Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:20:31 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 12 ΚΟΙΝΑ ΜΟΝΟΛΙΡΑ ΤΕΛΗ '80-ΑΡΧΕΣ '90: ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΙΠΟΤΙΣ?  (Αναγνώστηκε 24041 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 25, 2015, 03:16:25 μμ »

2 του '89, 1 του 87, τα άλλα '90-φευγα. Και ένα μισόλιρο '89.
Κανα πενηνταρικο όλα μαζι τα 12?  Σαρκασμός

http://i58.tinypic.com/260v7k8.jpg
http://i61.tinypic.com/20h4ols.jpg
http://i62.tinypic.com/24qpjdg.jpg
http://i61.tinypic.com/2dj5s8k.jpg

(φωτο μπρος πίσω, σκαναρίσματα ανα 6)
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Misha19
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 273



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 28, 2015, 12:44:21 πμ »

νομιζω πως ενα 50 όλα μαζί σίγουρα πιάνουνε   Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 28, 2015, 08:27:10 μμ »

Μακάρι να πιάνουν τόσο!

Ξερεις τι γινεται, όλοι κυνηγουν είτε specimens, ειτε errors, ειτε uncirculated, και οποιαδήποτε άλλη κατάσταση χαρτονομισματος οι περισσότεροι δεν την θέλουν, ή τα αγοράζουν ενα ευρώ το καθένα και λιγότερο, ξεφτιλίστηκαν οι τιμές...Ειλικρινά δεν ξέρω στην πράξη πόσο έχουν, σάμπως έμπορος δεν είμαι, απλώς εχω μερικά συλλεκτικά (λέμε τωρα...όχι τίποτε τρελό) και λογω φτώχειας ψάχνω να "σκοτώσω" τίποτε...αλλά ψάχνοντας πάω και γω ως προς τρέχουσες τιμές...Απλώς θεωρώ οτι κανα 4ρι ευρώ το ένα πρέπει να τα πιάνουν, δηλαδή τι διάολο ούτε αυτοκόλλητα πανινι να 'ταν...Από την άλλη βεβαίως φοβάμαι μην αρχίσουν την καζούρα όλοι εδω, ακριβώς επειδή καταλαβαίνω οι τιμές έχουν καταρρεύσει σε όλα σε σχέση με τις ιδεατές τιμές αναφοράς των όποιων καταλόγων...και τούτο ισχύει τελικά σε όλα, και στα νομίσματα, και στα γραμματόσημα...

Φευ, ο καταραμένος νόμος προσφοράς-ζήτησης, γαρ...

Αλλά ρε γ%#^το δεν είναι κρίμα κι άδικο να θέλει κανείς να αγοράζει σε αξία ούτε καν του χαρτιού και του μελανιού τους??? Έτσι πράγματι  δεν συντελεί  στο σταδιακό ξεφτίλισμα της αξίας τους?? Τώρα άθελα μου ανοίγω χονδροειδώς γιγάντιο ζήτημα για συζήτηση...

Τεσπα, αυτά δεν είναι  unc... αλλά δεν είναι και σε σκατα κατάσταση... Αμα ενδιαφέρεται κανας πωρωμένος με κυπριακά, του τα δίνω κανα 40-50ρικο. Ας μου στειλει πμ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2015, 08:36:22 μμ από Mad Collector » Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 30, 2015, 07:16:15 μμ »

Τωρα συγγνώμη, γιατί ο διαχειριστής μου σβήνει το μηνυμα?
Δηλαδή να ξανανοιγω παλι το ίδιο θεμα στις πωλήσεις εάν κάποιος θέλει να μου στείλει μια προσφορά η εκτίμηση? Αφου δεν έχω καταλήξει στο πόσο κοστίζουν, απλώς εκτίμηση και γιατι οχι προσφορά αγοράς ζηταω, τι σας πειράζει δηλαδη?   Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός

δεν στέλνουμε προσφορες .
Βάλτο στις αγγελιες αφου διαβάσεις τους κανονισμούς
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 30, 2015, 07:23:17 μμ »

Τουλάχιστον ας γραφατε ενα μηνυμα, μην ψαχνομαι οτι εχει λαλήσει το κομπιουτερ  Έκπληξη ...μην εξαπτεστε κυριε διαχειριστα...θα γίνει οπως θέλετε...  Κλείσιμο ματιού
δεν εξαπτομαι φιλαρακι μου  :)γι αυτο δεν σου γράφω τιποτα.
Θα γίνει οπως πρεπει  ;)οχι ,οπως θελω .
Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 01, 2015, 11:41:34 πμ »

Ανεξαρτήτως εάν ενδιαφέρεται κανείς να τα πάρει στην πράξη (καθώς είπε και ο toni-g αυτό είναι άλλο θέμα για το οποίο πρεπει να τα βάλω αγγελία για να δω τυχόν πραγματικες προσφορές) αλλά μήπως υπάρχει κάποια θεωρητική εκτίμηση, χοντρικά, περί της αξίας τους από κανέναν?Απορία?? Δηλαδή είναι μηδενικής αξίας  αν δεν είναι specimen, unc,  ούτε τίποτε δύσκολα εκείνης της περιόδου? Η πρέπει να είναι σε γιγάντιες ποσότητες? Δεν έχω και κανένα πίνακα κυπριακών...

Εννοείται οτι κατανοω πως η εκτίμηση που τυχόν κάποιος εκφράζει, δεν είναι προσφορά και για τον λόγο οτι κάποιος μπορεί μεν θεωρητικά να εκτιμάει οτι έχουν μία "κατ'αρχήν" αξία εκτιμητέα σε Χ ευρώ/ρουβλια/δηναρια/δραχμές/μπανάνες/φασόλια/τσιγάρα/τσιχλες αλλά τούτο δεν σημαίνει οτι προτίθεται στην πραγματικότητα να προσφέρει αυτήν την θεωρητική "κατ' αρχην" αξία Χ όταν κάποια αντικείμενα μπούν σε αγγελία....γιαυτό και οι τιμές είναι στον πατο ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ...και γιαυτό σε λίγο θα ανταλλάσουμε συλλεκτικά με τσιγάρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 01, 2015, 12:01:16 μμ από Mad Collector » Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 12, 2015, 08:57:33 πμ »

15 ευρω και δυσκολα ειναι πολυ κοινα και σε ασχημη κατασταση.
Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 13, 2015, 06:33:23 μμ »

Χμμμμμ, εμπίπτουν δηλαδή στην κατηγορία "Σκατούλες Μπλε"... να χεσω (με συγχωρείτε κε Διαχειριστά, πιπέρι...) και τους καταλόγους και τις τιμές σε auctions...η πραγματικότητα (εν προκειμένω της αγοράς) διαψεύδει και αφοδεύει (εεε?κοσμιότερον) κατάμουτρα την θεωρία (όπως και στον σοσιαλισμό ένα πράμα)...
  Κλάμα Κλάμα Κλάμα   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
(αυτοσαρκασμός-κλαυσίγελος...)

Δηλαδή το μόνο που μένει είναι να δούμε λίρες στην αξία του μετάλλου μόνο...
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 23, 2015, 11:10:49 πμ »

[ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ/ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ-ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ]
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences