Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 28, 2024, 11:11:30 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΧΡΥΣΗ ΛΙΡΑ  (Αναγνώστηκε 51879 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Misha19
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 273



Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 29, 2015, 03:53:53 μμ »

Tίποτα δεν είναι εύκολο στην ζωή... Και αν ήταν ίσως να μην είχε τόσο μεγάλο ενδιαφέρον στην τελική!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 29, 2015, 03:55:52 μμ »

Το βασικο είναι να ξεχωρίζουμε τις γνησιες,για τις συλλεκτικες υπαρχουν κατατοπιστικες ιστοσελίδες.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 29, 2015, 05:59:54 μμ »

σκεφτομαι λοιπον. εαν δωσω 2 απο αυτες που εχω που λετε οτι αξιζουν παραπανω απο μεταλλο (ας πουμε 350ε ενδεικτικα) δεν παιρνω 3- 4 καινουριες προς 230-240 σημερα? και μεγαλωνω την συλλογη μου και αν ανεβει το μεταλλο κερδιζω. διορθωστε με

Το 350 ξεχνα το δεν παιζει.Το 230-240 δυσκολο τωρα που επεσε ο χρυσος ειναι πολυ δυσκολο να βρεις τοτε εισαι εκτος πραγματικοτητας.Ειπαμε εχουν μια μικρη υπεραξια τα κομματια σου αλλα οχι και 50% πανω.Αν μια λιρα εχει 245 εσενα εχει ο θυρεος 270-275 και οι αλλες 260!!Μην παιρνεις αερα!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
mageiras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 102


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 29, 2015, 07:50:00 μμ »

Kαλά ντε μην βαρας.. Α οταν λέμε μικρή υπεραξία εννοουμε μικρη  Έκπληξη. επομένως περιμενουμε να ανεβει το μεταλλο και εως τοτε τσιμπαμε καμμια ακομα
Καταγράφηκε
mageiras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 102


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 30, 2015, 10:13:50 πμ »

Kαλημερα στην παρεα. Με την ενασχοληση μου τις τρεις ολοκληρες !!!! αυτες μερες μου δημιουργηθηκε η επιθυμια να αγορασω απο μια λιρα για τα παιδια μου με βαση το ετος γέννησης τους 2010 και 2009. που να απευθυνθώ? Απο royal mint ebay ή εδώ στην Ελλάδα?
Καταγράφηκε
steliosan
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714



Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 30, 2015, 10:50:24 πμ »

Kαλημερα στην παρεα. Με την ενασχοληση μου τις τρεις ολοκληρες !!!! αυτες μερες μου δημιουργηθηκε η επιθυμια να αγορασω απο μια λιρα για τα παιδια μου με βαση το ετος γέννησης τους 2010 και 2009. που να απευθυνθώ? Απο royal mint ebay ή εδώ στην Ελλάδα?
από εδώ mageira. άνοιξε ένα θέμα στη "ζήτηση" με τις ημ/νίες που θες και θα πάρεις αρκετές προσφορές για ν' αγοράσεις. θα κάνεις τη δουλειά σου γρήγορα και με σαφώς λιγότερα μεταφορικά.
Καταγράφηκε
mageiras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 102


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 30, 2015, 04:14:41 μμ »

Εβαλα αλλα τιποτα Λύπη
Κατι ασχετο τωρα. Τα χρυσα γραμματοσημα των ελτα εχουν καμμια συλλεκτικη αξια η μόνο του μεταλλου?
Καταγράφηκε
mageiras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 102


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Αύγουστος 17, 2015, 04:12:32 μμ »

Ακομα μια απορια λοιπον. Συμφερει να πουλησεις μεσω ebay? Γιατι βλεπω κατι τιμεςθυρεο 1884s με 600 ευρω σε μη πιστοποιημενο νομισμα ενω εδω στο στεκι οι φιλοι μου λετε οτι εχει μια αξια 270-280 ευρω
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 17, 2015, 04:14:33 μμ »

Που τις βλέπεις? Πουλήθηκαν?
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
mageiras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 102


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 17, 2015, 04:21:36 μμ »

Παραδειγμα απο εδω Ελλαδα tyr-kos- coins. Δεν ξερω εαν πουληθουν αλλα γιατι να βαλει καποιος μια αγγελια σε τοσο ακριβη τιμη εαν δεν θελει να το πουλησει? Η παραδειγμα Γεωργιου 1930 perth 400 ευρω
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 17, 2015, 04:35:06 μμ »

Παραδειγμα απο εδω Ελλαδα tyr-kos- coins. Δεν ξερω εαν πουληθουν αλλα γιατι να βαλει καποιος μια αγγελια σε τοσο ακριβη τιμη εαν δεν θελει να το πουλησει? Η παραδειγμα Γεωργιου 1930 perth 400 ευρω

Μερικες τυχαινει και πωλουνται.Σε κινεζους τουριστες.

Βαλε βρε μαγειρα την λιριτσα σου στα 400 ευρω και περιμενε να δεις τι θα γινει.Να σου πω εγω;ΤΙΠΟΤΑ.

Βαλε την 200 ευρω στο ebay.Να σου πω τι θα γινει;ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
mageiras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 102


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 17, 2015, 04:42:37 μμ »

Για πιο λογο ρωταω να μαθω? Δεν υπαρχει αντιπαραθεση φιλε Μilou. Εσυ αυτα τα ξερεις και σου φαινονται αστεια. Ειναι στημενες οι πωλησεις στο ebay? Εγω δικιο εχεις δεν θα κανω τιποτα γιατι δεν με ξερει κανεις. Πως μπορει να εχει αυτος τοσο θετικες κριτικες?
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 17, 2015, 04:52:13 μμ »

Φίλε mageiras, στο μυαλό του καθενός δεν μπορεί να "μπει" κανείς, ο καθένας πουλάει όσο θέλει και για όποιον λόγο θέλει, στο ebay, όπως παντού, υπάρχουν σκάρτοι πωλητές, όπως και τίμιοι, υπάρχουν όμως και σκάρτοι αγοραστές ή "αγοραστές" που κοιτάνε να βγάλουν μεροκαματάκι με κάθε τρόπο.  Κλείσιμο ματιού

Απ'ότι παρατηρώ πάντως τον τελευταίο καιρό αυτοί που την "πατάνε" είναι οι πωλητές  Έκπληξη και τρώνε και αρνητικές μετά Έκπληξη

Και ναι υπάρχουν στημένες δημοπρασίες στο ebay, όπως υπάρχουν διπλοί, τριπλοί, πολλαπλοί λογαριασμοί, μην πέσεις από τα σύννεφα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 17, 2015, 04:59:34 μμ »

Για πιο λογο ρωταω να μαθω? Δεν υπαρχει αντιπαραθεση φιλε Μilou. Εσυ αυτα τα ξερεις και σου φαινονται αστεια. Ειναι στημενες οι πωλησεις στο ebay? Εγω δικιο εχεις δεν θα κανω τιποτα γιατι δεν με ξερει κανεις. Πως μπορει να εχει αυτος τοσο θετικες κριτικες?

Που να ξερω εγω τι τρελα κουβαλαει ο καθενας;Ο αλλος εβαλε σε δημοπρασια την πεθερα του με δωρεαν μεταφορικα.Τι να πω;

Οταν βλεπεις τετοια απλα τα προσπερνας.Μια χρυση λιρα Γεωργιου P αρτια εχει μεταλλο συν 10% το πολυ.Αυτη ειναι η αξια της.

Το να πουλησεις μια επενδυτικη λιρα στο ebay γενικα το θεωρω βλακεια.Με τις κρατησεις και τις προμηθειες λιγοτερα θα σου μεινουν απο το να πας στον σαραφη της γειτονιας σου
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
mageiras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 102


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 17, 2015, 05:00:31 μμ »

Ρωταω γιατι οι αποκλισεις ειναι τεραστιες δεν ειναι των 10-20 ευρω. Για αυτο υπαρχει και το στεκι ωστε να ανταλλασσονται αποψεις και να μην την παταμε
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences