Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Σεπτέμβριος 21, 2024, 10:21:18 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: αδικος φορος στο ονλαιν ποκερ  (Αναγνώστηκε 23949 φορές)
0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1042


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 21, 2015, 10:51:27 μμ »

rethymno1966 ονομα εχω


ελληνας φιλε μου εχεις δικιο... 20% ειναι πααααααρα πολλα...τοσα που δεν μπορω να το καταλαβω πραγματικα...αλλα θελουν να βγαλουν και απο την μυγα ξυγκι γιαυτο συμβαινει αυτο...


εγω παιζω κυριως τουρνουα...εκει ειμαι καλουτσικος και οχι στo cash...παλιοτερα στην bwin που επαιζα πριν κλεισει ειχα και εγω μεχρι 8 παραθυρα cash ανοικτα....τοτε ηταν θυμαμαι πριν 4-5 χρονια περιπου οταν ειχε πρωτοβγει η επιλογη zoom (ετσι την εχει το ποκερσταρς)

** για οποιον φιλο δεν γνωριζει το zoom ειναι κανονικο ποκερ σε παει σε τραπεζι και μπορεις κατευθειαν , και ας μην ειναι η ωρα σου να "μιλησεις " να πατησεις πασο και να μεταφερθεις γρηγορα σε αλλο τραπεζι και ξανα απο την αρχη με αλλους παικτες.... πηδας απο τραπεζι σε τραπεζι
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 21, 2015, 10:54:50 μμ »

ξερεις οτι ειμαι ο πρωτος παικτης που ξεκινησε να παιζει ζουμ;εσυ καταλαβαινεις...απο την πρωτη μερα που βγηκε το ζουμ παιζω,σκεψου ποσες παρτιδες εχω δει,και τα σπιν οταν αρχισαν παλι ο πρωτος ημουν,τοτε με 3δολαρια εδινε 3600δολαρια κ τα ειχα παρει,3000δολαρια με φορολογησανε τοτε καμια 700ευρω ,νταβατζηδες..αν τα εκανα εισητηρια οποιος το δοκιμασε του τα εφαγε ολα!και ειπα ας φαει μωρε κ το φτωχο το κρατος μας,κριμα ειναι.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 21, 2015, 10:57:25 μμ »

Για ένα 20 % κανετε ετσι;;
Τα τσιγαρα εχουν 300-400 %
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 21, 2015, 10:58:54 μμ »

κατσε φιλε κολ,παιξε 10ωρες την μερα και μετα τα λεμε
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1042


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 21, 2015, 11:01:55 μμ »

καταλαβαινω τον φιλο επειδη και στοιχημα παιζω....

εκει δεν κανεις τιποτα οποτε λες ενταξει να παρει μια προμυθεια το κρατος δεν χαλασε και ο κοσμος...γιαυτο το τουρνουα εγω εφαγα ευκολα ενα 4ωρακι οποτε ειναι σαν να τα "δουλεψες" αυτα τα λεφτα και στα τρωει απο τον κοπο σου οποτε σε πειραζει !!!

η πλακα ειναι οτι τωρα που γραφω ειμαι σε διαλλειμα απο ενα τουρνουα παλι χαχαχα
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 21, 2015, 11:03:02 μμ »

κατσε φιλε κολ,παιξε 10ωρες την μερα και μετα τα λεμε


Καπνισε εσυ 4 πακετα την μερα να δεις την γλυκα. Και μαλιστα με μονο κερδος τον καρκινο  Σαρκασμός

Απλα φορολογουν τις  <αρρώστιες> .

Σωστο δεν είναι αλλα είναι επικοδομητικο
Καταγράφηκε
vasilisxXx21
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 21, 2015, 11:03:47 μμ »

χαμος φιλε εγω διαβαζω και παιζω να σου πω σου εδωσε μπονουςκαταθεσης σημερα 20%
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 21, 2015, 11:06:47 μμ »

το ποκερ ειναι σαν να μαθαινεις μια τεχνη,θελει διαβασμα πολυ και εμπειρια,δεν ειναι ετσι απλα τυχη,επισης θελει πολυ καλη ψυχολογια,οποτε ουρλιαζε το σκυλι του γειτονα εχανα,οποτε κακαριζανε οι κοτες να κανουν ενα παλιοαυγο εχανα,οποτε χτυπουσε το θυροτηλεφωνο η το τηλεφωνο εχανα,τα ακουστικα ειναι μια λυση ομως να τα εχεις 5ωρες στο κεφαλι; Σαρκασμός
Καταγράφηκε
vasilisxXx21
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 21, 2015, 11:09:41 μμ »

 
το ποκερ ειναι σαν να μαθαινεις μια τεχνη,θελει διαβασμα πολυ και εμπειρια,δεν ειναι ετσι απλα τυχη,επισης θελει πολυ καλη ψυχολογια,οποτε ουρλιαζε το σκυλι του γειτονα εχανα
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1042


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 21, 2015, 11:12:29 μμ »

εγω πριν καμμια εβδομαδα το ξεκινησα παλι το ποκερ...το ειχα κοψει απο τοτε που το στοιχιμαν.gr εκοψε το ποκερ.gr γιατι δεν ειχε κοσμο...απο της αρχες του ετους δλδ..καλα και πριν περιστασιακα επαιζα εκει διοτι δν ειχε κοσμο !!!

μου εκανε 100% καταθεση νομιζω εαν ειμαι σιγουρος...μετα μου εστειλε μυνημα και λεει εαν κανεις 30$ καταθεση 1 φορα την εβδομαδα για 4ς εβδομαδες.... θα σου δωσει πιθανον καποια μετρητα τσαμπα δωρο μεχρι και 5.000... εκανα και μου εδωσε τσαμπα 10$
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 21, 2015, 11:16:06 μμ »

επαιζα  το στρομπ,επειδη δεν ειχε κοσμο στα 50 κ 100 δολ εμπαινα στα μετρητα,μπαινω με 150ευρω κ χω 77 ημαστε 3 ατομα,κανει ρειζ ο ενας 30 ευρω μπαινω μαζι κ ο τριτος,ανοιγει 4 κ 2 χτυπαει 30 ο ενας μπαινω ανοιγει 2,χτυπανε ρεστα κανω πασο και ανοιγει.....7...44 ειχε ο ενας νταμα παπα ο αλος...4 κ 2 2 7....ανοιξε ρε  μπροστα το 7;.ξερανε που θα κανω πασο,ηξερα εχει 44,ηξερα!το ενιωθα... δεν γυριζει το 7 εστω στο τερν...την αλη μερα τετ α τετ μ εναν,εχω νταμα παπα και μ ανοιγει κεντα 9 δεκα βαλε χτυπαω λιγα,ανοιγει νταμα στο τερν,τα παταω κ χει ασο παπα κ χανω....μετα την εκλεισα.μου κανε και στα 200ευρω στο τουρνουα το μεγαλο εχασα με κκ τον ανοιξε χρωμα στον ασο...ε λεω τελος,δεν αξιζει.στην σπορτινγκ μπετ ολα αυτα...βγαζει ο καθενας τα συμπερασματα του.ειναι το ιδιο με το στοιχιμαν,σκεψου γτ δεν ειχαν κοσμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2015, 11:30:50 μμ από ΕΛΛΗΝΑΣ30 » Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1042


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 21, 2015, 11:31:34 μμ »

2 περιστατικα το ενα εγινε ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ

ειμαστε 4αρι τραπεζι και ακουσε πως αποκλειστικα απο το τουρνουα !! εχω QJ και μπαινουμε χωρις raise 3 ατομα στην παρτιδα !!!! πεφτει  Q A 4 (rainbow δηλαδη διαφορετικα σχεδια ολοι) checkαρουν ολοι.... πεφτει J και εχω δυο ζευγαρια λεω εδω ειμαστε.... πεφτει raise απο αλλου καλλ ο αλλος αλλ ιν  εγω... καλλ και οι δυο... και εχουν A 4 και οι δυο !!!

ειναι να μην σε στησει το χαρτι.....

2ο γεγονος....καζινο θεσσαλονικης καθαρα δευτερα πριν 2 χρονια.. εχω καιρο να παω στο καζινο και παω με 90 ευρω που ειχα για ολο τον μηνα σαν φοιτητης (καπου 15-18 τοτε η ημερομηνια..)... παιζω πολυ προσεκτικα και ειμαι παντα εκει γυρω λιγο πανω λιγο κατω... πιανω ασσους κερδιζω παρτιδα και ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΩ κιολας.....
καθως μοιραζονται τα φυλλα πιανω εναν ασσο , ερχετε ο φιλος μου ο λεωνιδας μου λεει δημητρη παμε φευγουμε λεω λεωνιδα τελευταια παρτιδα, καθως μοιραζετε το 2ο φυλλο λεω του διπλανου μου μια φορα ειχα πιασει 2 ασσους συνεχομενα !!!!

πιανω και 2ο ασσο και εχω για 2η παρτιδα ασσους...ειμαι big blind 1/2 euro και ο διπλανος μου κανει strandle και ο διπλα re-strandle..... κανω raise 30e και κανουν και οι δυο καλλ... πεφτει κατω δεν θυμαμαι... οτι νανε δεν επεζε κεντα πχ 2 6 9 και rainbow... κανω και εγω ALL IN (λεω καλα τα 60 που παιρνω τωρα)... ο διπλανος μου που του ελεγα για τους ασσους κανει καλλ.... πεφτει κατω φιγουρα και ριβερ 4αρι....

δειχνουμε φυλλα...δειχνω ασσους... και μου βγαζει 4-4 !!!!! ειχε δλδ τρεια 4αρια στο τελευταιο φυλλο!!

εφαγα 5%....ξενερωνω την ζωη μου και του λεω τι καλλ κανεις....και τι μου λεει?

ΔΕΝ ΣΕ ΠΙΣΤΕΨΑ.... πηγα να του πω εσυ φαινεται οτι θα εχεις μελλον στο ποκερ αλλα δεν το ειπα...

ΥΓ: μου εβαλε η αδερφη μου ενα 20ευρω και τσονταρε και μια θεια αλλα 30 και βγαλαμε τον μηνα..αλλα καλες εμπειριες ιεναι και αυτες !
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 21, 2015, 11:36:23 μμ »

παρτιδα φιλου σε καζινο,εχει αα ανοιγει κκα εχει φουλ ,χτυπαει και ανοιγει αακ2ξαναχτυπαει ανοιγει αακ22 τα παταει ολα κ χει 22 ο αλος...αληθινη ιστορια,καποιους τους μαδησανε στα καζινο γτ παιζανε στημενα οι αλοι,θα πηγαινα περσυ στο ποκερ καπ ομως ειχα προβλημα υγειας,
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1042


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 21, 2015, 11:39:46 μμ »

τωρα θα το πω και ειναι λιγο δυσκολο να το πιστεψεις....

παιζουμε 6 φιλοι ποκερ ετσι χαλαρα με λιγα λεφτακια φοιτητες ολοι.....
εγινε στην ιδια μερα μεσα σε λιγες ωρες φλος ρουαγιαλ και φλος στον παπα......

ειδικα το φλος του το πληρωσα γτ καταλαβα οτι ειχε κατι καλο και λεω ξερω οτι χανω να δω το φυλλο σου θελω.... του κανω το καλλ....και μου λεει ετσι και αλλιως θα το εδειχνα και βλεπω το φλοσ ροαγιαλ σε ρομβους....και εβλεπα αστρα
Καταγράφηκε
ΕΛΛΗΝΑΣ30
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 214


η ταν η επι τας


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 21, 2015, 11:42:47 μμ »

συμβαινουν αυτα,φαινοτανε ομως οτι εχει κατι γερο,ξερω,φετος ισως παω να παιξω λαιβ,μου το προτεινανε κ μεγαλοι παικτες απο γερμανια οταν επαιζα ον λαιν,λαιβ δεν εχω παιξει ποτε,αν παιξω ομως θα μπω σε μεγαλο τουρνουα,πολοι μου λενε να παιξω λαιβ γτ εχω δει πολλες παρτιδες στο ζουμ,κ γενικα εχω αρκετη εμπειρια,κατι πιτσιρικαδες τους μαδησανε τους παλιους τους χαρτοπαικτες στα καζινο,λαιβ δεν βλεπεις πολλες παρτιδες..οχι οτι εχω ταυτιστει με τον νικ δε γκρικ αλα σε πολλα μοιαζουμε,ετσι εψαξα κ μαθα οτι μπορουσα για αυτον,βασικα δεν με νοιαζουν τα λεφτα,τα θεωρω κ γω ως ενα μεσο συναλαγων,δεν αγοραζεις αγαπη με τα λεφτα.πληρωνα ομως κ πληρωνω στην ωρα τς τς λογαριασμους μου.καλυτερη εταιρεια ποκερ θεωρω την 888,εχει κλεισει εδω στην ελλαδα,δεν δεχτηκε αυτον τον φορο για τς παικτες......μεχρι κ στα γενεθλια σου σ κανανε δωρο λεφτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 22, 2015, 12:06:06 πμ από ΕΛΛΗΝΑΣ30 » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences