Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 09:10:21 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΑΣΗΜΕΝΙΩΝ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ  (Αναγνώστηκε 28568 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ChrisMG
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 03, 2012, 01:38:54 πμ »

Καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρω να αγοράσω ασημένια νομίσματα (κατά προτίμηση της μίας ουγκιάς), με ασφάλεια. Με ενδιαφέρει να αγοράσω νομίσματα με όσο το δυνατόν περισσότερη περιεκτικότητα σε ασήμι και δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είναι συλλεκτικά ή όχι. Ευχαριστώ!
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 03, 2012, 04:52:31 πμ »

Καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρω να αγοράσω ασημένια νομίσματα (κατά προτίμηση της μίας ουγκιάς), με ασφάλεια. Με ενδιαφέρει να αγοράσω νομίσματα με όσο το δυνατόν περισσότερη περιεκτικότητα σε ασήμι και δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είναι συλλεκτικά ή όχι. Ευχαριστώ!


Δες εδω  Χαμόγελο  http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1099.15
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 06, 2012, 06:36:03 μμ »

εχω καμια 40αρια της μιας ουγιας καθαρο 999.Δολλαρια σιλβερ ιγκλ και μερικα μεχικανικα ολα ακυκλοφορητα απο ρολλα.

Εχω και πολλα πιστοποιημενα σαουθαφρικανικα της ουγιας και Αυστριακα μισα.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
jester
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 20, 2012, 07:20:40 πμ »

Καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρω να αγοράσω ασημένια νομίσματα (κατά προτίμηση της μίας ουγκιάς), με ασφάλεια. Με ενδιαφέρει να αγοράσω νομίσματα με όσο το δυνατόν περισσότερη περιεκτικότητα σε ασήμι και δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είναι συλλεκτικά ή όχι. Ευχαριστώ!

Σα χαιρετίζω, όλους σας μιας και είμαι μόλις δώδεκα ωρών νέο μέλος στο σάιτ μα ακόμα και πάρα πολύ νέο μέλος στην συλλεκτική. Τόπαθα όταν γυρεύοντας να εκτιμήσω ένα πανάκριβο κομμάτι (που ανάμεσα σε αρκετά άλλα κληρονόμησα πρόσφατα) one silver dollar MORGAN 1921-Philadelphia(νομίζω ήταν UNCIRCUATED!! και το μόνο που είχε ήταν η πατίνα του- χωρίς αμυχές)... έκανα γκούγκλ για αυτά τα νομίσματα και  θαύμασα κάθε γραμμωσή τους ΑΛΛΑ έκανα το ηλίθιο λάθος να ζητήσω την εμπειρία κάποιου "ειδικού" στην Σταδίου ο οποίος βέβαια μπροστά στα μάτια μου το άλλαξε με ένα "Denver" των 28$.
Στο θέμα τώρα. Βρήκα στο ίντερνετ την ιστοσελίδα του Εγγλέζικου Βασιλικού Νομισματοκοποίου όπου μπορεί κανείς να διαλέξει, να αγοράσει είτε web είτε τηλεφωνικά (πραγμα που έκανα) και να του με αποστολή τους,
κάποια πάρα πολύ ωραία αισθητικά καινούργια χρυσά ή αργυρά νομίσματα. Το web site είναι: www.royalmint.com.
Δεν ξέρω γιατί δεν αναφέρεστε σ αυτό.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 20, 2012, 10:24:41 πμ »

liberty ή morgan ηταν το δολαριο του 1921 που ειχες;
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 20, 2012, 10:42:18 πμ »

Τι εννοεις οταν λες στο αλλαξε; ???Ειχες στα χερια σου ενα σπανιο morgan δολλαριο  του 21 και στο αλλαξε;Δεν μπορω να καταλαβω ???Δεν ηξερες την αξια του και σε κοροιδεψε; Θυμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
γιαννηςτ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 56


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 20, 2012, 12:45:43 μμ »

θα προτεινα,και θα ειχε ενδιαφερον,(αλλιως δεν θα ισχυουν,αυτα που λετε)να γραφατε και τα ονοματα των διαφορων εμπορων με καταστηματα,δημοπρασιες,η με αρκετων χρονων τριβη,στον χωρο του νομισματος.το να γραφουμε ολοι,οτι μας εκλεψαν η μας εξαπατησαν,σοβαροι εμποροι ειναι λιγο οξυμωρο!!!οχι οτι δεν μπορει να ισχυει,αλλα ετσι δημιουργειτε η εντυπωση,πως ανθρωποι που δρουν βιοποριστικα σε εναν χωρο,ειναι ενας συρφετος αρπακτικων,σε αφελεις και αθωους συλλεκτες.η μηπως η αληθεια?ειναι καπου στην μεση,και λιγο φουσκωμενη?γραφω,τωρα εγω!!!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 20, 2012, 02:09:18 μμ »

Φιλε Γιαννη δεν συμφωνω με τα λεγομενα σου.Αν γινει αυτο που λες ισως καποιοι να βρουν την ευκαιρια και  πισω απο ενα ψευδωνυμο να συκοφαντουν καποιους για ιδιοτελη συμφεροντα αδικως.Τοτε τα πραγματα θα ειναι χειροτερα Ντροπή
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 20, 2012, 02:29:37 μμ »

Θα συμφωνησω και εγω με τον δευτερο Γιαννη Χαμόγελο
 Εκτος της ευθυνης που μπορει να φερει η σελιδα αν συκοφαντηθει αδικως ο οιοσδηποτε αν δωθει ονομα,εδω ο καθεις δυναται να γραψει οτι του κατεβει στο κεφαλι για τον χνψ λογο.
Αν δεν ειναι γνωστος  σας ή επωνυμος  αυτος που καταγγελει ή και διαφημιζει ακομα ειναι ανοησια να δινει κανεις βαση στα λεγομενα του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 20, 2012, 02:39:51 μμ από coll » Καταγράφηκε
streetsoukos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2


Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 20, 2012, 03:27:23 μμ »

Στο θέμα τώρα. Βρήκα στο ίντερνετ την ιστοσελίδα του Εγγλέζικου Βασιλικού Νομισματοκοποίου όπου μπορεί κανείς να διαλέξει, να αγοράσει είτε web είτε τηλεφωνικά (πραγμα που έκανα) και να του με αποστολή τους,
κάποια πάρα πολύ ωραία αισθητικά καινούργια χρυσά ή αργυρά νομίσματα. Το web site είναι: www.royalmint.com.
Δεν ξέρω γιατί δεν αναφέρεστε σ αυτό.


Λίγο ακριβά φαίνονται αλλά λογικά είναι συλλεκτικά;;

Από Apmex έχει πάρει κανείς από το φόρουμ; Ενδιαφέρομαι για (όχι τα συλλεκτικά) τα δικά τους τα branded. Μεταφορικά έχουν από 80$ και πάνω με FEDEX αλλά αν πάρεις ποσότητα δεν σου βγαίνει πολύ ανά νόμισμα. Σίγουρα πιο φθηνά θα μου «βγουν» από ότι στην Ελλάδα. Απλά δεν γνωρίζω τι γίνεται με τελωνεία, φόρους κτλ... τι παίζει εκεί;
Καταγράφηκε
γιαννηςτ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 56


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 20, 2012, 08:36:18 μμ »

σιγουρα δεν θελω να γινουμε ιστοσελιδα ρουφιανων,η απροσωπων καταγγελιων.αλλα εγω σαν γιαννηςτ(πισω απο το ψευδωνυμο,υπαρχει υπαρκτο προσωπο,που ευκολα βρισκεται!!!)οταν θα καταγγειλω καποιον,που με εξαπατησε,σημαινει οτι οντως εχω στοιχεια,και δεν μιλαω με γενικωτητες,που ειναι πιο υποπτο!!!εκτος και αν ειμαι συκοφαντης,η τρελλος.τα υπολοιπα,χωρις στοιχεια(καποιος,καπου,καποτε),ειναι για ιστοριες με δρακους.η αληθεια αν φοβιζει?τοτε,καλα σας κανουν!!!χαιρετω,γιαννηςτ(ασιοπουλος).υγ.χαιρετω,και ελπιζω οποιος ΚΑΤΑΛΑΒΕ,καταλαβε.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 20, 2012, 09:51:42 μμ »

σιγουρα δεν θελω να γινουμε ιστοσελιδα ρουφιανων,η απροσωπων καταγγελιων.αλλα εγω σαν γιαννηςτ(πισω απο το ψευδωνυμο,υπαρχει υπαρκτο προσωπο,που ευκολα βρισκεται!!!)οταν θα καταγγειλω καποιον,που με εξαπατησε,σημαινει οτι οντως εχω στοιχεια,και δεν μιλαω με γενικωτητες,που ειναι πιο υποπτο!!!εκτος και αν ειμαι συκοφαντης,η τρελλος.τα υπολοιπα,χωρις στοιχεια(καποιος,καπου,καποτε),ειναι για ιστοριες με δρακους.η αληθεια αν φοβιζει?τοτε,καλα σας κανουν!!!χαιρετω,γιαννηςτ(ασιοπουλος).υγ.χαιρετω,και ελπιζω οποιος ΚΑΤΑΛΑΒΕ,καταλαβε.

Eσυ εισαι ο Γιαννης δεν εισαι ο οιοσδηποτε που στο  πρωτο του μολις μυνημα απλα βοηθοντας καποιον που επισης στο πρωτο του μυνημα ειχε απορια αγορας, κατηγορει εμπορο ως comfidence trickster απλα προτεινοντας καποιον αλλο.....
Toπιασες;;;
 
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 20, 2012, 10:11:14 μμ »

Στο θέμα τώρα. Βρήκα στο ίντερνετ την ιστοσελίδα του Εγγλέζικου Βασιλικού Νομισματοκοποίου όπου μπορεί κανείς να διαλέξει, να αγοράσει είτε web είτε τηλεφωνικά (πραγμα που έκανα) και να του με αποστολή τους,
κάποια πάρα πολύ ωραία αισθητικά καινούργια χρυσά ή αργυρά νομίσματα. Το web site είναι: www.royalmint.com.
Δεν ξέρω γιατί δεν αναφέρεστε σ αυτό.


Λίγο ακριβά φαίνονται αλλά λογικά είναι συλλεκτικά;;

Από Apmex έχει πάρει κανείς από το φόρουμ; Ενδιαφέρομαι για (όχι τα συλλεκτικά) τα δικά τους τα branded. Μεταφορικά έχουν από 80$ και πάνω με FEDEX αλλά αν πάρεις ποσότητα δεν σου βγαίνει πολύ ανά νόμισμα. Σίγουρα πιο φθηνά θα μου «βγουν» από ότι στην Ελλάδα. Απλά δεν γνωρίζω τι γίνεται με τελωνεία, φόρους κτλ... τι παίζει εκεί;

Με FEDEX φίλε μου οτιδήποτε πάνω από 50$ σταματάει τελωνείο με τις ανάλογες συνέπειες.
USPS Global έρχεται πάλι μέσω FEDEX.
USPS registered μόνο από Αμερική, και σου έρχεται στην πόρτα σου μέσω ΕΛΤΑ.
Αυτά για να μη την πατήσουν οι νέοι όπως εμείς παλαιότερα.  
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 21, 2012, 08:09:26 πμ »

Καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρω να αγοράσω ασημένια νομίσματα (κατά προτίμηση της μίας ουγκιάς), με ασφάλεια. Με ενδιαφέρει να αγοράσω νομίσματα με όσο το δυνατόν περισσότερη περιεκτικότητα σε ασήμι και δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είναι συλλεκτικά ή όχι. Ευχαριστώ!

Σα χαιρετίζω, όλους σας μιας και είμαι μόλις δώδεκα ωρών νέο μέλος στο σάιτ μα ακόμα και πάρα πολύ νέο μέλος στην συλλεκτική. Τόπαθα όταν γυρεύοντας να εκτιμήσω ένα πανάκριβο κομμάτι (που ανάμεσα σε αρκετά άλλα κληρονόμησα πρόσφατα) one silver dollar MORGAN 1921-Philadelphia(νομίζω ήταν UNCIRCUATED!! και το μόνο που είχε ήταν η πατίνα του- χωρίς αμυχές)... έκανα γκούγκλ για αυτά τα νομίσματα και  θαύμασα κάθε γραμμωσή τους ΑΛΛΑ έκανα το ηλίθιο λάθος να ζητήσω την εμπειρία κάποιου "ειδικού" στην Σταδίου ο οποίος βέβαια μπροστά στα μάτια μου το άλλαξε με ένα "Denver" των 28$.
Στο θέμα τώρα. Βρήκα στο ίντερνετ την ιστοσελίδα του Εγγλέζικου Βασιλικού Νομισματοκοποίου όπου μπορεί κανείς να διαλέξει, να αγοράσει είτε web είτε τηλεφωνικά (πραγμα που έκανα) και να του με αποστολή τους,
κάποια πάρα πολύ ωραία αισθητικά καινούργια χρυσά ή αργυρά νομίσματα. Το web site είναι: www.royalmint.com.
Δεν ξέρω γιατί δεν αναφέρεστε σ αυτό.


κάθε νομισμα ειναι μοναδικο.Πως δεν καταλαβες οτι στο άλλαξε οταν το επιασες στο χερι σου?Αφου ηταν και πατιναρισμενο.
Εγώ θυμαμαι νομισματα ανθρώπων που τους τα έχω σλαμπάρει πριν ενάμιση χρονο.
Περίεργα μας τα λες.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
γιαννηςτ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 56


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 21, 2012, 11:00:18 πμ »

μπιλ που εισαι?χαθηκαμε!!!δεν μπορεις να πεις?καθε μερα μαθαινουμε και κατι καινουργιο!!!κατι ειναι και αυτο,σε χαιρετω,γιαννηςτ,ο πρωην γειτονας.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences