Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 01:35:17 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 25
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΕΛΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΣΕ ΧΡΥΣΟ.  (Αναγνώστηκε 96694 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 09, 2015, 05:55:13 μμ »

Αγαπητοί,σεβαστοί και αξιότιμοι κύριοι συλλέκτες μετά από την έρευνα αρκετών ημερών που έκανα εδώ και σε άλλα σάιτ και γενικά μέσα στο ίντερνετ κατάληξα που θα επενδύσω,σε τι και με ποίο ποσοστό το καθένα και σε ποία τελικά τιμή για να μην έχω μεγάλο ρίσκο και επειδή με βοηθήσατε αρκετοί κύριοι πάρα πολύ εδώ και κάποιοι άλλοι άφησαν διάφορα υπονοούμενα για το αν υπάρχει το (ΜΑΡΟΥΛΙ)..............για την επένδυση που θέλω να αναφέρω οφείλω μιας και η συνομιλία μου εδώ μέσα είναι κάτω από το καθεστώς ανωνυμίας και για να τιμήσω τά σεβαστά και εκλεκτά μέλη το σάιτ να σας αποκαλύψω αν και δεν είμαι υποχρεωμένος αλλά θα το κάνω για λόγους τιμής και σεβασμού το σχέδιο της όλης επένδυσης που πρόκειται να κάνω.
Άξιότιμοι σεβαστοί και κύριοι συλλέκτες θα επενδύσω σε χρυσό το ποσό των 300.000 χιλάδων ευρώ το οποίο είναι χρήμα ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ και ΚΑΤΑΛΕΥΚΟ από το Χ.Α.Α.(Χρηματιστήριο Αξιών Αθηνών.)και δεν είναι ούτε μαύρο,ούτε από μίζες,ούτε από ληστείες παντός είδους.
Θα επενδύσω το 80% του ποσού σε χρυσές λίρες τελευταίας κοπής BU σε φυσσίγια (tubu) των 25 τεμαχίων.
Και το υπόλοιπο 20% σε φιλαρμονικές Αυστρίας σε τιμή κατά αναλογία με την τιμή που θα δώσω να αγοράσω τις χρυσές λίρες.
Γράφω παρακάτω τον τρόπο της επενδυσής μου με αριθμούς για να δείτε και να καταλάβετε το σκεπτικό μου.

50Χ25=1250 ΒU.

1250Χ200=250.000


Και η τιμή που θα δώσω είναι 200 ευρώ το τεμάχιο και θα περιμένω να φθάσει εκεί γιατί μία μελέτη που έκανα και μπήκα στην τράπεζα της Ελλάδας είδα οτι η λίρα το 2004 είχε περίπου 84 ευρώ οπότε για να μην έχω μεγάλο ρίσκο θα περιμένω να πέσει η λίρα και να μπορέσω να την πάρω στα 200 ευρώ και δεν θα την πάρω  αν δεν πέσει σε αυτήν την τιμή αγοράς.
Επίσης θα συνεχίσω να παραμείνω μέσα στο σάιτ με μόνη ασχολία τον εντοπισμό διαφόρων φερέγγυων οίκων πώλησης για είμαι έτοιμος όταν και αν έρθει η ώρα στα αγοραστικά δεδομένα που έχω καταλήξει και να μην ψάχνω τελευταία στιγμή.



 

« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 09, 2015, 06:35:22 μμ από zanteco » Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3537


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 09, 2015, 05:58:47 μμ »

δεν παίρνεις ένα σπίτι καλύτερα φίλε τώρα που ειναι ευκαιρία?? Καλύτερη επένδυση σίγουρα ..

Στο λέω για να μην περιμένεις 10 χρόνια όταν ξαναπάει στα 200 ευρώ η λίρα...  Γλώσσα
Καταγράφηκε

Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:02:45 μμ »

Θα περιμένεις πολλα χρονια τοτε....

Εγω αν ειχα 300.000 να επενδύσω θα έδινα
70.000 σε μετοχές οχι μονο στο ελληνικο χρηματιστήριο.
70.000 σε χρυσές Λιρες παλαιός κοπής σε καλη κατάσταση και οχι τις νέες bu.
70.000 επένδυση σε γη (οικόπεδο, διαμέρισμα,).
70.000 επένδυση σε καποια εταιρια,κατάστημα.
20.000 θα κρατούσα μετρητά.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:07:09 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=knHf6BVgMzI
παρε ταπες και ξεκινα!
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:09:51 μμ »

δεν παίρνεις ένα σπίτι καλύτερα φίλε τώρα που ειναι ευκαιρία?? Καλύτερη επένδυση σίγουρα ..

Στο λέω για να μην περιμένεις 10 χρόνια όταν ξαναπάει στα 200 ευρώ η λίρα...  Γλώσσα
Φίλε μετά από την έρευνα που έκανα γιατί είμαι πολύ μεθοδικός τύπος εκεί κατέληξα και μάλιστα αναφέρω ότι μου πρότειναν κάπου να επενδύσω σε διαμάντια πολύ καλής ποιότητας του ενός καρατίου κατευθείαν αγορασμένα από οίκους διαμαντιών του Άμστερνταμ της Ολλανδίας με τα τα πιστοποιητικά τους και σε συσκευασία blister το καθένα ξεχωριστά αλλά δεν δέχτηκα γιατί εγώ δεν μπορώ να ξέρω άνα πάσα ώρα και στιγμή πόσο έχει το ηξ ποιότητα καράτι γιατί δεν είμαι ούτε γεμολόγος και ούτε γνώστης της αγοράς πώλησης των διαμαντιών,ενώ με τις λίρες και τις φιλαρμονικές μαθαίνεις ανά πάσα ώρα και στιγμή πόσο έχουν και όσο για τα σπίτια είναι η χειρότερη μορφή επένδυσης τώρα πια κύριε Συλλέκτα και ένας γνωστος Θείου μου που είναι παλιός κατασκευαστής και έχει 70 ακίνητα περίπου και τα πιο πολλά φιλέτα τραβάει τα μαλλιά του γιατί τα πιο πολλά είναι ξενοίκιαστα και πληρώνει αμέτρητους φόρους χωρίς να εισπράτει τίποτα από αυτά.Τώρα αν η λίρα δεν πάει στα 200 ευρώ κάποια στιγμή δεν θα αγοράσω και τελείωσε το όλο θέμα της επένδυσης αυτής.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 09, 2015, 06:31:08 μμ από zanteco » Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:12:34 μμ »

E ρε προβληματα που έχει ο κόσμος.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3537


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:12:47 μμ »

μου αρέσεις γιατί είσαι μεδοδικός τύπος!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

ανεστης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 212


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:16:47 μμ »

Ξεκουραστος ο αγαπητός φιλος ξεκούραστος
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:20:20 μμ »

Φίλε zanteco είσαι ωραίος  Έκπληξη Άνεση ...........αλλά τώρα που τίθεται ζήτημα καυτό για τοποθέτηση long short στο ΧΑ , τώρα φεύγεις Απορία Υπάρχουν δυνατά blue chips με πολλά υποσχόμενα Φουσκωμένα μερίσματα ......δεν σου λέω για τυχόν υπεραποδοσεις τραπεζόχαρτων.
Βασικά , εσύ είσαι ο Αφέντης της Φόδρας σου ....Εσύ αποφασίζεις ........Εγώ απλά θα ανέφερα (όχι πρόταση) μετά από όλα αυτά που έχουμε βιώσει τα τελευταία έτη τη λέξη Διασπορά ..........
Καλή τύχη σε ότι αποφάσισες ..........Πάντως μου άρεσε ο ευγενικός κ αναλυτικός συνειρμός σου.
Καταγράφηκε

epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:23:54 μμ »

φιλε ζαντεκο εχε υποψη οτι αναμεσα μας βρισκονται και ατομα αδειοδοτημενα απο το υπ.οικ. με τις καινουριες αδειες  για τις καταγγελιες για την παταξη της φοροδιαφυγης. Μπορουν να σε καταγγειλουν στο σδοε και να αποδειξεις εσυ σ αυτους τους αρουγκαλους οτι δεν εισαι ελεφαντας. Θα μου πεις υπαρχει ανωνυμια. Θα σου πω ομως εγω οτι υπαρχει και η ip που ειναι μοναδικη.
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:25:55 μμ »

Θα περιμένεις πολλα χρονια τοτε....

Εγω αν ειχα 300.000 να επενδύσω θα έδινα
70.000 σε μετοχές οχι μονο στο ελληνικο χρηματιστήριο.
70.000 σε χρυσές Λιρες παλαιός κοπής σε καλη κατάσταση και οχι τις νέες bu.
70.000 επένδυση σε γη (οικόπεδο, διαμέρισμα,).
70.000 επένδυση σε καποια εταιρια,κατάστημα.
20.000 θα κρατούσα μετρητά.
Kύριε author είμαι επενδυτής του χρηματιστηρίου από το 1997 και έχω βγάλει πολλά λεφτά και αυτήν την στιγμή που μιλάμε έχω μεγάλα πακέτα μετοχών μεγάλων και σοβαρών εταιρείών του χρηματιστηρίου και τα 300.000 χιλιάδες είναι λεφτά από μερίσματα μετοχών και έχω άλλα περιουσιακά στοιχεία,αλλά πάντως σας ευχαριστώ για την συμβουλή σας.
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:28:02 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=knHf6BVgMzI
παρε ταπες και ξεκινα!
Ευχαριστώ κύριε epop θα το έχω υπόψιν μου.
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:29:15 μμ »

μου αρέσεις γιατί είσαι μεδοδικός τύπος!  Σαρκασμός
Αυτό δείχνει η μέχρι τώρα πορεία μου στην ζωή κύριε author.Eυχαριστώ για την επισήμανση σας.
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:30:41 μμ »

E ρε προβληματα που έχει ο κόσμος.
Έτσι είναι κύριε solferino στην ζωή ο καθένας με τα προβλήματα του.Ευχαριστώ για τον σχολιασμό σας.
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 09, 2015, 06:31:45 μμ »

δεν παίρνεις ένα σπίτι καλύτερα φίλε τώρα που ειναι ευκαιρία?? Καλύτερη επένδυση σίγουρα ..

Στο λέω για να μην περιμένεις 10 χρόνια όταν ξαναπάει στα 200 ευρώ η λίρα...  Γλώσσα

Κοψε τις βλακιες .... 10 χρόνια .... Φιλε μην τον ακούς .έχει κάτι αγγελίες η χρυσή ευκαιρία που πουλάνε λίρες στο Μενίδι και άνω Λιόσια με 200 ευρώ . μην ξεχάσεις να πάρεις το fish mazi σου
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
Σελίδες: [1] 2 3 ... 25
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences