Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 01:10:41 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αντιγραφή φωτογραφιών...  (Αναγνώστηκε 17603 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
1984muzzy
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 62


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 14, 2014, 03:39:25 μμ »

Συλλέκτες γεια σας,
Κατα καιρούς στο Στέκι έχουν ανέβει φωτογραφίες πολύ σπάνιων καρτών και ποικιλιών.
Αν ποτέ παρθούν ΚΑΠΟΙΕΣ απο τις φωτογραφίες και
 χρησιμοποιηθούν σε δημόσιο χώρο άλλου σαιτ βάσης δεδομένων, αναρωτιέμαι σας ενοχλεί? Εγώ θα έπαιρνα ως δεδομένο οτι για να τις παρουσιάζετε αυτοβούλως σε δημόσιο ιστότοπο δεν έχετε κάποιο πρόβλημα να εμφανιστούν και αλλού. Ειναι γεγονός ή καλά κάνω και ρωτάω?
Θα ήθελα να πιστεύω οτι ενδεχομένως να θέλατε κιόλας μιας και (μεταξύ μας μιλάμε) όταν ένας συλλέκτης Ελληνας ή ξένος ΒΛΕΠΕΙ οτι ΥΠΑΡΧΕΙ η φωτογραφία, άρα σου λέει υπάρχει και η κάρτα. Κατ επέκταση διευρύνονται οι λίστες επιθυμιών (ολο και περισσότεροι συλλέκτες), ζητώνται περισότερες, ανεβαίνουν οι τιμές, τοκίζονται οι καρτες της ΣΥΛΛΟΓΗΣ σας. Για παράδειγμα η κάρτα του Ρίζου που ανέβασε ο Θανάσης ειναι εξαιρετική περίπτωση γιατι ειναι και πολύ καθαρή.
Στην ουσία πάντως, ούτως ή άλλως το Στέκι απο όσο έχω καταλάβει, δεν αποτελεί βάση δεδομένων. Συζήτηση και κατα περίπτωση πρωτοβουλία ανεβάσματος υπ ευθύνη του συλλέκτη μοιάζει.

Φιλικά Μάρκος
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 04:05:33 μμ »

Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να πάρεις "συλλογική" απάντηση. Πρέπει να ρωτήσεις τον καθένα ξεχωριστά. Ακόμα κι αν 100 σου πουν "ναι", δεν καλύπτεσαι για τον 101ο.

Το στέκι δεν μπορεί να σου απαντήσει σε αυτό. Δεν έχει δικαιώματα πάνω στις φωτογραφίες (γενικά μιλώντας).
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 07:56:35 μμ »

Μάρκο η απάντηση στο ερωτημά σου, μάλλον έχει να κάνει όχι μόνο με το νομικό κομμάτι, αλλά και με το 'ηθικό'.
Και εξηγώ τι εννοώ.
Ο νομοθέτης έχει προβλέψει πάνω σε αυτό το κομμάτι περί πνευματικής ιδιοκτησίας. Δεν γνωρίζω επακριβώς τον νόμο, αλλά φαντάζομαι ότι 'προστατεύει' τον κάτοχο των φωτογραφίων (αφού για φωτογραφίες ρωτάς). Αυτό είναι το ένα μέρος.
Το άλλο μέρος έχει να κάνει με το 'ηθικό' κομμάτι. Δηλαδή, πχ, έγω σου δίνω το δικαίωμα να δημοσιεύσεις κάποιες απο τις φωτογραφίες που έχω ανεβάσει. Εσύ θα αναφέρεις την πηγή των φωτογραφίων (Στέκι συλλεκτών, μέλος warrior - Μανώλης);
Για να μην προχωρήσω στην περίπτωση που ο χώρος που θα ανέβουν οι φωτογραφίες σου αποφέρει κέρδος...
Είναι μεγάλη κουβέντα και σίγουρα το κάθε μέλος θα πρ'έπει να ερωτηθεί ξεχωριστά.
Καταγράφηκε
1984muzzy
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 62


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 07:58:47 μμ »

Ναι καταλαβαίνω, απλώς οι καρτές-φωτογραφίες που ανέβηκαν ειναι πολυ συγκεκριμένες και λίγες γενικά και ανέβηκαν απο συγκεκριμένους μετρημένους στα δάχτυλα του ενός χεριού συλλέκτες, οι οποίοι ειναι καθημερινά "θαμμώνες", παρακολουθούν και ποστάρουν.
Λίγο πολύ ξέρω ποιοί για ποιές (τηλεκάρτες). Αν δεν απαντήσουν όλοι αυτοί που περιμένω, υποθετω θα πρέπει να περάσω σε προσωπικό μήνυμα.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 08:27:11 μμ »

Χμμμμ.... αν θέλεις συγκεκριμένες απαντήσεις, θα πρέπει να γίνεις και εσύ πιο συγκεκριμένος. Πού και πώς ακριβώς θέλεις να τις χρησιμοποιήσεις. Και ποιες ακριβώς.

Δεν είναι δυνατό να σου απαντήσει ο άλλος "χρησιμοποίησε τις φωτογραφίες μου όπου γουστάρεις", εκτός αν είσαστε κολλητοί.

Προφανώς εμένα δεν με αφορά το θέμα, αλλά... ποια είναι η ερώτηση που περιμένεις να σου απαντήσουν.
Καταγράφηκε
1984muzzy
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 62


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 08:29:40 μμ »

Μάρκο η απάντηση στο ερωτημά σου, μάλλον έχει να κάνει όχι μόνο με το νομικό κομμάτι, αλλά και με το 'ηθικό'.
Και εξηγώ τι εννοώ.
Ο νομοθέτης έχει προβλέψει πάνω σε αυτό το κομμάτι περί πνευματικής ιδιοκτησίας. Δεν γνωρίζω επακριβώς τον νόμο, αλλά φαντάζομαι ότι 'προστατεύει' τον κάτοχο των φωτογραφίων (αφού για φωτογραφίες ρωτάς). Αυτό είναι το ένα μέρος.
Το άλλο μέρος έχει να κάνει με το 'ηθικό' κομμάτι. Δηλαδή, πχ, έγω σου δίνω το δικαίωμα να δημοσιεύσεις κάποιες απο τις φωτογραφίες που έχω ανεβάσει. Εσύ θα αναφέρεις την πηγή των φωτογραφίων (Στέκι συλλεκτών, μέλος warrior - Μανώλης);
Για να μην προχωρήσω στην περίπτωση που ο χώρος που θα ανέβουν οι φωτογραφίες σου αποφέρει κέρδος...
Είναι μεγάλη κουβέντα και σίγουρα το κάθε μέλος θα πρ'έπει να ερωτηθεί ξεχωριστά.

Μανώλη νομίζω πως ειναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα. Το ηθικό θεωρώ οτι ειναι μόνο αυτό, το οτι δηλαδή  μπαίνω στη διαδικασία να ρωτήσω. Ο περισσότερος κόσμος νομίζω δεν θα το ρωτούσε κάν. Δεν ειναι υποχρεωμένος. Για ηθική μιλάμε. Γαιδουριά ναι ή ωχαδερφισμός ξέρεις τώρα ''' ελα μωρε τώρα σιγά ποιος νοιάζεται?"
Αυτο που ονομάζεις ηθικό, το να επισημάνω δηλαδή πηγη πληροφορίας ή και τράβηγμα εικόνας ειναι το νομικό. Νομίζω όμως οτι στην περίπτωση του Στεκιού εκ των πραγμάτων δεν υφίσταται εφόσον δεν αποτελει βάση δεδομένων. Σε κάθε περίπτωση, στο αλλο σαιτ δεν θα μπορούσα να επισημάνω τίποτα extra όσο και αν δεν ειναι extra. Το policy που έχουν ειναι αυστηρό και έχω ήδη φάει φάουλ (που διευθετώ αυτες τις μέρες) για προσωπικό "και καλά" σχόλιο οτι ευχαριστουμε (εκ μερους του σαιτ) τον ταδε για τις πληροφορίες και τα συναφή. Απλά πράγματα σου λέω τώρα και τρως κάρτα. Άσε...
Πάντως για εισφορά κέρδους δεν πρόκειται σίγουρα.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 08:43:56 μμ »

Τα έχεις μπερδέψει λίγο. Δεν ρωτάς από ευγένεια. Ζητάς άδεια σύμφωνα με τον νόμο. Και μάλιστα γραφτή.

Το στέκι δεν έχει καμιά σχέση με τις φωτογραφίες που ζητάς. Αυτές ανήκουν σε αυτούς που τις τράβηξαν.

Αν θα αναφέρεις από πού τις πήρες, αυτό είναι κάτι που θα το συμφωνήσεις με τους ιδιοκτήτες. Το στέκι δεν είναι wikipedia να ισχύει ελεύθερη χρήση για μη κερδοσκοπικούς σκοπούς με τον όρο της αναφοράς της προέλευσης.

Το αν αποτελεί κάτι βάση δεδομένων κάτι... δεν επηρεάζει τίποτα. Ο νόμος δεν αναφέρει για βάσεις δεδομένων.


...αυτά που λες για το άλλο σάιτ, ομολογώ ότι είναι λίγο μπερδεμένα...

(Παρατήρηση: Τα έγραψα λίγο νομικίστικα και φαίνονται απότομα, ίσως και επιθετικά. Συγγνώμη για αυτό, δεν ήταν ο σκοπός μου, αλλά να μην τα ξαναγράφω.)
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 08:45:48 μμ »

Μάρκο η απάντηση στο ερωτημά σου, μάλλον έχει να κάνει όχι μόνο με το νομικό κομμάτι, αλλά και με το 'ηθικό'.
Και εξηγώ τι εννοώ.
Ο νομοθέτης έχει προβλέψει πάνω σε αυτό το κομμάτι περί πνευματικής ιδιοκτησίας. Δεν γνωρίζω επακριβώς τον νόμο, αλλά φαντάζομαι ότι 'προστατεύει' τον κάτοχο των φωτογραφίων (αφού για φωτογραφίες ρωτάς). Αυτό είναι το ένα μέρος.
Το άλλο μέρος έχει να κάνει με το 'ηθικό' κομμάτι. Δηλαδή, πχ, έγω σου δίνω το δικαίωμα να δημοσιεύσεις κάποιες απο τις φωτογραφίες που έχω ανεβάσει. Εσύ θα αναφέρεις την πηγή των φωτογραφίων (Στέκι συλλεκτών, μέλος warrior - Μανώλης);
Για να μην προχωρήσω στην περίπτωση που ο χώρος που θα ανέβουν οι φωτογραφίες σου αποφέρει κέρδος...
Είναι μεγάλη κουβέντα και σίγουρα το κάθε μέλος θα πρ'έπει να ερωτηθεί ξεχωριστά.

Μανώλη νομίζω πως ειναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα. Το ηθικό θεωρώ οτι ειναι μόνο αυτό, το οτι δηλαδή  μπαίνω στη διαδικασία να ρωτήσω. Ο περισσότερος κόσμος νομίζω δεν θα το ρωτούσε κάν. Δεν ειναι υποχρεωμένος. Για ηθική μιλάμε. Γαιδουριά ναι ή ωχαδερφισμός ξέρεις τώρα ''' ελα μωρε τώρα σιγά ποιος νοιάζεται?"
Αυτο που ονομάζεις ηθικό, το να επισημάνω δηλαδή πηγη πληροφορίας ή και τράβηγμα εικόνας ειναι το νομικό. Νομίζω όμως οτι στην περίπτωση του Στεκιού εκ των πραγμάτων δεν υφίσταται εφόσον δεν αποτελει βάση δεδομένων. Σε κάθε περίπτωση, στο αλλο σαιτ δεν θα μπορούσα να επισημάνω τίποτα extra όσο και αν δεν ειναι extra. Το policy που έχουν ειναι αυστηρό και έχω ήδη φάει φάουλ (που διευθετώ αυτες τις μέρες) για προσωπικό "και καλά" σχόλιο οτι ευχαριστουμε (εκ μερους του σαιτ) τον ταδε για τις πληροφορίες και τα συναφή. Απλά πράγματα σου λέω τώρα και τρως κάρτα. Άσε...
Πάντως για εισφορά κέρδους δεν πρόκειται σίγουρα.
Μάρκο θα πρέπει να γίνεις συγκεκριμένος.
Επικοινώνησε με τα μέλη εκείνα που θέλεις να αντιγράψεις τις φωτογραφίες τους, εξηγησέ τους γιατί θέλεις να τις αντιγράψεις και προχωράς ανάλογα.

Οσο για το νομικό ή το ηθικό κομμάτι, ίσως να έχεις δίκιο εσύ.
Καταγράφηκε
Searcher
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 142


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 09:15:48 μμ »

Φιλε Μάρκο εξυπνη η ερωτηση σου αλλα η απαντηση κρυβει παγιδες για τον απλουστατο λογο οτι πρακτικα δεν αναφερεσαι σε μια απλη φωτογραφια αλλα ουσιαστικα σε ενα συλλεκτικο αντικειμενο που απεικονειζεται στη φωτογραφια  και εχει αποτελεσει στο παρελθον ,τουλαχιστον για μια φορα αντικειμενο αγοραπωλησιας. Και θα σου εξηγησω πολυ απλα τι εννοω. Ο θανασης που αναφερεις ως παραδειγμα και ο ριζος που λες οτι ανεβασε εχει αυτη την τηλεκαρτα σημερα. Αν αυριο αποφασισει να την πουλησει για οποιον λογο τοτε η καρτα της φωτογραφιας δεν θα ειναι του Θαναση αλλα του νεου ιδιοκτητη. Συνεπως και η φωτογραφια μπορει να αποτελεσει αντικειμενο διαμαχης διοτι ο νεος ιδιοκτητης της καρτας μπορει να μη θελει να δημοσιοποιηθει..... ( οχι οτι  προτρεπω το θαναση να δωσει τη καρτα ...απλα λεω πες οτι βρισκεται ενας παλαβος που καιγεται και την πληρωνει οσο οσο και ο θανασης τη δινει ... ( παρακαλω μη κολλησετε στο αν ο θανασης δωσει η οχι τη καρτα.... το θεμα μας ειναι η φωτογραφιες!!!!;))
Συνεπως αυτες οι φωτογραφιες που ανεβαινουν μπορει να ειναι αποτελεσμα σημερινης αποφασης αλλα με μια μελλοντικη πωληση μπορει να δημιουργηθει πολυ μεγαλο προβλημα με σημαντικες συνεπειες......Και δε μιλαω τωρα για απλες καρτουλες των 10-20 λεπτων .... μιλαω για καρτες που εχουν καλα λεφτα και αποτελουν ενδιαφερον αντικειμενο θαυμασμου και μελετης απο τους συλλεκτες.
Εξαλλου αν εξαιρεσεις το φιλο Θαναση που ανεβαζει δυσκολα κομματια της προσωπικης του συλλογης δεν υπαρχει και κανενας αλλος που να ανεβαζει κατι αξιολογο προβολης και μελετης.

ΥΓ. Τσεκαρε το θεμα σπανιοτητες που ανοιξα εγω πριν κατι μηνες για παραδειγμα.....εχει να ενημερωθει κατι μηνες και παλι η τελευταια αναρτηση του Θαναση ηταν..... Αρα μαλλον καταληγουμε στο συμπερασμα οτι η ερωτηση σου  αναφερεται στο θαναση περισσοτερο και οχι στους υπολοιπους,.....
 Και επειδη τυχαινει να γνωριζω μερικους παααααρα πολυ δυνατους συλλεκτες τηλεκαρτας με απιστευτα πραγματα μοναδικης δυσκολιας μπορω να σου πω Μαρκο το εξης :  Λιγο μετα το καλοκαιρι εκανα μια κουβεντα με μερικους απο αυτους και τους ρωτησα γιατι αφου μπαινουν στο στεκι και διαβαζουν τις αναρτησεις δεν ανεβαζουν φωτογραφιες απο μερικα απο τα κυριολεκτικα απιστευτα κομματια που εχουν. Η απαντηση που πηρα ηταν κοινη και ηταν η εξης: Διοτι αυτα παραειναι δυσκολα για να ειναι κοινο θεαμα..... Οποτε μαλλον καπου κολλαει το θεμα....
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 09:16:08 μμ »

Κοιτάξτε να είσαστε καλά παιδιά για να συνεχίσω να ανεβάζω αλλιώς τέρμα τα δίφραγκα... Και για ποιο λόγο βρε παιδιά να ανέβουν σε άλλο site οι φωτογραφίες ;;
Ανεβάζω απλές κάρτες δεν υπάρχει μεγάλη ανταπόκριση ανεβάζω δύσκολες δημιουργείται θέμα. Μπορούμε λίγο να ηρεμήσουμε και ασχολούμαστε μόνο με το κάθε θέμα χωριστά , χωρίς τίποτα παραπάνω η τίποτα λιγότερο ;;;;
Ο καθένας ότι έχει του ανήκει κΑι το ότι το ανεβάζει είναι απλά για να δουν και οι άλλοι ότι αυτό που λέει υφίσταται και δεν είναι παραμύθι , αλλά μέχρι εκεί ...
Αυτά απο μένα οποίος κατάλαβε κατάλαβε ..
Και στο κάτω κάτω της γραφής δεν ανεβάζω κάρτες που δεν έχει δει ποτέ κανένας. Όλες οι κάρτες υπάρχουν σε καταλόγους και μάλιστα σε φωτογραφίες . Ο κατάλογος βεργινα έχει όλες αυτές και το Ριζο ακόμη την Εθνοκαρτα δ που αμφιβάλλω αν θα τη βρει ποτέ κάποιος απο εμάς . Όποτε λοιπόν μη τρελαθούμε τελείως...
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 09:19:52 μμ »

 Στην προκειμενη περιπτωση εχει δικιο ο sac.
 Το διαδικτυο μπορει να ειναι πρακτικα ενα ξεφραγο αμπελι, αλλα οι νομοι για την προστασια της ιδιοκτησιας (φωτο, κειμενα,κλπ) υπαρχουν και εφαρμοζονται οταν ο θιγομενος κρινει οτι αξιζει τον κοπο (και το κοστος) να ασχοληθει.
 Το οτι το 99,999% δεν ασχολειται, δεν κανει την ,ανευ αδειας, χρησιμοποιηση των κειμενων η των φωτο κλπ ουτε ηθικη , ουτε νομιμη, απλως αποτελει κοινη πρακτικη.
  Γνωριζω οτι πολλοι φιλοι "παγωσαν' και δεν βγαζουν φωτο απο αξιολογα νομισματα να χαζεψουμε στο στεκι, επειδη βρεθηκε καποιος εξυπνακιας (προφανως μελος, αλλιως δεν θα μπορουσε να τις παρει) που σηκωνε μουφα δημοπρασιες στο ebay χρησιμοποιωντας τις φωτο που δημοσιευαν εδω.
  Ο σκοπος λοιπον που ο καθενας εχει στο μυαλο του οταν δημοσιευει φωτο η κειμενα αλλων μπορει να ειναι τελειως αθωος,(στο 99,99% των περιπτωσεων) μπορει ομως να ειναι και πονηρος.
  Το οτι σκεφτηκες οτι πρεπει να ζητησεις την αδεια πριν δημοσιευσεις φωτο ειναι το σωστο, το οτι πολλοι δεν το κανουν δεν λεει απαραιτητα κατι.
  Προφανως με το νομικο κομματι κανεις δεν θα ασχοληθει εαν αναδημοσιευσεις φωτο απο τηλεκαρτες ανευ αδειας, το πολυ πολυ εαν το ανακαλυψει να σου ζητησει (ευγενικα η οχι ευγενικα) με καποιο μεηλ να τις κατεβασεις, με το ηθικο ομως δεν ξεμπερδευεις απλως επειδη μπηκες στον κοπο να ρωτησεις, θα πρεπει και να τηρησεις το "ναι" η το "οχι" που θα σου πει ο καθε "ιδιοκτητης" ξεχωριστα..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 09:23:54 μμ »

Μάρκο

Απ'ότι βλέπω η κατάσταση είναι αρνητική για αυτό που ρωτάς.

Αλλά δεν μππορώ να καταλάβω γιατί θες εσύ προσωπικά θέλεις να ανεβάσεις τις κάρτες σε διάφορα άλλα sites.

Αν ο κάτοχος των καρτών που ζητάς την άδεια να κοινοποιήσεις σε άλλα sites ήθελε να αναρτηθούν και αλλού μπορούσε να γίνει και ο κάτοχος μέλος σε αυτά τα sites και να τις ανεβάσεις ο ίδιος.
Καταγράφηκε
Searcher
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 142


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 09:29:34 μμ »

Minos η απαντηση ειναι απλη :

Αυτες οι σπανιοτητες φταινε...... τις θελουν ολοι εστω και φωτογραφημενες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 09:34:51 μμ »

Παιδιά εγώ θα είμαι σαφέστατος για να τελειώνουμε εδώ : θεωρώ το παρόν θέμα ΑΚΥΡΟ και δεν έπρεπε να ανοιχτεί καν. Συγνώμη Μάρκο για τη σκληρή γλώσσα αλλά έτσι είναι.
Αν υπήρχαν κανά δυο ακόμα που σκεφτόταν να ανεβάσουν κάτι είμαι σίγουρος ότι το μετάνιωσαν. Είμαστε που είμαστε λίγοι στο τέλος θα μείνω εγώ κι ο Μανωλης ίσως κι ο κούκος .....
Καταγράφηκε
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 14, 2014, 09:37:27 μμ »

Παιδιά εγώ θα είμαι σαφέστατος για να τελειώνουμε εδώ : θεωρώ το παρόν θέμα ΑΚΥΡΟ και δεν έπρεπε να ανοιχτεί καν. Συγνώμη Μάρκο για τη σκληρή γλώσσα αλλά έτσι είναι.
Αν υπήρχαν κανά δυο ακόμα που σκεφτόταν να ανεβάσουν κάτι είμαι σίγουρος ότι το μετάνιωσαν. Είμαστε που είμαστε λίγοι στο τέλος θα μείνω εγώ κι ο Μανωλης ίσως κι ο κούκος .....

ΣΥΜΦΩΝΩ! Να κλείσει το θέμα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences