Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 02:32:14 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κατάλογος Ελληνικών Νομισμάτων 1828 - 20...  (Αναγνώστηκε 2123 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
leontas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 13


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 16, 2015, 10:35:11 πμ »

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος all time κατάλογος που να περιλαμβάνει όλα τα ελληνικά νομίσματα που έχουν κοπεί μέχρι σήμερα (ακόμα και τα αναμνηστικά κτλπ) κατά χρονολογική σειρά. Δηλαδή να τα έχει όλα ταξινομημένα κατά έτος.
Να σημειώσω ότι δεν με ενδιαφέρει να αναγράφει τιμές ή ιστορικά στοιχεία, αρκεί να έχει τις φωτογραφίες τους και να είναι κατά χρονολογική σειρά.

Αν υπάρχει κάποιος τέτοιος κατάλογος από που μπορώ να τον προμηθευτώ; Επίσης, αν κάποιος τον έχει και τον πουλάει, ενδιαφέρομαι να τον αγοράσω, αρκεί να μην είναι γραμμένος.
Καταγράφηκε
basilis323
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 96



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 16, 2015, 11:11:38 πμ »

εγώ χρησιμοποιώ του Στρατουδάκη "Τα ελληνικά νομίσματα 1828 - 2004"
Μόλις σήμερα έκλεισε μια δημοπρασία για έναν του Καραμήτσου "HELLAS COINS"

Με του Στρατουδάκη είμαι ευχαριστημένος αλλα νομίζω ο άλλος είναι λίγο καλύτερος. Για μένα θα σου έλεγα να πάρεις και τους 2. Δεν τους πουλάω αλλα μπορώ να σε βοηθήσω να βρεις όπως βρήκα και εγώ
Καταγράφηκε

Κρείττον οψιμαθή είναι ή αμαθή.
Σωκράτης, 469-399 π.Χ.
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 16, 2015, 03:26:25 μμ »

εγώ χρησιμοποιώ του Στρατουδάκη "Τα ελληνικά νομίσματα 1828 - 2004"
Μόλις σήμερα έκλεισε μια δημοπρασία για έναν του Καραμήτσου "HELLAS COINS"

Με του Στρατουδάκη είμαι ευχαριστημένος αλλα νομίζω ο άλλος είναι λίγο καλύτερος. Για μένα θα σου έλεγα να πάρεις και τους 2. Δεν τους πουλάω αλλα μπορώ να σε βοηθήσω να βρεις όπως βρήκα και εγώ

Καλά τα λες φίλε μου αλλά που να βρεθεί του Στρατουδάκη; τον ψάχνω τόσο καιρό και δεν τον βρίσκω,  έχει εξαντληθεί από όσο γνωρίζω.Τον θέλω όχι τόσο για το τι γράφει πλέον μέσα αλλά σαν συλλεκτικό κομμάτι ... δεν ξέρω αν με εννοείς ... Αν μπορείς να βρεις (πράγμα απίθανο θεωρώ εγώ ...) θα ήθελα έναν.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences