Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 05:03:13 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Έχει κάποιος καμία ιδέα, χαρακτικό σύγχρονης τέχνης  (Αναγνώστηκε 3211 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ThanosL
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 320



Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 11, 2014, 12:38:52 πμ »

Έπεσε στα χέρια μου πρόσφατα αυτο το χαρακτικό, δε βγάζω άκρη, έχει κανεις καμια ιδέα, πως σας φαίνεται; Κάποια πιθανή τιμή;
78x58 η κορνίζα και 49x24 το έργο.
Ξέρω πως δεν είναι κάτι σημαντικό αλλα είναι απο τις λίγες φορές που τυγχάνει να έχω κάτι χωρίς να ξέρω τι ειναι!! Προσπάθησα να επικοινωνήσω με τη γκαλερί που το έχει σφραγίσει αλλα χωρίς καμία επιτυχία
Φωτογραφίες:
http://imageshack.com/a/img540/6919/spSaVE.jpg
http://imageshack.com/a/img673/4589/ycDtjX.jpg
http://imageshack.com/a/img540/5074/RRT29Z.jpg


Σας ευχαριστώ!
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
.
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 01:53:28 μμ »

I like it Χαμόγελο απο που το πηρες?
Καταγράφηκε
ThanosL
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 320



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 07:18:12 μμ »

Γεία σου φίλε μου αγοράστηκε απο παλαιοπωλίο, σίγουρα είναι ένα ωραίο έργακι δεκαετίας και παραπάνω. Ψάχνω να βρώ μια τιμή να το δώσω φθηνά.
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 08:22:38 μμ »

 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Amfipoli
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 48


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 06:54:17 μμ »

35-40 ευρώ.τιποτα το σπουδαίο.
Καταγράφηκε

ο αναθρών ά όπωπε.
ThanosL
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 320



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 07:57:56 μμ »

Νομίζω πως με ρίχνεις πολύ έξω, η κορνίζα κοστίζει περισσότερο, σαφώς και δεν είναι κάτι το σπουδαόω αλλα είναι ενα συμπαθητικό χαρακτικό, ίσως 60-80, παρόλο που είμαι σίγουρος πως έχει αγοραστεί πολύ περισσότερο
Καταγράφηκε
Amfipoli
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 48


Προφίλ
.
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 08:40:25 μμ »

Νομίζω πως με ρίχνεις πολύ έξω, η κορνίζα κοστίζει περισσότερο, σαφώς και δεν είναι κάτι το σπουδαόω αλλα είναι ενα συμπαθητικό χαρακτικό, ίσως 60-80, παρόλο που είμαι σίγουρος πως έχει αγοραστεί πολύ περισσότερο
φιλε μου δεν μιλάμε για κορνίζα μιλάμε φια έργο τέχνης εκτος αν ηταν και η ίδια η κορνίζα έργο τέχνης ιδιαίτερη δηλαδη και άξιζε μα σημειώσουμε και αυτη και οχι δεν ειναι τοσο ακριβή η κορνίζα.η γνώμη μου ειναι πως δεν εχει συλλεκτική αξια  για πολλούς λόγους που βαριεμαι να γράψω αλλα αν κάτσεις και σκεφτείς και διαβάσεις και λίγα πράγματα έστω και εδω μεσα θα τους καταλάβεις μονος σου.επισης το ποσο φανταζεσαι οτι μπορει καποιος άλλος να ειχε δώσει γ αυτο ειναι αλλη υποθεση.τωρα εσυ αν πιστεύεις πως όντως εχει μεγαλύτερη αξια σπο αυτη που σου λέω και ίσως σου πουν κ άλλοι μπορείς να επισκεφτεις εναν πολυ διακεκριμένο οίκο δημοπρασιών και εκτιμήσεων δωρεαν να σου πει τι γνώμη του.θα σου στείλω μήνυμα.φιλικα παντα.
Καταγράφηκε

ο αναθρών ά όπωπε.
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 08:42:27 μμ »

Νομίζω πως με ρίχνεις πολύ έξω, η κορνίζα κοστίζει περισσότερο, σαφώς και δεν είναι κάτι το σπουδαόω αλλα είναι ενα συμπαθητικό χαρακτικό, ίσως 60-80, παρόλο που είμαι σίγουρος πως έχει αγοραστεί πολύ περισσότερο
φιλε μου δεν μιλάμε για κορνίζα μιλάμε φια έργο τέχνης εκτος αν ηταν και η ίδια η κορνίζα έργο τέχνης ιδιαίτερη δηλαδη και άξιζε μα σημειώσουμε και αυτη και οχι δεν ειναι τοσο ακριβή η κορνίζα.η γνώμη μου ειναι πως δεν εχει συλλεκτική αξια  για πολλούς λόγους που βαριεμαι να γράψω αλλα αν κάτσεις και σκεφτείς και διαβάσεις και λίγα πράγματα έστω και εδω μεσα θα τους καταλάβεις μονος σου.επισης το ποσο φανταζεσαι οτι μπορει καποιος άλλος να ειχε δώσει γ αυτο ειναι αλλη υποθεση.τωρα εσυ αν πιστεύεις πως όντως εχει μεγαλύτερη αξια σπο αυτη που σου λέω και ίσως σου πουν κ άλλοι μπορείς να επισκεφτεις εναν πολυ διακεκριμένο οίκο δημοπρασιών και εκτιμήσεων δωρεαν να σου πει τι γνώμη του.θα σου στείλω μήνυμα.φιλικα παντα.
εξηγήσε μας σε παρακαλω τους λόγους που γνωρίζεις αλλα βαριέσαι να γράψεις .
Εσυ δεν βοηθηθηκες εδω μέσα?
Αντε με την σειρα σου βοηθα λιγο τον άνθρωπο  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Amfipoli
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 48


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 08:52:14 μμ »

Νομίζω πως με ρίχνεις πολύ έξω, η κορνίζα κοστίζει περισσότερο, σαφώς και δεν είναι κάτι το σπουδαόω αλλα είναι ενα συμπαθητικό χαρακτικό, ίσως 60-80, παρόλο που είμαι σίγουρος πως έχει αγοραστεί πολύ περισσότερο
φιλε μου δεν μιλάμε για κορνίζα μιλάμε φια έργο τέχνης εκτος αν ηταν και η ίδια η κορνίζα έργο τέχνης ιδιαίτερη δηλαδη και άξιζε μα σημειώσουμε και αυτη και οχι δεν ειναι τοσο ακριβή η κορνίζα.η γνώμη μου ειναι πως δεν εχει συλλεκτική αξια  για πολλούς λόγους που βαριεμαι να γράψω αλλα αν κάτσεις και σκεφτείς και διαβάσεις και λίγα πράγματα έστω και εδω μεσα θα τους καταλάβεις μονος σου.επισης το ποσο φανταζεσαι οτι μπορει καποιος άλλος να ειχε δώσει γ αυτο ειναι αλλη υποθεση.τωρα εσυ αν πιστεύεις πως όντως εχει μεγαλύτερη αξια σπο αυτη που σου λέω και ίσως σου πουν κ άλλοι μπορείς να επισκεφτεις εναν πολυ διακεκριμένο οίκο δημοπρασιών και εκτιμήσεων δωρεαν να σου πει τι γνώμη του.θα σου στείλω μήνυμα.φιλικα παντα.
εξηγήσε μας σε παρακαλω τους λόγους που γνωρίζεις αλλα βαριέσαι να γράψεις .
Εσυ δεν βοηθηθηκες εδω μέσα?
Αντε με την σειρα σου βοηθα λιγο τον άνθρωπο  Χαμόγελο
toni τη γνώμη μου είπα σύμφωνα με αυτα που γνωρίζω σαν συλλέκτης πινάκων και λοιπών αντικειμένων.επειδη λοιπον δεν είμαι επαγγελματίας και ναι εχω βοηθηθεί και γω εδω μεσα και αποφάσισα πως η καλυτερη βοήθεια που μπορω να του προσφέρω ειναι αυτη που θα του στείλω σε μολις 1'και 30".
Καταγράφηκε

ο αναθρών ά όπωπε.
ThanosL
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 320



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 09:06:17 μμ »

Δεκτή η γνώμη σπυ φίλε μου και συμφωνούμε πως δεν είναι κάτι σημαντικό, όπως γνωρίζουμε όλοι που ασχολούμαστε και συλλέγουμε, απλά εσύ θεωρείς πως μια τιμή θα ήταν 35-40 έγω απο την άλλη θεωρώ μια νορμάλ τιμή τα 60-80 για κάτι τέτοιο οσον αφορά την κορνίζα προφανώς σε τέτοια έργακια μετράει αρκετά η κορνίζα και όπως λες δεν είναι πολύ ακριβή, αλλά με 30 ευρώ δε στην κάνουν πουθενά.
Φιλικά πάντα.
Θάνος
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences