Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 10:24:09 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10 ΔΡΧ 1876 !!  (Αναγνώστηκε 40979 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 02, 2013, 03:57:37 μμ »

και δώρο το κατάνα για το σεπούκου.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 02, 2013, 04:23:17 μμ »

Το νόμισμα που ανεβάσατε απο το εβαυ ,είναι ψεύτικο και με τις υγείες του οποιος το πήρε.

Το νόμισμα από το eBay είναι γνήσιο, η φωτογραφία του ήταν χάλια. Απλά έκλεισε εκτός eBay, άσχετα το τι φαίνεται να έγινε στη δημοπρασία.
Τζάμπα πληροφορία.

φέρτο για PCGS PARIS,εάν ειναι τζουφιο πληρώνεις,εάν ειναι οριτζιναλ πληρώνω.

Σιγουρα τότε θα είναι πληρωμένη πληροφορία!
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 02, 2013, 04:27:41 μμ »

φέρτο για PCGS PARIS,εάν ειναι τζουφιο πληρώνεις,εάν ειναι οριτζιναλ πληρώνω.

Σιγουρα τότε θα είναι πληρωμένη πληροφορία!
Βασικά πρέπει να ελεγχθεί αν είναι τζούφιο πριν σλαμπαριστεί, οπότε να επιστραφεί στον πωλητή και να πάρει τα χρήματά του πίσω. Θα το φέρει να το δείτε από κοντά, για σιγουριά.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 02, 2013, 04:42:48 μμ »

φέρτο για PCGS PARIS,εάν ειναι τζουφιο πληρώνεις,εάν ειναι οριτζιναλ πληρώνω.

Σιγουρα τότε θα είναι πληρωμένη πληροφορία!
Βασικά πρέπει να ελεγχθεί αν είναι τζούφιο πριν σλαμπαριστεί, οπότε να επιστραφεί στον πωλητή και να πάρει τα χρήματά του πίσω. Θα το φέρει να το δείτε από κοντά, για σιγουριά.

οτι σου πούνε στη λέσχη,οι περισότεροι θα σου πούνε μαλακίες και θα σε μπερδέψουν κιάλλο.
Εχει συμβει άπειρες φορές.
Ο Καθένας λέει το κοντό του και το μακρύ του και οι περισσοτεροι ειναι ασχετοι.
Εδώ ορισμένοι προσπαθούν να αλλάξουν την νομισματική ιστορία της χώρας κατεβάζοντας για εντυπωσιασμο αρχεία του κράτους που τιποτε δεν αποδεικνύουν και συνάγουν συμπεράσματα απο το πουθενά.

Η λύση για μένα είναι η pcgs έτσι έχεις άποψη και μάλιστα με υπογραφή!
Τοτε ο οποιοσδήποτε ειναι αναγκασμένος να το πάρει πισω και ας στραφει εναντιον της εταιριας που βάζει και την υπογραφή της ΨΕΥΤΙΚΟ,ΜΗ ΨΕΥΤΙΚΟ.

Το να ακουσεις την γνώμη 4 ανθρωπων ,που θα ειναι και διαφορετική θα σε γεμίσει αμφιβολια για όσα χρόνια θα έχεις στα χέρια σου το κέρμα.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 02, 2013, 04:57:51 μμ »

Η PCGS διαπιστωμένα έχει πιστοποιήσει κόπιες (βλέπε 1/2 1855).  Μην τα ξαναλέμε.  Ενώ γνήσια (βλέπε τάληρα 1851) δεν είναι σε θέση να πιστοποιήσει.  Και δεν θέλω να σου προσβάλω την PCGS.  Κατά καιρούς και η NGC έχει κάνει τα ίδια.   Σου το έχω ξαναπεί, το ότι φωνάζεις και βρίζεις δεν σε κάνει ειδικό.  Παρακολουθώ τα όσα γράφεις τον τελευταίο καιρό και το απαξιωτικό σου ύφος με προσβάλει προσωπικά.  Θεωρώ επίσης ότι προσβάλει και τους νέους συλλέκτες στους οποίους απευθύνεσαι.  Είναι πολύ εύκολο να λέει κανείς πράγματα και να δημιουργεί εντυπώσεις.  
Καταγράφηκε

rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 02, 2013, 05:18:32 μμ »

Η PCGS διαπιστωμένα έχει πιστοποιήσει κόπιες (βλέπε 1/2 1855).  Μην τα ξαναλέμε.  Ενώ γνήσια (βλέπε τάληρα 1851) δεν είναι σε θέση να πιστοποιήσει.  Και δεν θέλω να σου προσβάλω την PCGS.  Κατά καιρούς και η NGC έχει κάνει τα ίδια.   Σου το έχω ξαναπεί, το ότι φωνάζεις και βρίζεις δεν σε κάνει ειδικό.  Παρακολουθώ τα όσα γράφεις τον τελευταίο καιρό και το απαξιωτικό σου ύφος με προσβάλει προσωπικά.  Θεωρώ επίσης ότι προσβάλει και τους νέους συλλέκτες στους οποίους απευθύνεσαι.  Είναι πολύ εύκολο να λέει κανείς πράγματα και να δημιουργεί εντυπώσεις.  


και τι θα κάνεις?
θα με διαγράψεις?
Να παρακολουθεις και να μαθαινεις.
Στους ποιούς απευθύνομαι να μην σε απασχολή αντίθετα να σε απασχολή σε ποιούς απευθύνεσαι εσύ και δεν ειμαι εγώ αυτος που αλλάζει την νομισματική ιστορία με φαντασιοπληξίες.
H PCGS KAI οποιοσδήποτε άλλος βαζει υπογραφή για το τι πιστοποιή και πληρώνει εαν κάνει λάθος(κοιτα στο www.pcgs.com)εσύ βάζεις υπογραφή ή πληρώνεις?
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 02, 2013, 05:25:28 μμ »

το εάν ξέρει η δεν ξέρει η pcgs να πιστοποιeει τάλληρα 1851 εσύ προσωπικά γνωριζεις καλά 8)Σε εσένα δεν έχω αναφερθεί για να σε προσβάλω,τωρα εάν προσβάλεσε κατά φαντασίαν δεν έχεις παρα να μην με διαβάζεις,κοίτα καλύτερα το φορουμ του Γιάννη που απο ότι μου λένε άλλα παιδιά η αναγνωσιμότητα του έχει πεσει κατακόρυφα.χε χε χε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2013, 10:08:58 μμ από rakosyllekths » Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Panosb
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 48



Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 02, 2013, 08:12:44 μμ »

Η PCGS διαπιστωμένα έχει πιστοποιήσει κόπιες (βλέπε 1/2 1855).  Μην τα ξαναλέμε.  Ενώ γνήσια (βλέπε τάληρα 1851) δεν είναι σε θέση να πιστοποιήσει.  Και δεν θέλω να σου προσβάλω την PCGS.  Κατά καιρούς και η NGC έχει κάνει τα ίδια.   Σου το έχω ξαναπεί, το ότι φωνάζεις και βρίζεις δεν σε κάνει ειδικό.  Παρακολουθώ τα όσα γράφεις τον τελευταίο καιρό και το απαξιωτικό σου ύφος με προσβάλει προσωπικά.  Θεωρώ επίσης ότι προσβάλει και τους νέους συλλέκτες στους οποίους απευθύνεσαι.  Είναι πολύ εύκολο να λέει κανείς πράγματα και να δημιουργεί εντυπώσεις.  
αν απευθυνεσαι σε εμένα δεν νομίζω να με προσβάλει το ύφος του Βασίλη ουτε οι φωνές του.απλα απο τα λεγόμενα του κρατάω σημειώσεις....
Λοιπόν 1 δεν ξέρουν τίποτα τα γατάκα οι νέοι για νομισματα
          2 δεν ξέρουν στην πνε για νομισματα
          3 δεν ξέρει κανείς για νομισματα
Του βρήκα και την λύση να αγοράζει αυτός τα δικα του νομισματα....ετσι θα φεύγουν απο πωλητή που ξέρει και θα πηγαίνουν σε αγοραστή που παλι ξέρει!

Βασίλη ως και καφε προσφέρθηκα να σε κερασω και εσυ μονο για κατανα και χαρακιρι μου λες.
Νέος συλλέκτης δεν σημαίνει και νέος σε ηλικια ή στην ζωη.η γνώση οταν κάνει κύκλους διευρύνεται,ενω η απόρριψη απλα απομονωνει.ακομα και πλαστό αν ειναι δεν θα το επιστρέψω θα στο χαρίσω να το κρέμασεις στον τοίχο μαζι με το μεγάλο το εγω σου!!!
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 02, 2013, 09:00:42 μμ »

Η αληθεια ειναι ρακοσυλλεκτη οτι εισαι πολυ αποτομος και αθυροστομος φυσικα, οπως εχω δει σε αλλα φορουμ...ισως εισαι χρονια στο συλλεκτικο κυκλο και ισως εχεις απ τα καλυτερα νομισματα, αλλα αν καποιος θελει να αρπαχτει μαζι σου, ειναι πολυ ευκολο...δινεις λαβες και μιλας απαξιωτικα συνεχεια. Δεν ξερω αν το κανεις για πλακα, δεν ξερω το ''στυλ'' σου σαν ανθρωπο, γιατι προφανως δεν σου εχω μιλησει προσωπο με προσωπο (οπως πολλοι απο εδω μεσα) αλλα για πρωτη εντυπωση σε εναν νεο συλλεκτη, δεν θα ελεγα οτι δινεις και την καλυτερη εικονα.  Εδω μεσα ειμαστε για να κανουμε το χομπι μας. Αν ειναι καθε φορα να γινομαστε μαλλια κουβαρια e-λεκτικα, καλυτερα να συναντηθουμε ολοι μαζι, να παιξουμε τιποτα φαπες να τελειωνει το θεμα. Ολοι μαθαινουμε, κανεις δεν ειναι αλανθαστος, αλλα το να χλευαζεις τον αδαη, επειδη εχει 5 κερματα (εστω και σαπια) και να του γυρνανε τα αντερα καθε φορα που απαντας ...ε δεν ειναι λυση...Εντελως φιλικα, χωρις ''ορεξη'' για προστριβες...εχω βαρεθει τα φορουμ με θερμοαιμα παιδακια. Υποτιθεται πως ειμαστε ενηλικες και εχουμε ενα επιπεδο.Μην χαλατε το ρυθμο του στεκιου...δεν υπαρχει λογος. Δεν νομιζω πως η ''καραμουζα'' για ενα νομισμα να βγαζει κατι εποικοδομιτικο.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #84 στις: Ιούλιος 02, 2013, 09:01:48 μμ »

που το είδες το εγώ μου?

Εγώ σου λέω ότι στην λέσχη θα σου λέει ο καθένας το κοντό του και το μακρύ του.

Εγώ προσφέρθηκα να το πάω στην Γαλλία,μετά πράτεις ανάλογα.

Μαλιστα σου είπα εαν το βγάλουν γνήσιο σου πληρώνω και την πιστοποίηση.

Που το ειδες το εγώ?

Εαν εμπιστεύεσαι ανθρώπους να σου πουν τοτε αυτο ειναι αλλο καπελο,ομως να σου πουν δυο τζουφιο και ένας γνησιο τοτε θα μεινεις με την αμφιβολία για πάντα.

Κάνε οτι σε φωτιση ο θεός,εγώ απλά την γνώμη μου είπα μιας και την ζητησες ποστάροντας εδώ.

Δεν έχω καμία ιδιοτέλεια ούτε κάποιο συμφέρον.
Το έχω το νομισμα στην συλλογή μου μσ65 και δεν έχω κανένα δεύτερο για πούλημα.

Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 02, 2013, 09:05:16 μμ »

Η αληθεια ειναι ρακοσυλλεκτη οτι εισαι πολυ αποτομος και αθυροστομος φυσικα, οπως εχω δει σε αλλα φορουμ...ισως εισαι χρονια στο συλλεκτικο κυκλο και ισως εχεις απ τα καλυτερα νομισματα, αλλα αν καποιος θελει να αρπαχτει μαζι σου, ειναι πολυ ευκολο...δινεις λαβες και μιλας απαξιωτικα συνεχεια. Δεν ξερω αν το κανεις για πλακα, δεν ξερω το ''στυλ'' σου σαν ανθρωπο, γιατι προφανως δεν σου εχω μιλησει προσωπο με προσωπο (οπως πολλοι απο εδω μεσα) αλλα για πρωτη εντυπωση σε εναν νεο συλλεκτη, δεν θα ελεγα οτι δινεις και την καλυτερη εικονα.  Εδω μεσα ειμαστε για να κανουμε το χομπι μας. Αν ειναι καθε φορα να γινομαστε μαλλια κουβαρια e-λεκτικα, καλυτερα να συναντηθουμε ολοι μαζι, να παιξουμε τιποτα φαπες να τελειωνει το θεμα. Ολοι μαθαινουμε, κανεις δεν ειναι αλανθαστος, αλλα το να χλευαζεις τον αδαη, επειδη εχει 5 κερματα (εστω και σαπια) και να του γυρνανε τα αντερα καθε φορα που απαντας ...ε δεν ειναι λυση...Εντελως φιλικα, χωρις ''ορεξη'' για προστριβες...εχω βαρεθει τα φορουμ με θερμοαιμα παιδακια. Υποτιθεται πως ειμαστε ενηλικες και εχουμε ενα επιπεδο.Μην χαλατε το ρυθμο του στεκιου...δεν υπαρχει λογος. Δεν νομιζω πως η ''καραμουζα'' για ενα νομισμα να βγαζει κατι εποικοδομιτικο.

ρε παιδιά εγώ ειπα οτι το νομισμα ειναι ψεύτικο και προσφερθηκα να το πάω και στην Γαλλια για να έχει ο ανθρωπος και το χαρτι της πλαστότητας και εαν ειναι γνησιο να πληρώσω και την πιστοποιηση.

Να προστατευσω πηγα και μου την πέσατε.

Δηλαδή γουστάρετε να κάνω τα στραβά μάτια?
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Ιούλιος 02, 2013, 09:15:40 μμ »

Δεν σου λεω για την συγκεκριμενη περιπτωση γιατι δεν εχω διαβασει απ την αρχη τι εγινε. Μιλαω γενικα...Απ την μια δινεις συμβουλες και σε ακουνε ολοι (μαζι και εγω σαν νεος) γιατι προφανως ξερεις πολλα πραγματα, απ την αλλη πετας ενα ''τενεκες'' ή''σαπιο'' κλπ, που μπορει να εχει χαβαλε οταν το διαβαζεις σαν τριτος, αλλα σαν ιδιοκτητης νομισματος ειναι καπως βαρυ. Απ την μια βοηθας εμας τους νεους συλλεκτες (πχ καπου ειχες γραψει ολα τα νομισματα απο 1960 -2000 400-500 ευρω) απ την αλλη  πετας ενα ''μουαγιε'' και τα γ@μας ολα! Μεγάλο χαμόγελο ...πιστευω να μην τα βλεπω μονο εγω ετσι... χαιρετω
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Ιούλιος 02, 2013, 09:33:41 μμ »

mpifteki ο ρακοσυλλέκτης μπορεί να μιλάει απότομα κάποιες φορες...αλλα μιλάει ντόμπρα...έγραψε κάπου αλλου κάτι στη dimitra αλλα κατά λάθος,γιατί από internet δε σκαμπάζει. γιατί για εμενα είναι παλιάς κοπής άνθρωπος από αυτούς που κάποτε λέγαμε μάγκες.είχε γράψει ένας τύπος προχθές ποσο λέτε κάνουν κτλ και του γραφει 7000k και μη δεχτείς ""λιγοτεrα"" γύρισε όλους τους εμπορους.
λόγω του ότι ζει και από αυτό από τη δουλειά dld μπορεί και να λέει κάποια πράγματα για να πουλήσει...καλά κάνει....ενήλικες είμαστε ο καθένας κανονίζει τη τσέπη του και το από που θα αγοράσει και ποσο.ξέρεις εσύ τα τζούφια?εγώ με κάποιες λίγες εξαιρέσεις όχι.απλά υπάρχουν κάποια μέλη όπως ο rakosyllekths που θα σου πουν αστο θα βρείς καλύτερο και ένα ευχαριστώ σε νίκο και γιάννη γιατί αυτοί παίρνουν τα ποιο πολλά pm.
όπως και γενικά ευχαριστώ αλλα αν αρχίσω να γράφω nick/ονόματα θα ξεχάσω και δε θέλω.
τα νέα μέλη δυστυχώς είναι ελάχιστα.πολλοί γράφονται απλά για να δώσουν το θησαυρό.
όσο για το "αθυρoστομος"......"χρεπια" ψιμάρια...
που θα μάθεις τέτοιες λέξεις  Μεγάλο χαμόγελο
ούτε το ξέρω το βασίλη ούτε με ξέρει...απλά από τα γραφόμενα και κάποια που έχω ακούσει κρίνω.και ούτε θέλω να παραστήσω το δικηγόρο του απλά και τη τελευταία φορα κάπως έτσι ξεκίνησε και έγινε ότι έγινε.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
gio196
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 272



Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Ιούλιος 02, 2013, 09:49:37 μμ »

ας κλεισει εδω το θεμα απαντηση στην απαντηση θα γινουμε μαλλια κουβαρια ας το κλειδωσουν να τελειωνουμε
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #89 στις: Ιούλιος 02, 2013, 09:55:00 μμ »

ευχαριστώ στυλοροκ!
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences