Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 12:50:59 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: εκτίμηση ξένων νομισμάτων  (Αναγνώστηκε 5325 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 25, 2015, 02:44:49 μμ »

στο κουτελο του Βενιζελου εχει κατι γδαρσιματα.... εκει ειναι ιδεα μου ή βλεπω αλλο μεταλλο απο μεσα που ασημιζει; πρεπει να ειναι πλαστο! για δες! Χαμόγελο

το βρισκω ενδιαφερον κομματι! μου αρεσει!
Καταγράφηκε
Παυλίνα
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 25, 2015, 04:08:27 μμ »

αν το πιάσεις στα χέρια σου, καταλαβαίνεις αμέσως τη διαφορετικότητά του. μένω εκτός αθηνών, αλλά ανεβαίνω συχνά - πυκνά. δεν ξέρω πως γίνεται η συνεννόηση ακριβώς και πως μπορώ να το δείξω σε κάποιον... Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 25, 2015, 04:53:48 μμ »

Xαχαχαχα καλα.. δεν παω καλα.. τωρα ακομα καταλαβα... Παυλινα μου συγνωμη... νομιζα οτι εισαι η πωλινα... αλλη κοπελια και καλη φιλη μεσα στο στεκι! Χαμόγελο συγνωμη για την οικειοτητα του πρωτου μου ποστ!

οτι ειναι διαφορετικο φαινεται! κατι δεν παει καλα! για δες κι εκει που λεω.. στο γρατσουνισμα στο μετωπο... αν απο μεσα ειναι ασημενιο χρωμα το μεταλλο...

αρκετα πλαστα τα κανουν με αλλο μεταλλο.. οποτε ειναι ελαφρυτερα...

αν και εχω δει απο κοντα μονο 2 ευρα... υπαρχουν και του 1 ευρω και των 50 λεπτων!  τελευταια τα κανουν ολο και πιο κοντα στα γνησια... και αυτο ειναι κακο!

δε νεχουν τον θεο τους παντως... ενας φιλος στην γερμανια βρηκε πλαστο 10 λεπτο!!!! τρελλο αλλα αληθινο!!!

Καταγράφηκε
Παυλίνα
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 25, 2015, 05:21:32 μμ »

είναι πιο ελαφρύ και σαν "φουσκωμένο". τα αστεράκια γύρω από το χάρτη είναι πιο χοντροκομμέννα και οι χώρες το ίδιο. και τα αστεράκια γύρω από το βενιζέλο είναι πιο χοντροκομμένα. σαν να έχουν περάσει, όντως, μια έξτρα "στρώση" από πάνω. οκ για την οικειότητα. δεν παρεξηγήθηκα, ούτε το πήρα στραβά.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 25, 2015, 07:01:04 μμ »

ναι το βλεπω.. ειναι πιο... χοντροκομμενο σε σχεση με τα αλλα.. με παχυτερο χειλος ενω αν βλεπω καλα... δεν εχει τις λεπτομεριες που κανονικα θα επρεπε να εχει στο σχεδιο... πχ στον βενιζελο..!

και το χρωμα του ειναι λιγο περιεργο...

προσωπικα το βρισκω ενδιαφερον κομματι για μελετη... ποσο μαλλον που ειναι ελληνικου ενδιαφεροντος!

υποψιν... αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κατι ακριβο ετσι; Χαμόγελο αλλα εχει ενδιαφερον ειδικα για συλλεκτες πλαστων ή μελετητες! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences