Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 12:46:14 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: μια δημοσκοπηση για μας.... τι θα ψηφισετε στο δημοψηφισμα  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 05, 2015, 08:58:28 πμ)
ναι (στα μετρα ) - 34 (24.6%)
οχι (στα μετρα ) - 91 (65.9%)
αποχή - 13 (9.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 137

Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 86
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ναι η οχι ?  (Αναγνώστηκε 307160 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 30, 2015, 01:05:46 πμ »

Τώρα μόλις είδα το ψηφοδέλτιο !  Θυμός  Λύπη
Το θεωρώ απαράδεκτο.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 30, 2015, 09:01:31 πμ »

Αυτά είναι...  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

"Δέχομαι μια απειλή στο ότι αν πω Όχι, θα χάσω ότι έχω κάνει μέχρι τώρα στην ζωη μου με τόσο κόπο.

Με τρομοκρατουν ότι με περιμένει η καταστροφή αν πω Όχι.

Θα γίνω φτωχός αν ψηφίσω Όχι...

Θα γυρίσουμε στην δραχμή και θα τα χάσουμε όλα.

Θα χρεοκοπησουμε.

Εεε λοιπόν θα ψηφίσω ΟΧΙ....

Μακάρι αυτό το ΟΧΙ να είναι η αρχή για να μην υπάρξει ποτέ ξανά κάνενα παιδί πεινασμενο, καμία μάνα να δουλεύει για 400 ευρω και να σκυβει το κεφάλι, καμία γιαγιά να παρακαλαει να πάρει την σύνταξη της.

ΟΧΙ και ας τα χάσω όλα, ας ξαναρχίσω από την αρχή, θα ξαναδουλεψω από την αρχή, την δουλειά δεν την φοβήθηκα ποτέ.

Το κεφάλι δε το εσκυψα ΠΟΤΕ σε κανεναν πουστ#.

Την Κυριακή θα βάλω στον φάκελο ένα μεγάλο ΟΧΙ μαζί με τα @ρχιδι@ μου και θα το στείλω στην ευρωπαϊκή κεντρική τράπεζα..."

Γιώργος Μαυριδης

http://www.any-news.gr/prosopa/item/1672-o-giorgos-mairidis-me-ena-sigkinitiko-kai-gennaio-keimeno-tassetai-iper-tou-oxi
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 30, 2015, 09:24:23 πμ »

Μακάρι αυτό το ΟΧΙ να είναι η αρχή για να μην υπάρξει ποτέ ξανά κάνενα παιδί πεινασμενο, καμία μάνα να δουλεύει για 400 ευρω και να σκυβει το κεφάλι, καμία γιαγιά να παρακαλαει να πάρει την σύνταξη της.

Το κεφάλι δε το εσκυψα ΠΟΤΕ σε κανεναν πουστ#.

Αυτά δεν είναι τρομοκρατία; Από που προκύπτει ότι θα διορθωθούν (τα πρώτα) και ισχύουν (τα δεύτερα); Επειδή θέλουν να το πιστεύουν κάποιοι, επειδή συμφέρει κάποιους άλλους και το "πουλάνε" στον κόσμο;

Μπορείς να διαφωνείς με την ευρωπαίκή προοπτική της χώρας, αλλά δεν μπορείς να τρομακρατείς τον κόσμο ότι "θα πεινάσει", "θα σκύψει", "θα παρακαλάει" κλπ...

(Ξέρω, δεν έχεις άλλα επιχειρήματα ότι κάτι θα πάει καλύτερα.) :-)
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 30, 2015, 09:26:31 πμ »



Μπορείς να διαφωνείς με την ευρωπαίκή προοπτική της χώρας, αλλά δεν μπορείς να τρομακρατείς τον κόσμο ότι "θα πεινάσει", "θα σκύψει", "θα παρακαλάει" κλπ...
Τέτοια Ευρώπη (και με συγχωρείς για την έκφραση) να την χέσω!
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 30, 2015, 09:35:01 πμ »

Παρόλο που η κυβέρνηση λέει ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει, προφανώς υπάρχει σύνδεση του αποτελέσματος και του μέλλοντος μας στην Ευρώπη. Και η κυβέρνηση και εμείς οι ίδιοι λέμε ότι, τέτοια Ευρώπη δεν τη θέλουμε και συνδυάζουμε το Όχι με αλλαγή της Ευρώπης. Προφανώς επίσης, η πλειοψηφία των Ευρωπαίων αυτή τη στιγμή, θέλει την Ευρώπη όπως είναι.

Εδώ λοιπόν τίθεται το ερώτημα....
Να παραμείνουμε εντός και να παλέψουμε να την αλλάξουμε ή ... ;;
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 30, 2015, 09:46:36 πμ »

Μπορείς να διαφωνείς με την ευρωπαίκή προοπτική της χώρας, αλλά δεν μπορείς να τρομακρατείς τον κόσμο ότι "θα πεινάσει", "θα σκύψει", "θα παρακαλάει" κλπ...
Τέτοια Ευρώπη (και με συγχωρείς για την έκφραση) να την χέσω!

Δηλαδή, θα πρέπει να πεινάμε και να μην έχουμε φάρμακα όταν αρρωστήσουμε, γιατί εσύ θέλεις να... χέσεις την Ευρώπη;;;

!!!!
Φοβερό!!!
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 30, 2015, 09:53:05 πμ »


Δηλαδή, θα πρέπει να πεινάμε και να μην έχουμε φάρμακα όταν αρρωστήσουμε,
Ξέχασες τουν κομήτες, τις ακρίδες, τον σεισμό και τον καταποντισμό, τα κωλόχαρτα... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Ναι να την χέσω πατόκορφα αυτήν την Ευρώπη, δεν μου κάνει! Θέλω την Δημοκρατία και την Αξιοπρέπεια, αυτά αυτή η Ευρώπη μου τα στερεί, δεν ενδιαφέρθηκε σε καμία περίπτωση για την φτωχοποίηση του λαού, για τους εκατομμύρια ανέργους και για τους χιλιάδες νεκρούς   στην χώρα μου! Την χέζω πατόκορφα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2015, 10:25:43 πμ από orop » Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:05:53 πμ »


Δηλαδή, θα πρέπει να πεινάμε και να μην έχουμε φάρμακα όταν αρρωστήσουμε,
Ξέχασες τουν κομήτες, τις ακρίδες, τον σεισμό και τον καταποντισμό... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Ναι να την χέσω πατόκορφα αυτήν την Ευρώπη, δεν μου κάνει! Θέλω την Δημοκρατία και την Αξιοπρέπεια, αυτά αυτή η Ευρώπη μου τα στερεί, δεν ενδιαφέρθηκε σε καμία περίπτωση για την φτωχοποίηση του λαού, για τους εκατομμύρια ανέργους και για τους χιλιάδες νεκρούς   στην χώρα μου! Την χέζω πατόκορφα!

Άλλο 'Δεν τη θέλω'... κι άλλο 'Όχι' στα μέτρα.

Αν δεν τη θέλεις, μπορείς κάλλιστα να ενταχθείς στις δυνάμεις του ΚΚΕ ή της Χ.Α. που δεν τη θέλουν και να κάνεις τον αγώνα σου ή μπορείς να την κάνεις απ' την χώρα και να πας στην Αλβανία ή τη Ζιμπάμπουε ή όπου θέλεις. Αν δεν τη θέλεις ψηφίζεις 'Όχι' ξεκάθαρα ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΗ ΘΕΛΕΙΣ και όχι για να παλέψουμε να μείνουμε μέσα.

Αν πιστεύεις ότι πρέπει να αλλάξει φίλε μου, εκεί αλλάζει η διαδικασία... ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ... μην την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια στα δύσκολα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:09:45 πμ »

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τσακωνεστε?Αυτοι που θα ψηφιζουν όχι θα ψηφισουν όχι και οι αλλοι ναι.
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #99 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:22:25 πμ »


Άλλο 'Δεν τη θέλω'... κι άλλο 'Όχι' στα μέτρα.

Αν πιστεύεις ότι πρέπει να αλλάξει φίλε μου, εκεί αλλάζει η διαδικασία... ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ... μην την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια στα δύσκολα.
Ακριβώς, με την επικράτηση του "ΟΧΙ" αρχίζει η διαδικασία (πιθανού) μετασχηματισμού της... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:31:07 πμ »


Δηλαδή, θα πρέπει να πεινάμε και να μην έχουμε φάρμακα όταν αρρωστήσουμε,
Ξέχασες τουν κομήτες, τις ακρίδες, τον σεισμό και τον καταποντισμό... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Ναι να την χέσω πατόκορφα αυτήν την Ευρώπη, δεν μου κάνει! Θέλω την Δημοκρατία και την Αξιοπρέπεια, αυτά αυτή η Ευρώπη μου τα στερεί, δεν ενδιαφέρθηκε σε καμία περίπτωση για την φτωχοποίηση του λαού, για τους εκατομμύρια ανέργους και για τους χιλιάδες νεκρούς   στην χώρα μου! Την χέζω πατόκορφα!

κυριοι, δεν πρεπει να ξεχναμε τις χιλιαδες αυτοκτονιες και την πεινα που εχουν περασει συμπολιτες μας τοσα χρονια.... μην ξεχνατε ομως και τις συνεπειες ενος οχι..... πειτε σε εναν καρκινοπαθη οτι δεν θα μπορει να παρει τα φαρμακα του, πειτε σε χιλιαδες ιδωτικους υπαληλους που θα αποληθουν, γιατι οι εταιριες τους αναγκαστικα θα κλεισουν,και δεν θα εχουν ουτε για μακαρονια,  για αγωνα.......
τραγικο το εθνος μας, παντου διχωνια.....  διαίρει και βασιλευε
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #101 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:31:36 πμ »

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τσακωνεστε?Αυτοι που θα ψηφιζουν όχι θα ψηφισουν όχι και οι αλλοι ναι.
Υπάρχουν κάποιοι που θα ψηφίσουν ναι στα νέα μέτρα?  Έκπληξη Έλα Χριστέ και Παναγία!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #102 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:33:21 πμ »


κυριοι, δεν πρεπει να ξεχναμε τις χιλιαδες αυτοκτονιες και την πεινα που εχουν περασει συμπολιτες μας τοσα χρονια.... μην ξεχνατε ομως και τις συνεπειες ενος οχι..... πειτε σε εναν καρκινοπαθη οτι δεν θα μπορει να παρει τα φαρμακα του, πειτε σε χιλιαδες ιδωτικους υπαληλους που θα αποληθουν, γιατι οι εταιριες τους αναγκαστικα θα κλεισουν,και δεν θα εχουν ουτε για μακαρονια,  για αγωνα.......
τραγικο το εθνος μας, παντου διχωνια.....  διαίρει και βασιλευε


κυριοι, δεν πρεπει να ξεχναμε τις χιλιαδες αυτοκτονιες και την πεινα που εχουν περασει συμπολιτες μας τοσα χρονια.... μην ξεχνατε ομως και τις συνεπειες ενος ναι..... πειτε σε εναν καρκινοπαθη οτι δεν θα μπορει να παρει τα φαρμακα του, πειτε σε χιλιαδες ιδωτικους υπαληλους που θα αποληθουν, γιατι οι εταιριες τους αναγκαστικα θα κλεισουν,και δεν θα εχουν ουτε για μακαρονια,  για αγωνα.......
τραγικο το εθνος μας, παντου διχωνια.....  διαίρει και βασιλευε
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:36:15 πμ »


κυριοι, δεν πρεπει να ξεχναμε τις χιλιαδες αυτοκτονιες και την πεινα που εχουν περασει συμπολιτες μας τοσα χρονια.... μην ξεχνατε ομως και τις συνεπειες ενος οχι..... πειτε σε εναν καρκινοπαθη οτι δεν θα μπορει να παρει τα φαρμακα του, πειτε σε χιλιαδες ιδωτικους υπαληλους που θα αποληθουν, γιατι οι εταιριες τους αναγκαστικα θα κλεισουν,και δεν θα εχουν ουτε για μακαρονια,  για αγωνα.......
τραγικο το εθνος μας, παντου διχωνια.....  διαίρει και βασιλευε


κυριοι, δεν πρεπει να ξεχναμε τις χιλιαδες αυτοκτονιες και την πεινα που εχουν περασει συμπολιτες μας τοσα χρονια.... μην ξεχνατε ομως και τις συνεπειες ενος ναι..... πειτε σε εναν καρκινοπαθη οτι δεν θα μπορει να παρει τα φαρμακα του, πειτε σε χιλιαδες ιδωτικους υπαληλους που θα αποληθουν, γιατι οι εταιριες τους αναγκαστικα θα κλεισουν,και δεν θα εχουν ουτε για μακαρονια,  για αγωνα.......
τραγικο το εθνος μας, παντου διχωνια.....  διαίρει και βασιλευε



συμφωνω , και τα δυο ειναι χαλια..... το θεμα ειναι να αποφασισουμε τι θα μας πονεσει περισσοτερο και για περισσοτερο..........
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #104 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:38:22 πμ »

συμφωνω , και τα δυο ειναι χαλια..... το θεμα ειναι να αποφασισουμε τι θα μας πονεσει περισσοτερο και για περισσοτερο..........
ΌΧΙ, το θέμα είναι αν πονέσουμε σκυφτοί, ξεφτιλισμένοι και κατάπτυστοι Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 86
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences