Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:29:39 μμ
Σελίδες: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 128
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυση Λιρα-Γενικη Κουβεντα  (Αναγνώστηκε 691651 φορές)
0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #345 στις: Αύγουστος 08, 2013, 09:03:41 πμ »

Μα και εσύ Αυγουστιάτικα μας βάζεις δύσκολα .Ας το απο Σεπτέμβρη  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #346 στις: Αύγουστος 08, 2013, 08:16:56 μμ »

Παρατηρώντας τα δύο sites, βλέπουμε ότι στο cruzis-coins.com τα Mintages είναι μεγαλύτερα απο το goldsovereigns.co.uk.

Για εμένα το μυστικό βρίσκεται στον τρόπο υπολογισμού, καθώς στο πρώτο αναφέρει: "Proof mintages above include coins issued as part of gold sets as well as those individually issued".

Άρα αν υπολογίσουμε και τα νομίσματα σε sets φυσικά ο αριθμός θα είναι μεγαλύτερος.
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #347 στις: Αύγουστος 08, 2013, 09:46:55 μμ »

Στις proof το καταλαβαίνω να μετράει και τις λίρες που είναι μέσα στα διάφορα σετ. Αλλά στις BU γιατί έχει διαφορετικούς αριθμούς; Απορία
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #348 στις: Αύγουστος 08, 2013, 09:51:13 μμ »

Στις proof το καταλαβαίνω να μετράει και τις λίρες που είναι μέσα στα διάφορα σετ. Αλλά στις BU γιατί έχει διαφορετικούς αριθμούς; Απορία

Τελειωσες τα βαψιματα και σε επιασαν οι ανησυχιες καλοκαιριατικα ....δεν τα περνας και κανα δευτερο χερι  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #349 στις: Αύγουστος 08, 2013, 09:53:37 μμ »

Στις proof το καταλαβαίνω να μετράει και τις λίρες που είναι μέσα στα διάφορα σετ. Αλλά στις BU γιατί έχει διαφορετικούς αριθμούς; Απορία

Τελειωσες τα βαψιματα και σε επιασαν οι ανησυχιες καλοκαιριατικα ....δεν τα περνας και κανα δευτερο χερι  Στριφογύρισμα ματιών

Δε λες καλύτερα ότι σας έπιασα αδιάβαστους. Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #350 στις: Αύγουστος 08, 2013, 10:07:11 μμ »

Δε λες καλύτερα ότι σας έπιασα αδιάβαστους. Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Ετσι νομιζεις  Γλώσσα Γλώσσα

Το σωστο ειναι συμφωνα και με τον Μarsh ειναι ...

1980   5,100,000   
1981   5,000,000   
1982   2,950,000

Τωρα για τιμωρια θα βαψεις την κρεβατοκαμαρα χρυσαφί χρωμα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #351 στις: Αύγουστος 08, 2013, 10:12:22 μμ »

Ο Μαρς όμως δε λέει τίποτα για τις επόμενες χρονιές με εξαίρεση 2000, 2001 και 2002. Άρα ακόμα δεν πήρα απάντηση. Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #352 στις: Αύγουστος 08, 2013, 10:24:09 μμ »

Ο Μαρς όμως δε λέει τίποτα για τις επόμενες χρονιές με εξαίρεση 2000, 2001 και 2002.


Άρα ακόμα δεν πήρα απάντηση. Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

+0044 987789321 ειναι το προσωπικο κινητο της Ελισαβετ ...παρε ρωτα την ....πες της ειμαι φιλος του  Αντωνη   Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #353 στις: Αύγουστος 08, 2013, 10:34:23 μμ »

Ο Μαρς όμως δε λέει τίποτα για τις επόμενες χρονιές με εξαίρεση 2000, 2001 και 2002.


Άρα ακόμα δεν πήρα απάντηση. Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

+0044 987789321 ειναι το προσωπικο κινητο της Ελισαβετ ...παρε ρωτα την ....πες της ειμαι φιλος του  Αντωνη   Κλείσιμο ματιού


αυτο λεγετε νεκροφυλια Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #354 στις: Αύγουστος 08, 2013, 10:58:41 μμ »

Ο Μαρς όμως δε λέει τίποτα για τις επόμενες χρονιές με εξαίρεση 2000, 2001 και 2002.


Άρα ακόμα δεν πήρα απάντηση. Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

+0044 987789321 ειναι το προσωπικο κινητο της Ελισαβετ ...παρε ρωτα την ....πες της ειμαι φιλος του  Αντωνη   Κλείσιμο ματιού




αυτο λεγετε νεκροφυλια Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Γιατι βρε Απορία  Αυτη ζει ακομα  Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #355 στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:07:05 μμ »

Ο Μαρς όμως δε λέει τίποτα για τις επόμενες χρονιές με εξαίρεση 2000, 2001 και 2002.


Άρα ακόμα δεν πήρα απάντηση. Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

+0044 987789321 ειναι το προσωπικο κινητο της Ελισαβετ ...παρε ρωτα την ....πες της ειμαι φιλος του  Αντωνη   Κλείσιμο ματιού




αυτο λεγετε νεκροφυλια Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Γιατι βρε Απορία  Αυτη ζει ακομα  Γλώσσα Γλώσσα
αυτη ρε τόνι έχει πεθάνει προ πόλου απλός δεν της το έχουν πει ακόμα γεια να κλήσει τα μάτια  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #356 στις: Αύγουστος 09, 2013, 12:01:46 πμ »

Εγω παντως την πηρα τηλεφωνο και με σκυλοβρισανε μολις ακουσανε το ονομα Αντωνης......γιατι κυρα Σαββα μου καλο παιδι ο Αντωνης να λεω εγω...τιποτα αυτη να βριζει και να στριγγλιζει....τελικα με τα πολλα μου μιλησε ο ιδιαιτερος μπατλερ της Α.Ε και μου εξηγησε τον λογο που ο Αντωνης ειναι ανεπιθυμητος πια στο παλατι....οι μυστικες υπηρεσιες εχουν πληροφορησει την Μεγαλειοτητα της για τις στενες σχεσεις του Αντωνακη μας με την ωραια Βικυ και οπως με πληροφορησε ο Ριτσαρντ(ο μπατλερ ντε)ο δικος μας μητε και που θα ξαναδει τα σκαλοπατια του παλατιου....αυτα για να ξερει ο κοσμος την σκληρη αληθεια....κατι ξεκινησε να μου πει για καποιον Yiannis απο την Ελλαδα αλλα επρεπε να παει να δωσει τα χαπια στην γιαγια και με εκλεισε με την προοπτικη να τον παρω καποια στιγμη να μου πει λεπτομερειες για το αλλο προσωπο....κουραστηκα καληνυχτα σας
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #357 στις: Αύγουστος 09, 2013, 08:03:29 πμ »

Aααα ετσι ειπε η παλιογρια  Θυμός Θυμός Θυμός

Μωρε ας τολμησει να με ξαναπαρει τηλ. να μου ζητησει να της κανω εκτιμηση για καμια λιρα που βρηκε θαμενη στον κηπο του Μπακιγχαμ και να δεις τι μπινελικια εχει ν΄ ακουσει  Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #358 στις: Αύγουστος 09, 2013, 12:28:41 μμ »

Εγω παντως την πηρα τηλεφωνο και με σκυλοβρισανε μολις ακουσανε το ονομα Αντωνης......γιατι κυρα Σαββα μου καλο παιδι ο Αντωνης να λεω εγω...τιποτα αυτη να βριζει και να στριγγλιζει....τελικα με τα πολλα μου μιλησε ο ιδιαιτερος μπατλερ της Α.Ε και μου εξηγησε τον λογο που ο Αντωνης ειναι ανεπιθυμητος πια στο παλατι....οι μυστικες υπηρεσιες εχουν πληροφορησει την Μεγαλειοτητα της για τις στενες σχεσεις του Αντωνακη μας με την ωραια Βικυ και οπως με πληροφορησε ο Ριτσαρντ(ο μπατλερ ντε)ο δικος μας μητε και που θα ξαναδει τα σκαλοπατια του παλατιου....αυτα για να ξερει ο κοσμος την σκληρη αληθεια....κατι ξεκινησε να μου πει για καποιον Yiannis απο την Ελλαδα αλλα επρεπε να παει να δωσει τα χαπια στην γιαγια και με εκλεισε με την προοπτικη να τον παρω καποια στιγμη να μου πει λεπτομερειες για το αλλο προσωπο....κουραστηκα καληνυχτα σας


Πολύ καλό.
 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #359 στις: Αύγουστος 22, 2013, 02:46:51 μμ »

Παιδια καλησπερα και καλο χειμωνα σε οσους γυρισαν απο διακοπες... Η πρωτη μου κιτρινιαρα δωρο απ τον πατερα, που του ειχε ξεμεινει σ ενα συρταρι. Για πειτε αποψεις εσεις που ασχολειστε.Καθε γνωμη δεκτη!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 128
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences