητα, ο δε cris σου ειπε το ιδιο, με καποιες επιφυλαξεις για το ενα.
Ετσι οπως το γραφεις, προσβαλεις ανθρωπους που αφιλοκερδως ασχοληθηκαν με νομισματα σου που ΕΣΥ εβαλες για εκτιμηση.
Εκτος εαν σου εκανε κανεις προταση απο εδω να στα αγορασει στο χρυσο τους επειδη ειναι πλαστα, οποτε βγες να το πεις ευθαρσως ποιος και γιατι.
Οσο για τις εκτιμησεις, απο φωτο παντα υπαρχει περιθωριο λαθους, εαν δεν θελετε να ακουτε γνωμες αλλων, απλα μην τις ζητατε.
Οχι να ζητατε και τα ρεστα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
gmar80
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 391


εσεται ημαρ


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 03:29:07 μμ »

Καλα ειδικα για το 1853c αυτα που ειχα ακουσει απο διαφορους δεν περιγραφονται
Για πες μας τι σου είπαμε εδώ μέσα, γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι γραμμένο που να μαρτυρά το τόσο τραγικό που το παρουσιάζεις.
Παρακαλω να διαβαζετε καλα τι γραφω .ειδες πουθενα να γραφω οτι μου ειπανε εδω μεσα?εγω γενικα μιλησα.και εχω αναφερθει και σε 3 επαγγελματιες με μαγαζια στην αθηνα που μου ειπαν οτι δεν εζει καμια αξια.
Καταγράφηκε
gmar80
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 391


εσεται ημαρ


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 03:30:31 μμ »

gmar, ουτε εγω βλεπω να εχει γραφτει εδω στα δυο θεματα του λινκ κατι περιεργο.
Και στα δυο εγω σου ειχα γραψει να τα πιστοποιησεις για να δεις γνησιοτητα, ο δε cris σου ειπε το ιδιο, με καποιες επιφυλαξεις για το ενα.
Ετσι οπως το γραφεις, προσβαλεις ανθρωπους που αφιλοκερδως ασχοληθηκαν με νομισματα σου που ΕΣΥ εβαλες για εκτιμηση.
Εκτος εαν σου εκανε κανεις προταση απο εδω να στα αγορασει στο χρυσο τους επειδη ειναι πλαστα, οποτε βγες να το πεις ευθαρσως ποιος και γιατι.
Οσο για τις εκτιμησεις, απο φωτο παντα υπαρχει περιθωριο λαθους, εαν δεν θελετε να ακουτε γνωμες αλλων, απλα μην τις ζητατε.
Οχι να ζητατε και τα ρεστα.
Παρακαλω να διαβαζετε τι γραφω και να μην εισαστε μονιμως με το δαχτυλο στη σκανδαλη ετοιμοι να πυροβολησετε.
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 03:45:34 μμ »

Το νόημα του θέματος ειναι ότι από τις φωτογραφίες δεν μπορεί να γίνει εκτίμηση 100% άρα οι εκτιμήσεις γνησιότητας ειναι υποκειμενικές.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 15, 2015, 07:21:18 μμ »

Το νόημα του θέματος ειναι ότι από τις φωτογραφίες δεν μπορεί να γίνει εκτίμηση 100% άρα οι εκτιμήσεις γνησιότητας ειναι υποκειμενικές.
Και όχι μόνο,στο χέρι τα έχεις τα Αμερικάνικα και 100% δεν είσαι σίγουρος.
Τώρα από φωτό μόνο τα κραυγαλέα μπορείς να εντοπίσεις.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences