Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:03:00 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: που βρισκουν τα χρηματα οι μεταναστες για να ταξιδεψου  (Αναγνώστηκε 20265 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 19, 2015, 01:00:58 πμ »

Και μολις τους δωσεις μιχαλη χαρτια γιανα φυγουν κλεινουν τα ευρωπαικα συνορα,τελος η συνθηκη σεγκεν καο χρειαζεται ο αναργυρος και ο μιχαλης βιζα για να παει στην ευρωπη. Τελικα οι ελληνες ειμαστε εξυπνοι και ευρωπαιοι οι μακακες. Εχει γινει και στην ιταλια το παραπανω επι μπερλουσκονι οταν εκλεισαν οι γαλλοι τα συνορα.
Λυση ειναι να σταματησουν τα πειραματα οι δυτικοι με την αραβικη ανοιξη και αλλα τετοια κουφα.ειναι βεββαια μεροε γενικοτερου σχεδιου με αλλους σκοπους.
Προς το παρον προβλεπεται να βουλιαξει η ελλαδα απο μεταναστες χωρις να μπορει να κανει και πολλα πραγματα εκτος αν βαλει συρματοπλεγμα στη θαλασσα

Μας ετυχε και αυτη η κυβερνηση. Ειναι και υπευθυνος ο αβραμο στην ευρωπη.....
ολο το συμπαν συνομοτει εναντιον μας....
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 19, 2015, 01:11:59 πμ »

συμφωνω με τον Αναργυρο.Αν τους εφοδιασουμε με ταξιδιωτικα εγραφα οι Ευρωπαιοι θα αντιδρασουν.Το λιγοτερο που θα παθουμε θα ειναι το οτι κανεις Ελληνας δεν θα ταξιδευει προς εξωτερικο.Σκεφτειτε να επιβληθει και ενα εμπαργκο στα αγροτικα μας προιοντα και να μην μπορουνε ουτε αυτα να ταξιδεψουνε.Αρα οι εξαγωγες σε λαδι,φετα,ελια κ.α θα εκμηδενιστουν και μετα κλαφτα χαραλαμπε!να μην μιλησω και για τουρισμο που αμα κλεισουνε τα συνορα θα βλεπουμε  τουριστες μονο σε καρτ ποσταλ.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 19, 2015, 01:26:31 πμ »

Διωξε εσυ Αναργυρε τις εκατονταδες χιλιαδες που δεν ξερεις που να τους βαλεις και μετα αν κλεισουν τα ευρωπαικα συνορα κλεινεις και συ τα δικα σου.......δηλαδη ετσι οπως ειναι τωρα τα πραγματα οι Ελληνες ειναι οι εξυπνοι και οι Ευρωπαιοι οι μακακες?Εχει καταντησει η χωρα αποθηκη ψυχων το εχει κανεις καταλαβει?Οι ευρωπαικες συνθηκες προβλεπουν τεραστια ποσα σε υλικο και συνδρομη ολων των χωρων για την καταπολεμηση του φαινομενου εχει δει κανεις σας τιποτα απο αυτα?Συρματοπλεγμα στην θαλασσα δεν μπορεις να βαλεις αλλα αν κλεισουν τα συνορα πιστευω να γνωριζεις οτι η αστυνομευση θαναι πολυ περισσοτερο "τσαμπουκαλεμενη"και φυσικα θα υπαρξει τεραστιος περιορισμος στην παρανομη εισοδο.Βεβαια αυτα θα ειναι σε βαρος των αμοιρων λαθρομεταναστων .Δηλαδη Αναργυρε για να μην κλεισουν τα ευρωπαικα συνορα θα πρεπει να περιθαλψουμε 3-4 εκατομμυρια ακομη απο αυτες τις βασανισμενες ψυχες?Που?Με τι υποδομες και με τι χρηματα?Γιατι δεν βγαινουν οι ευρωπαιοι εταιροι να πουν οτι απο αυτους που ειναι στην Ελλαδα αυτη την στιγμη η Ιταλια θα παρει τοσους η Ισπανια τοσους η Γερμανια αλλους τοσους κοκ.Στον τσαμπουκα του αλλου απαντας με τσαμπουκα οσο κανεις το καλο παιδι στην σφαλιαρα θασαι
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 19, 2015, 01:32:19 πμ »

Δεν προβλεπονται απο πουθενα κλεισιματα συνορων και βιζες.Διαβαστε τις συνθηκες πρωτα.......για να γινουν αυτα που λετε προυποθετουν διαλυση της ΕΕ....οσοι ζητησουν πολιτικο ασυλο τους κρατας εδω οι αλλοι οπου δηλωσουν οτι θελουν να πανε τους δινεις και ενα κουτι γλυκα και την ευχη σου και τους δειχνεις τον δρομο
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 19, 2015, 01:45:28 πμ »

Μιχαλη αλλιως ειναι τα πραγματα. Πριν απο τρια ο χρονια ο μπερλουσκονι τους εδωσε χαρτια και αμεσως ο σαρκοζι εκανε προσωρινο περιορισμο σενγκεν που κρατησε 2-3 μερες. Ακομα και αν φυγουν απο εδω οπου και αν τους πιασουν στην ευρωπη παλι εδω επιστρεφουν.
Και με την κυβερνηση συριζα που ψηφισαμε τσαμπουκαλεμενη αστυνομευση δεν μπορει να υπαρξει. Κατι ηξερε ο χοντρομπενυ που ειπε στο αλεξη βιαζεσαι να βουτηχτεις στα σκατα.... παλια π..... στο κουρμπετι γαρ....ξερει καλα τι ερχεται.
Τα λεφτα της ευρωπης εκει ειναι για τουςμεταναστες εμεις ειμαστε ανοργανωτοι και δεν τα παιρνουμε. Εδω δεν μπορουν να χωροθετησουν οι δημοι χωματερες και τους πνιγουν τα σκουπιδια θα σκεφτουν τους μεταναστες και τις υποδομες τους...
Τωρα χαλαλαρωνουμε και απολαμβανουμε τα σκατα...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2015, 06:41:54 πμ από epop » Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 19, 2015, 06:32:50 πμ »

Άσχετο (όπως πάντα):

Μου αρέσει που θεωρείτε τους μετανάστες ένα "ενιαίο" είδος. Είτε έρχονται από τη Νιγηρία, είτε από το Μπάγκλαντες. Είτε από την Αιθιοπία, είτε από τη Συρία. Είτε έρχονται για να δουλέψουν στις φράουλες της Μανωλάδας, είτε έρχονται για να πάνε στην Αμερική. Είτε έρχονται για να σώσουν τη ζωή τους, είτε έρχονται για να ζήσουν τη "μεγάλη ζωή" στην Ευρώπη. Είτε έρχονται γιατί βαριούνται να πάνε φαντάροι, είτε έρχονται με τα χαρτιά τους μεταφρασμένα να δουλέψουν σε κάποιο κινέζικο εστιατόριο.

Κοκ...
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 19, 2015, 08:34:51 πμ »

Το ανάθεμα που θα ρίξουν τα παιδιά μας και τα εγγόνια μας για αυτά που διαδραματιζονται στις μέρες μας και στην γενιά μας θα είναι ασηκωτο....
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 19, 2015, 01:31:49 μμ »

Προτιμώ να χρειάζομαι εγώ βίζα για να πάω Ιταλία , Γαλλία , Γερμανία , παρά να γεμίσει η χώρα μου με ορδές φανατικών μουτζαχεντίν ,  ασθενών με λοιμώδη νοσήματα , και ατόμων με ροπή στην εγκληματική συμπεριφορά.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 19, 2015, 01:51:07 μμ »

Απειλή είναι αυτό , ότι θα θέλουμε βίζα για να πάμε στο εξωτερικό ;;  Απορία
Σιγά την απειλή ,  φοβήθηκα !

Όχι αγαπητοί μου φίλοι .

-Απειλή είναι να γεμίσει ο τόπος με άτομα που δεν διστάζουν να κόβουν κεφάλια με το χασαπομάχαιρο.
-Απειλή είναι να γεμίσει ο τόπος με άτομα που δεν διστάζουν να ζωστούν με εκρηκτικά και να πάνε σε μια στάση λεωφορείου και να ανατιναχτούν.
-Απειλή είναι να γεμίσει ο τόπος με φορείς λοιμωδών νοσημάτων.
-Απειλή είναι να γεμίσει ο τόπος με άτομα που , μη έχοντας άλλο τρόπο να ζήσουν , να επιδίδονται σε εγκληματικές ενέργειες.

Το γενικό συμφέρον της χώρας είναι να μην μπαίνουν αυτά τα άτομα σε ελληνικό έδαφος.
Με οποιοδήποτε κόστος , με οποιοδήποτε τίμημα , με οποιοδήποτε τρόπο.

Εάν μπουν , κακώς βεβαίως βεβαίως , να φύγουν άμεσα προς οποιαδήποτε κατεύθυνση ,
με οποιοδήποτε κόστος , με οποιοδήποτε τίμημα , με οποιοδήποτε τρόπο.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 19, 2015, 01:56:50 μμ »

Προτιμώ να χρειάζομαι εγώ βίζα για να πάω Ιταλία , Γαλλία , Γερμανία , παρά να γεμίσει η χώρα μου με ορδές φανατικών μουτζαχεντίν ,  ασθενών με λοιμώδη νοσήματα , και ατόμων με ροπή στην εγκληματική συμπεριφορά.

Έτσι όπως το θέτεις κι εγώ το ίδιο θα έλεγα. Μόνο που τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι, ούτε στη μια πλευρά της ζυγαριάς, ούτε στην άλλη.

Σχετικά με τη μια πλευρά της ζυγαριάς, μακάρι το μόνο πρόβλημα να ήταν η βίζα.

Σχετικά με την άλλη πλευρά της ζυγαριάς, μάλλον αναφέρεσαι στο 10% του προβλήματος. Π.χ. αυτοί που δουλεύουν στη Μανωλάδα δεν είναι τίποτα από τα τρία. (Μπορούν να σου το επιβεβαιώσουν οι εργοδότες τους.) Ένας Μπαγκλαντεσιανός μάγειρας που είχα γνωρίσει κυκλφορούσε με μπλούζα DDR (μάλλον αυτό εννοείς "ροπή στην εγκληματική συμπεριφορά", ότι είναι κομ#####στής). :-)

edit: Αυτοί που αναφέρεις στο επόμενο μήνυμα, έτσι κι αλλιώς απομονώνονται. Είτε ιατρικά, είτε αστυνομικά. Με τους υπόλοιπους τι γίνεται, είναι το πρόβλημα...

Ακόμα πιο άσχετο: Ότι υπάρχουν και χριστιανοί μετανάστες και λαθρομετανάστες, πόσοι το έχετε συνειδητοποιήσει;;;
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 19, 2015, 01:59:39 μμ »

Σχετικά με τη μια πλευρά της ζυγαριάς, μακάρι το μόνο πρόβλημα να ήταν η βίζα.

Ποιο άλλο είναι το πρόβλημα , ενημέρωσέ με σε παρακαλώ. Δεν το λέω καθόλου ειρωνικα.

...   ... Ένας Μπαγκλαντεσιανός μάγειρας που είχα γνωρίσει κυκλφορούσε με μπλούζα DDR (μάλλον αυτό εννοείς "ροπή στην εγκληματική συμπεριφορά" , ότι είναι κομ#####στής). :-)

edit: Αυτοί που αναφέρεις στο επόμενο μήνυμα, έτσι κι αλλιώς απομονώνονται. Είτε ιατρικά, είτε αστυνομικά. Με τους υπόλοιπους τι γίνεται, είναι το πρόβλημα...

-DDR δεν ξέρω τι είναι.
-"ροπή στην εγκληματική συμπεριφορά" είναι όταν  , κάποια άτομα , μη έχοντας άλλο τρόπο να ζήσουν , να επιδίδονται σε εγκληματικές ενέργειες. (κατά την ποινική έννοια του όρου - απλά - ξεκάθαρα)


Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 19, 2015, 02:05:53 μμ »

Σχετικά με τη μια πλευρά της ζυγαριάς, μακάρι το μόνο πρόβλημα να ήταν η βίζα.

Ποιο άλλο είναι το πρόβλημα , ενημέρωσέ με σε παρακαλώ. Δεν το λέω καθόλου ειρωνικα.

Η ΕΕ δεν είναι "α λα κάρτ". "Εγώ θα πάρω αυτό και αυτό και τα άλλα θα τα αφήσω, γιατί δεν μου αρέσουν". Ή φορτώνεσαι ολόκληρο το "ευρωπαϊκό κεκτημένο" ή σηκώνεσαι και φεύγεις (και γίνεσαι Αλβανία του Χότζα).

-"ροπή στην εγκληματική συμπεριφορά" είναι όταν  , κάποια άτομα , μη έχοντας άλλο τρόπο να ζήσουν , να επιδίδονται σε εγκληματικές ενέργειες. (κατά την ποινική έννοια του όρου - απλά - ξεκάθαρα)

Εμμμ... έλα, όμως, που δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα...
Η πορνεία για παράδειγμα δεν απαγορεύεται από τον νόμο, αλλά είναι πρόβλημα...
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 19, 2015, 02:08:19 μμ »

Η ΕΕ δεν είναι "α λα κάρτ". "Εγώ θα πάρω αυτό και αυτό και τα άλλα θα τα αφήσω, γιατί δεν μου αρέσουν". Ή φορτώνεσαι ολόκληρο το "ευρωπαϊκό κεκτημένο" ή σηκώνεσαι και φεύγεις (και γίνεσαι Αλβανία του Χότζα).

Η Ευρώπη δεν είναι μονόδρομος.
Το νόμισμα δεν είναι φετίχ. (= Δεν είναι απειλή ούτε η έξοδος από το ευρώ , αν αυτό εννοείς)

Τελικά μάλλον εγώ είμαι κομ#####στής.

... και γίνεσαι Αλβανία του Χότζα ...
Αυτό σαν απειλή μου ακούγεται για να κάτσουμε ήσυχα στο χειρουργικό κρεββάτι να μας χειρουργήσουν ή να μας βάλουν γύψο.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 19, 2015, 02:13:51 μμ »

Άμα θες να φύγεις, φύγε,
άμα θες να κάτσεις, κάτσε!
Να γκρινιάζεις μόνο πάψε
δεν μπορώ να σ' ανεχτώ...

Ας αποφασίσουμε επιτέλους τι θέλουμε, να ενημερώσουμε και τους υπόλοιπους Ευρωπαίους, γιατί... έγινε βαρετό το έργο...

-DDR δεν ξέρω τι είναι.

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%CE%B8%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%91%CE%BD%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82_%CE%93%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82_(%CF%80%CE%BF%CE%B4%CF%8C%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%BF_%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CF%8E%CE%BD)

Βρήκα και αυτό:

FRG-GDR 0:1(0:0)
World Cup

22 June 1974, Hamburg, Volkspark-Stadium

FRG: Maier; Beckenbauer; Vogts, Schwarzenbeck (68' Höttges), Breitner; Hoeness, Cullmann, Overath (69' Netzer); Grabowski, Müller, Flohe

GDR: Croy; Bransch (C); Kische, Weise, Wätzlich; Lauck, Irmscher (65' Hamann), Kurbjuweit; Sparwasser, Kreische, Hoffmann

Referee: Barreto Ruiz (Uruguay)
Att.: 62000

Goal: Sparwasser (78')

Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 19, 2015, 02:16:39 μμ »

Ας αποφασίσουμε επιτέλους τι θέλουμε, να ενημερώσουμε και τους υπόλοιπους Ευρωπαίους, γιατί... έγινε βαρετό το έργο...

Συμφωνώ απόλυτα.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences