Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 03:38:17 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τι είναι το Στέκι Συλλεκτών;  (Αναγνώστηκε 6813 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 09:00:43 μμ »

ξαναδιαβασε λευτερη τι εγραψα! Χαμόγελο
για τον αντωνη εγραψα οτι ειναι επιθετο και για τον κυριο γιωργο οτι ειναι το nick name που χρησιμοποιει στο σαιτ και μαλλον το εχει βαλει επειδη ειναι απο το ηρακλειο!! Χαμόγελο

επειδη εγραψες μαλλον Δωρα μου νομιζα οτι δεν το ηξερες Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 09:01:25 μμ »

τι ειναι το Στεκι συλλεκτων.... καλη ερωτηση... ισως αυτο που θα πω ειναι λιγο περιεργο..

το στεκι συλλεκτων δεν ειναι τιποτα!!! το στεκι ειναι τα παντα....... δεν ειναι τιποτα μονο του! ...γιατι το στεκι συλλεκτων ειμαστε ολοι εμεις!
μεγαλοι ή μικροι, νεωτεροι ή παλαιωτεροι, ολοι μας μαζι ειμαστε το στεκι!  

και το στεκι ειναι τα παντα.. για ολους μας....

ενας μονος του δεν ειναι στεκι συλλεκτων! δεν θελω να παρεξηγηθω με αυτο... δεν το λεω για τον Γιωργο! μπραβο του που ξεκινησε κατι τετοιο και βρηκαμε μεσω αυτης της κινησης του, το βημα για να ανταλλαζουμε αποψεις, μελετες, στοιχεια, πληροφοριες, νομισματα... διαφορα!! αυτο το σεβομαι πολυ και τον ευχαριστω για την κινηση του αυτη Χαμόγελο και ο ιδιος αλλα και αρκετα παιδια εχουν ξοδεψει πολυ χρονο και χρημα για να στηθει και να συνεχισει να υπαρχει το στεκι! δεν πρεπει να το λησμονουμε αυτο... και παντα θα οφειλουμε ενα μεγαλο ευχαριστω γι αυτο!!!    

αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ηταν μονος του ο γιωργος... το στεκι θα ηταν το στεκι της μοναξιας!

ολοι μαζι δινουμε ζωντανια και κινηση στο φορουμ... με τις καλες ή μερικες φορες κακες πλευρες μας, με τις αποριες μας, τις βοηθειες που δινουμε ή παιρνουμε απο αλλους, τις μελετες μας, με το να μαθαινουμε νεα πραγματα, με τα ποστ μας, τα αστεια μας....ολα μαζι συνεθεσαν μια παρεα μεγαλη απο ολα τα μερη της ελλαδας και απο καποια μερη του εξωτερικου!
ειναι ενας τροπος επικοινωνιας και ανταλλαγηε πληροφοριων, συλλεκτικων... γιατι συλλεκτικα δεν ειναι μονο τα νομισματα..., ειναι ενας τροπος να ερχομαστε πιο κοντα, να κανουμε φιλους ασχετα απο τα χιλιομετρα που μας χωριζουν! ειδικα για επαρχιωτες που ειναι σχετικα απομονομενοι σε νησια ή σε μερη που δεν υπαρχουν αλλοι ή δενυπαροχυν πολλοι συλλεκτες... το στεκι και καθε στεκι (φορουμ) αποτελει το στεκι μας.. σιγα σιγα εγινε μερος της καθημερινοτητας μας, της ζωης μας..ακομα και αν εχουμε ελαχιστοτατο χρονο...θα μπουμε να πουμε μια καλησπερα!



αυτο ειναι το στεκι...


Υ.Γ. γιωργο μου, ελπιζω να μην με παρεξηγησες με το σκεπτικο μου! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 09:02:24 μμ »

το επιθετο του το ξερω του κυριου γιωργο! Κλείσιμο ματιού
γιατι εβαλε το nick δεν μπορω να ειμαι σιγουρη μιας και δεν τον ξερω τον ανθρωπο και ετσι δεν ξερω τι σκεφτοταν!! Σαρκασμός Σαρκασμός
τελωσπαντων ολα καλα!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 09, 2014, 09:40:53 μμ »

τι ειναι το Στεκι συλλεκτων.... καλη ερωτηση... ισως αυτο που θα πω ειναι λιγο περιεργο..

το στεκι συλλεκτων δεν ειναι τιποτα!!! το στεκι ειναι τα παντα....... δεν ειναι τιποτα μονο του! ...γιατι το στεκι συλλεκτων ειμαστε ολοι εμεις!
μεγαλοι ή μικροι, νεωτεροι ή παλαιωτεροι, ολοι μας μαζι ειμαστε το στεκι!  

και το στεκι ειναι τα παντα.. για ολους μας....

ενας μονος του δεν ειναι στεκι συλλεκτων! δεν θελω να παρεξηγηθω με αυτο... δεν το λεω για τον Γιωργο! μπραβο του που ξεκινησε κατι τετοιο και βρηκαμε μεσω αυτης της κινησης του, το βημα για να ανταλλαζουμε αποψεις, μελετες, στοιχεια, πληροφοριες, νομισματα... διαφορα!! αυτο το σεβομαι πολυ και τον ευχαριστω για την κινηση του αυτη Χαμόγελο και ο ιδιος αλλα και αρκετα παιδια εχουν ξοδεψει πολυ χρονο και χρημα για να στηθει και να συνεχισει να υπαρχει το στεκι! δεν πρεπει να το λησμονουμε αυτο... και παντα θα οφειλουμε ενα μεγαλο ευχαριστω γι αυτο!!!    

αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ηταν μονος του ο γιωργος... το στεκι θα ηταν το στεκι της μοναξιας!

ολοι μαζι δινουμε ζωντανια και κινηση στο φορουμ... με τις καλες ή μερικες φορες κακες πλευρες μας, με τις αποριες μας, τις βοηθειες που δινουμε ή παιρνουμε απο αλλους, τις μελετες μας, με το να μαθαινουμε νεα πραγματα, με τα ποστ μας, τα αστεια μας....ολα μαζι συνεθεσαν μια παρεα μεγαλη απο ολα τα μερη της ελλαδας και απο καποια μερη του εξωτερικου!
ειναι ενας τροπος επικοινωνιας και ανταλλαγηε πληροφοριων, συλλεκτικων... γιατι συλλεκτικα δεν ειναι μονο τα νομισματα..., ειναι ενας τροπος να ερχομαστε πιο κοντα, να κανουμε φιλους ασχετα απο τα χιλιομετρα που μας χωριζουν! ειδικα για επαρχιωτες που ειναι σχετικα απομονομενοι σε νησια ή σε μερη που δεν υπαρχουν αλλοι ή δενυπαροχυν πολλοι συλλεκτες... το στεκι και καθε στεκι (φορουμ) αποτελει το στεκι μας.. σιγα σιγα εγινε μερος της καθημερινοτητας μας, της ζωης μας..ακομα και αν εχουμε ελαχιστοτατο χρονο...θα μπουμε να πουμε μια καλησπερα!



αυτο ειναι το στεκι...


Υ.Γ. γιωργο μου, ελπιζω να μην με παρεξηγησες με το σκεπτικο μου! Χαμόγελο
+1 ! Ωραία τοποθέτηση, δεν νομίζω πως θα μπορόύσε κάποιος να παρεξηγήσει αυτό το σκεπτικό. Αντιθέτως η ανταπόκριση που έχει βρει στον κόσμο νομίζω πως είναι και η μεγαλύτερη ανταμοιβή στους δημιουργούς του...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2014, 10:08:22 μμ από lucky_louk » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 06:41:34 μμ »

Ωραία τότε θα ήθελα να μας πεί ο ίδιος την Ιστορία του πως συνέλαβε την ιδέα, πως την υλοποίησε και πως αισθάνεται με την αντοαπόκριση που έχει βρει!
 
 Προσωπικά, respect!


Γυρισα απο τα χωραφια  Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Φυτεψα παπουλες σημερα  Γλώσσα
Αγαπητε φιλε.
Τα παιδια ειπαν τα περισσοτερα.
Ζητας το εναυσμα για να δημιουργηθει το στεκι.
Το εναυσμα για μενα ηταν το οτι τα υπαρχων φορουμ του χωρου (τοτε) λειτουργουσαν μεροληπτηκα !!
Ειτε προς καποιους φιλους των ιδιοκτητων που εκαναν τα στραβα ματια σε οτι κακο εκαναν οι φιλοι τους προς αλλους , ειτε εκαναν τα στραβα ματια παλι εις βαρος απλων μελων λογω των οικονομικων συμφερωντων που ειχαν απο συγκεκριμενους θαμωνες!!
Καποια στιγμη λοιπον αηδιασμενος απο ολα αυτα και εχωντας παθει ενα σοβαρο ατυχημα το οποιο με ειχε καθηλωσει στο κρεβατι για αρκετους μηνες (εχωντας λοιπον στην διαθεση μου αρκετο χρονο) εφτιαξα αυτο το σαιτ με την βοηθεια ενος φιλου απο την Αθηνα ο οποιος τωρα εχει σταματηση !!
Το σαιτ αυτο πηγε πολυ καλα για εναν βασικο λογο!!
Μιλησαμε την γλωσσα της αληθειας !! Δεν καναμε χαρη σε κανεναν!!
Δεν ειπαμε ψεματα σε κανεναν!! Δεν φλομωσαμε κανεναν με παχια λογια!!
Ζητας τα οικανομικα του σαιτ ειδα.
Το σαιτ (εφαγε) παρα πολλα χρηματα , για αρκετα χρονια τα πληρωνα ολα μονος μου και δεν ζητησα δεκαρα απο κανεναν.
Μονο απο περισυ επειδη προσωπικα αποσυρθηκα καπως απο τα ενεργα την διοικησης φροντισα την θεση μου να την παρουν δεκα ατομα απο ολη την Ελλαδα , απο ολες της ηλικιες και απο διαφορετικα ιδεολογικα-συλλεκτικα πιστευω ο  καθενας!!
Ετσι πιστευα και πιστευω οτι θα βγαινουν σωστες αποφασεις σε καθε τους προβλημα.
Τα οικονομικα λοιπον του σαιτ τωρα βαρυνουν την συντονιστικη ομαδα πως θα τα κανονιση.
Και μεχρι τωρα τα παιδια τα πανε μια χαρα!!
Μια ιδεα ακομη για την αρχη του σαιτ θα την βρεις εδω :
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=696.0

Ελπιζω να σε καλυψα στις αποριες σου.
Τωρα βγαινω διοτι πρεπει να ποτισω τις μπανανιες!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 06:58:12 μμ »

 Ευχαριστώ Γιώργο για την απάντηση! Δεν ζητάω τα οικονομικά με ανακριτική διάθεση, απλά επειδή βλέπω πως δεν υπάρχουν χορηγοί ή διαφημίσεις καταλαβαίνω ότι αυτοί που τα βάλαν, τα βάλαν από την τσέπη τους κι από μεράκι!
Και αυτή η αγάπη οδήγησε σε αυτή την επιτυχία... Αν δούλευε αυτή η χώρα με σε αυτή τη βάση, θα ζούσαμε όλοι πολύ καλύτερα... Εύχομαι να βρεθούν άξιοι μιμητές σε όλα τα επίπεδα.

Ανδρέας

Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 09:50:53 μμ »

Δεν ειπα οτι εχεις ανακριτικη διαθεση.
Εξ αρχης του σαιτ μου ειχαν προτεινει να μπουν σποτ-μπανερ διαφημιστικα ωστε να βγαζω τα εξοδα του σαιτ κτλ κτλ.
Ηταν κατι περαν τις δικης μου ιδεολογιας.
Για ολα ηθελα να υπαρχει αυτοχρηματοδοτηση.
Για δυο χρονια θυμαμε τον φιλο μου τον Αναργυρο να με ρωταει ποσο  μου στοιχιζει και να του απαντω:
<<τι σε νοιαζει? ζητησα βοηθεια? Τα καταφερνω μια χαρα>>
Περυσι ομως πχ περασαμε την ποιο κρισιμη περιοδο.
Λογω καποιου σοβαρου ζητηματος ισως και να χανωταν το σαιτ.
Με την βοηθεια καταρχην της συντονιστικης ομαδας (των ιδεων που επεσαν στο τραπεζι και τις τελικης αποφασης που παρθηκε ομαδικα) αλλα και πολλων φιλων υποστηρικτων  ξεπεραστικε ενας μεγαλος σκοπελος!!
Η αγαπη ειναι μεταδοτικη οταν υπαρχει αγνοτητα.
Τα παιδια εδω μεσα εχουν καταλαβει πως λειτουργω και πως σκεφτωμε και χαρη στις προσπαθειες που καταβαλουν καθημερινα παμε πολυ καλα!!
Αυτο ειναι το μυστικο μας Λουκι Λουκ  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences