Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 12:36:30 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Mετάλλιο επιχειρήσεων Κύπρου  (Αναγνώστηκε 18175 φορές)
0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
zark4
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 410



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 08:47:28 μμ »

Τραγικό κ αυτό με τους αγνοούμενους. Υπάρχουν οικογένειες που περιμένουν να γυρίσουν οι δικοί τους. Δυστυχώς διάβασα ότι πια δεν υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει κάποιος ζωντανός. Μόνο ένα παιδί λέει που είχαν πάρει υπάρχει ή πιθανότητα να ζει με τουρκική οικογένεια. Τραγικό.
Καταγράφηκε
Elko
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 78


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 11:09:01 μμ »

http://www.newsonly.gr/article.asp?catid=36383&subid=2&pubid=130150138
Καταγράφηκε
zark4
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 410



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 12, 2015, 09:14:52 μμ »

Ευρεση ΕλληνοΚυπριου???/
 Οπως θα διαβασετε στο παρακατω αρθρο της Μηχανης του Χρονου Ζητηθηκε απο εναν  να γινει εξεταση DNΑ γιατι πιστευει οτι ειναι ελληνοκυπριος ο οποιος το 1974 και απηχθη απο τον Τουρκικο στρατο..Η μηχανη του χρονου βαζει που και που καλα αρθρα δυστυχως βαζει και πολλες μπαρουφες οποτε κραταω μικρο καλαθι

http://www.mixanitouxronou.gr/tourkos-ischirizete-oti-ine-ellinokiprios-agnooumenos-pou-metaferthike-stin-tourkia-otan-itan-pedi-stin-tourkiki-isvoli-tou-1974-exefrase-tin-epithimia-na-ipovlithi-se-test-dna-vinteo/
Καταγράφηκε
zark4
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 410



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 02:31:24 μμ »

Οστα βρεθηκαν αγνοουμενων  στην Κυπρο.μεσα σε αυτα απο 6 μηνων παιδι .Οι εικονες σοκαρουν οποιος θελει ας δει  :'(
 http://www.protothema.gr/greece/article/514139/mazi-me-tin-pipila-tou-vrikan-ta-osta-tou-mikroterou-agnooumenou-tou-1974/

Μιλαμε πλεον για κανονικη Εθνοκαθαρση.Τι issis λεμε και πρασινα αλογα.Οι Τουρκοι ιδιοι ηταν και ειναι.Και πειτε με υπερβολικο.Αν δειτε τις φωτο και εσεις θα καταλαβετε
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 02:59:19 μμ »

Πόλεμος με κανόνες ευγένειας και χωρίς "παράπλευρες απώλειες" δεν ξέρω αν υπάρχει... δυστυχώς, είναι πράγματα που συμβαίνουν συχνά, σε ανάλογες περιπτώσεις.

Είμαι από αυτούς που δυσκολεύονται να πιστέψουν ότι οι Τούρκοι είναι άνθρωποι, αλλά είναι αλήθεια ότι και οι άνθρωποι τα ίδια κάνουν. :-/
Καταγράφηκε
zark4
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 410



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 04:46:27 μμ »

Δεν άκουσα ποτέ πχ να λένε για τους ιταλούς ότι σκότωσαν μωρα.ή τους Αγγλους. Για να μην φανώ ότι μιλάω για έλληνες κ τούρκους
Καταγράφηκε
giorgos_p
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 940



Προφίλ WWW
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 04:55:06 μμ »

Είμαι από αυτούς που δυσκολεύονται να πιστέψουν ότι οι Τούρκοι είναι άνθρωποι, αλλά είναι αλήθεια ότι και οι άνθρωποι τα ίδια κάνουν. :-/

Sac, μην ξαναπείς μόνο ρε συ ότι είσαι διεθνιστής.
Καταγράφηκε

Η συλλογή μου στο http://ww2militaria.weebly.com
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 05:05:19 μμ »

Δεν άκουσα ποτέ πχ να λένε για τους ιταλούς ότι σκότωσαν μωρα.ή τους Αγγλους. Για να μην φανώ ότι μιλάω για έλληνες κ τούρκους

Για Ιταλούς, δες το 1900. Ο Σάδερλαντ είναι καταπληκτικός.
Για Άγγλους, διάβασε για τον (δεύτερο) πόλεμο των Μπόερς. Θα σου σηκωθεί η τρίχα.

Για τους Έλληνες έχεις ακούσει ή να... αρχίσουμε να βγάζουμε τα άπλυτα στη φόρα; ;-)



Sac, μην ξαναπείς μόνο ρε συ ότι είσαι διεθνιστής.

Κανείς δεν είναι τέλειος, αγαπητέ μου. Προσπαθώ, αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα. Παρηγοριέμαι που ξέρω τα λάθη μου και προσπαθώ να τα αντιρροπώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2015, 05:17:38 μμ από sac » Καταγράφηκε
zark4
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 410



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 05:24:29 μμ »

Γιατί σκότωσαν μωρα??? Απορία Δεν τους έχω για τέτοιους. Κ βασικά δεν άκουσα ποτέ να το έχουν κάνει. Γιαυτό. Για γερμανούς πχ το έχουμε ακούσει. Ούτε οι έλληνες πιστεύω να το έχουν πράξει. Για  βιαιότητες σε πόλεμο άλλο. Όλοι έχουν πράξει. Το ξέρω. Αλλά κάποιοι περνούν κάποια όρια κάποιοι όχι.Τους αγγλους και ιταλους ετσι μου ηρθε.Αλλα γενικα ειναι η αληθεια για λιγους λαους εχουμε ακουσει σε πολεμους να εχουν σκοτωσει μωρα.Οποιος το διαβασει ας μας το πει
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2015, 05:38:18 μμ από zark4 » Καταγράφηκε
giorgos_p
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 940



Προφίλ WWW
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 06:10:25 μμ »

Κανείς δεν είναι τέλειος, αγαπητέ μου. Προσπαθώ, αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα. Παρηγοριέμαι που ξέρω τα λάθη μου και προσπαθώ να τα αντιρροπώ.

Απλά όταν λέμε για αυτοσυγκράτηση, για το ότι κρατιέται ένα επίπεδο στα militaria χωρίς να μπλέκουμε "άλλα" μέσα και όταν ψειρίζουμε μέχρι τελικής πτώσεως άλλες λέξεις, καλό είναι να είμαστε εξίσου ακριβείς γενικότερα και να μην το ρίχνουμε στα κακά του χαρακτήρα μας σε φάση "καλή καρδιά και τι να γίνει".

Το θέμα λέγεται "Μετάλλιο επιχειρήσεων Κύπρου". Αν μπορούμε πέρα απ' τα βαλκανικά σύνδρομα να συζητήσουμε για αντικείμενα, έχει καλώς. Έμεινα μακριά από αυτό, γιατί έβλεπα ότι θα κατέληγε εδώ το θέμα, άλλα όχι τόσο χοντρά. Αν στον τομέα των militaria φτάσουμε να συζητάμε για το ποιοι λαοί "είναι άνθρωποι ή όχι" ή εγώ δε χωράω εδώ και παύω να ασχολούμαι ή κάποιοι πρέπει να αναζητήσουν αντίστοιχα ρατσιστικά φόρουμ, όπου τέτοιου είδους ιδέες θα βρουν ένθερμους υποστηρικτές.
Καταγράφηκε

Η συλλογή μου στο http://ww2militaria.weebly.com
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 01, 2015, 06:20:38 μμ »

Παιδια το θεμα ξεφυγε εντελως και πηρε ασχημη τροπη. Εχει δικιο ο Γιωργοςπ. Κλειδωνει βεβαια. Ας προσπαθησουμε να κρατησουμε το καθε θεμα εκει οπου ξεκιναει και παντα σε συλλεκτικο επιπεδο!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences