Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 03:23:58 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τρικαλα κατοχικο με περιεργη σφραγιδα...  (Αναγνώστηκε 37756 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
giorgism
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 03:05:45 μμ »

Ακόμα δεν ειναι αρκετά για κάποιο αρχικό συμπέρασμα?? να κανω κατι καλύτερο αν ειναι
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2013, 03:46:35 μμ από giorgism » Καταγράφηκε
vangelis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 653


Always look on the bright side of life


Προφίλ WWW
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 11:23:14 μμ »

Aπο την εικονα που ανεβασες δεν εχει κατι το περιεργο. Φυσικα αν δεν το πιασεις με το χερι σου να το μελετησεις σιγουρος δεν μπορεις να εισαι. Το πιο ενδιαφερον στοιχειο ειναι ο αριθμος του "2" που ειναι ο μικροτερος που εχω δει σε ελληνικο χαρτονομισμα. Για μενα αυτο θα εδινε μια επιπλεον αξια απο την κανονικη του τιμη.
Καταγράφηκε

giorgism
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 02:49:43 μμ »

Σίγουρα η γυναίκα και το χαρτονόμισμα θέλουν χέρι  Κλείσιμο ματιού.

Μέχρι να βρεθεί ένα που να ξέρει ..ψάχνω. Το περίεργο είναι δεν βρίσκω τίποτα στο ΝΕΤ.
Μόνο στον Ταρασσουλέα το βρήκα.

Ο Αριθμός _2 μου προκαλεί επιπλέον ζόρι και ζήλια για τον _1.
Άν υπάρχει κανένα link ... θα βοηθούσε πάντως.
Ευχαριστώ Βαγγέλη για ακόμα μια φορά για το ενδιαφέρον.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 11:05:53 μμ »

το κομματι ειναι ενως φιλου και το ανεβαζω ωστε να κανεις τις συγκρισεις σου
Καταγράφηκε

giorgism
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 11:46:27 πμ »

Ευχαριστώ πολύ Λ !!!
Καταγράφηκε
Esteban
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 14


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 05:28:00 μμ »

Καλησπερα σε ολους και συγνωμη που επαναφερω ενα τοσο παλιο θεμα.

Βρηκα εντελως τυχαια ενα παλιο email που ειχα τον λογαριασμο μου στο στεκι και μπορεσα να ενεργοποιησω ξανα τον λογαριασμο μου.

Πριν αρκετα χρονια ειχα ανοιξει ενα θεμα κι εγω με ενα χαρτονομισμα που εχω στην κατοχη μου απο τον πατερα μου.Το ειχε παρει φυσικα και ο ιδιος απο τον πατερα του και το ειχα ανεβασει τοτε στο παρακατω θεμα που ειχα ανοιξει.
https://steki-syllekton.gr/index.php?topic=10717.msg130205#msg130205

Απο τοτε για διαφορους λογους δεν ξανασχοληθηκα και σημερα που βρηκα ενα παλιο emai ξαναβρηκα τον λογαριασμο και ειπα να γραψω παλι για το συγκεκριμενο χαρτονομισμα μιας και μου ειχαν αναφερει την συζητηση σας εδω.
Αν θελετε μπορω να το ανεβασω να το δειτε κι εσεις γιατι βλεπω οτι παιζουν πολλα πλαστα.Το δικο μου δεν πρεπει να ειναι πλαστο μιας και σημερα ειδα στα προσωπικα μηνυματα που ειχα απο τοτε να μου το αναφερουν κιολας κι επισης μου το ζητουσαν και για αγορα.

Σε επομενο μηνυμα μου μπορω να βαλω μερικες φωτογραφιες αν θελετε να μου πειτε κι εσεις την γνωμη σας αλλα το ποσο περιπου μπορει να κοστιζει γιατι εχω σκοπο να το δωσω οπως επισης και οτι αλλο εχω μιας κι εχω ανοιξει κι ενα θεμα για τα γραμματοσημα.Δεν ασχολουμαι τοσο πολυ εγω ο ιδιος και θα ηθελες και ο πατερας μου να πουλησει οτι εχει για να μην πανε χαμενα.

Επισης αν μπορειτε να με βοηθησετε θα ηθελα να μου πειτε που μπορω να τα πουλησω.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων. 
Καταγράφηκε
vangelis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 653


Always look on the bright side of life


Προφίλ WWW
« Απάντηση #66 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 06:21:33 μμ »

Ανεβασε καθαρη φωτογραφια μπρος και πισω μιας και οι φωτο στο παλιο θεμα δεν υπαρχουν πλεον
Καταγράφηκε

Esteban
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 14


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιανουάριος 25, 2022, 09:38:36 μμ »

Oι φωτογραφιες ειναι οι παρακατω και τις εβγαλα οσο πιο καλα μπορουσα.Αν θελετε κι αλλες βεβαια μπορω να βγαλω.






Το χαρτονομισμα ειναι σχεδον ακυκλοφορητο.

Το χρωμα που αλλαζει στις εικονες ειναι γιατι εβγαλα και με διαφορετικο φωτισμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 25, 2022, 09:40:50 μμ από Esteban » Καταγράφηκε
Esteban
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 14


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Ιανουάριος 29, 2022, 06:43:28 μμ »

Καλησπερα και παλι παιδια.

Ειδε κανεις σας το χαρτονομισμα που ανεβασα παραπανω?

Μπορειτε να μου πειτε σας παρακαλω την γνωμη σας γενικοτερα?

Ευχαριστω και παλι.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Ιανουάριος 29, 2022, 08:30:08 μμ »

Καλησπερα.
Οι σφραγιδες ειναι ενα δυσκολο θεμα που κανει τους συλλεκτες διστακτικους για ευνοητους λογους.

Θα ελεγα οτι ειναι μια χαρα .
Μαλλον αυτα τα χαρτια πρεπει να στελνονται για πιστοποιηση.
Αλλωστε η συλλεκτικη τους αξια το δικαιολογει στο επακρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 29, 2022, 08:32:45 μμ από coll » Καταγράφηκε
Esteban
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 14


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 08:47:54 μμ »

Nαι το καταλαβαινω αυτο που λες για την σφραγιδα και το αναφερα και παραπανω.

Δυσκολο το βλεπω να μπω στην διαδικασια να το στειλω για πιστοποιηση.Δεν εχω τον χρονο ν'ασχοληθω περισσοτερο και ουτε θα του δωσει μεγαλυτερη αξια πιστευω.
Για το συγκεκριμενο εννοειται οτι ειναι γνησιο και δεν εχω κανεναν λογο να χασω την ωρα μου για να πω ψεματα η να κοροιδεψω καποιον.Ισα ισα που βρισκω λιγο χρονο να μπω να γραψω κατι.Κι αυτο με το ζορι δηλαδη.

Αν καποιος το θελει εννοειται οτι το πουλαω απλα το ξαναεβαλα στο συγκεκριμενο θεμα γιατι μετα απο πολλα χρονια ξαναβρηκα τον λογαριασμο μου εδω.

Αν εβρισκα σημερα ενα site οπου μπορω να βαλω προς πωληση οτι εχω ισως και να μην εμπαινα εδω μεσα να το αναφερω καν.Δεν ξερω ομως που ειναι καλα να τα βαλω για να τα πουλησω.
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 09:40:32 μμ »

www.ebay.com

Σε συμφέρει να πάρεις (virtual) ebay shop για να μη σε σκίσει με 27% κι ο θεός βοηθός.

www.delcampe.com

Εκεί δες κάνε, κανόνισε κλπ. Εγώ δεν είμαι της άποψης ότι ένα χαρτονόμισμα σαν αυτό είναι για ebay η για delcampe , αλλά ξέρεις τι λένε οι Αμερικανοί για τις απόψεις ε; Είναι σαν τις kwlotrypides ο καθένας μας έχει κι από μια.  Κλείσιμο ματιού

Έχεις ΠΜ.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2022, 09:48:45 μμ από digo » Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 09:45:51 μμ »

Aπο την εικονα που ανεβασες δεν εχει κατι το περιεργο. Φυσικα αν δεν το πιασεις με το χερι σου να το μελετησεις σιγουρος δεν μπορεις να εισαι. Το πιο ενδιαφερον στοιχειο ειναι ο αριθμος του "2" που ειναι ο μικροτερος που εχω δει σε ελληνικο χαρτονομισμα. Για μενα αυτο θα εδινε μια επιπλεον αξια απο την κανονικη του τιμη.


Δώσε βάση εδώ. Ο Βαγγέλης είναι ο μεγαλύτερος γνωστης και μελετητής του Ελληνικού χαρτονομίσματος που γνωρίζω με ακόρεστο πάθος για νέες ανακαλύψεις και συνεχή αρθρογραφία στο www.academia.edu καθώς και συγγραφέας ενός από τους καλύτερους καταλόγους του Εκλληνικου χαρτονομίσματος, κι ας μην είναι σε ιλουστρασιον χαρτί όπως άλλοι. Τις πληροφορίες που έχει εκεί δεν θα τις βρεις άλλου, επένδυσε και €40 ποσο κάνει, να ξεστραβωθείς κι ο ίδιος, γιατί μη νομίζεις ότι όλοι εδώ μέσα ξέρουμε. Την τυφλα μας ξέρουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2022, 09:47:32 μμ από digo » Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουάριος 06, 2022, 10:08:36 μμ »

ΥΓ: εννοούσα δώσε βάσεις στις απαντήσεις του Βαγγέλη, άλλο αν βαρέθηκα κι έπιασα την τελευταία του ανάρτηση για να σου δείξω για ποιον μιλάω. Έχω κι εγώ τις δουλειές μου, ρε τι τραβάμε κι εμείς οι χορεύτριες…. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουάριος 07, 2022, 09:39:39 πμ »

www.ebay.com

Σε συμφέρει να πάρεις (virtual) ebay shop για να μη σε σκίσει με 27% κι ο θεός βοηθός.

www.delcampe.com

Εκεί δες κάνε κανόνισε κλπ.

Έχεις ΠΜ.


Γράψε λάθος στο delcampe: εννοούσα delcampe.net sorry.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences