Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 11:03:42 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δίδραχμον 1911  (Αναγνώστηκε 2937 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 20, 2014, 12:41:52 μμ »

Πόσα θα δίνατε για το παρακάτω;

Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 12:56:54 μμ »

VF damage scratched
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 01:03:58 μμ »

Στο πόσα θα έδινε κανείς εξαρτάται από το πώς φαίνεται το νόμισμα ζωντανό. Αν φαίνεται έτσι άσχημο όπως στις φωτογραφίες, μάλλον θα το ξέχναγα. Αν νομίζεις ότι σε τραβάει οπτικά και μπορείς να το πάρεις με 10 ευρώ...
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 01:11:24 μμ »

είμαι κακός φωτογράφος, είναι και το νόμισμα άσχημο, άστα να παν.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 01:16:18 μμ »

Δεν κατάλαβα τι βρίσκεις σε αυτό ...  όπως φαίνεται τουλάχιστον ... καλά λέει ο sac 10 άντε 12 ευρώ.
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 01:26:40 μμ »

Δεν κατάλαβα τι βρίσκεις σε αυτό ...  όπως φαίνεται τουλάχιστον ... καλά λέει ο sac 10 άντε 12 ευρώ.
όλα τα κέρματα είναι ωραία, εκτός απο τα δικά μου  Μεγάλο χαμόγελο (η ρήση είναι αυστηρώς προσωπική).
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 01:48:00 μμ »

Καλα, μην σε παιρνει απο κατω, το "ωραιο" λεγεται πολλες φορες για λογους ευγενειας και φιλοφρονησης, αλλα στο συγκεκριμενο, οση καλη θεληση και να εχει κανεις, δεν λεγεται.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Αν ηταν απλως χαμηλης καταστασης και γυαλισμενο, ο.κ., μια χαρα θα εμπαινε σε μια συλλογουλα που ο κατοχος της θελει να δινει λιγα χρηματα και να κανει το κεφι του.
Αλλα αυτο το καψερο, περα απο τα παραπανω, εχει και αυτες τις γρατζουναρες, λες και καποιος ειχε προηγουμενα με τον Βασιλια και εβγαλε το αχτι του πανω στο νομισματακι..
Αν το εχεις ηδη, πετα το σε ενα συρταρι ξυλινο η βαλτο σε κανα πουγκακι, και ξεχνα το για πολυ καιρο, μπας και πατιναρει καπως και χασει την γυαλαδα τουλαχιστον.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 01:49:18 μμ »

Χμμμ... το να δείχνεις την "ασχήμια" του νομίσματος δεν δείχνει κακό φωτογράφο...
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 02:10:21 μμ »

το συγκεκριμένο νόμισμα δεν είναι δικό μου, σκέφτομαι να το πάρω.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 21, 2014, 10:08:27 πμ »

Καλα, μην σε παιρνει απο κατω, το "ωραιο" λεγεται πολλες φορες για λογους ευγενειας και φιλοφρονησης, αλλα στο συγκεκριμενο, οση καλη θεληση και να εχει κανεις, δεν λεγεται.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Αν ηταν απλως χαμηλης καταστασης και γυαλισμενο, ο.κ., μια χαρα θα εμπαινε σε μια συλλογουλα που ο κατοχος της θελει να δινει λιγα χρηματα και να κανει το κεφι του.
Αλλα αυτο το καψερο, περα απο τα παραπανω, εχει και αυτες τις γρατζουναρες, λες και καποιος ειχε προηγουμενα με τον Βασιλια και εβγαλε το αχτι του πανω στο νομισματακι..
Αν το εχεις ηδη, πετα το σε ενα συρταρι ξυλινο η βαλτο σε κανα πουγκακι, και ξεχνα το για πολυ καιρο, μπας και πατιναρει καπως και χασει την γυαλαδα τουλαχιστον.
+1  και σε Λογικη τιμη? θα το σκεφτομουν να το Αγορασω!!!φιλικα Παντα,γιαννης.
Καταγράφηκε
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1431



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 21, 2014, 08:46:55 μμ »

Καλα, μην σε παιρνει απο κατω, το "ωραιο" λεγεται πολλες φορες για λογους ευγενειας και φιλοφρονησης, αλλα στο συγκεκριμενο, οση καλη θεληση και να εχει κανεις, δεν λεγεται.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Αν ηταν απλως χαμηλης καταστασης και γυαλισμενο, ο.κ., μια χαρα θα εμπαινε σε μια συλλογουλα που ο κατοχος της θελει να δινει λιγα χρηματα και να κανει το κεφι του.
Αλλα αυτο το καψερο, περα απο τα παραπανω, εχει και αυτες τις γρατζουναρες, λες και καποιος ειχε προηγουμενα με τον Βασιλια και εβγαλε το αχτι του πανω στο νομισματακι..
Αν το εχεις ηδη, πετα το σε ενα συρταρι ξυλινο η βαλτο σε κανα πουγκακι, και ξεχνα το για πολυ καιρο, μπας και πατιναρει καπως και χασει την γυαλαδα τουλαχιστον.
+1  και σε Λογικη τιμη? θα το σκεφτομουν να το Αγορασω!!!φιλικα Παντα,γιαννης.
+100
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences