Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 08:27:13 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Charlie Hebdo - Je suis Charlie  (Αναγνώστηκε 9948 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 13, 2015, 03:00:55 μμ »

Βλέπω βροχές στο Παρίσι...θα βρέξει τίποτα Boeing 777-300ER...

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 13, 2015, 03:29:20 μμ »

Θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος για ποιο λογο δεν εγινε καποια πορεια για αυτους τους 2000 αμαχους που εξοντωθηκαν επροχθες απο τους ισλαμιστες της Μποκο Χαραμ;;

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22769&subid=2&pubid=64122477

Μηπως γιατι ειναι μαυροι;;Μηπως γιατι δεν ξερουν να γραφουν και να σκιτσαρουν;Μηπως γιατι ζουν στην Αφρικη;;Γιατι η ζωη τους ειναι τοσο ασημαντη σε σχεση με καποιους κοιλαραδες Γαλλους προοδευτικους;;

Εχω σιχαθει την υποκρισια των ηγετων της ''πολιτισμενης'' Ευρωπης!! Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός

Αυτοι οι φουκαραδες εκει κατω δεν ειναι ανθρωποι;; Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
gmar80
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 391


εσεται ημαρ


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 13, 2015, 04:15:05 μμ »

Θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος για ποιο λογο δεν εγινε καποια πορεια για αυτους τους 2000 αμαχους που εξοντωθηκαν επροχθες απο τους ισλαμιστες της Μποκο Χαραμ;;

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22769&subid=2&pubid=64122477

Μηπως γιατι ειναι μαυροι;;Μηπως γιατι δεν ξερουν να γραφουν και να σκιτσαρουν;Μηπως γιατι ζουν στην Αφρικη;;Γιατι η ζωη τους ειναι τοσο ασημαντη σε σχεση με καποιους κοιλαραδες Γαλλους προοδευτικους;;

Εχω σιχαθει την υποκρισια των ηγετων της ''πολιτισμενης'' Ευρωπης!! Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός

Αυτοι οι φουκαραδες εκει κατω δεν ειναι ανθρωποι;; Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα

Υπάρχει γενικότερη υποκρισία απ ολους οχι μονο τους ευρωπαίους.Οι Αμερικανοί είναι καλύτεροι???..Αστο δεν θα βγάλουμε άκρη. Θυμός
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 13, 2015, 05:08:06 μμ »

Θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος για ποιο λογο δεν εγινε καποια πορεια για αυτους τους 2000 αμαχους που εξοντωθηκαν επροχθες απο τους ισλαμιστες της Μποκο Χαραμ;;
http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22769&subid=2&pubid=64122477
Μηπως γιατι ειναι μαυροι;;Μηπως γιατι δεν ξερουν να γραφουν και να σκιτσαρουν;Μηπως γιατι ζουν στην Αφρικη;;Γιατι η ζωη τους ειναι τοσο ασημαντη σε σχεση με καποιους κοιλαραδες Γαλλους προοδευτικους;;
Εχω σιχαθει την υποκρισια των ηγετων της ''πολιτισμενης'' Ευρωπης!! Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
Αυτοι οι φουκαραδες εκει κατω δεν ειναι ανθρωποι;; Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα

Τα είπες όλα Γιάννη Λύπη Λύπη Λύπη...
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 13, 2015, 05:21:53 μμ »

Θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος για ποιο λογο δεν εγινε καποια πορεια για αυτους τους 2000 αμαχους που εξοντωθηκαν επροχθες απο τους ισλαμιστες της Μποκο Χαραμ;;

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22769&subid=2&pubid=64122477

Μηπως γιατι ειναι μαυροι;;Μηπως γιατι δεν ξερουν να γραφουν και να σκιτσαρουν;Μηπως γιατι ζουν στην Αφρικη;;Γιατι η ζωη τους ειναι τοσο ασημαντη σε σχεση με καποιους κοιλαραδες Γαλλους προοδευτικους;;

Εχω σιχαθει την υποκρισια των ηγετων της ''πολιτισμενης'' Ευρωπης!! Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός

Αυτοι οι φουκαραδες εκει κατω δεν ειναι ανθρωποι;; Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα

Πεστα ρε φιλε,στήν τελική καταδικάζουμε κάθε μμορφή βιας αλλά ΌΧΙ !!!   ''Je ne suis pas charlie ''...δεν ειμαι ούτε τροτσκιστης ούτε αναρχικός οι τύποι ειχαν συγκεκριμένα πιστεύω πού δεν με εκφράζουν...κατά τα άλλα λυπάμαι.! :'(
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
kostantinos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 327


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 13, 2015, 06:27:33 μμ »

Θα μπορουσε να μου εξηγησει καποιος για ποιο λογο δεν εγινε καποια πορεια για αυτους τους 2000 αμαχους που εξοντωθηκαν επροχθες απο τους ισλαμιστες της Μποκο Χαραμ;;

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22769&subid=2&pubid=64122477

Μηπως γιατι ειναι μαυροι;;Μηπως γιατι δεν ξερουν να γραφουν και να σκιτσαρουν;Μηπως γιατι ζουν στην Αφρικη;;Γιατι η ζωη τους ειναι τοσο ασημαντη σε σχεση με καποιους κοιλαραδες Γαλλους προοδευτικους;;

Εχω σιχαθει την υποκρισια των ηγετων της ''πολιτισμενης'' Ευρωπης!! Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός

Αυτοι οι φουκαραδες εκει κατω δεν ειναι ανθρωποι;; Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
+1
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 14, 2015, 06:36:18 μμ »

Κρίμα πο κλειδώθηκε http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=19356.msg249112#msg249112

Θα βλέπαμε στην πράξη, αν είμστε Charlie ή όχι... και χωρίς την υποκρισία των πολιτικών και των δημοσιογράφων...
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 14, 2015, 06:38:54 μμ »

Κρίμα πο κλειδώθηκε http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=19356.msg249112#msg249112

Θα βλέπαμε στην πράξη, αν είμστε Charlie ή όχι... και χωρίς την υποκρισία των πολιτικών και των δημοσιογράφων...


Aν προσπαθεις εντεχνως να μεταφερεις την κουβεντα εδω Γιωργο μου να ξερεις δεν θα πετυχεις το σκοπο σου .
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 14, 2015, 06:40:08 μμ »

Όταν ήμουν μικρός, είχα μια ευκαιρία να γνωρίσω τον Παίσιο, την οποία δυστυχώς δεν αξιοποίησα. Παρέα με (2 Στρατιωτικούς)τον πατέρα μου και τον θείο μου, βρέθηκα  σε μικρή ηλικία στο Όρος. Ο θείος μου ζήτησε να τον ακολουθήσω ένα ξημέρωμα να κάνουμε μια πορεία 3 ωρών για να γνωρίσω έναν ξεχωριστό παππούλη. Τα είχα δει όλα με το περπάτημα που είχα ρίξει εκείνες τις μέρες και ευγενικά αρνήθηκα...  
Ο αδερφός του πατέρα μου ήταν σπουδαίος άνθρωπος και από τα δυνατότερα μυαλά που γνώρισα ποτέ. Στρατηγός με μεγάλη καριέρα σε Ελλάδα και εξωτερικό, φοβερές σπουδές και μεταπτυχιακά, άνθρωπος με θετικό μυαλό. Μου εκμυστηρεύτηκε μετά από μερικά χρόνια, πως από την πρώτη φορά που πήγε εκεί και μίλησε με τον Παίσιο, ο Παίσιος του ανέφερε πράγματα για την ζωή του που δεν μπορούσε να γνωρίζει κανείς.  Τον πιστεύω ότι μου έλεγε την αλήθεια....

Κατανοώ την ανάγκη των ανθρώπων που πιστεύουν, να δείχνουν σεβασμό στον Παίσιο. Και εγώ τον σέβομαι γιατί ξέρω ότι ήταν αυθεντικός!

Κατανοώ όμως και την ανάγκη των ανθρώπων που δεν πιστεύουν, να ενίστανται σε καθετί που είναι αναπόδεικτο.

Γιατί όταν μιλάμε για πίστη, μιλάμε για κάτι που δεν γνωρίζουμε. Μιλάμε για κάτι που θεωρούμε ότι είναι αληθινό.

Ας είμαστε λοιπόν και οι μεν και οι δε, φιλικοί προς την αλήθεια του καθενός, μακριά από φανατισμούς . Και δεν χρειάζεται να παρεξηγείται κανείς, ο καθένας δικαιούται να έχει την άποψή του και να δέχεται τα καλοπροαίρετα επιχειρήματα του άλλου.

Και μακάρι να υπάρξουν και άλλοι σαν τον Παίσιο, που μιλάνε την αλήθεια μέσα από την καρδία τους, ανεξάρτητα από το  αν είναι Χριστιανοί, Μουσουλμάνοι ή άθεοι.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 14, 2015, 06:49:09 μμ »

Κρίμα πο κλειδώθηκε http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=19356.msg249112#msg249112

Θα βλέπαμε στην πράξη, αν είμστε Charlie ή όχι... και χωρίς την υποκρισία των πολιτικών και των δημοσιογράφων...


Aν προσπαθεις εντεχνως να μεταφερεις την κουβεντα εδω Γιωργο μου να ξερεις δεν θα πετυχεις το σκοπο σου .



Σας προειδοποιησα .....και χαρακτηρίστε με όπως θέλετε .
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences