Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 05:31:41 πμ
Σελίδες: 1 ... 25 26 [27] 28 29
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ  (Αναγνώστηκε 115068 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
salonico
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 686


Προφίλ
« Απάντηση #390 στις: Ιούλιος 04, 2015, 03:54:00 μμ »

Υπάρχουν κάποιες ειδήσεις που δεν ακούγονται από την πρώτη στιγμή.

http://amfipolinews.blogspot.gr/2015/07/focus.html

Δεν το πίστευα και έψαξα στο Focus. Δυστυχώς ισχύει.

http://www.focus.de/finanzen/news/staatsverschuldung/fraktionsfuehrer-der-nea-dimokratia-oppositionschef-georgiadis-geldgeber-sollten-tsipras-plan-nicht-annehmen_id_4770125.html

Λυπάμαι πολύ που ακόμα και ως αντιπολίτευση έκαναν ό,τι μπορούσαν για να φτάσουμε εδώ που φτάσαμε.
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #391 στις: Ιούλιος 05, 2015, 10:25:41 μμ »

οχι απο τα μεγαλυτερα ειναι το Μεγαλυτερο ΟΛΩΝ!!!!!!!!!!!!!και αν σου πω τωρα εγω οτι οι τραπεζες στα ταμεια τους εχουν 40 δις ευρω ρευστο που μπορουνε ανετα να εξυπηρετησουνε μισθους συνταξεις για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον χωρις κανενα απολυτως προβλημα.Εσυ λογικα θα με ρωτησεις τοτε ως προς τι τα capital control?ολα αυτα θα σου απαντησω οτι εγιναν απο τους ντοπιους ολιγαρχες με εντολη της Γερμανικης κυβερνησης.Αλλα αυτοι οι εθνοπροδοτες καλα εκαναν και κανουν το θεμα για μενα ειναι τι κανει ο πρωθυπουργος για να τους αντιμετωπισει?
επιβεβαιωθηκα πληρως σε αυτο που εγραψα.βγηκανε επισημα στοιχεια που λενε οτι οι τραπεζες απο τον μηχανισμο Ela πηρανε 89 δις ευρω και γινανε αναληψεις καταθεσεων 49 δις ευρω.τα 40 δις ευρω που ειναι Γιαννη Στουρναρα?τις τραπεζες γιατι τις εκλεισες ενω ειχες 40 δις στα ταμεια ζεστο χρημα?πρεπει τωρα να συλληφθει αυτος ο εφιαλτης που μας οδηγησε στις ουρες ενω ειχε χρημα.και τις τελευταιες 3 μερες πριν κλεισουνε οι τραπεζες ειχαν βγει με τον πανικο μολις 2 δις ευρω.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #392 στις: Ιούλιος 05, 2015, 10:31:24 μμ »

δεν ειναι σε χαρτια ο ελα....δλδ 89 δις σε μετρητο....για αυτο δε μπηκε οριο στο γουεμπ μπανγκινγκ...λογιστικα υπαρχουν σε χαρτια ειναι 3-4 δις.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #393 στις: Ιούλιος 10, 2015, 01:49:35 μμ »

γνωστός μου είπε πως έβαλε παραγγελίες κανονικά από sites του εξωτερικού και ενώ η χρεωστική κάρτα δεν γινόταν δεκτή, προχώρησε κανονικά με την πιστωτική του.
Μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει;
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #394 στις: Ιούλιος 10, 2015, 01:57:05 μμ »

γνωστός μου είπε πως έβαλε παραγγελίες κανονικά από sites του εξωτερικού και ενώ η χρεωστική κάρτα δεν γινόταν δεκτή, προχώρησε κανονικά με την πιστωτική του.
Μπορεί κανείς να το επιβεβαιώσει;
Μηπως η πιστωτικη του εχει εκδοθει απο τραπεζα η ηλεκτρονικο πορτοφολι με εδρα το εξωτερικο?
Μηπως εγινε τις πρωτες μερες οταν δεν ειχαν προλαβει να τα μπλοκαρουν ολα?
Παντως η αγορα με καρτες ειδων απο το εξωτερικο θα αργησει πολυ ακομα να αποκατασταθει, γιατι ειναι ουσιαστικα το ιδιο με το να στελνεις λεφτα εξω..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #395 στις: Ιούλιος 31, 2015, 11:53:46 πμ »

http://www.iplus.gr/index.php/2014-10-12-00-17-35/5351-paypal-amazon-e-bay


Έχω ένα υπολοιπο ( balance ) ακόμα στον λογαριασμο μου στην PayPal οποίος Φιλος χρειαστεί ευχαρίστως να τον εξυπηρετήσω...

 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #396 στις: Ιούλιος 31, 2015, 12:24:53 μμ »

Επισης και εγω θα ηθελα να πω οτι οποιος θελει να κανει καποια μεγαλη καταθεση σε λογαριασμο Πειραιως μπορω να του την κανω εγω με μεταφορα μεσω WINBANK απο το smartfone μου και να μου δωσει το ρευστο στο χερι αφου επιβεβαιωθει η συναλλαγη.Ευχαριστω  Χαμόγελο

Εννοειται οτι η συναντηση μονο στην Αττικη και υπο προυποθεσεις.(Οχι μικροποσα.Γυρω στα 3 χιλιαρικα θελω να ρευστοποιησω)
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #397 στις: Ιούλιος 31, 2015, 12:37:56 μμ »

Επισης και εγω θα ηθελα να πω οτι οποιος θελει να κανει καποια μεγαλη καταθεση σε λογαριασμο Πειραιως μπορω να του την κανω εγω με μεταφορα μεσω WINBANK απο το smartfone μου και να μου δωσει το ρευστο στο χερι αφου επιβεβαιωθει η συναλλαγη.Ευχαριστω  Χαμόγελο

Εννοειται οτι η συναντηση μονο στην Αττικη και υπο προυποθεσεις.(Οχι μικροποσα.Γυρω στα 3 χιλιαρικα θελω να ρευστοποιησω)

σου χαλαω .3000 καταθετεις , 2850 χερι , χαχαχαχα
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #398 στις: Ιούλιος 31, 2015, 12:42:30 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Ενα καφεδακι θα σε κερασω και θα μου πεις και ευχαριστω που γλιτωσες την ουρα στην τραπεζα Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #399 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:05:13 μμ »

Γιαννη μπορεις να το κανεις με πληρωμες ΔΕΗ, τεβε, φπα κλπ αν εχεις καποιους γνωστους που αυτες τις μερες τρεχουν ταχυδρομεια. Εγω ετσι ''εσπασα'' 3χιλιαρικα σε 10 μερες . Παρε στη σειρα γνωστους κ φιλους....ετσι οπως μας εκαναν
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #400 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:27:20 μμ »

Γιαννη μπορεις να το κανεις με πληρωμες ΔΕΗ, τεβε, φπα κλπ αν εχεις καποιους γνωστους που αυτες τις μερες τρεχουν ταχυδρομεια. Εγω ετσι ''εσπασα'' 3χιλιαρικα σε 10 μερες . Παρε στη σειρα γνωστους κ φιλους....ετσι οπως μας εκαναν

Πηγα βρε Γιωργο και ειπα στον κ.Μητσο  εδω απεναντι που πρωι πρωι ξεκινησε για την τραπεζα να καταθεσει 3 νοικια για το μαγαζι του 1500 ευρω.Τον πιανω και του εξηγω επι 10 λεπτα -θα σου μεταφερω τα λεφτα μπλα μπλα μεσω του τηλεφωνου μου μπλα μπλα και αφου ο καταθετης μπλα μπλα δει τα λεφτα μεσα μπλα μπλα μπλα εσυ θα μου δωσεις 1500 στο χερι μπλα μπλα.

Και τι μου λεει;Γιαννη το τηλεφωνο σου θα μου εκτυπωση επιτοπου την αποδειξη για το αρχειο μου;; Έκπληξη Έκπληξη 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!! Γιαυτο καλυτερα Γιωργο αστα μεσα να πανε στο διαολο δεν πειραζει Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #401 στις: Ιούλιος 31, 2015, 04:05:23 μμ »

Για να είμαι ειλικρινής, θεωρώ πολύ δικαιολογημένη την ερώτησή του.
Απλά ζήτησε για να έχει και αυτός αποδεικτικό της κατάθεσης για το αρχείο του, από την στιγμή που δεν έχει πρόσβαση στο web banking.
Θα του απαντούσα "οκ από το pc θα σου φέρω εκτύπωση της συναλλαγής για να είσαι καλυμένος"
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #402 στις: Ιούλιος 31, 2015, 05:03:02 μμ »

Βρε Γιάννη, αφού είναι ενοίκιο μαγαζιού, την απόδειξη τη θέλει για να την "περάσει" στα έξοδά του. Και... πρέπει να είναι στο όνομά του...

(Με τον λογιστή του έπρεπε να συνεννοηθείς πρώτα, χεχε...)
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #403 στις: Ιούλιος 31, 2015, 05:11:09 μμ »

Πηγα βρε Γιωργο και ειπα στον κ.Μητσο  εδω απεναντι που πρωι πρωι ξεκινησε για την τραπεζα να καταθεσει 3 νοικια για το μαγαζι του 1500 ευρω.Τον πιανω και του εξηγω επι 10 λεπτα -θα σου μεταφερω τα λεφτα μπλα μπλα μεσω του τηλεφωνου μου μπλα μπλα και αφου ο καταθετης μπλα μπλα δει τα λεφτα μεσα μπλα μπλα μπλα εσυ θα μου δωσεις 1500 στο χερι μπλα μπλα.
Και τι μου λεει;Γιαννη το τηλεφωνο σου θα μου εκτυπωση επιτοπου την αποδειξη για το αρχειο μου;; Έκπληξη Έκπληξη 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!! Γιαυτο καλυτερα Γιωργο αστα μεσα να πανε στο διαολο δεν πειραζει Σαρκασμός

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός   Μερικα γεροντια ειναι κορυφαια! Εγω να δεις τι τραβαω με τους ανω των 70... 
Εχει ερθει πελατης να με πληρωσει 3 φορες για την ιδια δουλεια! καταραμενο αλτσχαιμερ Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #404 στις: Ιούλιος 31, 2015, 05:19:53 μμ »

Τυχερε!! Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 ... 25 26 [27] 28 29
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences