Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 02, 2024, 01:03:49 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: διδραχμα-1911 και 1901  (Αναγνώστηκε 23432 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 04:12:22 μμ »

Όπως ειχα αναφέρει ήμουν και παραμένω άσχετος με το θέμα.Πείρα πολλά emails, άλλα με προσφορά και άλλα με διάθεση για αγορά.Δεν είχα ξαναβρεθεί σε παρόμοια θέση και για κάποιο λόγο αισθάνθηκα και λίγο άβολα με την κατάσταση που έπρεπε να διαχειριστώ.Δέχτηκα μια πολύ καλή και ξεκάθαρη προσφορά και προχώρησα με αυτήν.Στην αρχή είχα πειστεί για την πιστοποίηση αλλά μετά που το έψαξα λίγο είδα ότι εμένα προσωπικά δε με κάλυπτε από θέμα ασφάλειας η διαδικασία.Και σε συνδυασμό με την συγκεκριμένη προσφορά έκρινα ότι είναι το καλύτερο σενάριο.Σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να θίξω κανέναν.Μάλλον λόγο απειρίας δε χειρίστηκα σωστά το  θέμα και άφησα σε κάποιους ερωτηματικά.Απο μεριάς μου και πάλι σας ευχαριστώ για τη βοήθεια και συγνώμη σε όσους αθελά μου αδίκησα.
Δεν υπαρχει κανενας λογος να απολογηθεις φιλε μου.....τα νομισματα ηταν δικα σου και οτι ηθελες τα εκανες........το πιθανοτερο ειναι να εχεις αδικησεις τον ιδιο σου τον εαυτο αλλα οπως σου ειπα ηταν δικα σου και εκανες τις επιλογες σου......καλη χρονια και καλη συνεχεια
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #76 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 04:22:31 μμ »

Πέρα απ' όσα λέμε για τα καλορίζικα κλπ...
Μιας και δεν είσαι συλλέκτης, η ουσία εξ αρχής ήταν να μην χάσεις αυτά που δικαιούσαι. Φυσικά για τις επιλογές σου, είσαι ο μόνος υπεύθυνος και δεν χρειάζεται να απολογείσαι γι αυτά που έκανες. Κάποια στιγμή όμως όταν βγουν για πώληση από τον νέο τους κάτοχο, και δεις πολλαπλάσιες τιμές, θα χρειαστεί να απολογηθείς προς τον εαυτό σου, γι αυτά που δεν έκανες.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 04:28:35 μμ »

Καλά έκανε και τα έδωσε. Προφανώς σε καλύτερη τιμή από 2500 χιλιάδες ευρώ και για τα 3 απιστοποιητα
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #78 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 04:31:44 μμ »

Εγώ πάντως πιστεύω πως πληρώθηκαν ικανοποιητικά για raw κομμάτια μιας και οι προσφορές ήταν αρκετές ......άρα ο φίλος προφανώς επέλεξε την καλύτερη τιμή για τα 3 Δίφραγκα.
τώρα αν κάποιοι θέλετε να μάθετε ποιός, πως , και πόσο Απορία μάλλον θα μείνετε με την απορία .................όπως και ΕΓΩ  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 04:43:17 μμ »


τώρα αν κάποιοι θέλετε να μάθετε ποιός, πως , και πόσο Απορία μάλλον θα μείνετε με την απορία .................όπως και ΕΓΩ  Σαρκασμός Σαρκασμός


Δεν κατάλαβα το σχόλιο σου Παναγιώτη....δεν με ενδιαφέρει το πόσο πώλησης αλλά ούτε και ποιος τα πήρε ... Αν και δεν κρύβονται αυτά!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 04:43:43 μμ »

Εγώ πάντως πιστεύω πως πληρώθηκαν ικανοποιητικά για raw κομμάτια μιας και οι προσφορές ήταν αρκετές ......άρα ο φίλος προφανώς επέλεξε την καλύτερη τιμή για τα 3 Δίφραγκα.
τώρα αν κάποιοι θέλετε να μάθετε ποιός, πως , και πόσο Απορία μάλλον θα μείνετε με την απορία .................όπως και ΕΓΩ  Σαρκασμός Σαρκασμός

προσωπικα Παναγιωτη δεν θελω να μαθω ουτε ποιος ουτε πως ουτε ποσο.......εξεφρασα την απορια μου προφανως δικαιολογημενη γιατι ο κοινος νους λεει οτι θα μιλησεις με ολους οσους εξεδηλωσαν ενδιαφερον για να παρεις την καλυτερη για σενα προσφορα ποσο μαλλον οταν εισαι και ασχετος με το θεμα......κατα την δικη μου κριση η βελτιστη αποδοση για τον ιδιοκτητη θα ηταν ενα ενα ξεχωριστα τα νομισματα γιατι ολοι ξερουμε οτι οταν δινονται νομισματα σε ποσοτητα παντα η τιμη πεφτει ενω για ενα νομισμα σε αυτο το βαθμο δυσκολιας και σε  αυτες τις καταστασεις ολο και κατι παραπανω απο το αρχικο ποσο θα εβαζε ο επιδοξος αγοραστης
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #81 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 04:49:07 μμ »

Μιχάλη κ Χρήστο , δεν έγραψα κάτι ειρωνικό πρός Θεού..........απλά τόνισα πως , ΠΑΕΙ τώρα έφυγαν τα κομμάτια , το να του λέμε πως έπρεπε να φύγουν και τα λοιπά είναι ανώφελο πλέον , εξάλλου όλοι του είχαμε πει του κατόχου για Πιστοποίηση ..........ο άνθρωπος όμως δεν έχει εξοικίωση με αυτά και προφανώς διάλεξε την καλύτερη προσφορά που δέχτηκε ..................Μην ξεχνάμε πως στην αρχή του post ειπώθηκαν Γενναίες Τιμές (Χιλιάρικα) πράγμα που προφανώς δεν αγνόησε ο κάτοχος ..............
Φυσικά θα υπάρχει και το ανάλογο discount λόγω raw κομματιών αλοίμονο αλλά τι να κάνουμε .....
Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 04:56:12 μμ »

Μιχάλη κ Χρήστο , δεν έγραψα κάτι ειρωνικό πρός Θεού..........απλά τόνισα πως , ΠΑΕΙ τώρα έφυγαν τα κομμάτια , το να του λέμε πως έπρεπε να φύγουν και τα λοιπά είναι ανώφελο πλέον , εξάλλου όλοι του είχαμε πει του κατόχου για Πιστοποίηση ..........ο άνθρωπος όμως δεν έχει εξοικίωση με αυτά και προφανώς διάλεξε την καλύτερη προσφορά που δέχτηκε ..................Μην ξεχνάμε πως στην αρχή του post ειπώθηκαν Γενναίες Τιμές (Χιλιάρικα) πράγμα που προφανώς δεν αγνόησε ο κάτοχος ..............
Φυσικά θα υπάρχει και το ανάλογο discount λόγω raw κομματιών αλοίμονο αλλά τι να κάνουμε .....
μα φυσικα ετσι ειναι τα πραγματα οπως τα λες αλλα διαλεξε οντως την καλυτερη προσφορα?πως μπορουμε να κανουμε συγκριση οταν υπαρχουν ατομα μεταξυ των οποιων και εγω που δεν εδωσαν προσφορα......αυτη ειναι η απορια μου και το κλεινω εδω........ολα καλα
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #83 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 05:05:41 μμ »

Μεγάλη κουβέντα αυτό με τις προσφορές κατ΄εμέ............Βασικά αν το θές στέλνεις Offer -Τιμή ακριβή και δεν δηλώνεις απλά ενδιαφέρον ..............Με το ενδιαφέρον έχεις πλεονέκτημα ΜΗΠΩΣ ο Πωλητής σου στείλει την Υψηλότερη  τιμή που έχει δεχτεί άρα μπορείς να χτυπήσεις έτσι πιο ψηλά (και αν σε παίρνει ) και να ευνοηθείς αλλά είπαμε ΑΝ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.............ο φίλος προφανώς δεν το έπαιξε έτσι και δέχτηκε την τιμή που του εγγυήθηκε κάποιος για Buy It All ....................Η αλήθεια είναι πως και εγώ αν έβαζα τον εαυτό μου στη θέση του , ως άπειρος και δίχως να έχω την εμπειρία στην διαπραγμάτευση των κομματιών που κατέχω θα επέλεγα την καλύτερη τιμή και Τέλος .............αλλά ,αχχχχ αυτό το ΑΛΛΑ θα μπορούσα να παίξω μέσω π.μ και με τους απλά ενδιαφέρομενους (βλέπε ellinas) και ίσως αποκόμιζα κάτι καλύτερο 
Καταγράφηκε

Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 05:13:48 μμ »

... ο κοινος νους λεει οτι θα μιλησεις με ολους οσους εξεδηλωσαν ενδιαφερον για να παρεις την καλυτερη για σενα προσφορα ποσο μαλλον οταν εισαι και ασχετος με το θεμα....

Παίδες, ο άνθρωπος (όντας άσχετος με το θέμα ''νόμισμα''), βρήκε από το ''πουθενά'' 3 νομίσματα τα
οποία του απέφεραν μερικά χιλιάρικα. Σαν να κέρδισε ένα μικρό τζόκερ. Τώρα 300Ε πάνω 300 κάτω,
τα πούλησε, πήρε μετρητά και ξεμπέρδεψε. Τα υπόλοιπα είναι για να γίνεται κουβέντα ...
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 05:19:07 μμ »

... ο κοινος νους λεει οτι θα μιλησεις με ολους οσους εξεδηλωσαν ενδιαφερον για να παρεις την καλυτερη για σενα προσφορα ποσο μαλλον οταν εισαι και ασχετος με το θεμα....

Παίδες, ο άνθρωπος (όντας άσχετος με το θέμα ''νόμισμα''), βρήκε από το ''πουθενά'' 3 νομίσματα τα
οποία του απέφεραν μερικά χιλιάρικα. Σαν να κέρδισε ένα μικρό τζόκερ. Τώρα 300Ε πάνω 300 κάτω,
τα πούλησε, πήρε μετρητά και ξεμπέρδεψε. Τα υπόλοιπα είναι για να γίνεται κουβέντα ...
εεεεε μα κουβεντα κανουμε βρε αδερφε για να περναει η ωρα....και σε καλη μερια οτι ποσο και αν πηρε ο ανθρωπος
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Ιανουάριος 05, 2015, 05:47:13 μμ »

Σιγα μην τον αφηναν τον ανθρωπο να τα στειλει  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Βρε φωτια  ειχαν παρει τα π.μ - μαιλ   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
gio196
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 272



Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 09:12:13 πμ »

δημοπρασια καραμιτσου 488 λοτ 06063 ms62 εκκινηση 550 μαζι με προμηθειες περιπου 700 ευρο και εμεινε απουλητο απο εκει και περα βγαλτε τιμη για 63 και 64 που λετε οτι ειναι αλλα και ποσες φορες δεν στειλαμε και λεγαμε αυτο θα βγει 62-63-64  και πεφταμε εξω  για raw kομματια τα 1500 για ολα νομιζω ηταν καλοπληρωμενα  τωρα απο εκει και πανω οπως λεει και ο λαος η τσιπουρα και η καψουρα πληρωνονται καλοριζικα στο νεο κατοχο
Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Ιανουάριος 06, 2015, 10:19:19 πμ »

Για ενα ακυκλοφόρητο διφραγκο του 11 πιστευω οτι η τιμη ειναι 1000 ευρω, αλλα να ειναι καλο. Και απο αυτα το ένα τουλαχιστον ήταν καλό.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences