Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 07:09:14 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΚΙΝΗΤΟ Η ΧΡΥΣΟΣ?  (Αναγνώστηκε 7656 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 07, 2010, 03:59:55 μμ »

Tι συζητησεις ειναι αυτες που πιασατε για χηρες και ορφανα και διαθηκες.
Φτου φτου φτου μακρια απο μας.

Γιατι να μην τα λενε ολα να μαθαινει το παιδι Αναργυρε?? Και οι χηρες και τα ορφανα μεσα στην ζωη ειναι!!

Η ζωη παιδι μου Σωκρατη , ειναι ενα συντομο μονοπατι το οποιο σε οδηγει προς τον Θανατο!!
Και πολλοι δυστυχως, δεν προλαβαινουν να το φτασουν ως το τελος!!

Γιαυτο φροντισε και γλεντα την καλα!! Οσα φαμε , οσα πιουμε και οσα χωσουμε στην θυριδα για το τελος του ταξιδιου!!  Γιωργος. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 07, 2010, 04:06:36 μμ »

Συμφωνω απολυτα κ. Γιωργο. Ο καθενας ομως χαιρεται διαφορετικα. Αλλος χαιρεται εχοντας ενα πολυ καλο αυτοκινητο, αλλος εχοντας ενα υπεροχο σπιτι, αλλος εχοντας μια φουλαρισμενη θυριδα. Και οι τρεις χαιρονται το ιδιο, αλλα ο καθενας με τον δικο του μοναδικο τροπο.
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 07, 2010, 04:13:21 μμ »

Τι σε ενδιαφερει ρε Σωκρατη 16 χρονων τι γινεται  με την θυριδα οταν πεθαινεις.Αυτο ειναι μελλον πολυ μακρινο για σενα.

Συμφωνω!  Κλείσιμο ματιού Αυτο ακριβως λεω, οτι ενας νεος (17,5 χρονων, σαν εμενα π.χ.) δεν πρεπει να τον απασχολουν οι διαθηκες. Εγω π.χ. η οποιοσδηποτε αλλος νεος εχει μια θυριδα και την χαιρεται. Ο νεος δεν εχει σκοτουρα με το τελος της θυριδα, γιατι δεν τον νοιαζουν ουτε οι κληρονομοι ουτε και εχει και ολας κληρονομους. Εχει την θυριδα δικια του και εχει για παρτη του. Και στην τελικη θα πω κατι αλλοι θα συμφωνησουν πολλοι και αλλοι θα διαφονισουν πολλοι. Οταν ενας εει μια θυριδα, νεος η γερος, τι τον νοιαζει τι θα γινει αμα κλεισει τα ματια του. Μηπως θα τα βλεπει απο πανω και θα του λειπουν η μηπως θα αισθανεται τιποτα??  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
dnmntpns
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 22, 2011, 09:45:42 μμ »

Καλησπερα σας κυριοι!
Νεος στο φορουμ κ το βρισκω μια χαρα εργαλειο για ολους, μυημενους κ αμυητους!
Καλως ορισα λοιπον! καικαλως σας βρηκα!
Η γνωμη η δικη μου ειναι οτι το ακινητο κ ειδικα το καταστημα εχει δωσει τεραστια ποσα στην ελληνικη οικογενεια, που ειχε τυχει να εχει στην ιδιοκτησια του ακινητα απο γονεις η παπουδες!
Βεβαια ολα ειναι θεμα ταιμινγκ, κ να εξηγηθω.
Αν πηγαινες να αγορασεις μεχρι κ πριν 2-3 χρονια πριν, κ αγοραζες πανακριβα ενα μαγαζακι κ χρεωνοσουν για τα επομενα 40 χρονια τοτε εκανες τεραστιο λαθος..
σημερα κατα πασα πιθανοτητα παραμενει ανοικιαστο η ο ενοικιαστης σε πιεζει να σου δινει μονο 300 ευρω το μηνα, ενω εσυ δινεις 1800 ευρω το μηνα για να το ξεχρεωσεις οποτε πιθανοτατα να στο απριε πσιω η τραπεζα!  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Μια χαρα θα περνουσες εαν το ειχες απο τον παπου σου, δεν ειχες πληρωσει τιποτα, παρ αμονο κατι φορους μεταβιβασης καποτε, κ περνεις ενα πολυ σεβαστο ποσο καθε μηνα!,
αν κ τα ακινητα τα τελευταια 10-20 χρονια τα κυνηγαει παρα πολυ η εφορια!
Μια χαρα θα περνουσες κ εαν ειχες αγορασει απο 3 εως 13-23 χρονια πριν χρυσες λιρες..
Ολα λοιπον ειναι ποτε χρονικα τα αποκτας!
Καταγράφηκε
bruce
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 93


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 26, 2011, 02:06:34 μμ »

διαβασα τυχαια την συζητηση και εχω να πω μια γνωμη και εγω
εγω φανταστειτε δινω ενα σπιτι στο κεντρο για λογους φορολογιας ειναι μονο 67 τετραγονικα και η εφορια με τσακιζει καθε χρονο...για εμενα η σταθερες επενδυσεις(χρυσος)γιατι δεν περνει την κατω βολτα σχεδων ποτε..σε ασφαλη σημεια(θυριδες η αλλες θεσεις)οχι σε κοτετσια οπως ο αλλος π ειχε ριξει 100 χιλιαδες στο κοτετσι.αυτο που λετε στο τελιωμα θα με βρειτε αρνητικο στο στυλ τι θελει ενας 15,16,17 χρονων θυριδα εκτως αν εχουν την επιβλεψη  οι γονεις και δεν φαει τα τιμαλφη με την παρεα του καταλαβενετε τι λεω σιγουρα
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 26, 2011, 03:25:25 μμ »

παντως ,απο οτι ξερω,μιας και εχω και εγω θυριδα,υπαρχουν διαφορες ασφαλιστικες δικλιδες,και διαθορες απο τραπεζα σε τραπεζα,η πιο ακριβη και σιγουρη,ειναι η ελλαδος,και η εθνικη.παντως στο συμβολαιο που υπογραφουν τα συμβαλομενα μελη,περι διαχειρισης,η εξουσιοδοτημενα ατομα ,λογω υγειας,η εμπιστοσυνης,προηγουνται,οι βαθμοι συγγενειας,οπως και στην κληρονομια,αλλα και διατυπωσεις.που μερικες φορες, ο επομενος κατοχος, ζημιωνει αρκετα,απο το ειδος,αν δεν εχει γινει προσωπικη κληρονομια.ο αντιπροσωπος μερικες φορες,ειναι αναγκασμενος,να εκτελει,για προφανεις λογους,μονο τις επιταγες,που του οριζει ο  ιδιοκτητης,δηλαδη,δεν μπορει να αφαιρεσει,ολο το περιεχομενο,παρα μονο τις απαιτησεις του ιδιοκτητη,γιαυτο η τραπεζα,βαζει υπαλληλο,η μεγαλοστελεχος,να ειναι παρον,στην αφαιρεση,η προσθεση αντικειμενων.παντως οι τιμες,αρχιζουν,και αποκτουν σοβαρο ενοικιο,αναλογως βεβαια,και του μεγεθους,της θυριδας!!!στο ταμιευτηριο,ενα απλο συρταρι,ειναι σαφως πολυ πιο φθηνο,απο τα τεραστια ερμαρια,των υπογειων,σοβαρων,και ασφαλεστερων τραπεζων,οπως η ελλαδος,εθνικη,εμπορικη,κλπ.σιγορα,λογω της κρισης,ισως και οι συνηθεις κανονες,να αλλαξουν,εις ωφελος των τραπεζων.μεγαλο θεμα, ειναι επισης,και το θεμα μη κληρονομων,σε θυριδες,που για δεκαετιες,εχουν να ανοιχτουν,γιατι το περιεχομενο πλεον,δεν ανηκει κανενος!!!,ουτε φυσικα και της τραπεζης.ισως μαθουμε,απο τις ερωτησεις μας,στις εν λογω τραπεζες!!!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
bruce
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 93


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 26, 2011, 05:40:44 μμ »

αμα δεν υπαρχουν νομιμοι κληρονομοι ισως μετα απο καποια ετη δημευεται η περιουσια-περιεχομενο θυριδας κτλπ αμα ειναι"ορφανη"ομως
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences