Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 10:54:22 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Eπίτιμο Μέλος 2015  (Αναγνώστηκε 23064 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 31, 2015, 10:24:14 μμ »

στην Κρητη κ.Γιωργο λεμε μια μαντιναδα σε τετοιες περιπτωσεις
ζηλευουνε του αετου
τ΄΄αλλα πουλια που λενε
γιατι πετουνε χαμηλα
αν θενε κιαν δεν θενε
ετσι και οι  πρωην   ΄΄καλοι΄΄ σου συναδελφοι
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 31, 2015, 10:37:23 μμ »

Με την ευκαιρία της μεγάλης αυτής τιμής που μου κάνατε σήμερα θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας που ήθελα να το πω εδώ ´και πολύ καιρό. Τώρα όμως είναι η κατάλληλη στιγμή να το αποκαλύψω.Όλες αυτές οι επιτυχίες μου οφείλονται στη δύναμη που μου δίνετε να συνεχίζω να δίνω το καλύτερο. Όμως είναι και μια απάντηση σε κάποιους πρώην συναδέλφους μου συνταξιούχους πλέον που με αξιολογούσαν ως μέτριο και ανεπαρκή στα επίσημα φύλλα αξιολόγησης στην υπηρεσία μου που με ακολουθούσαν για χρόνια μετά.Το μόνο όπλο που είχα για να αντιμετωπίσω αυτήν την κατάσταση ήταν η ίδια μου η δουλειά.Το Νομισματικό πρόγραμμα που υπάρχει κάθε χρόνο πλέον έστω και με τα προβλήματά του,ειναι δημιούργημα προσωπικής εργασίας πραγματικα λίγων ανθρώπων διοικητικών και τεχνικών,που πιστεύουμε στις δυνατότητες μας και λειτουργούμε ομαδικά ο κάθε ένας απο το πόστο του. Με ένα νόμισμα το χρόνο δεν μπορούσα να ανάδειξω τις δημιουργικές μου δυνατότητες, και έτσι δούλεψα πάρα πολύ για να έχετε στα χέρια σας τα νομίσματα που κυκλοφορούν σήμερα!Ισως με το να με αξιολογήσουν τόσο πολυ αυστηρά οι πρώην συνάδελφοι μου(με το ρεκόρ του χειροτέρου υπαλλήλου στην Τράπεζα) να πέτυχαν αυτο πραγματικά ήθελα εγώ, και δεν ήθελαν εκείνοι!!!!!
Συχνό φαινόμενο κ.Γιώργο στην χώρα μας, δυστυχώς πάντα οι φελλοί επιπλέουν.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 31, 2015, 10:44:09 μμ »

Χεχε... μην παραξενεύεσαι, κ. Σταματόπουλε :-)

Και στον χώρο των συλλεκτών οι "συνταξιούχοι"... θάβουνε πολλούς... Θα έχεις ακούσει κάτι για "τιριτόμπες" που είχε πει κάποιος άλλος συνταξιούχος...

Τέσπα... (για να είμαστε δίκαιοι) είναι άλλο να αξιολογείς αυτό που ξέρεις και άλλο να αξιολογείς κάτι καινούριο που δεν το ξέρεις. Λίγοι μπορούν να το κάνουν αυτό...

Προς τους λοιπούς: Μη λέτε μεγάλες κουβέντες, δεν ξέρετε ποιοι ήταν αυτοί που έκαναν τις αξιολογήσεις και και ποιο ήταν το "διαμέτρημά" τους...
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 31, 2015, 10:50:43 μμ »

Αστο sac δεν είναι για διαλογισμό το θέμα, στο Δημόσιο και γενικά στον ευρύτερο Δημόσιο τομέα μόνο με την αξία σου δεν προχωράς χρειάζονται ιδιαίτερα προσόντα.
Πάντα με ελάχιστες εξαιρέσεις.
Καταγράφηκε
rigas1
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 31, 2015, 10:56:09 μμ »

Μα τι λετε τωρα ρε παιδια αφου υπαρχει παντα διαφανεια και αξιοκρατια Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 31, 2015, 10:57:15 μμ »

Αστο sac δεν είναι για διαλογισμό το θέμα, στο Δημόσιο και γενικά στον ευρύτερο Δημόσιο τομέα μόνο με την αξία σου δεν προχωράς χρειάζονται ιδιαίτερα προσόντα.
Πάντα με ελάχιστες εξαιρέσεις.

Εμένα θα μου πεις, σύντροφε! Τα έχω φάει με το κουτάλι... :-)
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 31, 2015, 10:59:13 μμ »

Με την ευκαιρία της μεγάλης αυτής τιμής που μου κάνατε σήμερα θα ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας που ήθελα να το πω εδώ ´και πολύ καιρό. Τώρα όμως είναι η κατάλληλη στιγμή να το αποκαλύψω.Όλες αυτές οι επιτυχίες μου οφείλονται στη δύναμη που μου δίνετε να συνεχίζω να δίνω το καλύτερο. Όμως είναι και μια απάντηση σε κάποιους πρώην συναδέλφους μου συνταξιούχους πλέον που με αξιολογούσαν ως μέτριο και ανεπαρκή στα επίσημα φύλλα αξιολόγησης στην υπηρεσία μου που με ακολουθούσαν για χρόνια μετά.Το μόνο όπλο που είχα για να αντιμετωπίσω αυτήν την κατάσταση ήταν η ίδια μου η δουλειά.Το Νομισματικό πρόγραμμα που υπάρχει κάθε χρόνο πλέον έστω και με τα προβλήματά του,ειναι δημιούργημα προσωπικής εργασίας πραγματικα λίγων ανθρώπων διοικητικών και τεχνικών,που πιστεύουμε στις δυνατότητες μας και λειτουργούμε ομαδικά ο κάθε ένας απο το πόστο του. Με ένα νόμισμα το χρόνο δεν μπορούσα να ανάδειξω τις δημιουργικές μου δυνατότητες, και έτσι δούλεψα πάρα πολύ για να έχετε στα χέρια σας τα νομίσματα που κυκλοφορούν σήμερα!Ισως με το να με αξιολογήσουν τόσο πολυ αυστηρά οι πρώην συνάδελφοι μου(με το ρεκόρ του χειροτέρου υπαλλήλου στην Τράπεζα) να πέτυχαν αυτο πραγματικά ήθελα εγώ, και δεν ήθελαν εκείνοι!!!!!

Γιωργο μου.... μπορω να μιλαω στον ενικο;; παρεπιπτωντος.. εγω ειμαι ο Νικος! Χαμόγελο  ειναι θετικοτατο το γεγονος οτι η αυστηρη αξιολογηση τους  δεν σε εκανε να πεσεις ψυχολογικα αλλα σου εδωσε την δυναμη να δειξεις την αξια και τις δυνατοτητες σου!  εχω την εντυπωση οτι ηταν σε εποχες που οι γηραιοτεροι πιστευαν οτι ειναι αυτοι και κανεις αλλος... κι αν εβλεπαν καποιο νεοτερο να παει να λαμψει... τον εκριναν τοσο ωστε να μην σκιασει αυτους.. ηταν στο στυλ καποιων καθηγητων που ελεγαν.... 20 περνει ο Θεος, 18 εγω... κι ο καλυτερος μαθητης απο 15 και κατω... αστα να πανε...

και κακα τα ψεματα... στο δημοσιο... αν ειναι να διαπρεψεις.. δεν ειναι το τι ξερεις ή το τι μπορεις να κανεις, να προσφερεις κτλ... αλλα το ποιον ξερεις... ετσι... πολλες φορες... ατομα που θα μπορουσαν να δωσουν τα μεγιστα... χανονται... με τελικο χαμενο ομως το ιδιο το κρατος!!

η πραγματικη αξιολογηση ειναι αυτη απο το αγοραστικο κοινο... τους συλλεκτες!! αυτοι ειναι που εκτιμουν πραγματικα την δουλεια του καλλιτεχνη και πρατουν αναλογα! αν κατι δεν μας αρεσε... δεν θα το αγοραζαμε... ασχετα αν τωρα λογο κρισης... πολλοι μαζι με εμενα αδυνατουμε να αποκτησουμε πολλα απο τα κομματια που βγαινουν....
η εκτιμηση ομως ειναι παντα μεγαλη! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 31, 2015, 11:05:01 μμ »

Βεβαίως δεν μιλάω για όλους τους συνταξιούχους αλλα για συγκεκριμένους.Επιτυχημένος είσαι οταν ξέρεις να δημιουργείς και διαδόχους μεταλαμπαδεύοντας αυτά που γνωρίζεις χωρίς να είσαι φοβικός και κρυψίνους,γιατι τα νεκροταφεία είναι γεμάτα αναντικατάστατους.Τα βραβεία και οι επιτυχίες δεν έχουν καμμιά αξία εάν δεν ξέρεις να τα διαχειριστείς,επιδεικνύοντας αλαζονεία και ξερολίαση.Γιατι είπαμε ότι σχέδιο είναι γνώση ανθρώπων πραγμάτων και καταστάσεων.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 31, 2015, 11:15:37 μμ »

Σύντροφε Γεώργιε, δεν θα βιαστώ να σου δώσω άδικο. Αριθμητικά, όμως, είναι λίγοι εκείνοι που μπορούν να αντεπεξέλθουν σε αυτό που ζητάς, για αυτό είμαι "επιεικής".
(Ας θυμηθούμε και την περίπτωση Σαλιέρι, που έμεινε στην ιστορία γιατί... αναγνώρισε το ταλέντο του Μότσαρτ, άσχετα τι έλεγε η ταινία.)

Να 'ξερες, όμως, με πόση ακρίβεια περιγράφεις κάποιους παλιούς και σεβαστούς συλλέκτες...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2015, 11:45:49 μμ από sac » Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 31, 2015, 11:30:04 μμ »

Αλλα θέλω να πώ και κάτι άλλο. Τελικά απο την πείρα μου, η μεγάλη πάλη δεν είναι μόνο με το ανάγλυφο ή το χαρακτικό σου, αλλα με τούς λεγόμενους θεσμούς.Αυτους πρέπει να προσπελάσεις και αυτούς να ξεπεράσεις και όχι να κρύβεςαι υποκριτικά πίσω απο αυτούς.Θα μπορούσα να κάνω ενα νόμισμα το χρόνο και να είμαι χαλαρός και ωραίος,να κάνω το οχταωρό μου,χωρίς κανένα προσωπικό κόστος.Αλλα έτσι τι θα άφηνα πίσω μου ύστερα απο τριάντα χρόνια υπηρεσίας;Χαρτάκια διατάξεις και εγκυκλίους;Καλλιτέχνης είμαι και δεν αφήνω τον εαυτό μου να πέσει σε τέτοια παγίδα.
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 01, 2015, 10:16:04 πμ »

Κ Γιώργο ήμουν σε τράπεζα και ξέρω πολύ καλά πως λειτουργοί το σύστημα και όταν έχεις πάρει και δύο βαθμούς κατ΄εξαίρεση οι συνάδελφοι σε βλέπουν πάντα με μισό μάτι
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 01, 2015, 10:45:50 πμ »

Πολλά συγχαρητήρια στον κ. Σταματόπουλο
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Silverpanda
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 178



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 01, 2015, 11:11:25 πμ »

Πολλά συγχαρητήρια για άλλη μία φορά κ.Σταματόπουλε.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 01, 2015, 11:16:48 πμ »

ΑΞΙΟΣ κ.Σταματοπουλε.Η δουλεια με μερακι υπομονη επιμονη θεληση και ταλεντο στο τελος παντα βγαινει στην επιφανεια.Συνεχισε την καλη προσπαθεια και πανω απο ολα συνεχισε να ακους τον "παλμο"του κοσμου.
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 01, 2015, 11:30:57 πμ »

Συγχαρητήρια και από μένα ... Άξιος !
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences