Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 01:11:27 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δ.Ν.Τ  (Αναγνώστηκε 20479 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 05, 2015, 01:08:57 μμ »

Ναι , απλα αυτο το ακουω απο Ελληνικα μεσα και οχι επισημη δηλωση του ΔΝΤ ,
κραταω μια επιφυλαξη οτι ισως τα λεφτα να πρεπει να πληρωθουν στις 19 Ιουνιου.

Στις 19 Ιουνίου πρέπει να πληρωθούν οι τόκοι του μήνα (αν δεν απατώμαι κάπου στα 9 εκατομμύρια).
Το ποσό των δόσεων μπορεί να πληρωθεί την προ-τελευταία ημέρα του μήνα.

Αλλά και να μην πληρωθεί, έχουμε δικαίωμα, σαν ιδρυτικό μέλος του ΔΝΤ, να ζητήσουμε 1 μήνα παράταση της αποπληρωμής (εννοείται ότι και πάλι οι τόκοι επί των ποσών θα πρέπει να πληρώνονται). Αν και πάλι μετά από 1 μήνα δεν πληρωθεί το ποσό της δόσης, δίδεται νέο περιθώριο 2 μηνών για την αποπληρωμή. Σε περίπτωση που μετά από 2 μήνες δεν πληρωθεί και πάλι το ποσό, τότε σταματάει ο μηχανισμός στήριξης των τραπεζών (ELA) και είναι στην ευχέρεια του συμβουλίου του ΔΝΤ, να αποφασίσει αν πρόκειται για πιστωτικό γεγονός ή αν υπάρχουν οι προϋποθέσεις (εγγυήσεις τρίτου, ή πληρωμή μέρους του ποσού κλπ) να δοθεί νέα παράταση της αποπληρωμής.

Σημ. Αν κατά τη διάρκεια της όλης διαδικασίας, δεν πληρώνονται οι τόκοι των δόσεων, τότε έχουμε πιστωτικό γεγονός. Επίσης η διαδικασία είναι πολύ 'ελαστική', και μπορεί για οποιονδήποτε λόγο (μέσω εγγυήσεων τρίτου ή μέσω πληρωμής μέρους κλπ), να έχουμε λήξη της διαδικασίας και επιστροφή σε κανονική ροή πληρωμών.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 05, 2015, 01:11:41 μμ »


Πάντως εγώ, αν συνέβαινε μια χρεοκοπεία, σίγουρα αν είχα πράγματα αξίας, ειδικά οτιδήποτε χρυσό, δεν θα τα άφηνα εκεί .....

Τι μου θύμισε η αφίσα σου με τον Dr J. ... Την είχα για πολλά χρόνια στο δωμάτιο μου, ήταν ο αγαπημένος παίκτης του NBA...... Πως περνάνε τα χρόνια .....
Το ίδιο και εγώ  Μεγάλο χαμόγελο

Και από την άλλη μεριά είχες τους Doors, μήπως; Σαρκασμός

Περνάνε τα χρόνια Φάνη... Πότε παίζαμε μπασκετάκι στα Άνω Νέα Παλάτια, σαν χθες μου φαίνεται... Νάμαστε καλά, φίλε... Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 05, 2015, 01:42:55 μμ »

φίλε ellina έχεις απόλυτο δίκιο αλλά μέχρι που θα φτάσει αυτό το μαρτύριο λέω τώρα μήπως είναι καλύτερα να φύγουμε από το ευρώ να περάσουμε δύο τρία χρόνια μαύρα και να αρχίσουμε από την αρχή να σταθούμε στα πόδια μας
Μπαμπη λογω της εμπειριας σου ξερεις οτι δεν επρεπε να ειχαμε εδω και καιρο το ευρω σαν νομισμα αλλα αν φυγουμε τωρα ειναι σκετη αυτοκτονια.....παραδιδεις τα οπλα και δεν παιρνεις τιποτα μα τιποτα παρα μονο πονο
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 05, 2015, 01:51:54 μμ »


Πάντως εγώ, αν συνέβαινε μια χρεοκοπεία, σίγουρα αν είχα πράγματα αξίας, ειδικά οτιδήποτε χρυσό, δεν θα τα άφηνα εκεί .....

Τι μου θύμισε η αφίσα σου με τον Dr J. ... Την είχα για πολλά χρόνια στο δωμάτιο μου, ήταν ο αγαπημένος παίκτης του NBA...... Πως περνάνε τα χρόνια .....
Το ίδιο και εγώ  Μεγάλο χαμόγελο

Και από την άλλη μεριά είχες τους Doors, μήπως; Σαρκασμός

Περνάνε τα χρόνια Φάνη... Πότε παίζαμε μπασκετάκι στα Άνω Νέα Παλάτια, σαν χθες μου φαίνεται... Νάμαστε καλά, φίλε... Χαμόγελο
  Φιλί Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 05, 2015, 03:02:23 μμ »

Πάντως εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται στα γκάλοπ το 70% να θέλει να μείνουμε στο ευρώ. Οι πιο πολλοί γνωστοί μου λένε ότι θέλουν να γυρίσουμε στη δραχμή παρότι ξέρουν πως θα είναι δύσκολα στην αρχή.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 05, 2015, 03:33:33 μμ »

Θαύμα, Θωμά μου, θαύμα!
Αυτά τα γκάλοπ ποτέ δεν τα κατάλαβα.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 05, 2015, 03:47:23 μμ »

Πάντως εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται στα γκάλοπ το 70% να θέλει να μείνουμε στο ευρώ. Οι πιο πολλοί γνωστοί μου λένε ότι θέλουν να γυρίσουμε στη δραχμή παρότι ξέρουν πως θα είναι δύσκολα στην αρχή.

Απλό.
Απαντούν σε γενικόλογη ερώτηση: "θέλετε να μείνουμε στο ευρώ ; "   "- Nαι"
Θέλουν να μείνουνε στο ευρώ με τους δικούς τους όρους.
Αν τους πεις: "θέλετε να μείνετε στο ευρώ πάσει θυσία , ακόμη και με σύνταξη 200 € ; "
τα αποτελέσματα προφανώς θα είναι διαφορετικά.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 05, 2015, 04:18:43 μμ »

Πολύ σωστά Μιχάλη, αυτή είναι η εξήγηση. Σκόπιμα οι ερωτήσεις είναι τέτοιες, ώστε οι απαντήσεις να είναι ελεγχόμενες. Συνεπώς οι εταιρείες δημοσκοπήσεων παίζουν ένα βρώμικο παιχνίδι. Καθοδηγούν έμμεσα το κομμάτι του πληθυσμού που παίρνει μέρος στην έρευνα σε συγκεκριμένη κατεύθυνση, η οποία εξυπηρετεί ορισμένους.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 05, 2015, 04:30:05 μμ »

Και εγώ ρε παιδιά όποιο ρωτήσω καλύτερα δραχμή μου λέει δεν κάνετε εδώ ένα κγαλοπ να δούμε τι θέλουμε τελικά
Καταγράφηκε
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 05, 2015, 04:37:26 μμ »

ευκολα δεν θα ειναι,
ουτε οι απ'εξω θα θελησουν να πετυχουμε με δραχμη γιατι θα δειξουμε το δρομο και για αλλους.
Το σιγουρο ειναι οτι οι εισαγωγες θα γινουν απαγορευτικες με αποτελεσμα να ξεκινησει εσωτερικη παραγωγη αναγκαστικα.
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 05, 2015, 04:47:52 μμ »

Το σιγουρο ειναι οτι οι εισαγωγες θα γινουν απαγορευτικες με αποτελεσμα να ξεκινησει εσωτερικη παραγωγη αναγκαστικα.

Η Ευρωπαϊκή Ένωση, με τις επιδοτήσεις, τις χωματερές και την απαγόρευση ορισμένων καλλιεργειών, οδήγησε τη γεωργία στο σημερινό χάλι. Δε λέω ότι εμείς είμαστε άμοιροι ευθυνών και πως δεν κάναμε τις λαμογιές μας. Όμως από 'δώ και πέρα θα πρέπει να παράγουμε για να σταθούμε στα πόδια μας. Και με το ευρώ αυτό δε γίνεται. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 05, 2015, 05:04:33 μμ »

Το σιγουρο ειναι οτι οι εισαγωγες θα γινουν απαγορευτικες με αποτελεσμα να ξεκινησει εσωτερικη παραγωγη αναγκαστικα.

Η Ευρωπαϊκή Ένωση, με τις επιδοτήσεις, τις χωματερές και την απαγόρευση ορισμένων καλλιεργειών, οδήγησε τη γεωργία στο σημερινό χάλι. Δε λέω ότι εμείς είμαστε άμοιροι ευθυνών και πως δεν κάναμε τις λαμογιές μας. Όμως από 'δώ και πέρα θα πρέπει να παράγουμε για να σταθούμε στα πόδια μας. Και με το ευρώ αυτό δε γίνεται. Κλείσιμο ματιού

στο Δημοτικο θυμαμαι στο μαθημα Γεωγραφιας που καναμε στην Ελλαδα ελεγε "αγροτικη χωρα"
και παω στο supermarket τωρα και βλεπω σκορδα Κινας!!! στα 10 οπωροκηπευτικα τα μισα εισαγωνται!!!
Αν ειναι δυνατόν!!!
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 05, 2015, 05:14:34 μμ »

Pop corn. Show starts in 30 minutes 🐏
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
ΤΑΛΟΣ
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 225


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 05, 2015, 05:29:59 μμ »



Η Ευρωπαϊκή Ένωση, με τις επιδοτήσεις, τις χωματερές και την απαγόρευση ορισμένων καλλιεργειών, οδήγησε τη γεωργία στο σημερινό χάλι. Δε λέω ότι εμείς είμαστε άμοιροι ευθυνών και πως δεν κάναμε τις λαμογιές μας. Όμως από 'δώ και πέρα θα πρέπει να παράγουμε για να σταθούμε στα πόδια μας. Και με το ευρώ αυτό δε γίνεται. Κλείσιμο ματιού
[/quote]
Οι επιδοτησεις και οι χωματερες περα απο την καταστροφη της καλλιεργειας και της παραγωγης
εκαναν ενα μεγαλυτερο κακο την απαξιωση της εργασιας του αγροτη.Καταφερανε τον
αγροτη που παραγει πλουτο να τον μετακινησουν στην καφετερια να περιμενει αποζημιωσεις-
επιδοτησεις κλπ
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 05, 2015, 05:40:13 μμ »

προσωπικα ενα και το αυτο,τι να το κανω το ευρω αμα δεν το εχω,ειναι σαν να μου χαρισαν μια μερσεντες και δεν εχω μια να βαλω βενζινη,βλεπω ανθρωπους διπλα μου που ηταν μια φορα υπερηφανοι και τωρα δεν εχουν να παρουν ενα κουτι γαλα στα εγγονακια τους,βλεπω ανθρωπους που δουλευαν 16 ωρες και εχουν να κανουν μεροκαματο 1 χρονο,βλεπω βλεπω βλεπω...δουλευω καθε χρονο με 10 διαφορετικες εθνικοτητες στην εργασια μου και ολοι μου λενε πως δουλευουμε οι Ελληνες ετσι δυνατα και σκληρα και οι απεξω μας λενε τεμπεληδες....δουλευω με παιδια 3 χρονια διαφορα με την κορη μου και περνουν 400ε ,αυτο το μελλον ονειρευομουνα οταν εκανα παιδια;;;περναμε το μαρτυριο της σταγονας απο το 2009 ναι.οχι,βγαινουμε ,μενουμε....ποσως με ενδιαφερει πια...μακαρι να κανουμε ενα ρισταρτ απο τομηδεν 2-3 5 χρονια αλλα η νεα γενια να βρει σωστες βασεις και οχι ξυλικια ,δεν φοβαμαι τον Ελληνα πολιτη τον πολιτικο Ελληνα φοβαμαι......
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences