Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 08:10:18 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ενα νομισμα εχει παντα δυο πλευρες  (Αναγνώστηκε 15201 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 21, 2015, 01:42:04 μμ »

σκεφτομουν τωρα οτι καπιοι συλλεκτες δηθεν λενε εκμεταλευοντε καταστασεις και ξεγελανε κοσμο,ειμαι της αντιθετης αποψης και θα πω το γιατι.πειτε οτι καποιος πεθαινει απο την πεινα και σηκωνει το χερι του κρατωντας ενα σπανιο νομισμα αξιας 10.000ευρω που δεν μπορεσε να πουλησει γτ ηταν μ.αλ.κας και τρεχει ενας συλλεκτης του δινει νερο και φαι και 1000ευρω..και του σωζει την ζωη αλιως θα εμενε νεκρος με το νομισμα πανω του.επισης ενας συλλεκτης εχει φαι την ζωη του ολη για να ψαχνει τιμες κ συλλεκτικα.οπως μια γυναικα που πηγε στον πικασο και του λεει ζωγραφισε με,πιανει σε 5 λεπτα εκεινος το πινελο κ την κανει σαν να εβγαλες φωτογραφια,τρελαθηκε αυτη της αρεσε ο πινακας κ ζηταει να τον αγορασει.400.000ευρω την λεει ο πικασο!μα σε 5 λεπτα 400.000ευρω;5λεπτα τ λεει εκανες.δεν εκανα 5λεπτα λεει αυτος,εκανα 40 χρονια και 5 λεπτα,40 χρονια εκανα για να μαθω ωστε να σε ζωγραφισω σε 5 λεπτα,κ ειχε δικιο ο πικασο.γτ ακουω ιστοριες οτι συλλεκτες εκμεταλευοντε,δουλεια τς ειναι,που ειναι η εκμεταλευση;σε 5μηνες που αρχισα σαν νεος συλλεκτης να συλλεγω ειδα τι ζορι ειναι κ την κουραση που εχει.οσοι θελουν να πουλησουν να ψαξουν καλα την τιμη και ο συλλεκτης δεν φταιει σε τιποτα,αυτο πιστευω.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 21, 2015, 01:46:31 μμ »

Τι φλασιες ειναι αυτες που παθαινεις συνηθως το μεσημερι; Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 21, 2015, 01:46:46 μμ »

χαχαχαχα,ωραιο θεμα ειναι.πετανε καπιοι τα νομισματα κ δεν μου τα δεινουν.μετα αν παει ενας συλλεκτης και τους τα παρει τζαπα καλα να παθουν.θες ν ακουσεις;συγγενης μου πουλησε ακυκλοφορητα του 1800 ωσ σημερα μεγαλη συλλογη για 500ευρω.ουτε με ειπε τιποτα να δουμε τιμες,ειμαι ξηγημενο ατομο,θα τον ελεγα,κουτοπονηρος ομως τον ξερω,φουστης,κλ να παθει,μετα που τα πουλησε το εμαθα,ρε κλ να παθει.πολυ κλ να παθει.για αγγαρειες και μ.λα.κιες με φωναζε να του κανω,για τα νομισματα τιποτα δεν μου ειπε οτι ειχε σκοπο να τα πουλησει.εσυ αν ησουν η ο καθενας δεν θα ετρωγε φλασια;το ειχα κερασει και ποσες μπιρες το σκουπιδι γτ τον λυπομουνα,ηξερα για την συλλογη ομως δεν ηξερα οτι την ειχε αυτος γτ ηταν της γυναικας του.ουτε τον ρωτησα,δεν ειμαι τετοιο ατομο αν την πουλαει...ουτε τον βοηθουσα ωστε να παρω τπτ απο την συλλογη.ειλικρινα μιλω κ χυμα.αν εγω πριν την πουλησει 500ευρω του ελεγα παρε 1000ευρω και δωστην μου δεν θα μου την εδινε,θα μ ελεγε οτι παω να τον γελασω κ τετοια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 21, 2015, 02:04:50 μμ από ΕΛΛΗΝΑΣ30 » Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 21, 2015, 02:10:37 μμ »

απλο συμπερασμα.να μην εχεται τυψεις οι συλλεκτες που αγοραζεται τζαπα ενα νομισμα ενω αξιζει,το ζητα ο οργανισμος αυτου που το πουλαει.εσεις δεν φταιτε σε τιποτα.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 21, 2015, 02:20:30 μμ »

απλο συμπερασμα.να μην εχεται τυψεις οι συλλεκτες που αγοραζεται τζαπα ενα νομισμα ενω αξιζει,το ζητα ο οργανισμος αυτου που το πουλαει.εσεις δεν φταιτε σε τιποτα.

ΛΑΘΟΣ!!!!!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 21, 2015, 02:24:16 μμ »

Γιατι ρε Γιαννη ειναι λαθος? Μεγάλο χαμόγελο
Αφου θα σε δαγκωσουν που θα σε δαγκωσουν .Ασε να σε δαγκωσει καποιος συγγενης  Σαρκασμός Σαρκασμός
Δεν βλεπεις το κουβαρντοπαιδο ?θα δινε και 500€ παραπανω να φαει ο ανθρωπος μια τυροπιτα  Άνεση
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 21, 2015, 02:29:13 μμ »

Ρε συμφορα μεσημεριατικα Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 21, 2015, 02:50:46 μμ »

γτ θα δινα 500ευρω παραπανω μονο;ενα παραδειγμα ειπα,κ συμφωνεις εσυ δλδ να τα δωσει 500 αντι 1000 που δεινω εγω;αν το παρεις ετσι τονι και οι μπιρες που τον κερασα με τις αγγαρειες που του εκανα εχουν 3000ευρω.επισης αν τα επερνα κ τα πουλουσα 10 000ευρω νομιζεις δεν θα τον βοηθουσα;δεν θα του εδεινα;
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 21, 2015, 02:52:53 μμ »

ελεος ρε παιδια  ελεος
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 21, 2015, 02:54:23 μμ »

γτ ελεος φιλε;συζητηση κανουμε,γτ να φταινε παντα οι συλλεκτες ολο σε καποια αγορα;τι φταιει τωρα αυτος που τα πηρε 500ευρω και αξιζανε ας πουμε 10χιλιαδες;και το λεω,πηρε αυτος τα 500ευρω κ πηγε κ τα ηπιε ουζο.
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 21, 2015, 02:55:58 μμ »

φιλε η συζητηση δεν ειναι σοβαρη και ειπα και γω να πω την μ@λακια μου ,με την σειρα μου .
Μην με παρεξηγεις  Άνεση
Αν ημουνα ο συγγενης σου θα παιρνατε και οι 2 τα φρυδια μου  Κλείσιμο ματιού
Μην με βαζεις να επιλεξω  8)αναμεσα σε κακο και χειριστο   Άνεση
Αλλα για να σου φυγει θα τα δινα στον ξενο με 500€ μονο και μονο να μην τα παρεις εσυ ο συγγενης
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 21, 2015, 02:57:49 μμ »

για αυτο αυτον στο τελος δεν τον θελανε ουτε οι δικοι του κ πηγε....στην ευχη του Θεου.
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 21, 2015, 02:58:45 μμ »

δειξε ελεος  μονο αυτο
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 21, 2015, 03:00:20 μμ »

για αυτο αυτον στο τελος δεν τον θελανε ουτε οι δικοι του κ πηγε και αυτοκτονησε.
Ωραιος εισαι  ;DΝα σε παρουμε για ποδαρικο  8)φτου φτου
Βλεπω ησασταν αγαπημενοι  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 21, 2015, 03:01:13 μμ »

εγω οτι μου ειχε ζητησει τον βοηθησα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences