Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 11:21:00 μμ
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10λεπτα 20λεπτο και 2λεπτο 1900  (Αναγνώστηκε 33770 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #105 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 10:21:07 μμ »

Εγώ του προ-πάππου μου την συλλογή θα την κρατούσα και μόνο προς τιμή του, ίσως να σκεφτόμουν να έδινα τα διπλά εντάξει αλλά απ΄εκεί και πέρα ...
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #106 στις: Σεπτέμβριος 08, 2015, 10:41:49 μμ »

Εγώ του προ-πάππου μου την συλλογή θα την κρατούσα και μόνο προς τιμή του, ίσως να σκεφτόμουν να έδινα τα διπλά εντάξει αλλά απ΄εκεί και πέρα ...

 Κλείσιμο ματιού +1000 .. Τουλαχιστον απο 1 νομισμα  και μαλιστα αυτα που θα ειναι στην καλυτερη κατασταση
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #107 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 05:41:37 μμ »

Παιδια καλησπερα, σημερα συναντηθηκα με τον Ευτυχη και μου εδειξε τα κοματια του! Επειδη πολλοι δεν πιστεψαν οντως υπαρχουν μαζεμενες τοσες πλαγιες ανατροπες!
Καταρχην ολα τα νομισματα ειναι καθαρισμενα δυστηχως, αλλα ελαφρα καθαρισμενα ευτυχως.
Οι καταστασεις ξεκινανε απο φαην.
Σταθηκα στα δυο καλυτερα κοματια τα οποια φωτογραφισα με το κινητο δυστηχως.

Λοιπον επειδη το παλικαρι θελει να τα πουλησει του προτεινα να τα πιστοποιησει πρωτα. Ακουω λοιπον γνωμες γι αυτα τα δυο νομισματα τι βαθμο θα παρουν, αν υπαρχει πιθανοτητα να γραψουν cleaned η αν χρειαστουν συντηρηση για αναδειχτει καποιο λουστρο.

στις φωτογραφιες η πρωτη και η δευτερη φωτο αντιστοιχουν στο ενα νομισμα και η τριτη, τεταρτη στο δευτερο.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
senso1
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 374


senso1


Προφίλ
« Απάντηση #108 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 06:10:22 μμ »

πολυ ωραια αυτα και τα 2 κομματια αυτα πρεπει να τα στειλει  θα πεταξουν Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
eytyxhs
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 91



Προφίλ
« Απάντηση #109 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 11:49:03 μμ »

Εφτιαξα τη μέρα του Στέλιου σήμερα  Σαρκασμός
Για τι βαθμο τα κάνετε?
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #110 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 12:06:00 πμ »

Πολυ καλα τον συμβουλεψες, γιατι αν τα πιστοποιησει θα εχει πολυ μεγαλυτερη γκαμα πελατων για να τα πουλησει.
Αν ειναι λιγο καθαρισμενα, μπορει να την γλυτωσουν, μπορει και οχι, εξαρταται, αλλα και details cleaned για ενα δυσκολο κοματι ειναι προτιμοτερο απο ενα raw χυμα που πουλιεται απο μια φωτο και ο αλλος δισταζει.
Συντηρηση δεν νομιζω οτι χρειαζεται, δεν βλεπω ιδιαιτερα προβληματα απο τις φωτο, ουτε κατι που "φευγοντας"  θα του ενισχυσει τον βαθμο.
Καλη επιτυχια και καλοπουλητα.
Τι αλλο εχει το σεντουκι του παππου Ευτυχη?
Κανα ταληρακι Κρητικο μηπως??
Κανα διστηλο?? Σαρκασμός Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2015, 12:21:30 πμ από haros » Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
eytyxhs
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 91



Προφίλ
« Απάντηση #111 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 12:26:47 πμ »

Οι φωτογραφίες είναι oversaturated δεν είναι έτσι απο κοντά. Έχουν περισσότερη "μπιχλα" και δεν ειναι γυαλιστερα όπως στις φωτογραφίες. Απλά είχαμε μια συζήτηση οτι αν μπουν για συντήρηση πρώτα λογικά δεν πιστεύω να γράψουν cleaned στο κουτί.
Καταγράφηκε
eytyxhs
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 91



Προφίλ
« Απάντηση #112 στις: Οκτώβριος 02, 2015, 12:31:09 πμ »

Ότι καλό είχε το έβγαλα στη φόρα δεν έχει άλλα καλά.
Πάντως δεν θα μάθουμε ποτέ γιατί ήθελε μόνο ανατροπές   Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
eytyxhs
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 91



Προφίλ
« Απάντηση #113 στις: Νοέμβριος 06, 2015, 09:16:14 μμ »

Καλησπερα παιδια, τα δυο νομισματα που με παροτρυνε ο Στελιος να στειλω για πιστοποιηση πηραν βαθμους! Σαρκασμός 1900A 10 LEPTA MEDAL ALIGNMENT ΑU53 και AU55! Περίμενα παραπάνω αλλά αφού έγραψαν καθαρό βαθμό δεν παραπονιέμαι.

Τα νομισματα συντομα θα φτασουν στα χερια μου. Ευχαριστω απο καρδιας τον Κωστα Κ. που αφιλοκερδως τα εστειλε για λογαριασμο μου χωρις να τον γνωριζω ειναι ενα ατομο απολυτης εμπιστοσυνης.

Τι τιμες πιστευετε μπορει να πουληθουν δεδομενο οτι ειναι δυσκολα κοματια και ειναι σε υψηλους βαθμους ταυτοχρονα. Πειτε παρακαλω τη γνωμη σας ελευθερα για να ξερω και τι να ζητησω!
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #114 στις: Νοέμβριος 06, 2015, 09:21:31 μμ »

Μπραβο Ευτυχη  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
eytyxhs
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 91



Προφίλ
« Απάντηση #115 στις: Νοέμβριος 06, 2015, 09:37:57 μμ »

Μπραβο Ευτυχη  Κλείσιμο ματιού

Ευχαριστώ πολύ η χαρά μου δεν περιγράφεται Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #116 στις: Νοέμβριος 06, 2015, 09:40:21 μμ »

Μπραβο Ευτυχη!  Κλείσιμο ματιού Πολυ καλα κοματια τωρα και μιλας σε αλλη βαση με τους υποψηφιους αγοραστες  Χαμόγελο Απλα θα χρειαστεις χρονο να μαθευτει αν δεν σου γινουν προσφορες ηδη  Κλείσιμο ματιού

Να πω και εγω τη γνωμη μου επειδη τα ειδα απο κοντα τα κοματια του φιλου μας, και τα δυο ειναι σε παρα πολυ καλη κατασταση! Αυτο που εχει τη γρατζουνια λογικα πηρε χαμηλο βαθμο λογο αυτης... Το αλλο το περιμενα λιγο υψηλοτερο καθως ειναι πολυ καθαρο και ισως αδικημενο. Ισως αξιζαν το κατι παραπανω. Μπορειτε να δειτε τις φωτος μου λιγο πιο πανω.

Αντε βρε πειτε τιμες που πιστευετε οτι μπορει να πουληθουν! Αν καποιος εχει υποψιν του αγοραπωλησιες αυτου του νομισματος ας πει! Εγω ειπα την αποψη μου στον Ευτυχη οτι το AU55 μπορει να πουληθει γυρω στα 1000 ευρω.  Το 53 λιγο χαμηλοτερα και μονο λογο της μικρης γρατζουνιας. Φυσικα οι εποχες ειναι λιγο περιεργες και ξερουμε ποσο εχει επηρεαστει το χομπυ αλλα ας το αφησουμε αυτο!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #117 στις: Νοέμβριος 06, 2015, 09:41:21 μμ »

Καλησπερα παιδια, τα δυο νομισματα που με παροτρυνε ο Στελιος να στειλω για πιστοποιηση πηραν βαθμους! Σαρκασμός 1900A 10 LEPTA MEDAL ALIGNMENT ΑU53 και AU55! Περίμενα παραπάνω αλλά αφού έγραψαν καθαρό βαθμό δεν παραπονιέμαι.

Τα νομισματα συντομα θα φτασουν στα χερια μου. Ευχαριστω απο καρδιας τον Κωστα Κ. που αφιλοκερδως τα εστειλε για λογαριασμο μου χωρις να τον γνωριζω ειναι ενα ατομο απολυτης εμπιστοσυνης.

Τι τιμες πιστευετε μπορει να πουληθουν δεδομενο οτι ειναι δυσκολα κοματια και ειναι σε υψηλους βαθμους ταυτοχρονα. Πειτε παρακαλω τη γνωμη σας ελευθερα για να ξερω και τι να ζητησω!

Ευτύχη καλά έκανες για αυτά τα 2 κομμάτια! αλλά πες μας και για τα άλλα ... υπάρχουν ή πουλήθηκαν;για να ξέρουμε ...
Καταγράφηκε
eytyxhs
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 91



Προφίλ
« Απάντηση #118 στις: Νοέμβριος 06, 2015, 09:44:48 μμ »

Καλησπερα παιδια, τα δυο νομισματα που με παροτρυνε ο Στελιος να στειλω για πιστοποιηση πηραν βαθμους! Σαρκασμός 1900A 10 LEPTA MEDAL ALIGNMENT ΑU53 και AU55! Περίμενα παραπάνω αλλά αφού έγραψαν καθαρό βαθμό δεν παραπονιέμαι.

Τα νομισματα συντομα θα φτασουν στα χερια μου. Ευχαριστω απο καρδιας τον Κωστα Κ. που αφιλοκερδως τα εστειλε για λογαριασμο μου χωρις να τον γνωριζω ειναι ενα ατομο απολυτης εμπιστοσυνης.

Τι τιμες πιστευετε μπορει να πουληθουν δεδομενο οτι ειναι δυσκολα κοματια και ειναι σε υψηλους βαθμους ταυτοχρονα. Πειτε παρακαλω τη γνωμη σας ελευθερα για να ξερω και τι να ζητησω!

Ευτύχη καλά έκανες για αυτά τα 2 κομμάτια! αλλά πες μας και για τα άλλα ... υπάρχουν ή πουλήθηκαν;για να ξέρουμε ...

Τα περισσότερα πουλήθηκαν.
Καταγράφηκε
eytyxhs
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 91



Προφίλ
« Απάντηση #119 στις: Νοέμβριος 13, 2015, 02:37:24 πμ »

Ποδαρικό στην NGC  Σαρκασμός Σαρκασμός το medal δεν υπήρχε.
http://www.ngccoin.com/coin-census/world/greece-crete-and-ionian-islands-scid-149/denom-all-yearmint-all-base
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences