Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:08:04 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Σύγκριση 2 δίλεπτα 1837  (Αναγνώστηκε 4848 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vs(g)oldcoins
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 323



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 09, 2014, 03:25:33 μμ »

Ποτέ δεν έχω μπει στην διαδικασία να σπάσω και να στείλω σε άλλη εταιρεία προκειμένου να γράψει καλύτερο βαθμό.(Το πρώτο μου της NGC το είχα στείλει στην PCGS για λόγους ομοιομορφίας...πλέον έχω κ PCGS k NGC). Το είχε κάνει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης του. Για να το φωτογραφίσει καλύτερα? Το έστειλε και δεν του άρεσε ο νέος Βαθμός? Ποιος ξέρει...Για να είμαι ειλικρινής, το AU58 είναι πολύ. Το περίμενα AU55 το λιγότερο AU53. Δεν πρόκειται να το σπάσω, θα παραμείνει έτσι στην συλλογή μου.
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 09, 2014, 03:32:52 μμ »

Ναι , μερικές φορές η ομοιομορφία κοστίζει κ πρέπει να δώσεις και το 30αρι αν το γουστάρεις.
Και γω το έχω κάνει με Παυλάκια που τα ήθελα για το PCGS Registry.
Άβυσσος η ψυχή του συλλέκτη , το έχουμε ξαναπεί ...........και ορίζει τα της τσέπης του όπως εκείνος τη βρίσκει.
Τώρα για το άλλο, εεεεε ντάξει  έχει ξεφύγει η κατάστασις..........μερικοί στέλνουν μήνες από PCGS ΣΕ NGC και ξανά μανά το αντίστροφο μήπως βγάλει όχι 1 όχι 2 αλλά και 3 βαθμούς διαφορά ...........Εκεί νομίζω "Είναι Ξεφτίλα " το πράγμα όπως προανέφερε ο Haros αλλά..........Άβυσσος η ψυχή του Συλλέκτη -Επενδυτή.
Καταγράφηκε

dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 09, 2014, 03:41:12 μμ »

Και εγω εχω στείλει για αλλαγή σλαμπ για τον λόγο ομοιομορφίας απλα δεν έσπασα το παλιό σλαμπ το έστειλα ετσι και είπα ότι θέλω τον ιδιο βαθμό απλα στην δικιά τους εταιρία
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 09, 2014, 03:55:28 μμ »

δημητρη αυτο λεγεται cross grade και ετσι γινεται οταν στελνεις slab της μιας εταιριας στην αλλη.Αλλαζει σλαμπ αν παρει τον ιδιο η μεγαλυτερο βαθμο.Αν ειναι να παρει μικροτερο στο στελνουν πισω. Μου χει τυχει μια φορα να μου κοψουν κερμα. Αλλα συνηθως τα σπαω τα σλαμπ και στελνω το κερμα σκετο. Μερικες φορες υπαρχουν κερματα υποτιμημενα μεσα σε σλαμπ-ή και το αντιθετο. Εκει ειναι οι ευκαιριες στα νομισματα στους καιρους που ζουμε τωρα.Παντως στο 95% των περιπτωσεων που στελνω κερματα που ειχαν βαθμολογηθει και πριν, τα κερματα γυρναν με τον ιδιο βαθμο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences