Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 04:50:15 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελληνική γραφειοκρατία ή Ασχετοσύνη?  (Αναγνώστηκε 5278 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 09, 2015, 03:07:54 μμ »

η Εφορία αρχαιοτήτων μπορεί να δει στον υπολογιστή αν έχω καθαρό ποινικό μητρώο;;;
και αν δηλαδή εχω καταδικαστεί πχ για εξύβριση κατά της αρχής ή ας πούμε για πρόκληση σωματικής βλάβης δεν θα μπορώ να νομιμοποιήσω αρχαίο νόμισμα;
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 09, 2015, 04:49:44 μμ »

η Εφορία αρχαιοτήτων μπορεί να δει στον υπολογιστή αν έχω καθαρό ποινικό μητρώο;;;
και αν δηλαδή εχω καταδικαστεί πχ για εξύβριση κατά της αρχής ή ας πούμε για πρόκληση σωματικής βλάβης δεν θα μπορώ να νομιμοποιήσω αρχαίο νόμισμα;
Μην ξεχνας το γραπτο τεστ στην καθαρευουσα και επικυρωμενο  αντιγραφο κλασικου λυκειου...παπιγιον,γαλλικος μπερες μονοκλ και πιπα optional!!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 09, 2015, 06:49:48 μμ »

ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ !!!

Και "ξερολίαση". Κανείς δεν γεννιέται μαθημένος, αλλά ελάχιστοι ΔΥ θα σου πουν "θα ενημερωθώ και θα σας απαντήσω".

η Εφορία αρχαιοτήτων μπορεί να δει στον υπολογιστή αν έχω καθαρό ποινικό μητρώο;;;
και αν δηλαδή εχω καταδικαστεί πχ για εξύβριση κατά της αρχής ή ας πούμε για πρόκληση σωματικής βλάβης δεν θα μπορώ να νομιμοποιήσω αρχαίο νόμισμα;

Για κάθε περίπτωση είναι συγκεκριμένα τα αδικήματα που ελέγχονται. Άλλου είδους "αντίγραφο ποινικού μητρώου" χρειάζεσαι για εργαστείς στο Δημόσιο, άλλου είδους για να βγάλεις άδεια οπλοφορίας, άλλου είδους για να ανοίξεις τράπεζα(!) κλπ. Επιπλέον, κάποια αδικήματα παραγράφονται (δηλαδή διαγράφονται από το μητρώο μετά από κάποια χρόνια).
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 09, 2015, 06:55:15 μμ »

η Εφορία αρχαιοτήτων μπορεί να δει στον υπολογιστή αν έχω καθαρό ποινικό μητρώο;;;
και αν δηλαδή εχω καταδικαστεί πχ για εξύβριση κατά της αρχής ή ας πούμε για πρόκληση σωματικής βλάβης δεν θα μπορώ να νομιμοποιήσω αρχαίο νόμισμα;
Μην ξεχνας το γραπτο τεστ στην καθαρευουσα και επικυρωμενο  αντιγραφο κλασικου λυκειου...παπιγιον,γαλλικος μπερες μονοκλ και πιπα optional!!
Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 13, 2015, 12:07:38 μμ »

Η διαδικασία είναι πιο εύκολη τώρα, αρκεί να ξέρουν τη δουλειά τους οι υπάλληλοι των εφοριών. Και εγώ όταν πήγα στην εφορία της περιοχής μου, δεν ήξεραν ότι είχε αλλάξει η διαδικασία. Έγινε πιο εύκολη τώρα... το θέμα είναι να ενημερωθούν οι ''σκληρά'' εργαζόμενοι δ.υ..
Καταγράφηκε
zafeiris1988
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 599



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 13, 2015, 10:54:21 μμ »

Η διαδικασία είναι πιο εύκολη τώρα, αρκεί να ξέρουν τη δουλειά τους οι υπάλληλοι των εφοριών. Και εγώ όταν πήγα στην εφορία της περιοχής μου, δεν ήξεραν ότι είχε αλλάξει η διαδικασία. Έγινε πιο εύκολη τώρα... το θέμα είναι να ενημερωθούν οι ''σκληρά'' εργαζόμενοι δ.υ..

Σωστά
Καταγράφηκε

τοις τολμώσιν η τύχη ξύμφορος
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences