Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 07:34:12 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νέα κατηγορία  (Αναγνώστηκε 3601 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tzitzifiongos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 252


Προφίλ
« στις: Μάιος 06, 2015, 02:10:34 μμ »

Με αφορμή την χθεσινή μου ανάρτηση με την γραφομηχανή, καλό θα ήταν (για ευκολία) να δημιουργηθεί μια κατηγορία "διάφορα συλλεκτικά", μιας και τα συλλεκτικά είδη δεν έχουν τέλος.
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 06, 2015, 02:17:14 μμ »

Ωραια θαταν να υπηρχε κατηγορια ανα ειδος , θα μπορουσε να δημηουργηθει ένα  αρχειο σε ενδιαφερουν γραφομηχανες ανατρεχεις και βλέπεις ειτε αλλους συλλεκτες ειτε πληροφοριες που είναι πολιτιμες.

Φαντασου όμως και τον ογκο που θα καλυπτε κατι τετοιο από  την άλλη παλι ειδα ότι στο σαιτ κλεινεις τις κατηγοριες που δεν σε ενδιαφερουν και κοιτας αυτές που σε ενδιαφερουν.
Καταγράφηκε
zafeiris1988
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 599



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 06, 2015, 06:15:09 μμ »

Έχεις δίκιο φίλε μου το "διάφορα συλλεκτικά" πιστεύω θα συγκεντρώσει πολλά αντικείμενα τα οποία δεν ταιριάζουν σε άλλες κατηγορίες. Ο καθένας μας έχει κάποιο μεμονωμένο αντικείμενο που το αγόρασε ή έφτασε στα χέρια του από παππού/γιαγιά ή το βρήκε στο υπόγειο.    Για παράδειγμα έχω μια ραπτομηχανή σίνγκερ από την γιαγιά μου και θα θελα κάποιος που ασχολείται να με κατατοπίσει.
Καταγράφηκε

τοις τολμώσιν η τύχη ξύμφορος
tzitzifiongos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 252


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 06, 2015, 06:56:27 μμ »

Έχω πετύχει ανθρώπους να κάνουν συλλογή από απίστευτα πράγματα. Κάποτε είδα μια συλλογή από παλιά κλειδιά και κλειδαριές μέχρι και μπουκαλάκια με κολώνιες. Ο τύπος είχε συλλέξει οτιδήποτε σηματοδοτούσε την παιδική του ηλικία.
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 06, 2015, 09:28:27 μμ »

Έχω πετύχει ανθρώπους να κάνουν συλλογή από απίστευτα πράγματα. Κάποτε είδα μια συλλογή από παλιά κλειδιά και κλειδαριές μέχρι και μπουκαλάκια με κολώνιες. Ο τύπος είχε συλλέξει οτιδήποτε σηματοδοτούσε την παιδική του ηλικία.

παντως πιστευω ότι πρεπει κα ανοιχτη μια κατηγορια με γενικες συλλογες και σε υποκατηγορια μινιατούρες,ραπτομηχανες κομπολόγια κτλ ,,βρισκόμαστε στο στεκι συλλεκτων οποιος είναι συλλεκτης σε οτιδήποτε προσερχετε.
Καταλαβαινω και το θεμα ογκου αλλα μια κατηγορια χρειαζετε μονο η οποια θα ανοίγετε όταν θα θελει ο καθενας να βρει η γραψει κατι σε αυτό που ψαχνει.
χανονται πληροφοριες και συλλεκτες.
Καταγράφηκε
tzitzifiongos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 252


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 06, 2015, 11:10:47 μμ »

Έχω πετύχει ανθρώπους να κάνουν συλλογή από απίστευτα πράγματα. Κάποτε είδα μια συλλογή από παλιά κλειδιά και κλειδαριές μέχρι και μπουκαλάκια με κολώνιες. Ο τύπος είχε συλλέξει οτιδήποτε σηματοδοτούσε την παιδική του ηλικία.

παντως πιστευω ότι πρεπει κα ανοιχτη μια κατηγορια με γενικες συλλογες και σε υποκατηγορια μινιατούρες,ραπτομηχανες κομπολόγια κτλ ,,βρισκόμαστε στο στεκι συλλεκτων οποιος είναι συλλεκτης σε οτιδήποτε προσερχετε.
Καταλαβαινω και το θεμα ογκου αλλα μια κατηγορια χρειαζετε μονο η οποια θα ανοίγετε όταν θα θελει ο καθενας να βρει η γραψει κατι σε αυτό που ψαχνει.
χανονται πληροφοριες και συλλεκτες.
Σωστός
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 06, 2015, 11:21:49 μμ »

Εδώ κολλάει το ανέκδοτο:

Ο γιατρός εξετάζει τον άρρωστο και του λέει "Νομίζω ότι δεν έχετε τίποτα. Θα ήθελα όμως ένα δείγμα από τα ούρα σας."

Και απαντάει ο άλλος: "Πολύ ενδιαφέρον αυτό, γιατρέ μου. Ξέρετε... εγώ συλλέγω γραμματόσημα..."
Καταγράφηκε
tzitzifiongos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 252


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 06, 2015, 11:24:36 μμ »

Χαχαχαχα καλό Χαμόγελο
Καταγράφηκε
zafeiris1988
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 599



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 07, 2015, 03:12:20 πμ »

χαχαχαχαχαχαχα
Καταγράφηκε

τοις τολμώσιν η τύχη ξύμφορος
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences