Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 05:19:24 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤΟΥ ΑΡΠΑΞΑΝ ΤΗΝ ΤΥΡΟΠΙΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!!!!  (Αναγνώστηκε 1372 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Οκτώβριος 25, 2011, 05:39:55 μμ »

Και ομως. Την προηγουμενη Κυριακη βρισκομουν στον Πειραια (στο παζαρι) και περιμενα το λεοφορειο να φυγω. Ακουσα μια συζητηση μεταξυ μερικων ντοπιων η οποια ειχε ως θεμα την αρπαγη μιας τυροπιτας απο εναν ανυποψιαστο που ετοιμαζοταν να την φαει!!!!!! Δεν θελω να ειμαι απαισιοδοξος, ουτε μιζερος αλλα τα πραγματα θα αγριεψουν πολυ. Ειδικα στην πρωτευουσα. Θα υπαρχουν γκετοποιημενες περιοχες και περιοχες πλουσιων. Θελουν να εξαφανισουν την μεσαια ταξη και να μεγαλωσουν και αλλο το πραγματικο προβλημα της διεθνους οικονομιας: την ψαλιδα μεταξυ πλουσιων-φτωχων. Ο λογος: Ο ανθρωπος ειναι ζωντανο ων, αρα υπαρχουν σε αυτον και τα ζωωδη ενστικτα. Ενα απο αυτα ειναι αυτο της ενδειξης δυναμης και της υπεροχης εναντι στους υπολοιπους. Ειναι φυσιολογικο, αλλα οχι για τον σημερινο ανθρωπο ο οποιος εχει φτασει τοσο ψηλα σε ολους τους τομεις, κοινωνικους, οικονομικους ακομα και πολιτικους. Ο σημερινος ανθρωπος πρεπει να βγαλει τα καλα του στοιχεια και να βοηθησει την κατασταση. Παντως ελπιζω να μη δουμε εποχες μεταπολεμικης Ελλαδας, απο πλευρα ανεργιας, οικονομικης εξαντλησης και εξαθλιωσης...
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 10:38:04 μμ »

το εχω βιωση το φαινομενο στην Πολη το 2002.Ηταν αν θυμαμαι καλα η 2η υποτιμηση.Περπατουσα με τον πατερα μοθ στον κεντρικο δρομο και ενας τυπος με πλησιαζει μου ζηταει λεφτα και μου αρπαξε μια "πιτα" που κραταγα στο χερι.Δυστυχως οι κατοικοι των αστικων περιοχων θα ζησουν δυσκολες στιγμες.Προσωπικα ελπιζω σε ενα καλυτερο μελλον.Η Τουρκια μεχρι σημερα ειναι σε σχετικα καλη κατασταση.Για αυριο δεν ξερω.Εχουν δουλεψει σε 3 χρονια δεν ξερω τι θα γινει παλι εκει.Ελπιζω και πιστευω οτι θα βγουμε καλυτεροι απο ολο αυτο.Αντι για διακοποδανειο θα μαζευουμε κανα 5ευρο να παρουμε καμια λιρα να τη βαλουμε στην ακρη.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences