Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 07:54:17 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ειναι σφαλμα ή ποικιλια; το εχεται δει ξανα;  (Αναγνώστηκε 13926 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 24, 2012, 01:50:10 μμ »

Θελω να ευχαριστησω και δημοσια τον φιλο Φανη για την δραχμη που μου εστειλε δωρο !!
Οι φωτο δεν μπορουν να απεικονισουν την ομορφια της απολυτα , ειναι πανεμορφη και τον ευχαριστω παρα πολυ!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 24, 2012, 02:41:15 μμ »

Οντως... ενα μεγαλο ευχαριστο στον φιλο μου τον Φανη και απο εμενα και απο εδω... ειναι πανεμορφη και η δικη μου δραχμουλα! θα την φυλαξω με πολυ αγαπη γιατι για να πω την αληθεια... ηταν και απ οτα αγαπημενα μου νομισματα αυτη η δραχμη! καμια φορα βρισκω χαμω τετοιες.. σκουριασμενες... χαλασμενες.. αλλα παντα τις πιανω και τις κραταω.. ποσο μαλλον μια ακυκλοφορητη δραχμουλα με την τελεια!

επισεις... θορυβηθηκα με την τιμη.... αλαλ δεν νομιζω να ειναι σωστη... ποικιλια ειναι οχι σπανιο λαθος... ετσι δεν ειναι;;

Δεν ξερω αν ελαβες τα μυνηματα μου Φανη.. αλλα και απο εδω μεσα... χιλια ευχαριστω και να'σαι παντα καλα για ολα!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
sub-mariner
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 24, 2012, 03:58:37 μμ »

Νομιζω πως και εγω οφειλω να ευχαριστησω και εδω τον κυρο Φανη για την δραχμη!   Σαρκασμός
Τελικα αν ξερει καποιος ας μας πει αν ειναι ποικιλια ή σφαλμα αυτο το κομματι.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 24, 2012, 04:23:18 μμ »

Πολυ ευχαριστο θεμα δειτε και μια δικη μου δραχμουλα ,μπορει να μην ειναι ακυκλοφορητη ομως εχει και τελεια ,και εξτρα μεταλο πανω απο το γραμμα Η στην λεξη ελληνικη.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 24, 2012, 04:31:28 μμ »

Αλλο ενα νομισματακι δραχμης εμφανεστατου σφαλματος εξτρα μεταλλα ,ο καναρης ειναι σχεδον αγνωριστος ,πισω τελεια στο μεσαιο καταρτι
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 24, 2012, 06:03:14 μμ »

Νομιζω πως και εγω οφειλω να ευχαριστησω και εδω τον κυρο Φανη για την δραχμη!   Σαρκασμός
Τελικα αν ξερει καποιος ας μας πει αν ειναι ποικιλια ή σφαλμα αυτο το κομματι.

ποκιλια ειναι! υπαρχουν αρκετα νομισματα ετσι οποτε το σφαλματακι αυτο καθιστατε ως ποικιλια!


η αλλη δραχμη του diaylosark πρεπει να ειναι σφαλμα...  οστρακια επαθε ο καναρης;;; χαχαχαχα

μηπως η τελεια απ οτην αλλη μερια στο πλοιο ειναι κανονομπαλα;  Σαρκασμός πλακα κανω... αλλα πανεμορφη δραχμουλα!!!
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 24, 2012, 08:14:39 μμ »

Ευχαριστω ολους τους φιλους συλλεκτες για τα καλα τους λογια, πρεπει παντα να βοηθαμε οταν μπορουμε,
και εχουμε την δυνατοτητα να δημιουργουμε νεους συλλεκτες. παντα χαριζα σε νεους σειρες για να τους κινω το ενδιαφερον για τον συλλεκτισμο.και παλι ευχαριστω για τα καλα σας λογια Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Φανης Ιωαννιδης
θεσσσαλονικη Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 24, 2012, 09:05:52 μμ »

Kατι τελευταιο που θα ηθελα να επισυμανω (διοτι τωρα τελευταια το εμαθα , οταν συναναστρεφεσε με τοσους συλλεκτες μεσα στο Στεκι που να ξερεις ποιος ειναι ο καθενας)
ηθελα να επισυμανω λοιπον πως ο Φανης Ιωαννιδης οπως ο κυριος Νικος ο Χρυσος (γνωριζωνται και μεταξυ τους απο τις πληροφοριες μου) ειναι απο τους ποιο ηλικιωμενους ΕΝΕΡΓΟΥΣ συλλεκτες που εχουμε στο φορουμ!!
Προς ολους τους πιτσιρικαδες συλλεκτες οπως και εγω (πιανουμε απο 16 ετων εως 50 πιτσιρικια) ειναι τιμη μας να τους εχουμε αναμεσα μας και απο τα οσα εχουν δει , απο τα οσα γνωριζουν μπορουμε να διδαχθουμε παρα πολλα!!
Το εχω πει και σε παλαιοτερα ποστ οτι η σοφια συμβαδιζει με τα ασπρα μαλλια.
Αυτη η γενειά  εζησε πραγματα και καταστασεις πανω στον συλλεκτισμο που εμεις δεν θα τα ζησουμε ποτε!!
Ειδαν και περασαν νομισματα και χαρτονομισματα απο τα χερια τους με τετοια ευκολια που απο τα δικα μας χερια δεν θα περασουν ποτε!!
Εμ τι αλλο μπορουμε να κανουμε απο το να τα ακουμε με προσοχη!!
Ολοι εμεις οι νεοι θα ωφεληθουμε και θα παραδειγματιστουμε για εναν καλυτερο συλλεκτισμο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 25, 2012, 01:52:28 πμ »

παντα αγαπητε γιωργο,οταν εκτιμας τον εαυτο σου,μπορεις και να εκτιμησεις καθε ανθρωπο,ασχετου ηλικιας,ποσο μαλλον του μεγαλυτερους,οχι γιατι πρεπει!!!αλλα για να μπορεις μετα να σεβεσαι, και τον εαυτο σου.προς θεου δεν αναφερομαι σε εσενα!!!! αλλα σε ολλους,ΜΑΣ.χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.υγ.με τον κυριο νικο, μια φορα εχουμε μιλησει τηλεφωνικως,και καταλαβα οτι προκειτε για αξιολογο ατομο,και ντρεπομουν να του μιλησω στον ενικο(παρολου, που δεν εχουμε τεραστια!!!! διαφορα ηλικιας).
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 18, 2012, 08:01:20 πμ »

Καλημερα... υπαρχει η δυνατοτητα να παρω και εγω αυτη την δραχμη? Στην Αθηνα μενω...
Καταγράφηκε
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 18, 2012, 09:10:45 πμ »

ηθελα να επισυμανω λοιπον πως ο Φανης Ιωαννιδης οπως ο κυριος Νικος ο Χρυσος (γνωριζωνται και μεταξυ τους απο τις πληροφοριες μου) ειναι απο τους ποιο ηλικιωμενους ΕΝΕΡΓΟΥΣ συλλεκτες που εχουμε στο φορουμ!!
Τι λες ρε Γιώργο ο Φάνης είναι γεροντάκι, Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο εγώ είμαι μόνο 68 χρονών νεαρός και κομπιουτεράς χα χα χα. Πάντως σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια.
Φάνη πάρε και κάνα τηλέφωνο.   
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 18, 2012, 12:31:57 μμ »

ηθελα να επισυμανω λοιπον πως ο Φανης Ιωαννιδης οπως ο κυριος Νικος ο Χρυσος (γνωριζωνται και μεταξυ τους απο τις πληροφοριες μου)
ειναι απο τους ποιο ηλικιωμενους ΕΝΕΡΓΟΥΣ συλλεκτες που εχουμε στο φορουμ!!

Τι λες ρε Γιώργο ο Φάνης είναι γεροντάκι, Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο εγώ είμαι μόνο 68 χρονών νεαρός και κομπιουτεράς

χα χα χα. Πάντως σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια.
Φάνη πάρε και κάνα τηλέφωνο.   


Ακολουθει σπανιο φωτογραφικο ντοκουμεντο   Κλείσιμο ματιού  απο προσφατη συναντηση

των Κ. Φανη και Κ. Νικου .......  Σαρκασμός    Σαρκασμός    Σαρκασμός    Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάιος 18, 2012, 12:40:28 μμ »

Nικολα τα παιδια μας ειναι πολυ ζωηρα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάιος 27, 2012, 11:57:09 πμ »

Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον κ. Φάνη...
Πριν μερικές μέρες παρέλαβα και εγώ αυτή την δραχμή ως δώρο!
Καταγράφηκε
sfentas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 27, 2013, 11:37:01 πμ »

Εγω, δε θελω δραχμουλα, αλλα να σας πω πως διαβαζοντας αυτο το θεμα και βλεποντας αυτες τις κινησεις (Κ. Φανης), με κανατε και ενιωσα πολυ ομορφα και μου επιβεβαιωνετε το υψηλο επιπεδο των χρηστων, που ειχα γραψει και στον χαιρετισμο μου οταν πρωτοηρθα πριν 2 βδομαδες!
Να ειστε ολοι καλα!!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε

δωσ’ μου απ’ αυτά τα καινούρια τα διακοσάευρα
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences