Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 11:05:16 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τι εκτίμηση κάνετε για την τιμή του Χρυσού το 2015 και θα είναι επικερδέστ  (Η ψηφοφορία έληξε: Φεβρουάριος 01, 2015, 09:05:54 μμ)
Θα πέσει κάτω από τα 1.000$ - 9 (7.9%)
Θα κυμανθεί μεταξύ 1.001-1.1150$ - 13 (11.4%)
Θα μείνει σχεδόν αμετάβλητος 1.151-1.250$ - 17 (14.9%)
Θα κυμανθεί μεταξύ 1.251-1.400$ - 28 (24.6%)
Θα κυμανθεί μεταξύ 1.401-1.900$ - 12 (10.5%)
Θα ξεπεράσει τα 1.900$ bull market - 8 (7%)
Θα αποδώσει περισσότερο σε σχέση με το ασήμι - 15 (13.2%)
Θα αποδώσει λιγότερο σε σχέση με το ασήμι - 12 (10.5%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 84

Σελίδες: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 92
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Η πορεία του Χρυσού το 2015  (Αναγνώστηκε 419587 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #780 στις: Ιούλιος 24, 2015, 11:41:45 πμ »

Μου κάνει τρομερή εντύπωση η συγκυρία με την οποία έσκασε η πτώση του χρυσού..
Αυτή η συγκυρία μπορεί να εξελιχθεί οικονομικά πολύ ωφέλιμη σε κάποια πιθανά ενδεχόμενα στη χώρα μας  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #781 στις: Ιούλιος 24, 2015, 02:07:08 μμ »

ποιος περιμενε οτι θα εξελιχθουν τα πραγματα οπως εξελιχθηκαν,ολοι πιστευαμε  οτι η οικονομια στην ελλαδα δεν βγαινει

Πώς τους "απαύτωσες" έτσι, Αγγελάρα!



- Γιωργο παιδι μου, μην ακους τις φημες οτι ο αυν@νισμος τυφλωνει....
- Η Μαρια ειμαι μπαμπα.......

Προφανώς, κουφαίνει κιόλας, χεχε!
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #782 στις: Ιούλιος 24, 2015, 03:06:20 μμ »

Το άγχος σκοτώνει!
Ακριβως μην μας πιανει τρελα,ποιος περιμενε οτι θα εξελιχθουν τα πραγματα οπως εξελιχθηκαν,ολοι πιστευαμε  οτι η οικονομια στην ελλαδα δεν βγαινει οπως πηγαινε παρολα αυτα κανεις δεν περιμενε οτι εγινε αλλα και οτι ειχε γινει παλιοτερα (χρηματιστηριο,μισθοι,κ.τ.λ.) οποτε?Απορία?παντως πως ειναι δυνατον το ασφαλεστερο καταφυγιο (επενδυτικα) να τρωει πτωση ειναι παραλογο
οι Αμερικανοι δεν θελουν αναθερμανση επενδυτικου ενδιαφεροντος προς το χρυσο κυριως απο τα κρατη γιατι οδηγει στην απαξιωση του δολλαριου.Προσωπικα δεν πιστευω οτι θα το καταφερουν γιατι τα χρεη των δυτικων χωρων ειναι τεραστια και οι γεωπολιτικες εξελιξεις τρεχουν χωρις σταματημο.Ολη η μεση Ανατολη φλεγετε,η Ουκρανια βρισκετε σε πολεμο και τα χρηματιστηρια δεν αποτελουνε πλεον ασφαλη καταφυγια κερδους με προσφατο παραδειγμα την τεραστια πτωση στο κινεζικο χρηματιστηριο.Ολα αυτα αργα η γρηγορα θα ξαναστρεψουν το ενδιαφερον κρατων-επενδυτων στο ασφαλες καταφυγιο του χρυσου.Απλως χρειαζετε υπομονη απο την μερια αυτων που εχουνε επενδυσει στο χρυσο.
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1488

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #783 στις: Ιούλιος 24, 2015, 07:31:22 μμ »

... ... Απλως χρειαζετε υπομονη απο την μερια αυτων που εχουνε επενδυσει στο χρυσο.

Τον χρυσό  εγώ τον βλέπω σαν αποταμίευση και όχι σαν επένδυση.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #784 στις: Ιούλιος 24, 2015, 07:49:33 μμ »

Σαν αποταμιευση ειναι αλλα οταν παει 200 ευρω και κανει 2 χρονια να ανεβει ξανα στα 310 που εχω αγοραση τι να το κανω Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #785 στις: Ιούλιος 24, 2015, 08:53:25 μμ »

Σαν αποταμιευση ειναι αλλα οταν παει 200 ευρω και κανει 2 χρονια να ανεβει ξανα στα 310 που εχω αγοραση τι να το κανω Κλείσιμο ματιού

Αντωνη δεν αποταμιευουμε σε χρυσο για να τα φαμε σε 2 χρονια!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Ο χρυσος ειναι μακροπροθεσμη αποταμιευση επενδυση οπως θελετε πεστε το.Αγοραζεις το χωνεις στην θυριδα και τα ξαναλετε σε 10 χρονια.Οτιδηποτε αλλο απο αυτο δεν αξιζει να αγορασεις.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #786 στις: Ιούλιος 24, 2015, 09:14:16 μμ »

Σαν αποταμιευση ειναι αλλα οταν παει 200 ευρω και κανει 2 χρονια να ανεβει ξανα στα 310 που εχω αγοραση τι να το κανω Κλείσιμο ματιού

Αντωνη δεν αποταμιευουμε σε χρυσο για να τα φαμε σε 2 χρονια!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Ο χρυσος ειναι μακροπροθεσμη αποταμιευση επενδυση οπως θελετε πεστε το.Αγοραζεις το χωνεις στην θυριδα και τα ξαναλετε σε 10 χρονια.Οτιδηποτε αλλο απο αυτο δεν αξιζει να αγορασεις.

Και σιγουρα δεν πας να αγορασεις στα 310 αλλα μια στιγμη όπως τωρα!!! Ώστε αν χρειαστεί να ρευστοποιήσεις οπωσδήποτε , να μην χάσεις πολύ!
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #787 στις: Ιούλιος 24, 2015, 09:39:49 μμ »

Σαν αποταμιευση ειναι αλλα οταν παει 200 ευρω και κανει 2 χρονια να ανεβει ξανα στα 310 που εχω αγοραση τι να το κανω Κλείσιμο ματιού

Αντωνη δεν αποταμιευουμε σε χρυσο για να τα φαμε σε 2 χρονια!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Ο χρυσος ειναι μακροπροθεσμη αποταμιευση επενδυση οπως θελετε πεστε το.Αγοραζεις το χωνεις στην θυριδα και τα ξαναλετε σε 10 χρονια.Οτιδηποτε αλλο απο αυτο δεν αξιζει να αγορασεις.

Και σιγουρα δεν πας να αγορασεις στα 310 αλλα μια στιγμη όπως τωρα!!! Ώστε αν χρειαστεί να ρευστοποιήσεις οπωσδήποτε , να μην χάσεις πολύ!
+1000 Ελα όμως που όταν πήγε το 2011 στα 373 ευρώ η λίρα σχηματίζονταν ουρές για τις κιτρινούλες στις τράπεζες Σαρκασμός
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #788 στις: Ιούλιος 24, 2015, 09:45:05 μμ »

Το 2011 μπορει η λιρα να ειχε 310 ευρω αλλα η βενζινη ειχε 89 λεπτα!!Ο μισθος μου ηταν 30% παραπανω απο οτι τωρα.Το πετρελαιο 57 λεπτα.Περναμε Δωρο Χριστουγεννων και ΠΑΣΧΑ!!

Δεν ξερω αν καταλαβες τι θελω να πω!!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Αν ηθελα να αγορασω π.χ 20 λιρες θα προτιμουσα να ημουν στο 2011 να τις αγορασω και ας εχουν 310!!

Με πιανεις ή να το αναλυσω κιαλλο;;

Θελω να πω οτι οποιος θελει να αγορασει λιριτσες για μακροπροθεσμη αποταμιευση αγοραζει ανεξαρτητως τιμης.
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #789 στις: Ιούλιος 24, 2015, 09:45:29 μμ »

Σαν αποταμιευση ειναι αλλα οταν παει 200 ευρω και κανει 2 χρονια να ανεβει ξανα στα 310 που εχω αγοραση τι να το κανω Κλείσιμο ματιού

Αντωνη δεν αποταμιευουμε σε χρυσο για να τα φαμε σε 2 χρονια!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Ο χρυσος ειναι μακροπροθεσμη αποταμιευση επενδυση οπως θελετε πεστε το.Αγοραζεις το χωνεις στην θυριδα και τα ξαναλετε σε 10 χρονια.Οτιδηποτε αλλο απο αυτο δεν αξιζει να αγορασεις.

Και σιγουρα δεν πας να αγορασεις στα 310 αλλα μια στιγμη όπως τωρα!!! Ώστε αν χρειαστεί να ρευστοποιήσεις οπωσδήποτε , να μην χάσεις πολύ!
+1000 Ελα όμως που όταν πήγε το 2011 στα 373 ευρώ η λίρα σχηματίζονταν ουρές για τις κιτρινούλες στις τράπεζες Σαρκασμός
Το ίδιο συνέβαινε και όταν ο δείκτης στο χρηματιστήριο ήταν κοντά στις 5400 μονάδες, ουρά για να αγοράσουν ΝΑΟΥΚ, ΑΣΤΑΚ, ΚΑΜΠΑ...... Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #790 στις: Ιούλιος 24, 2015, 09:50:53 μμ »

Το 2011 μπορει η λιρα να ειχε 310 ευρω αλλα η βενζινη ειχε 89 λεπτα!!Ο μισθος μου ηταν 30% παραπανω απο οτι τωρα.Το πετρελαιο 57 λεπτα.Περναμε Δωρο Χριστουγεννων και ΠΑΣΧΑ!!

Δεν ξερω αν καταλαβες τι θελω να πω!!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Αν ηθελα να αγορασω π.χ 20 λιρες θα προτιμουσα να ημουν στο 2011 να τις αγορασω και ας εχουν 310!!

Με πιανεις ή να το αναλυσω κιαλλο;;

Θελω να πω οτι οποιος θελει να αγορασει λιριτσες για μακροπροθεσμη αποταμιευση αγοραζει ανεξαρτητως τιμης.
Με αυτά τα δεδομένα συμφωνώ οτι σε συνέφερε να αγοράσεις ακόμα και τόσο ψηλά.Εχεις δίκιο Γιάννη. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #791 στις: Ιούλιος 24, 2015, 09:57:47 μμ »

Τωρα φυσικα θα ερθει ο ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ κατι θα πει και θα με νευριασει σιγουρα  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #792 στις: Ιούλιος 24, 2015, 10:05:31 μμ »

Το 2011 μπορει η λιρα να ειχε 310 ευρω αλλα η βενζινη ειχε 89 λεπτα!!Ο μισθος μου ηταν 30% παραπανω απο οτι τωρα.Το πετρελαιο 57 λεπτα.Περναμε Δωρο Χριστουγεννων και ΠΑΣΧΑ!!

Δεν ξερω αν καταλαβες τι θελω να πω!!! Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Αν ηθελα να αγορασω π.χ 20 λιρες θα προτιμουσα να ημουν στο 2011 να τις αγορασω και ας εχουν 310!!

Με πιανεις ή να το αναλυσω κιαλλο;;

Θελω να πω οτι οποιος θελει να αγορασει λιριτσες για μακροπροθεσμη αποταμιευση αγοραζει ανεξαρτητως τιμης.
Με αυτά τα δεδομένα συμφωνώ οτι σε συνέφερε να αγοράσεις ακόμα και τόσο ψηλά.Εχεις δίκιο Γιάννη. Χαμόγελο
Πως σε συνέφερε αφού έχεις χάσει, αυτό δεν το καταλαβαίνω Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Δηλαδή αυτός που αγόρασε το 2013 λίρες φθηνότερα, με πιο ψηλά την τιμή στην βενζίνη, χωρίς δώρα κλπ είναι χαμένος σε σχέση με αυτόν του 2011;
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #793 στις: Ιούλιος 24, 2015, 10:06:14 μμ »

Εγώ θα έλεγα ότι θα συνέφερε να έχεις κρατήσει τα μετρητά, αλλά δεν είμαι "χρυσουλιάρης" και δεν πιάνομαι...

Άσχετο: Πιο πολλές καταστροφές κι απ' τους χιλιαστές έχετε προβλέψει... :-)
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #794 στις: Ιούλιος 24, 2015, 10:23:01 μμ »

Εγώ θα έλεγα ότι θα συνέφερε να έχεις κρατήσει τα μετρητά, αλλά δεν είμαι "χρυσουλιάρης" και δεν πιάνομαι...

Άσχετο: Πιο πολλές καταστροφές κι απ' τους χιλιαστές έχετε προβλέψει... :-)


Βλεπω Βελοπουλο στον EXTRA και ειμαι ετοιμος να πηδηξω απ το μπαλκονι να αυτοκτονησω  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 92
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences