Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 02:07:56 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: βοηθεια για αξια  (Αναγνώστηκε 1921 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
jimthea
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 12, 2014, 11:27:46 πμ »

Καλησπερα σας.. ειμαι νεο μελος και χρειαζομαι τη βοηθεια σας οσον αφορα την αξια απο 2 χρυσες λιρες που εχω. Δεν γνωριζω απο αυτα και θεωρω πολυ σημαντικη τη βοηθεια σας και τις γνωσεις σας καθως ενδιαφερομαι να τις πουλησω . Εχω βγαλει φωτογραφιες αν μπορειτε να καταλαβετε και να με συμβουλευσετε.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 11:34:21 πμ »

Καλωσηρθατε στο στεκι!!Τα δυο χρυσα νομισματα που εχετε στην κατοχη σας ειναι το πρωτο μια κυπριακη χρυση λιρα με τον Μακαριο και το δευτερο μια αγγλικη χρυση λιρα με τον Βασιλια Γεωργιο!!

Η αγγλικη χρυση λιρα παροτι ειναι σε ιδιαιτερα καλη κατασταση ειναι κοινη ημερομηνια με ιδιαιτερα μεγαλο τιραζ!!Η τιμη της κυμαινεται περι τα 220-225 ευρω.

Οσο αφορα την κυπριακη λιρα τα πραγματα αλλαζουν.Παροτι πληροι τις ιδιες προδιαγραφες με την αγγλικη εδω προσθετουμε και τον παραγοντα συλλεκτικοτητα γιαυτο εχει καποια υπεραξια.Ξεκιναει απο τα 250-260 και ανεβαινει.Ο καλυτερος τροπος πωλησης ειναι η δημοπρασια!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
jimthea
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 11:54:38 πμ »

 Χαμόγελο Σας ευχαριστω παρα πολυ.... η βοηθεια σας ηταν πολυτιμη!!!!!! Επειδη ενδιαφερομαι να τις πουλησω μηπως ξερετε να με βοηθησετε με καποια ιστοσελιδα δημοπρασιων που να ειναι καλη και μεχρι ποσο περιπου μπορει να αξιζει η κυπριακη λιρα....Πραγματικα δεν εχω ιδεα απο αυτα και σας ευχαριστω για την βοηθεια σας!!!
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 12:13:06 μμ »

Εδω στο στεκι ειναι μια καλη επιλογη για να τις πουλησεις.Μπορεις να βαλεις μια πωληση με επιθυμητη τιμη ή μια δημοπρασια!!Υπαρχουν οι καταλληλες ενοτητες...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
jimthea
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 12, 2014, 12:21:00 μμ »

Σε ευχαριστω!!!!!!!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences