Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Σεπτέμβριος 28, 2024, 03:12:54 μμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Pay Pal  (Αναγνώστηκε 53975 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 01:07:57 μμ »

Εκανα την διαδικασία με το (money request) , αλλά μόλις πατάω να ολοκληρωθεί η διαδικασία (αφού έχω δώσει τα στοιχεία που χρειάζεται ) , πάλι μου βγάζει το παραπάνω μήνυμα .
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #121 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 01:11:42 μμ »

Άσχετο το ένα με το άλλο...

Προφανώς, δεν "περνάει" η κάρτα... :-(((
Από ό,τι γράφανε στο site που πήραμε την ιδέα, είναι θέμα τύχης αν θα δουλέψει...
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 01:48:09 μμ »

Της κακομοιρας γινεται.
Δοκιμασα με ενα φιλο μου και του εστειλα απο paypal μεσω καρτας eurobank 25 ευρω στο δικο του paypal και πετυχε.
Προυποθεση ειναι να ΜΗΝ εχεις στο paypal balance ευρω (μπορεις ομως να εχεις $),γιατι αλλιως του τα στελενει απο εκει και δεν σου δινει επιλογη να τα στειλεις μεσω καρτας.
Για αγορα δεν εχω δοκιμασει ακομα.
Παντως, απο οτι καταλαβαινω, θεμα τυχης ειναι, την μια φορα μπορει να πιασει, την αλλη οχι..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #123 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 01:58:21 μμ »

Μια άλλη ερώτηση είναι: Αν σου πετύχει μια φορά, πετυχαίνει πάντα; Είναι θέμα κάρτας (κλπ) ή τελείως θέμα τύχης;


Προυποθεση ειναι να ΜΗΝ εχεις στο paypal balance ευρω (μπορεις ομως να εχεις $),γιατι αλλιως του τα στελενει απο εκει και δεν σου δινει επιλογη να τα στειλεις μεσω καρτας.

Αυτό να το τονίσουμε, λίγο...
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 02:12:52 μμ »

22 δολάρια έχει το balance μου αυτή την στιγμή.

Όσες προσπάθειες και να έχω κάνει καμιά φορά δεν με έχει αφήσει , οποιοδήποτε πόσο και να προσπάθησα . Μάλλον έχει θέμα με την κάρτα μου .

Εάν πάντως κάποιος τα καταφέρνει και μπορεί να φορτώσει το balance του με 600€ και να μου τα στείλει θα του είμαι υπόχρεος.

Μετά θα του στείλω τα 600 + 4% , για τις προμήθειες που θα του κρατήσει η Paypal
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #125 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 02:30:39 μμ »

Μια άλλη ερώτηση είναι: Αν σου πετύχει μια φορά, πετυχαίνει πάντα; Είναι θέμα κάρτας (κλπ) ή τελείως θέμα τύχης;


Προυποθεση ειναι να ΜΗΝ εχεις στο paypal balance ευρω (μπορεις ομως να εχεις $),γιατι αλλιως του τα στελενει απο εκει και δεν σου δινει επιλογη να τα στειλεις μεσω καρτας.

Αυτό να το τονίσουμε, λίγο...
Εχω καταληξει οτι ειναι θεμα τυχης για καθε συναλλαγη ξεχωριστα.
Ενα αγγλικο ηλεκτρονικο πορτοφολι που εχω, δεχτηκε εγγραφη ελληνικης πιστωτικης καρτας μου, την χρεωσε επιτυχημενα  1,5 ευρω για επιβεβαιωση και οταν δοκιμασα να το φορτωσω μετα απο αυτην, δεν...
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #126 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:05:02 μμ »

Πέρασα τελικά όσα χρειαζόμουν από άλλη κάρτα.  Όλα καλά
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #127 στις: Σεπτέμβριος 17, 2015, 11:05:57 μμ »

:-))))))
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 12:42:29 πμ »

Να είστε καλά και ευχαριστώ για την βοήθεια σας Κύριε Θανάση, Γιώργο , Αντώνη , (hare) . Δεν νομίζω να ξέχασα κάποιον άλλον Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2015, 01:01:54 πμ από Han » Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10418



Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Σεπτέμβριος 18, 2015, 06:32:13 πμ »

Τέλος καλό, όλα καλά, Σταύρε!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 01:45:30 μμ »

Μια άλλη ερώτηση είναι: Αν σου πετύχει μια φορά, πετυχαίνει πάντα; Είναι θέμα κάρτας (κλπ) ή τελείως θέμα τύχης;


Προυποθεση ειναι να ΜΗΝ εχεις στο paypal balance ευρω (μπορεις ομως να εχεις $),γιατι αλλιως του τα στελενει απο εκει και δεν σου δινει επιλογη να τα στειλεις μεσω καρτας.

Αυτό να το τονίσουμε, λίγο...
Εχω καταληξει οτι ειναι θεμα τυχης για καθε συναλλαγη ξεχωριστα.
Ενα αγγλικο ηλεκτρονικο πορτοφολι που εχω, δεχτηκε εγγραφη ελληνικης πιστωτικης καρτας μου, την χρεωσε επιτυχημενα  1,5 ευρω για επιβεβαιωση και οταν δοκιμασα να το φορτωσω μετα απο αυτην, δεν...

πως γινεται και δεχεται το paypal να μου παρει 1 ευρω για επιβεβαιωση καρτας, αλλα οταν παω να κανω αγορα 2 ευρω να μην το δεχεται?
το ευρω για την επιβεβαιωση σε ποσο καιρο μου το γυρναει σαν υπολοιπο στο paypal? ρωταω γιατι εβαλα 2 καρτες για επιβαιβεωση αρα κρατησε 2 ευρω ,,,,, αν μου τα γυρισει σαν υπολοιπο θα κανω την αγορα μου μεσα απο αυτο....
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #131 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 01:58:26 μμ »

με βαση αυτα που βρηκα......
Άνοιξε για συγκεκριμένα είδη, και παίζει ρόλο και τι κάρτα θα 'χεις.Παίζει ρόλο στις συναλλαγές αν είναι debit card, maestro/ visa, mastercard και λοιπά. Φυσικά, αν έχεις ballanced υπόλοιπο στον λογαριασμό σου μπορείς κανονικά.

Το paypal λοιπόν έχει ανοίξει επίσημα μόνο για:

1. Αγορές εισιτηρίων αεροπορικών εταιρειών.
2. Πληρωμές ξενοδοχείων.
3. Ενοικιάσεις αυτοκινήτων.
4. Πληρωμές ταξιδίων και μεταφορών.
5. Πληρωμές ψηφιακών παρόχων μουσικού περιεχομένου και εφαρμογών (applications).
6. Πληρωμές συνδρομών, για εγγραφή ή ανανέωση συμμετοχής μέλους σε επαγγελματικούς συλλόγους (δικηγορικούς/ ιατρικούς συλλόγους, κλπ.) ή/και για επιστημονικά και λοιπά έντυπα.
7. Πληρωμή υπηρεσιών εκπαίδευσης (δίδακτρα/ εστίες διαμονής/ συνδρομή βιβλιοθηκών, κλπ).
8. Πληρωμή ασφαλιστικών, ιατρικών και φαρμακευτικών εξόδων.
9. Πληρωμές ελληνικών επιχειρήσεων που δραστηριοποιούνται στο ηλεκτρονικό εμπόριο προς διεθνείς παρόχους υπηρεσιών, απαραίτητων για τη λειτουργία των εν λόγω επιχειρήσεων, όπως, ενδεικτικά, συνδρομή φιλοξενίας σε server, συνδρομή domain name, συνδρομή σε παρόχους φύλαξης αρχείων, συνδρομή σε παρόχους cloud-based υπηρεσιών λειτουργίας, όπως πλατφόρμες ηλεκτρονικών καταστημάτων (e-shop), πλατφόρμες επικοινωνίας με χρήστες, συνδρομή για συντήρηση ελάχιστης παρουσίας για λόγους διαφήμισης σε Google/ Facebook.



Για όλα τα υπόλοιπα όπως βιβλία, παιχνίδια, ηλεκτρονικά, κλπ δεν γίνονται επιτυχείς συναλλαγές ακόμα, οπότε αναμένουμε.


το ευρω για την επιβεβαιωση σε ποσο καιρο μου το γυρναει σαν υπολοιπο στο paypal? ρωταω γιατι εβαλα 2 καρτες για επιβαιβεωση αρα κρατησε 2 ευρω ,,,,, αν μου τα γυρισει σαν υπολοιπο θα κανω την αγορα μου μεσα απο αυτα....
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #132 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 02:01:58 μμ »

Κανονικά είναι άμεσα διαθέσιμα, όπως θυμάμαι από την εποχή της κανονικής λειτουργίας...
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 02:03:11 μμ »

Κανονικά είναι άμεσα διαθέσιμα, όπως θυμάμαι από την εποχή της κανονικής λειτουργίας...

οχι sac.... το υπολοιπο μου δειχνει μηδεν Λύπη
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #134 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 02:10:15 μμ »

Τη διαδικασία της επιβεβαίωσης την ολοκλήρωσες; Υποτίθεται πώς σου χρεώνει αυτό το ποσό για να σου στείλει έναν κωδικό. Εφόσον ολοκληρωθεί η διαδικασία της επιβεβαίωσης (στείλεις τον κωδικό), θα πρέπει να σου πιστώνει και τα χρήματα.

Τι να πω από εκεί και πέρα... :-((
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences