Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 02:35:43 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: LUNAR ΙΙ (perth mint)  (Αναγνώστηκε 30867 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 08:05:27 μμ »

κιλου δεν εχω ακομα φιλαρακι

1/2-1-2-5 oz κατσικουλες


το ιδιο αε αλογακια



5 & 1 oz φιδακι



1-1 & 2 oz δρακος


αυτα απο lunar ...προς το παρον  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 08:11:00 μμ »

Δεν ανοίγεις καμιά φάρμα με αληθινές κατσικουλες λέω εγώ............ Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
silverfever
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 315



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 08:22:27 μμ »

Φοβερες φωτο βγαζεις φιλε μου  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε

Perth mint κ' ξερο ψωμι!!
silverfever
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 315



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 08:24:09 μμ »

Για μενα τουλαχιστον ειναι πραγματικα εργα τεχνης !! Η ποιοτητα και η ομορφια γενικοτερα των νομισματων του Perth-mint ειναι κορυφη.
+10000000
Πραγματικα εινα πανεμορφα, εργα τεχνης οπως ειπες Αδαμ. Τα χρυσα δε ειναι για  Φιλί Φιλί Φιλί

Αμα μπορουσα θα μαζευα και τα χρυσα ... ασε αρκετα εχω καταστραφει απο το ασημι  Χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Perth mint κ' ξερο ψωμι!!
silverfever
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 315



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 08:39:12 μμ »

Αλλο ενα χρωμα απο τα 9 συνολικα που υπαρχουν για το δρακο του 2012.
Καταγράφηκε

Perth mint κ' ξερο ψωμι!!
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 09:50:30 μμ »

να συμπληρωσω στο θεμα οτι τα νομισματα που παρουσιαζετε στο θεμα ειναι της σειρας Lunar series II που ξεκινησε απο το 2008 με τον ποντικο .Υπαρχει και η σειρα Lunar series I που ξεκινησε το 1999 με τον λαγο και τελειωσε το 2010 με την Τιγρη.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 09:58:40 μμ »

να βαλω και γω ενα λουναρ που δεν εχει μπει,ετσι για να υπαρχει!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
χρωματιστο αλογακι 1 οζ
Καταγράφηκε
silverfever
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 315



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 10:06:09 μμ »

να συμπληρωσω στο θεμα οτι τα νομισματα που παρουσιαζετε στο θεμα ειναι της σειρας Lunar series II που ξεκινησε απο το 2008 με τον ποντικο .Υπαρχει και η σειρα Lunar series I που ξεκινησε το 1999 με τον λαγο και τελειωσε το 2010 με την Τιγρη.
Ευχαριστω για τη συμβολη σας στο θεμα , να πουμε επισης οτι η σειρα Lunar series I δεν ειχε τυχει αναλογης αποδοχης με αποτελεσμα to mintaze του 1 οζ  να μην ξεπερνα τις 100.00 τμχ ανα χρονια... αυτο βεβαια τωρα σημαινει οτι η τιμη τους ειναι στα 60ε+. Να  εκφρασω και μια απορροια που εχω ... δηλαδη η σειρα 1 + 2 κυκλοφορουσε απο το 2008-2010 ταυτοχρονα?? επισης γιατι στον  τιγρη σειρα 1 που ειναι του 2010 γραφει 2007? Απορία
Καταγράφηκε

Perth mint κ' ξερο ψωμι!!
silverfever
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 315



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 10:16:49 μμ »

να βαλω και γω ενα λουναρ που δεν εχει μπει,ετσι για να υπαρχει!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
χρωματιστο αλογακι 1 οζ
Πανεμορφο το χρωματιστο αλογακι σου Δωρα!! και Ευκολο !!!  ενα χρωμα το περνεις τελειωνεις  Σαρκασμός Σαρκασμός , αντε να βρουμε και τους 9 δρακους ... δυσκολο  Λύπη
Καταγράφηκε

Perth mint κ' ξερο ψωμι!!
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 10:22:07 μμ »

πρεπει να κανανε την εκδοση τοτε οπως και το βοδι.Και απο την αλλη χρονια(2008) ξεκινησανε την δευτερη σειρα. Ο δρακος της πρωτης σειρας-2000- κανει 100+ ευρω. Και κατα την γνωμη μου ειναι πολυ ωραιοτερος απο αυτον του 2012.
Καταγράφηκε
silverfever
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 315



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 10:29:18 μμ »

Ετσι ειναι τα δυνατα της σειρας 1 φτανουν και ξεπερνανε τα 100ε !!!
Καταγράφηκε

Perth mint κ' ξερο ψωμι!!
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 03:25:18 μμ »

Πιο ευκολα απο την σειρα lunar II μαζευεις της μιας ουγκιας απο οτι της μισης!συγκεκριμενα του ποντικιου 2008 της μισης ουγκιας βγηκε σε 17.000 τμχ!η αξια του παιζει στα 100 ευρω ενω της μιας ουγκιας στα 40!οσο για τους χρωματιστους δρακους και τους 9 τους ειχε ενας Γερμανος πωλητης στο ebay που ειχα κοιταξει πριν λιγο καιρο προς 340 ευρω αν θυμαμαι καλα.Ισως τους εχει ακομα αν πατησεις silver coin set η series!Προσωπικα αποκτησα τη σειρα lunar II της 1 ουγκιας και εχω καποια κομματια της μισης.Προς το παρον δεν με ενδιαφερει να επεκταθω αλλο προς lunar γιατι επεκτεινομαι σε ρουαντα,σλαμπαρισμενα παντα ms70 και σομαλιας elefant ms70.Iσως στο μελλον πρωτα ο θεος οταν τελειωσω τις συλογες που εχω στο μυαλο μου να ξανακοιταξω διαφορετικα μεγεθη lunar....
Καταγράφηκε
silverfever
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 315



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 04:43:50 μμ »

Πιο ευκολα απο την σειρα lunar II μαζευεις της μιας ουγκιας απο οτι της μισης!συγκεκριμενα του ποντικιου 2008 της μισης ουγκιας βγηκε σε 17.000 τμχ!η αξια του παιζει στα 100 ευρω ενω της μιας ουγκιας στα 40!οσο για τους χρωματιστους δρακους και τους 9 τους ειχε ενας Γερμανος πωλητης στο ebay που ειχα κοιταξει πριν λιγο καιρο προς 340 ευρω αν θυμαμαι καλα.Ισως τους εχει ακομα αν πατησεις silver coin set η series!Προσωπικα αποκτησα τη σειρα lunar II της 1 ουγκιας και εχω καποια κομματια της μισης.Προς το παρον δεν με ενδιαφερει να επεκταθω αλλο προς lunar γιατι επεκτεινομαι σε ρουαντα,σλαμπαρισμενα παντα ms70 και σομαλιας elefant ms70.Iσως στο μελλον πρωτα ο θεος οταν τελειωσω τις συλογες που εχω στο μυαλο μου να ξανακοιταξω διαφορετικα μεγεθη lunar....
H τιμη του νομισματος της μισης ουγγιας να ξεπερνα αυτο της μιας συμβαινει κατ' εξαιρεση για τις χρονιες 2008-2009. Στις υπολοιπες χρονιες η αξια του νομισματος 1/2 οζ φτανει περιπου στα μισα αυτης του 1 οζ . Θα συμφωνησω μαζι σου για τα ρουαντα και τους ελεφαντες πανεμορφα νομισματα που αποκτουν καλο πρεμιουμ με  το χρονο και αν δεν υπηρχε η λουναρ καποιο απο αυτα θα ηταν οι επιλογη μου. Αλλη μια ιδιαιτεροτητα ειναι οτι εκτος οτι το  Perth-mint εχει κορυφαια ποιοτητα τα νομισματα τους συσκευαζονται σε καψουλα ετσι γραφουν πιο ευκολα μσ69 - μσ-70.
Καταγράφηκε

Perth mint κ' ξερο ψωμι!!
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 05:07:12 μμ »

MS69 ναι, για MS70, ειδικα εαν το εχεις στειλει ως ιδιωτης, δυσκολο εως απιθανο..
Το 70 το φυλανε για εμπορους που στελνουν καραβιες, τους βγαζουν και μερικα 70αρια..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 05:16:42 μμ »

δημητρη εχεις λαθος.Εχω βγαλει εγω 70αρι.
Απο νομισμα που πραγματικα ομως δεν ειχε βγει απο την καψουλα του. οχι σαν μερικα αναμνηστικα  που βλεπω εδω τιγκα στο δαχτυλο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences