Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 09:46:32 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΝΑΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΣΤΟ FORUM  (Αναγνώστηκε 1966 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
bruno
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 20, 2012, 07:12:37 μμ »

Γεια,ειμαι νεος στο Στεκι,ψιλοασχετος απο νομισματα,πλην ομως τυχαινει να εχω καμποσα στα χερια μου,απο 19ο αιωνα και δωθε,που θελω να τα βγαλω στο ιντερνετ για πωληση.Ερωτησεις:
  α.Κανενα site με σωστες αξιοπιστες εκτιμησεις αξιας;Βλεπω τρελλες διαφορες τιμων στο διαδικτυο,για το ιδιο κομματι.Δεν θελω να κονομησω,αλλα ουτε να με πιασουν Κωτσο.Και κανα site για πωληση
  β.Ποιος ειναι ο ενδεδειγμενος τροπος & οροι πληρωμης & παραοδοσης; (ειμαι απο επαρχια).Πως θα πεισω υποψηφιο αγοραστη για την ειλικρινια μου;

  Το ξερω οτι σας κουρασα & να με συμπαθατε
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 20, 2012, 07:58:30 μμ »

Καλησπερα φιλε.Αν θες βαλε καποια φωτο να τα δουμε μπορει να ενδιαφερονται καποια ατομα απο εδω.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 20, 2012, 09:27:16 μμ »

Αγαπητε φιλε τα νομισματα  χωριζωνται απο καταστασεις φθορας, η καθε φθορα μειωνει και την αξια ενος νομισματος.
Το τι κατασταση νομιζει ο καθενας οτι ειναι το νομισμα του ειναι εντελως διαφορετικη η εκτιμηση απο εναν αλλον!!
Ποσο μαλον για εσενα που μονος σου δηλωνεις οτι δεν εχεις ιδεα.
Μιλας για 19 αιωνα και δωθε.
Αυτο σημαινει νομισματα απο το 1900 και μετα. να ξερεις οτι ελαχιστα νομισματα απο αυτην την περιοδο αξιζουν καλα λεφτα ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΣΤΗΡΑ ΑΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!
Κυκλοφορημενα η αξια τους πεφτει κατακορυφα κατω!!
Απο το 1954 και μετα κυκλοφορημενα νομισματα δεν αξιζουν τιποτα απολυτος, πολλες φορες πωλουνται με το κιλο!!
Για να μην μας κουραζεις με φωτο που δεν θα χρειαστει να δουμε καθολου καλυτερα κατσε και γραψε εναν καταλογο με το τι και τι εχεις σε ονομαστικη αξια και την ημερομηνια εκδοσης και εμεις μετα θα σου πουμε πια να μας δειξεις σε φωτο να σου πουμε αν αξιζει τιποτα!!
Απο πειρα παντως σου λεω να μην περιμενεις πολλα πραγματα διοτι κατα 95% οτι μας δειχνουν συνηθως ειναι τοσο φθαρμενα τα νομισματα που συνηθως δεν αξιζουν για καλες συλλογες!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 20, 2012, 11:34:36 μμ »

19ος αιωνας απο 1800 και μετα
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences