Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 08:32:36 μμ
Σελίδες: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 44
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δίευρα 2016  (Αναγνώστηκε 178252 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #495 στις: Ιούνιος 15, 2016, 02:29:58 μμ »

εγώ έχω Νο παραγγελίας κοντά στο 7500.......προς το παρόν δεν μου έχει έρθει ακυρωτικό.
Δεν έχω καμία γνωριμία και δεν με βολέψαν. Αλλά........το πλήρωσα κατευθείαν και στη στιγμή.
Παραγγελία - πληρωμή - επιβεβαίωση.
Αυτή είναι πιστεύω η διαφορά με άλλους που ακυρώθηκαν,ενώ είχαν Νο παραγγελίας μικρότερη από
τη δική μου. Επίσης όσοι προσπάθησαν να πάρουν και δεύτερο από την ίδια ΙΡ......το σύστημα τους
βρήκε και η δεύτερη τους απερρίφθη.
Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σας. Οι έμποροι είχαν προτεραιότητα και όπως λέιει και ο
Διονύσης(ευχαριστώ για τη βοήθεια  Φιλί ) η σπέκουλα έχει τον πρώτο λόγο!!!!!



Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, ούτε το Μονακό ούτε η Ανδόρα. Θα παίρνω αυτά που με γεμίζουν και ...τέλος!
Θα στεναχωρηθώ μόνο αν δεν περάσει η κάρτα μου, λόγω capital, στην παραγγελία του Βατικανό. Γιατί οι άνθρωποι μου το κρατούν το BU δίευρω (18€ +6€ μεταφορικά) και μου στείλανε και το φυλλάδιο παραγγελίας.


Θανάση γιατί έχεις πρόβλημα με τη κάρτα σου. Οι κάρτες απ'ότι ξέρω περνούν χωρίς πρόβλημα,πλέον.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #496 στις: Ιούνιος 15, 2016, 02:58:08 μμ »


Θανάση γιατί έχεις πρόβλημα με τη κάρτα σου. Οι κάρτες απ'ότι ξέρω περνούν χωρίς πρόβλημα,πλέον.

Οχι πάντα Μιχάλη! Δεν ξέρω το γιατί, αλλά με το Βατικανό έχω κάποια προβλήματα, ίσως γιατί είναι χρεωστική και από όσο βλέπω στα φυλλάδια ζητούν πιστωτική. Εν πάση περιπτώσει έκανα τις δέουσες ενημερώσεις και περιμένω.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #497 στις: Ιούνιος 15, 2016, 07:39:48 μμ »

εγώ έχω Νο παραγγελίας κοντά στο 7500.......προς το παρόν δεν μου έχει έρθει ακυρωτικό.
Δεν έχω καμία γνωριμία και δεν με βολέψαν. Αλλά........το πλήρωσα κατευθείαν και στη στιγμή.
Παραγγελία - πληρωμή - επιβεβαίωση.
Αυτή είναι πιστεύω η διαφορά με άλλους που ακυρώθηκαν,ενώ είχαν Νο παραγγελίας μικρότερη από
τη δική μου.
Μιχάλη και εγώ με Νο παραγγελίας πιο μικρό από εσένα και άμεση "παραγγελία - πληρωμή - επιβεβαίωση", έλαβα μήνυμα την Παρασκευή ότι "Λυπούμαστε μπλα μπλα μπλα..... και θα σας επιστρέψουμε τα χρήματα μέσα στις επόμενες 10 ημέρες."
Οι τύποι είναι απλά τραγικοί. Προτιμάνε τους εμπόρους; Κανένα πρόβλημα. Ας τα δίνουν όλα εκεί και θα κάνουμε τα κουμάντα μας. Όχι όμως να λένε μπείτε κόσμε να πάρετε, χωρίς όριο, να πέρνουν τα λεφτά και να σου τα επιστρέφουν μετά από 20 ημέρες. Θα μπορούσαν να πούνε από την αρχή ότι θα δώσουμε π.χ. και 2.000 στο κοινό. Και μόλις έφθαναν στις 2.000 να βγάζανε μήνυμα τέλους. Τόσο απλά...
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #498 στις: Ιούνιος 16, 2016, 01:02:24 μμ »

Θανάση γιατί έχεις πρόβλημα με τη κάρτα σου. Οι κάρτες απ'ότι ξέρω περνούν χωρίς πρόβλημα,πλέον.

Από πότε οι ελληνικές πιστωτικές κάρτες περνούν στο Βατικανό παλικάρια μου;
Από όσο ξέρω ούτε Αυστρία, ούτε Λουξεμβούργο, ούτε Βατικανό, ούτε Άγιο Μαρίνο. Εκτός και έχετε το κοκαλάκι της νυχτερίδας...
Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #499 στις: Ιούνιος 16, 2016, 01:09:26 μμ »

Εγώ για χρεωστικές μιλάω, Διονύση. Παρ' όλα αυτά όμως στο δελτίο παραγγελίας που μου έστειλε το Βατικανό αναφέρει πιστωτική (credit) και όχι χρεωστική (debit). Με παραξένεψε, γι αυτό έκανα τις δέουσες διευκρινίσεις και περιμένω. Μάλλον το βλέπω να μου στέλνουν το IBAN τους για να προχωρήσει η δουλειά.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #500 στις: Ιούνιος 16, 2016, 01:27:07 μμ »

εγώ έχω Νο παραγγελίας κοντά στο 7500.......προς το παρόν δεν μου έχει έρθει ακυρωτικό.
Δεν έχω καμία γνωριμία και δεν με βολέψαν. Αλλά........το πλήρωσα κατευθείαν και στη στιγμή.
Παραγγελία - πληρωμή - επιβεβαίωση.
Αυτή είναι πιστεύω η διαφορά με άλλους που ακυρώθηκαν,ενώ είχαν Νο παραγγελίας μικρότερη από
τη δική μου.
Μιχάλη και εγώ με Νο παραγγελίας πιο μικρό από εσένα και άμεση "παραγγελία - πληρωμή - επιβεβαίωση", έλαβα μήνυμα την Παρασκευή ότι "Λυπούμαστε μπλα μπλα μπλα..... και θα σας επιστρέψουμε τα χρήματα μέσα στις επόμενες 10 ημέρες."
Οι τύποι είναι απλά τραγικοί. Προτιμάνε τους εμπόρους; Κανένα πρόβλημα. Ας τα δίνουν όλα εκεί και θα κάνουμε τα κουμάντα μας. Όχι όμως να λένε μπείτε κόσμε να πάρετε, χωρίς όριο, να πέρνουν τα λεφτά και να σου τα επιστρέφουν μετά από 20 ημέρες. Θα μπορούσαν να πούνε από την αρχή ότι θα δώσουμε π.χ. και 2.000 στο κοινό. Και μόλις έφθαναν στις 2.000 να βγάζανε μήνυμα τέλους. Τόσο απλά...


Τότε ας περιμένω και εγώ..............διότι η παραγγελία είναι ακόμα προς επεξεργασία!!!!
Λές να μου στείλουν και εμένα κανά ακυρωτικό;;; Μετά από 15 μέρες;;; Τι να πώ.
 
Ήρθε σε κανέναν ''ολοκλήρωση'' παραγγελίας ή προς αποστολή,κανά μέιλ κλπ;;
Σε ποιό στάδιο βρισκόμαστε;;
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #501 στις: Ιούνιος 16, 2016, 01:31:55 μμ »

Τίποτα

Στην κατάσταση λέει "Pending". Από ότι φαίνεται προστατεύουν τους εμπόρους. Αφού ξεπουλήσουν θα αρχίσει και η διανομή στο πόπολο...
Καταγράφηκε

silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #502 στις: Ιούνιος 16, 2016, 01:41:24 μμ »

Θανάση γιατί έχεις πρόβλημα με τη κάρτα σου. Οι κάρτες απ'ότι ξέρω περνούν χωρίς πρόβλημα,πλέον.

Από πότε οι ελληνικές πιστωτικές κάρτες περνούν στο Βατικανό παλικάρια μου;
Από όσο ξέρω ούτε Αυστρία, ούτε Λουξεμβούργο, ούτε Βατικανό, ούτε Άγιο Μαρίνο. Εκτός και έχετε το κοκαλάκι της νυχτερίδας...

Και κοκαλάκι έχουμε και κότσι και ψαροκόκαλο!!!!!!! Σαρκασμός

Αν θυμάμαι καλά,μου το έχεις αναφέρει ξανά. Δεν το θυμόμουν. Αναποφασιστικότητα
Εγώ μιλούσα γενικά. Οπότε άκυρο.


Τίποτα

Στην κατάσταση λέει "Pending". Από ότι φαίνεται προστατεύουν τους εμπόρους. Αφού ξεπουλήσουν θα αρχίσει και η διανομή στο πόπολο...


Μία από τα ίδια.
Ξέρετε τι λέω;; Αν μπορεί κάποιος να συντάξει ένα μήνυμα στα Γαλλικά, όμορφο και σεμνό και να τους
το στείλουμε όλοι ανεξαιρέτως. Έτσι για το γαμ@το!!
Τουλάχιστον να μας πάρουν στα σοβαρά για του χρόνου.
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #503 στις: Ιούνιος 16, 2016, 01:50:32 μμ »

Φόρμα αμφισβήτησης συναλλαγής με ημερομηνία 21/6/2016 έτοιμη συμπληρωμένη. Σε 5 ημέρες έφυγε για την τράπεζά μου.
Σιγά μην ασχοληθώ άλλο με τους Μονεγάσκους, τους έχω στείλει 4 e-mail και με αγνοούσαν.
Ας κάνουν μετά ότι θέλουν.
Καταγράφηκε

silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #504 στις: Ιούνιος 16, 2016, 02:08:45 μμ »

to χόνδρινες......... Στριφογύρισμα ματιών
Ας τους αφήσουμε να δούμε που το πάνε. και μετά βλέπουμε.
Λογικά τα ίδια προβλήματα θα έχουν όλοι και αυτοί επίσης από άλλα κράτη.
Φίλους και κλπ όλοι έχουμε στο εξωτερικό,συλλέκτες.
Ας τους δώσουμε χρόνο(Μονεγάσκους) και μετά ας γίνει μία συλλογική ενέργεια,μαζί με ξένα φόρουμ. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #505 στις: Ιούνιος 16, 2016, 02:26:24 μμ »

Κινείσαι γρήγορα για να έχεις αποτελέσματα.
Κάποια στιγμή πρέπει όλοι να μάθουν να συμπεριφέρονται σύμφωνα με κάποιους κανόνες έστω και αν είναι πρίγκηπες.
21/6/2016 deadline.
Καταγράφηκε

Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #506 στις: Ιούνιος 16, 2016, 08:38:02 μμ »

Κινείσαι γρήγορα για να έχεις αποτελέσματα.
Κάποια στιγμή πρέπει όλοι να μάθουν να συμπεριφέρονται σύμφωνα με κάποιους κανόνες έστω και αν είναι πρίγκηπες.
21/6/2016 deadline.

Γιατί τέτοια βιασύνη; Μόνο να χάσεις έχεις με την αμφισβήτηση. Εκτός αν εννοείς για αυτό που ακυρώθηκε.
Έχω ακούσει από 2-3 άτομα ότι τους επιστράφηκαν τα χρήματα ήδη πάντως.

Και κάτι που διάβασα μόλις... στην Γαλλία κάποιοι σήμερα το παρέλαβαν. Οπότε λογικά σύντομα θα φτάσει και προς τα εδώ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 16, 2016, 08:50:53 μμ από Vangeliz » Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #507 στις: Ιούνιος 17, 2016, 11:51:51 πμ »

Πριν λίγο παρέλαβα το νόμισμα. Αριθμός παραγγελίας 383...
Στο site ακόμα pending...
Από  DHL παραδόθηκε.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #508 στις: Ιούνιος 17, 2016, 01:14:40 μμ »

καλορίζικο Βαγγέλη! Εγώ το έχασα. Η γυναίκα μου το πήρε. Λες να μου το κάνει δώρο στα γενέθλια;  Απορία
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #509 στις: Ιούνιος 17, 2016, 02:22:53 μμ »

Καλορίζικο σε όσους το πήραν και σε ακόμη καλύτερες συλλογές.
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 44
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences