Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 07:39:27 μμ
Σελίδες: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 128
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυση Λιρα-Γενικη Κουβεντα  (Αναγνώστηκε 692140 φορές)
0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannis_k
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 293


Προφίλ
« Απάντηση #1740 στις: Σεπτέμβριος 12, 2020, 09:18:12 πμ »

Επίσης υπάρχουν και αλλά χρυσά νομίσματα πλην των λιρών που είναι ΑΜΕΣΑ μετρητά.Τις περισσότερες φορές, τα μαγαζιά σπανιότατων συλλεκτικών είναι αυτά που τα αγοράζουν και αυτά, σε τιμές σαφώς καλύτερες και από την τράπεζα της Ελλάδος η την Πειραιώς και βέβαια από τα ενεχυροδανειστήρια.

Καλή σας ημέρα,

Μπορείτε, παρακαλώ, να μου προτείνετε ορισμένα μαγαζιά σπανιότατων συλλεκτικών ;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας
Καταγράφηκε
nasos79
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 29


Προφίλ
« Απάντηση #1741 στις: Σεπτέμβριος 12, 2020, 06:22:24 μμ »

Επίσης υπάρχουν και αλλά χρυσά νομίσματα πλην των λιρών που είναι ΑΜΕΣΑ μετρητά.Τις περισσότερες φορές, τα μαγαζιά σπανιότατων συλλεκτικών είναι αυτά που τα αγοράζουν και αυτά, σε τιμές σαφώς καλύτερες και από την τράπεζα της Ελλάδος η την Πειραιώς και βέβαια από τα ενεχυροδανειστήρια.

Καλή σας ημέρα,

Μπορείτε, παρακαλώ, να μου προτείνετε ορισμένα μαγαζιά σπανιότατων συλλεκτικών ;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Το μελος με το ψευδονυμο svcollector που σου απάντησε σε άλλο νήμα εχει μια τετοια επιχείρηση.
Δεν εχω αγορασει ούτε πουλήσει στον άνθρωπο και δεν τον ξέρω προσωπικά, αλλα εχω διαβασει καλές κριτικές.

Καταγράφηκε
giannis_k
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 293


Προφίλ
« Απάντηση #1742 στις: Σεπτέμβριος 13, 2020, 06:48:46 πμ »

Το μελος με το ψευδονυμο svcollector που σου απάντησε σε άλλο νήμα εχει μια τετοια επιχείρηση.
Δεν εχω αγορασει ούτε πουλήσει στον άνθρωπο και δεν τον ξέρω προσωπικά, αλλα εχω διαβασει καλές κριτικές.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση
Καταγράφηκε
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #1743 στις: Σεπτέμβριος 13, 2020, 09:32:11 πμ »

https://steki-syllekton.gr/index.php?board=101.0
Καταγράφηκε

giannis_k
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 293


Προφίλ
« Απάντηση #1744 στις: Σεπτέμβριος 13, 2020, 10:50:32 πμ »


Σε ευχαριστώ για τον σύνδεσμο.
Δεν τον είχα υπ'όψιν μου
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #1745 στις: Σεπτέμβριος 14, 2020, 09:34:38 πμ »

καλημερα..ο dioskouros88 μας εγραψε στα παλια του μπαλακια δυστηχως..μονο βοηθεια θελουνε τα αλεξιπτωτα κ μετανιωνω που ασχολουμε μαζι τους..ουτε μια πληροφορια δυστηχως δεν μας εδωσε
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
dioskouros88
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #1746 στις: Σεπτέμβριος 15, 2020, 06:07:38 πμ »

Χαχα συγνωμη κ.Καραμανικο ολη αυτη η προσωπικη επιθεση γιατι απλα δεν απαντησα στη μια και μοναδικη ερωτηση σας εγκαιρως..? Ξερετε οι ανθρωποι γενικα εχουν και αλλες υποχρεωσεις στην ζωη τους (οπως και εγω αυτες τις μερες ειχα τον γαμο,γαμοκρεβατο,bachelor κολλητου μου και δεν ειχα χρονο..) Επισης αμα δειτε παραπανω σας ειπα τοσες φορες ευχαριστω για την βοηθεια που μου δωσατε, αν και για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους και ντόμπρα, άλλα πραγματα μου λεγατε εσεις και άλλα τελικα ίσχυαν, οποτε κατα μία εννοια δεν το λες και βοηθεια, παντως παρολαυτα οπως προειπα, σας εγραψα τοσες φορες ευχαριστω για τον χρονο που αφιερωσατε για εμενα. Απανταω λοιπον στην ερωτηση σας οτι ναι οι λιρες πουληθηκαν ολες σαν 04 ΛΙΡΑ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΟΨΗ.

Αγαπητε κυριε giannis_k τα πραγματα ειναι αρκετα απλα. Θα πατε στην ΤΤΕ θα μπειτε μεσα θα παρετε χαρτακι προτεραιοτητας (για πωληση χρυσου νομιζω γραφει) απο ενα μηχανημα που εχει εκει και θα περιμενετε την σειρα σας. Μολις ερθει ο αριθμος σας θα πατε στο βαθος μεσα ευθεια αριστερα (θα σας πουνε αυτοι αν δεν το βρισκετε), θα βγαλετε σιγα σιγα τις λιρες γυμνες (οχι πχ σε καποιο σακουλακι η κουτακι) και θα τις δινετε μία μία εκει στο ταμειο. Απο χαρτια θα χρειαστει μονο ταυτοτητα και εκκαθαριστικο εφοριας (αν η αξια των λιρων σας δεν ξεπερναει τις 10.000‎€). Απο θεμα αξιολογησης δεν ειμαι ειδικος, παντως, ειδα οτι τις κοιτουσε με καποια μηχανηματα, τις ζυγιζε κτλ κτλ, μια τετοια διαδικασια, αλλα τι ακριβως εκανε δεν γνωριζω καθολου. Απο εκει και περα μου ειπε ποια ειναι η τιμη της σημερινης ημερας για πωληση λιρας 04 και με ρωτησε αν συμφωνω, ειπα οκ, γιατι ειχα δει online τις τιμες της λιρας για εκεινη την ημερα οποτε ημουν συμφωνως, μετα μου εδωσε ενα χαρτι και πηγα στο ακριβως απο διπλα ταμειο (αριστερα). Εκει εβαλα υπογραφες, μου εδωσε αποδειξη, και περιμενα ολα τα μετρητα να περασουν απο το μηχανημα καταμετρησης, και μετα μου τα εδωσαν στο χερι. Τα μετρησα και εφυγα. Αυτο ηταν.

Να ειστε καλα και ευχαριστω (το ξαναλεω) σε οσους αφιερωσαν χρονο για μενα και γενικα σε οσους μας βοηθουν εμας τα ατομα που εχουμε λιγοτερη εμπειρια. Καλημερα!
Καταγράφηκε
giannis_k
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 293


Προφίλ
« Απάντηση #1747 στις: Σεπτέμβριος 15, 2020, 07:05:05 πμ »

Αγαπητε κυριε giannis_k τα πραγματα ειναι αρκετα απλα. Θα πατε στην ΤΤΕ θα μπειτε μεσα θα παρετε χαρτακι προτεραιοτητας (για πωληση χρυσου νομιζω γραφει) απο ενα μηχανημα που εχει εκει και θα περιμενετε την σειρα σας. Μολις ερθει ο αριθμος σας θα πατε στο βαθος μεσα ευθεια αριστερα (θα σας πουνε αυτοι αν δεν το βρισκετε), θα βγαλετε σιγα σιγα τις λιρες γυμνες (οχι πχ σε καποιο σακουλακι η κουτακι) και θα τις δινετε μία μία εκει στο ταμειο. Απο χαρτια θα χρειαστει μονο ταυτοτητα και εκκαθαριστικο εφοριας (αν η αξια των λιρων σας δεν ξεπερναει τις 10.000‎€). Απο θεμα αξιολογησης δεν ειμαι ειδικος, παντως, ειδα οτι τις κοιτουσε με καποια μηχανηματα, τις ζυγιζε κτλ κτλ, μια τετοια διαδικασια, αλλα τι ακριβως εκανε δεν γνωριζω καθολου. Απο εκει και περα μου ειπε ποια ειναι η τιμη της σημερινης ημερας για πωληση λιρας 04 και με ρωτησε αν συμφωνω, ειπα οκ, γιατι ειχα δει online τις τιμες της λιρας για εκεινη την ημερα οποτε ημουν συμφωνως, μετα μου εδωσε ενα χαρτι και πηγα στο ακριβως απο διπλα ταμειο (αριστερα). Εκει εβαλα υπογραφες, μου εδωσε αποδειξη, και περιμενα ολα τα μετρητα να περασουν απο το μηχανημα καταμετρησης, και μετα μου τα εδωσαν στο χερι. Τα μετρησα και εφυγα. Αυτο ηταν.

Ήσασταν κατατοπιστικότατος.
Σας ευχαριστώ για τις λεπτομέρειες
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #1748 στις: Σεπτέμβριος 15, 2020, 08:07:46 πμ »

dioskouros88 οταν σου φυγει η επηρεια απο το  Bachelor  και ησουν εστω και  ενα μηνα στο στεκι θα καταλαβαινες το λαθος μου, διοτι υπαρχουν πολλα αλεξιπτωτα εδω μεσα κ κανουν την δουλιτσα τους,μετα καλως η κακως {καλος θυμωσες μαζι μου}μας την λενε οπως εσυ εμενα{δικαιως} κ εξαφανιζονται..πραγμα που πιστευω οτι θα κανεις κ εσυ κ εχεις το δικαιωμα βεβαια..οτι μπορεσα εκανα για σενα μαζι κ ενα λαθος στιγμιαιο βεβαια,διοτι οπως προειπα τα αλεξιπτωτα δεν κανουν πτωση εναν μηνα..ευχομαι τα χρηματα που πηρες να εφτασαν για το παρτι..καλη συνεχεια ειρωνοτατε μπιζι διοσκουρε..ζητω συγνωμη για την αρχικη μου επιθεση αλλα οχι για αυτη διοτι απο την απαντηση που πηρα οντως ΤΖΑΜΠΑ ασχοληθηκα με τον κυριο
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
dioskouros88
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #1749 στις: Σεπτέμβριος 15, 2020, 08:12:22 πμ »

Χαχα τι να πω αληθεια, ουτε ειρωνεια ειχα στην απαντηση μου ουτε τιποτε αλλο, ο καθενας απο εδω μεσα μπορει να παει λιγο παραπανω στο θεμα και να δει οτι εσεις μου λεγατε, οτι λεφτα στο χερι δεν παιρνεις και τελικα πηρα. Μου ειπατε οτι τα λεφτα φορολογουνται, αλλα τελικα δεν φορολογουνται. Μου γραφατε κατι ασχετα για ebanking, αλλα ζητανε (αν ζητησουν) iban και οχι ebanking. Αν εσεις την αληθεια και τα γεγονοτα (που ειναι ολοφανερα λιγο πιο πανω) τα θεωρειται ειρωνια εγω τι να πω, θελω να πιστευω οτι εχετε απο αλλου νευρα στην ζωη σας και ειπατε να τα βγαλετε πανω μου, ξεκινωντας κιολας λεγοντας σε αλλα ατομα με βρισιες του στυλ οτι σας εγραψα στα τετοια μου, συγνωμη αλλα δεν ηξερα οτι σας ειχα και υποχρεωση ουτε ζητησα απο εσας προσωπικα ποτε στην ζωη μου βοηθεια, γενικα εγραψα στο forum οποτε ναι δεν βλεπω τον λογο που σας ειχα καποια υποχρεωση. Καλο θα ειναι σε ατομα που δεν γνωριζετε να κρατατε τα προσχηματα και την ευγενεια οπως και εγω δεν γνωριζω εσας και σας απανταω απο την αρχη εδω και μερες παντα με ευγενεια. Απο εκει και περα δεν με νοιαζετε ουτε σας νοιαζω ουτε και σας εβρισα ποτε οπως κανετε εσεις προς εμενα, οποτε καλη σας μερα.
Καταγράφηκε
dioskouros88
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #1750 στις: Σεπτέμβριος 15, 2020, 08:20:50 πμ »

Επειδη βλεπω οτι τροποποιησατε η διαγραψατε το κειμενο να αναφερω οτι η απαντηση μου ηταν αναλογη του κειμενου που υπηρχε πριν, και οχι αυτου που φαινεται τωρα. Απο εκει και περα εγω σας ζητω συγνωμη αν σας προκαλεσα νευρα απλα επειδη ειμαι πολυ ρεαλιστης και ειλικρινης σαν ατομο σας εγραψα την γνωμη μου γιατι μου κανατε επιθεση και δεν το θεωρω σωστο. Οπως ειδατε στον κυριο Γιαννη που με ρωτησε του εξηγησα τα παντα οσο πιο απλα και κατανοητα γινεται. Απο εκει και περα εγω σας λεω οτι δεν εχω τιποτα μαζι σας εσεις μπορει να εχετε μαζι μου αλλα εγω δεν εχω τιποτα μαζι μας.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #1751 στις: Σεπτέμβριος 15, 2020, 08:25:57 πμ »

δωσε μου λιγο χρονο κ θα σου απαντησω σωστα για να με καταλαβεις αν θελεις..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #1752 στις: Σεπτέμβριος 15, 2020, 08:33:45 πμ »

διοσκουρε ακουσε με λιγο αν θελεις..κακως εκανα αυτη αστοχη δηλωση τοσο γρηγορα..επρεπε να περιμενω εναν μηνα και αν μας εγραφες  στα μπαλακια σου να τα ελεγα..ευχομαι να εισαι εδω σε ενα μηνα κ να τα λεμε..σε προκαλω σε ενα μηνα καπου που γραφω να μου γραψεις ενα μηνυμα απο κατω και να μου πεις ΤΣΑ,εδω ειμαι κ θα χαρω πολυ αληθεια..στα λιγα ετη που ειμαι εδω στο στεκι εχω κανει πολλα λαθη οπως αυτο αλλα κ πολλες σωστες κινησεις κ φιλιες συναμα..θα σου εξηγησω οτι ανα ταχτα διαστηματα εμφανιζονται ατομα οπως εσυ και ζητανε βοηθεια την οποια σε πολλες περιπτωσεις την περνουν και μετα εξαφανιζονται..αλλα παλι κανουν το ιδιο και μας την λενε απο πανω..αυτα τα ατομα δεν χαιρουν την εκτιμηση κανενος εδω μεσα..ισως με σενα κανω λαθος ισως οχι..απλα μια φορα ρωτησα καποιον που ειχε εμπειρια φρεσκια με την ΤΤΕ κ δεν πηρα αμεση απαντηση οπως επερνες εσυ κ δεν μου ηρθε,τους τελαυταιους μηνες εχουν γινει πολλα με την ΤΤΕ ηθελα μια γρηγορη απαντηση..και για αυτα που λες εχεις δικιο αλλα θα σου πω οτι τα καπιταλ τα φαγαμε στην μουρη με την ττε κ οσο διαρκουσαν δεν εδιναν ποτε μετρητα κ κακως υπεθεσα οτι σαν τραπεζα σιγα μην αλλαζε συστημα..επισης τα μπερδεψα τα αημπαν κ ολα αυτα προφανως καταλαβες τι εννουσα..αυτο γινοταν στα καπιταλ..τωρα για το αν σε φορολογησουν αμεσα δεν σε φορολογουν φιλε μου κ δεν ειπα αυτο ..αλλα η συναλαγη υπαρχει κ αν χρειαστει κ κατσεις στην περιπτωση θα φορολογηθεις και θα προσμετρησει αναλογα με το υψος αυτης της συναλαγης αλλα δεν ξερω τις παραμετρους,το πιο πιθανο ειναι πως οχι..ενταξει?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2020, 08:37:16 πμ από ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #1753 στις: Σεπτέμβριος 15, 2020, 08:38:32 πμ »

και στην ορθογραφια δεν δινω σημασια διοτι ειμαι δουλεια κ γραφω γρηγορα
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
dioskouros88
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 10


Προφίλ
« Απάντηση #1754 στις: Σεπτέμβριος 15, 2020, 09:02:25 πμ »

Ok τωρα καπως καλυτερα να το δεχτω, ναι καταλαβαινω οτι καταλαβατε τα λαθη σας και ζητατε συγνωμη και την δεχομαι. Οπως και εγω ζητησα συγνωμη πιο πριν και ξαναζηταω και τωρα αν ημουν καπως. Ισως ηπιατε μια γουλια καφε και ηρεμησε λιγο ο οργανισμος σας χαχα γιατι αληθεια ξερω ατομα φιλους μου που αν δεν πιουν καφε το πρωι ειναι μεσα στα νευρα χαχα(φιλικη πλακα ειναι μην με παρεξηγησετε παλι). Επισης ειχα εντοπισει οτι η ενταση σας προερχεται απο αλλου γιατι οπως μου λετε ''ανα ταχτα διαστηματα εμφανιζονται ατομα οπως εσυ και ζητανε βοηθεια την οποια σε πολλες περιπτωσεις την περνουν και μετα εξαφανιζονται..αλλα παλι κανουν το ιδιο και μας την λενε απο πανω..αυτα τα ατομα δεν χαιρουν την εκτιμηση κανενος εδω μεσα..'' . Απλα τα ακουσα εγω στην τελικη και για αλλους μαλλον Μεγάλο χαμόγελο. Επισης καταλαβαινω τα ''αλεξιπτωτα'' που λετε, εγω εδω θα ειμαι και θα προσπαθω ανα τακτα διαστηματα να μπαινω, αν χρειαστει να βοηθησω, απλα εγω σαν ατομο δεν ειμαι συλλεκτης για παραδειγμα οπως πολλοι απο εσας. Δηλαδη ειχα καποιες λιρες που μου ειχε δωσει παλια συγγενικο προσωπο, οδηγησα 12 ωρες πηγαινε ελα για να παω Αθηνα, και πηγα για αυτο το σκοπο να δωσω τις λιρες, γιατι θελω να ξεκινησω κατι νεο στην ζωη μου οχι για να περασω καλα και για φαγωμα. Thats it. Δηλαδη δεν ειμαι καν στην Αθηνα να πω να ασχοληθω σαν χομπι, οποτε για αυτο και ουτε εχω ουτε θα εχω την αναλογη εμπειρια. Παντως οσο μπορω θα βοηθαω οταν μπαινω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2020, 09:03:05 πμ από dioskouros88 » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 128
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences