Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 02:05:08 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Οδηγίες Προς Ναυτιλομένους  (Αναγνώστηκε 12099 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 16, 2015, 01:41:52 πμ »

Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 16, 2015, 07:24:45 πμ »

Σαν ετοιμος από καιρο σαν θαρραλεος,αποχαιρετα την,την Αλεξανδρεια που χανεις.Κ.Καβαφης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2015, 07:33:12 πμ από giannist » Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 16, 2015, 10:54:47 πμ »

Μετα απο συνολικα δεκαεξι χρονια στο εξωτερικο με μια μικρη διακοπη 4 χρονων πηρα τηαν αποφαση για επαναπατρισμο της οικογενειας μου στα πατρια εδαφη
Δεν ειμαι ηρωας διοτι το επαγγελμα μου μου δινει την δυνατοτητα να εργαζομαι με μικρες συμβασεις και να παραμενω Αθηνα το μεγαλυτερο μερος του χρονου,οντως επαρκως αμοιβωμενος για να εχω μια ανετη ζωη
Ηρθα ανειδικευτος ιατρος και καταφερα δοξα τω θεω να εξιδικευτω κσι να καταρτηστω στη Σουηδια
Μονο καλα λογια εχω να πω για αυτον τον ντροπαλο ευγενικο λςο εκτος απο καποια πικροχολα σχολια απι καποιους κομπλεξικους που λιγο πολυ ολοι τα ακουμε.τιποτα το μεμτο η το ασχημο σε αυτη τη χωρα, τους ειμσι ευγνωμων
Δε γυριζω πισω ουτε απο ηρωισμο ουτε απο λακταρα επαναπατρισμου Μετρησα τα πραγματα ψυχραιμα και δυναμαι επαναπατρισμου περαν συναισθηματικων κελευσματων κσι ρισκων για την οικογενεια μου
Θα ειμαι ομως ειλικρινεις.σημαντικο ρολο σε αυτη την απιφαση επαιξε το οτι αισθανομαι ο Αλβανος της Σουηδιας και ο τρομος οτι τα παιδια μου θα αφομοιοθουν στη σουηδικη κοινωνια χανοντας το καθε ομορθο και ελληνικο που κρυβει η ψυχη του Ελληνα.


Γιατρε καλημερα..........εμεις παλι που ειμαστε εδω αισθανομαστε σαν οι Ελληνες της Αλβανιας........ανοιγω το παραθυρο και ακουω απο τα 4 σημεια του οριζοντα φωνες και συνομιλιες μονο στα αλβανικα τωρα τελευταια δε ακουω και κατι βουλγαρικα απο νοτια κατευθυνση..........τωρα για τα παιδια μας μη νομιζεις οτι και εδω δεν κανουμε μεγαλη προσπαθεια να κρατησουμε ζωντανα αυτα τα ομορφα που κρυβει η καθε ελληνικη ψυχη αλλα σε πληροφορω οτι τα πραγματα δεν ειναι καθολου ευκολα....."Ο λαός των Γκρεκών είναι αναρχικός και δύσκολος να τιθασευθή. Γι' αυτό πρέπει να τον χτυπήσουμε βαθιά στις πολιτιστικές του ρίζες. Τότε ίσως αναγκασθή να συμμορφωθή. Εννοώ να πλήξουμε τη γλώσσα του, την θρησκεία του, τα πνευματικά και ιστορικά του αποθέματα, ώστε να εξουδετερώσουμε την δυνατότητά του να αναπτυχθεί, να διακριθεί, να επικρατήσει, ώστε να μην μας παρενοχλεί στα Βαλκάνια, στην Ανατολική Μεσόγειο και στην Μέση Ανατολή, σε όλη αυτή την νευραλγική περιοχή στρατηγικής σημασίας για μας"........βρε σαν ποιον μοιαζει σαν ποιον μοιαζει........ασθενης μνημη
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 16, 2015, 10:57:12 πμ »

Καλημέρα Μιχαλη και εγω σε ειχα για Αλβανο.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 16, 2015, 11:03:28 πμ »

Καλημέρα Μιχαλη και εγω σε ειχα για Αλβανο.
καλημερα καλημερα Γιαννη μου..........WRONG ANSWER
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 16, 2015, 11:04:50 πμ »

Καλημέρα Μιχαλη και εγω σε ειχα για Αλβανο.
καλημερα καλημερα Γιαννη μου..........WRONG ANSWER
Γιατι με κοροιδευεις Μιχαλη μου?Εγω πινω νερο στονομα σου. Κλάμα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 16, 2015, 11:11:34 πμ »

Καλημέρα Μιχαλη και εγω σε ειχα για Αλβανο.
καλημερα καλημερα Γιαννη μου..........WRONG ANSWER
Γιατι με κοροιδευεις Μιχαλη μου?Εγω πινω νερο στονομα σου. Κλάμα
εγω παλι πινω καμμια μπυρα......δεν ειναι κακο δεν ειναι κακο
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 19, 2015, 10:27:40 πμ »

πινε τσιπουρο καλυτερα ελληνα,επινα μπιρα χρονια κ την εκοψα μαχαιρι,στειλε μηνυμα αν θελεις να σου πω γτ, και συμφωνω μαζι σου που ειπες για εδω,λαμογιο ο μπαμπας λαμογιο κ το παιδι ας ζουν στην ελλαδα και ας ειναι και ελληνες
Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 24, 2015, 10:14:06 μμ »

..."Ο λαός των Γκρεκών είναι αναρχικός και δύσκολος να τιθασευθή. Γι' αυτό πρέπει να τον χτυπήσουμε βαθιά στις πολιτιστικές του ρίζες. Τότε ίσως αναγκασθή να συμμορφωθή. Εννοώ να πλήξουμε τη γλώσσα του, την θρησκεία του, τα πνευματικά και ιστορικά του αποθέματα, ώστε να εξουδετερώσουμε την δυνατότητά του να αναπτυχθεί, να διακριθεί, να επικρατήσει, ώστε να μην μας παρενοχλεί στα Βαλκάνια, στην Ανατολική Μεσόγειο και στην Μέση Ανατολή, σε όλη αυτή την νευραλγική περιοχή στρατηγικής σημασίας για μας"

Ο ellinas εχει δίκιο...

Τελικά ο Κίσιγκερ είναι πίσω απόλα...

Μας κατήντησαν Αφρικανούς σε ερημωμένη χώρα με νεκρή οικονομια...οπως ειπωθηκε πριν, ούτε σε δυο ζωες δεν παιρνει μπρος...

Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 24, 2015, 10:16:46 μμ »

Για τον χρυσό δεν έχει πει τίποτα ο Κίσιντζερ; Έτσι, για να πάρουμε τα ίσια μας... :-)
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 24, 2015, 10:37:00 μμ »

Σε λαθος ενοτητα εισαι Γιωργο.......η κουβεντα για τον χρυσο ειναι αλλου
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 25, 2015, 12:44:23 πμ »

... "Ο λαός των Γκρεκών είναι αναρχικός και δύσκολος να τιθασευθή. Γι' αυτό πρέπει να τον χτυπήσουμε βαθιά στις πολιτιστικές του ρίζες. Τότε ίσως αναγκασθή να συμμορφωθή. Εννοώ να πλήξουμε τη γλώσσα του, την θρησκεία του, τα πνευματικά και ιστορικά του αποθέματα, ώστε να εξουδετερώσουμε την δυνατότητά του να αναπτυχθεί, να διακριθεί, να επικρατήσει, ώστε να μην μας παρενοχλεί στα Βαλκάνια, στην Ανατολική Μεσόγειο και στην Μέση Ανατολή, σε όλη αυτή την νευραλγική περιοχή στρατηγικής σημασίας για μας"........βρε σαν ποιον μοιαζει σαν ποιον μοιαζει........ασθενης μνημη

Για τον χρυσό δεν έχει πει τίποτα ο Κίσιντζερ; Έτσι, για να πάρουμε τα ίσια μας... :-)

Αμφισβητείς ότι τα είπε όλα αυτά ο Κίσιντζερ δηλαδή ;;

Το έχω ακουστά το εν λόγω απόσπασμα , που φέρεται να αποδίδεται στον Κίσιντζερ , δεν το έχω επιβεβαιώσει απο κάπου , αλλά δεν μου φαίνεται διόλου απίθανο.
Είναι γνωστός μισέλληνας.
Αλήθεια ζει αυτός ; γιατί αν ζει πρέπει να είναι περίπου σαν τον Μητσοτάκη.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 25, 2015, 02:15:44 πμ »

Για τον χρυσό δεν έχει πει τίποτα ο Κίσιντζερ; Έτσι, για να πάρουμε τα ίσια μας... :-)
Αμφισβητείς ότι τα είπε όλα αυτά ο Κίσιντζερ δηλαδή ;;

Αφού με ρωτάς... απαντάω ότι μου φαίνεται πολύ μούφα...

Αλλά... αφού ο Κίσιντζερ είχε "προφητέψει" ή διατάξει τόσα πράγματα, καλό θα είναι να ψάξουμε να βρούμε αν είπε τίποτα για τον χρυσό. Θα μας είναι πολύ πιο χρήσιμο. ;-)

Χμμμμ... και μόνο ότι αναφέρει για θρησκεία, φαίνεται ότι είναι μούφα. (Ή απλώς ασυναρτησία.)



Άσε που "τά 'παιρνε" κιόλας από τους Έλληνες. ;-)



Πληροφοριακά:
Heinz Alfred Kissinger
(1923-05-27) May 27, 1923
και... ζει ακόμα..

Κωνσταντίνος Μητσοτάκης
18 Οκτωβρίου 1918

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2015, 02:49:06 πμ από sac » Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 25, 2015, 11:43:20 πμ »

Highlander...there can be only one...

Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 25, 2015, 04:38:12 μμ »

Για τον χρυσό δεν έχει πει τίποτα ο Κίσιντζερ; Έτσι, για να πάρουμε τα ίσια μας... :-)
Αμφισβητείς ότι τα είπε όλα αυτά ο Κίσιντζερ δηλαδή ;;

Αφού με ρωτάς... απαντάω ότι μου φαίνεται πολύ μούφα ...

Εγώ δεν μπορώ ούτε να το αποδεχθώ 100% , ούτε όμως και να το αποκλείσω.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences