Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 07:16:47 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 λεπτό 1900 ... και τώρα ???  (Αναγνώστηκε 6472 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 13, 2015, 07:54:45 μμ »

δεν μου πάει να το σπάσω  Ντροπή ........ θα βάλω και εδω φώτο Άνεση και στο τέλος θα έχω πιο πολλές φώτο στο άλμπουμ απο οτι νομίσματα    Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 13, 2015, 08:05:29 μμ »

Υπαρχουν αλμπουμ, θηκες κλπ για πιστοποιημενα.
Για πιο οικονομικα, μπορεις να βρεις ενα πλαστικο κουτι PCGS που χωραει καμποσα τετοια.
Φυσικα και να μην το σπασεις.
Το σλαμπ προσφερει πολυ πιο μεγαλη προστασια στο νομισμα σου απο τα χαρτονακια, και ειδικα στην διατηρηση του χρωματος στα χαλκινα, για να μην σκουρυνει και αλλο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 13, 2015, 10:03:52 μμ »

Υπαρχουν αλμπουμ, θηκες κλπ για πιστοποιημενα.
Για πιο οικονομικα, μπορεις να βρεις ενα πλαστικο κουτι PCGS που χωραει καμποσα τετοια.
Φυσικα και να μην το σπασεις.
Το σλαμπ προσφερει πολυ πιο μεγαλη προστασια στο νομισμα σου απο τα χαρτονακια, και ειδικα στην διατηρηση του χρωματος στα χαλκινα, για να μην σκουρυνει και αλλο.

Σωστότατος!
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 13, 2015, 10:44:28 μμ »

Αστειευόμουν  Σαρκασμός παιδιά , δεν το σπάω δεν μου πάει , και ναι έχω ενα κουτί PCGS που βάζω τα σλαμπαρισμενα (μπαίνουν και της NGC) . ήθελα να τονίσω μόνο  οτι ενω εχω όλη την σειρά με τα Κρητικά στο άλμπουμ , στην θέσει του μονόλεπτου θα βάλω μια φωτογραφία από το SLAB  Λύπη  και αυτό μου κάνει παραφωνία .
 
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 14, 2015, 12:42:45 πμ »

Σπαστο βρε συ ευθυμη να το πιασεις στα χερια σου! αν το βαλεις στο αλμπουμ θα νιωσεις καλυτερα! Να κανει παρεα με τα αδελφακια του!

υγ. η περιοδος της αρμοστειας ξεκινησε το 98  Κλείσιμο ματιού διορθωσε το  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 14, 2015, 12:56:04 πμ »

  Μην τον ακους τον σλαμποφονια, ειναι πρακτορας του Νικου (ο οποιος μας ξεχασε και κατοικοεδρευει στο στεκι των rawκηδων), εαν θελησεις να αναβαθμισεις θα το δωσεις πολυ πιο ευκολα και καλα σλαμπαρισμενο.

 Ηθελα να ξερα, παντα ειχα την απορια για το εξης.
 Εσεις που λετε οτι θελετε να πιανετε το νομισμα και οτι το σλαμπ σας στερει αυτη την αισθηση κλπ, τα καλα νομισματα σας δεν τα εχετε σε καψουλες, η χαρτονακια, η με καποιο μεσο προστασιας τελος παντων, τι τα εχετε, χυμα σε κασετινες και παιζετε πεντοβολα με αυτα και τα πασπατευετε??
 Σε τι διαφερει στην αισθηση της αφης το σλαμπ απο μια καλη καψουλα??
 Τα ταληρα σας π.χ. τα καλα, τα πιανετε καθε λιγο και λιγακι με τα βρωμοχερα σας raw?  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 14, 2015, 01:02:13 πμ »

Τα ταληρα σας π.χ. τα καλα, τα πιανετε καθε λιγο και λιγακι με τα βρωμοχερα σας raw?  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 14, 2015, 07:22:16 πμ »

Καλημερα στην παρεα, τα δικα μου κοματια (καλα και κακα) ναι ειναι ολα χυμα σε χαρτονακια και μεσα σε αλμπουμ, συρταρια και ενα μικρο χρηματοκιβωτιο! Και φυσικα τα πιανω με τα καθαρα μου χερακια αφου πρωτα τα πλυνω δυο φορες και τα στεγνωσω με αερα  Σαρκασμός
Παντως δεν νομιζω να θελει να το δωσει βλεπω μερακληδικη τη σελιδα στο αλμπουμ του οποτε δεν σκεφτεται την μεταπωληση ο φιλος μας!

υγ Νικο μας καταλαβαν οτι με προσελαβες για πρακτορα!  Γλώσσα
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 14, 2015, 07:46:49 πμ »


 Τα ταληρα σας π.χ. τα καλα, τα πιανετε καθε λιγο και λιγακι με τα βρωμοχερα σας raw?  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Εγραψες, Δημήτρη και με το δίκιο σου. Και προσθέτω για να τους προλάβω: Ποια η διαφορά του slab και το πιάσιμο με γάντι;
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 14, 2015, 09:23:26 πμ »

www.youtube.com/watch?v=Bul5wRdA3y0


Τη χούφτωσες; Χούφτωσ' την, xούφτωσ' την!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 14, 2015, 10:30:03 πμ »

 Μην τον ακους τον σλαμποφονια, ειναι πρακτορας του Νικου (ο οποιος μας ξεχασε και κατοικοεδρευει στο στεκι των rawκηδων), εαν θελησεις να αναβαθμισεις θα το δωσεις πολυ πιο ευκολα και καλα σλαμπαρισμενο.

 Ηθελα να ξερα, παντα ειχα την απορια για το εξης.
 Εσεις που λετε οτι θελετε να πιανετε το νομισμα και οτι το σλαμπ σας στερει αυτη την αισθηση κλπ, τα καλα νομισματα σας δεν τα εχετε σε καψουλες, η χαρτονακια, η με καποιο μεσο προστασιας τελος παντων, τι τα εχετε, χυμα σε κασετινες και παιζετε πεντοβολα με αυτα και τα πασπατευετε??
 Σε τι διαφερει στην αισθηση της αφης το σλαμπ απο μια καλη καψουλα??
 Τα ταληρα σας π.χ. τα καλα, τα πιανετε καθε λιγο και λιγακι με τα βρωμοχερα σας raw?  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Φυσικα φιλε Δημητρη και τα εχουμε σε καψουλες και χαρτονακια αλλα οταν θελουμε ανοιγουμε την καψουλα και βγαζουμε το νομισμα και το εχουμε ζωντανο μπροστα μας και το χαιρομαστε................φυσικα πλενουμε τα χερακια μας πριν το κανουμε αυτο...........ειναι αλλο πραγμα να εχεις 3 ταληρα ας πουμε μπροστα σου και να προσπαθεις να δεις που ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο ποιο εχει περισσοτερο λουστρο και που ποιες μπιλιες ειναι πιο ζωντανες και γιατι το ενα ειναι ετσι αλλα το αλλο ειναι αλλιως απο το να εχεις μπροστα σου 3 κουτια.....φυσικα αυτα που λεω ισχυουν για μενα και μονο για μενα ,για καποιον αλλο μπορει να ισχυει το αντιθετο
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 14, 2015, 03:06:42 μμ »

Σπαστο βρε συ ευθυμη να το πιασεις στα χερια σου! αν το βαλεις στο αλμπουμ θα νιωσεις καλυτερα! Να κανει παρεα με τα αδελφακια του!

υγ. η περιοδος της αρμοστειας ξεκινησε το 98  Κλείσιμο ματιού διορθωσε το  Μεγάλο χαμόγελο
Που το βρήκα το 1896 δεν ξέρω ....το διόρθωσα  Σαρκασμός και το 1906 λάθος είναι . Έφτασε μέχρι το 1913 όπου ενσωματώθηκε με την υπόλοιπη Ελλάδα  Κλείσιμο ματιού 
Τωρα για το slab δεν μπορώ να το σπάσω , δεν μου πάει , κάποιος πλήρωσε για να το βάλει εκει μεσα  Άνεση ισως να με τριγυρίζει και κανα μικρόβιο με τα slab  Μεγάλο χαμόγελο . το θέμα ειναι οτι στο αλμπουμ θα εχω φωτο και οχι το μονολεπτακι , αν θέλω να το δω θα ανοίγω το κουτί ......  Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 14, 2015, 03:14:14 μμ »

Το  slab παρέχει μια επιπλέον προστασία στο νόμισμα κακά τα ψέματα Άνεση . Εγώ πάντως τα προτιμώ σε χαρτονακια , όποτε μου την δίνη το βγάζω με τα γάντια το μετράω τι ζυγίζω και το βάζω σε ένα καινούριο χαρτονακι  Κλείσιμο ματιού και ούτε γάτα ούτε ζημιά  . Μιμης
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 14, 2015, 04:15:07 μμ »

Και γιατί να βάλεις φωτογραφία στο άλμπουμ; πάρε άλλο ένα και βάλτο ελεύθερο.Το πολύ -πολύ να είναι χαμηλότερης κατάστασης.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 14, 2015, 04:53:04 μμ »

Και γιατί να βάλεις φωτογραφία στο άλμπουμ; πάρε άλλο ένα και βάλτο ελεύθερο.Το πολύ -πολύ να είναι χαμηλότερης κατάστασης.
Το έχω κάνει αυτό με 20αρα του 1912  Άνεση, την έχω σε unc στο άλμπουμ, και ms 63 σε pcgs στο κουτί (το οποίο είναι της ngc ). Αλλα αυτό στην 20αρα , δεν μπορώ να πληρώσω και άλλο μονόλεπτο  Λύπη
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences