Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 08:46:25 μμ
Σελίδες: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 110
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2015 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 431661 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1170 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 07:50:24 μμ »

Αλλού πρέπει να κάνουμε τα παράπονα και όχι στον κύριο Σταματόπουλο. Όταν μετά από χρόνια πάρει σύνταξη και αποσυρθεί τότε σίγουρα σαν απλός ιδιώτης όλα και κάτι παραπάνω θα έχει να μας πει.

Α και να μην το ξεχάσω καλή επιτυχία και στα τρία νομίσματα. Κάπου νομίζω ψηφίζουμε γι' αυτό, μήπως ξέρει κανείς το σύνδεσμο για να εκφράσουμε την υποστήριξή μας και εμείς.
Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1171 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 08:06:25 μμ »

Α και να μην το ξεχάσω καλή επιτυχία και στα τρία νομίσματα. Κάπου νομίζω ψηφίζουμε γι' αυτό, μήπως ξέρει κανείς το σύνδεσμο για να εκφράσουμε την υποστήριξή μας και εμείς.
Αν ισχύει αυτό, Διονύση, κάποια  Επιτροπή ειδικών θα προκρίνει τα καλύτερα με βάση αντικειμενικά κριτήρια και μετά θα θέσει σε ψηφοφορία τα προκριθέντα. Μπορεί, βέβαια, να κάνω και λάθος.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #1172 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 08:34:55 μμ »

Ύστερα απο πολλες ώρες στον υπολογιστή στην εργασία μου πολλές φορες είμαι τόσο κουρασμένος που δεν μπορώ να τον ανοίγω και στο σπίτι. Επίσης η μικρό γλυπτική είναι εξίσου κουραστική και επίπονη. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν εμφανίζομαι συχνά. Αλλα όμως αυτό που θέλω είναι να παρακολουθώ το τι γράφετε και να μην σας επηρεάζω επεμβαίνοντας γιατί έτσι γίνομαι καλύτερος. Οι πιο αυστηροί κριτές είστε εσείς. Λαμβάνω υπ όψη μου τα πάντα . Κάποια τα κρατώ κάποια όχι . Αλλα ναι τα συγχαρητήριά σας μου δίνουν δύναμη να συνεχίζω. Όλοι οι καλλιτέχνες περιμένουμε την επιβεβαίωση αρκεί να δουλεύουμε με συναίπεια και να μην είμαστε αρριβίστες. Αλλα θέλω να πω και ετούτο. Τα απογεύματα κλείνομαι στο ατελιέ μου και κάνω την προσωπική γλυπτική μου. Σύντομα θα πραγματοποιήσω την τέταρτη ατομική μου έκθεση. Το εργαστήριο με κάνει να ξεχνάω τη ρουτίνα του νομισματοκοπείου και να χαλαρώνω. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι καταστάσεις εχω αντιμετωπίσει για να υπάρχουν αυτά τα νομίσματά, και δεν είναι μόνο στο τεχνικό επίπεδο. Ζούμε σε μια χώρα που είναι συγχρόνως και δώρο και εφιάλτης. Όταν κάποτε θα πάρω σύνταξη και είμαι καλά έχω να σας πώ πολλα.
Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #1173 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 09:25:33 μμ »

Θέλω επίσης να τοποθετηθώ και σε κάτι άλλο. Σωστά λέγεται απο ορισμένους ότι η θέση μου όσον αφορά ευαίςθητα θέματα που γνωρίζω αλλα δεν είμαι αρμόδιος γι αυτά,για μένα είναι πολύ λεπτό ζήτημα. Ξέρω τα πάντα πρίν απο εσάς αλλα έχω δεσμευτεί εγγράφως για το απόρρητο όλων αυτών που προγραμματίζονται,και πολλών άλλων. Γνωρίζω για παράδειγμα τι θα κυκλοφορήσει το 2016, αλλα πριν δημοσιευθεί κάτι επίσημα δεν μπορώ να τοποθετηθώ. Ξέρετε υπάρχουν και κακοπροαίρετοι που με περιμένουν στη γωνία,όχι μόνον εμένα αλλα και πολλούς άλλους,γιατι είναι φιλοκατήγοροι και έτσι έχουν μάθει να λειτουργούν. συναιπώς πρέπει να είμαι πολύ προσεκτικός.
 Θα ήθελα πάρα πολύ να μιλάω και εγώ σε επίπεδο καφενείου και να δισκεδάζω αλλα σε μένα αυτο απαγορεύεται.
 Πάντως πολλές φορές έχω το προνόμιο να βλέπω ποιός απο σας ειναι διορατικός και ποιός οχι καθως επίσης και πως επηρεάζεστε απο τις διάφορες φήμες.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1174 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 09:29:14 μμ »

Σωστά, γνωστά και απολύτως σεβαστά, από τους περισσότερους. Απλά καμιά φορά μας συνεπαίρνει ο "καφενειακός οίστρος" και ενδεχομένως ακούγεται και κάτι παραπάνω...

... Γνωρίζω για παράδειγμα τι θα κυκλοφορήσει το 2016, αλλά πριν δημοσιευθεί κάτι επίσημα δεν μπορώ να τοποθετηθώ...

Αυτά τα πράγματα για να γίνουν και χρόνο θέλουν και δουλειά θέλουν και ψάξιμο θέλουν. Οπότε θεωρούνται "από τα ευκόλως εννοούμενα και για τον λόγο αυτό παραλείπονται"
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2015, 09:48:42 μμ από athas » Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #1175 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 09:31:33 μμ »

Καλησπέρα κ.Γιώργο! Αγαπητέ μου εσείς κάνετε απλά τη δουλειά σας όπως κάθε άνθρωπος.Την κάνετε πολύ καλά και αφήστε τους ρομαντικους συλλέκτες να λένε τα δικά τους.
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #1176 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 09:51:06 μμ »

Αντρεα, εγω δεν ειπα οτι ειναι αρμοδιοτητα του κ.Σταματοπουλου ισα ισα το αντιθετο τονισα αν ξαναδιαβασεις το σχολιο μου .Ειπα απλα οτι απο τι στιγμη που εχουμε την τυχη να ειναι συνσχολιαστης θα αρμοζε μια τοποθετηση αφου αλλωστε προκεται.και για δικα του εργα πρωτιστως.Εγω δε λεω να αρχισει να βριζει ουτε να λοιδορει κανεναν προς Θεου,αλλα να απαντησει σε αποριες που δεν θιγουν κανεναν και απο το δεν θιγω κανεναν  μεχρι.το αγνοω προκλητικα (καλως η κακως) τα παντα εκτος απο τα κολακευτικα σχολια του σχεδιου υπαρχει μια αποσταση...Σε καθε περιπτωση αναγνωριζω οτι ο κ.Σταματοπουλος ειναι ο τελευταιος που φταιει αλλα αν τα αποσιωπουμε.σιγουρα δεν προκειται ποτε να αλλαξουν ολα αυτα που μας ενοχλουν οποτε ας μην κλαιγομαστε μετα.Καλη επιτυχια και παλι στα 3 ελληνικα σχεδια που διαγωνιζονται. Χαμόγελο
Να προσθεσω τελος οτι εμμεσως  με καλυψε ο κ. Σταμ.
Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #1177 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 09:59:33 μμ »

Ακόμα και απλές απαντήσεις, μπορεί να χρησιμοποιηθούν εναντίον σου. Πρίν απο δυο τρία χρόνια είχα περιγράψει στο σάιτ πως γίνεται ένα νόμισμα. Ειναι γελοίο αλλα πήγαν να με κατηγορήσουν οτι με τις πληροφορίες που έδινα θα γέμιζε πλαστά ο τόπος , τη στιγμη που οι ίδιοι στο μουσείο έχουν αναρτήσει ολόκληρα βίντεο με τη διαδικασία δημιουργίας και παραγωγής των νομισμάτων. Μην το ψάχνετε!!!!!!!!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1178 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 10:06:56 μμ »

Εγω θα κανω μια ερωτηση στον αρχιχαρακτη μας που νομιζω οτι μπορει να απαντησει αν γνωριζει φυσικα.........τα σχολια μας και γενικα αυτο το σαιτ το διαβαζουν καποιοι απο τους υπευθυνους της ΤΤΕ;Αν ναι τοτε εσεις θα κανετε την δουλεια σας οπως καλα ξερετε και μεις απο δω θα κανουμε την δικη μας δουλεια που ειναι η καλυτερευση των συνθηκων για τους συλλεκτες η προωθηση του συλλεκτισμου και η παροχη γνωμων-ιδεων-προτασεων για την καλυτερευση του ελληνικου νομισματος
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #1179 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 10:09:07 μμ »

Προτεινω μετα την συνταξιοδοτηση να εκδοθει βιβλιο με τιτλο στην αγγλικη εκδοση του, " Surviving the clashed dies".. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #1180 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 10:11:57 μμ »

Τα σάιτ τα διαβάζουν όταν ψάχνουν να βρούν ενόχους!!!!!! Εσείς πρέπει να λέτε τα κακώς κείμενα.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1181 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 10:16:42 μμ »

Τα σάιτ τα διαβάζουν όταν ψάχνουν να βρούν ενόχους!!!!!! Εσείς πρέπει να λέτε τα κακώς κείμενα.
Με καλυψατε πληρως..........ευχαριστω
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1182 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 10:42:10 μμ »

Με καλυψατε πληρως..........ευχαριστω

Οπότε από δω και πέρα, Μιχάλη, τσιμουδιά!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1183 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 10:46:20 μμ »

Με καλυψατε πληρως..........ευχαριστω

Οπότε από δω και πέρα, Μιχάλη, τσιμουδιά!
ναι καλα βρηκες ανθρωπο να φοβηθει Αθανασιε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο τα στοιχεια μου στην διαθεση οποιου θελει.........καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται
Καταγράφηκε
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #1184 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 12:11:02 πμ »

Καλή επιτυχία στα 3 διαγωνιζόμενα Ελληνικά νομίσματα.
Θα περιμένουμε να μάθουμε τις εξελίξεις όσον αφορά αυτό το διαγωνισμό
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
Σελίδες: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 110
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences