Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:14:39 μμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ερωτησει  (Αναγνώστηκε 20163 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 14, 2014, 12:55:20 μμ »

είναι κάποιος που θέλει να πιστέψουμε πως είναι ο Σπυρος...η τον βολεύει να γίνει αυτό σε κάτι ...η περνάει ευχάριστα την ώρα του.
Ο Σπυρος δεν είχε τόσο έντονα το πρόβλημα το ορθογραφικό. Αυτά είναι ανορθόγραφα ύστερα από προσπάθεια ...και όχι αυθόρμητα. 
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 14, 2014, 11:40:44 μμ »

είναι κάποιος που θέλει να πιστέψουμε πως είναι ο Σπυρος...η τον βολεύει να γίνει αυτό σε κάτι ...η περνάει ευχάριστα την ώρα του.
Ο Σπυρος δεν είχε τόσο έντονα το πρόβλημα το ορθογραφικό. Αυτά είναι ανορθόγραφα ύστερα από προσπάθεια ...και όχι αυθόρμητα. 
+1
Καταγράφηκε
KOKO-27
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 618


god of war


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 19, 2014, 05:59:33 μμ »

αν και εχουμε Αναρτησει σχετικο Θεμα λιγοι Καταλαβαν!!! η δεν μπαινουν στον Κοπο? να Διαβασουν!!!οταν εισαι Πιστοποιημενος(απο την Αρχαιολογικη Υπηρεσια) Συλλεκτης Αρχαιων Αντικειμενων(Δεν ειναι Ολα Ακριβα και σπανια,κοιταξτε τιμες Ξενων εμπορων)!!!χρειαζετε αρκετος Χρονος και Προυποθεσεις!αλλα μπορεις να πουλησεις Νομιμα σε Συλλεκτες η και Εμπορους του ειδους!!αρκει να γινουν Ολα νομιμα!!!Χαιρετω!!!γιαννηςτ.
φιλε giannist,προφανώς αναφέρεσαι σε μένα.
αλλα μάλλον έχασες το νόημα σε αυτό που έγραψα η ισως  να το έθεσα λάθος εγώ.
με αρκετό χρόνο και προυποθέσεις βγάζεις και δίπλωμα για μονοκινητηριο αεροπλάνο,
το θέμα όμως δεν ειναι αυτο.
ξέρεις πολλους που θα μπουν στην διαδικασια που οριζει ο νομος,για να αποκτησουν μια ευτελους αξιας
συλλογη αρχαιων νομισματων?
εγω προσωπικα δεν θα εκανα τον κοπο!!
η πιστευεις οτι σε μια αρχαιολογικη ανασκαφη ολα τα αντικειμενα πανε στην διευθυνση αρχαιοτητων?
τα μισα μπαινουν σε τσεπες, και κανουν νυχτα το υπερατλαντικο τους ταξιδι.!!!

εχω δει βιντεακια,που αλλος λιωνει δεκαδες χιλιαδες (χωρις υπερβολη)αρχαια νομισματα χαμηλης αξιας,
για να παρει το μεταλλο.
και εγω για να αποκτησω ενα απο αυτα, θα πρεπει να γινω κουμπαρος με το κρατος.
οχι ,ευχαριστω. θα την βγαλω με καποδιστρια.

φιλικα κωστας.
Καταγράφηκε

δεν χανω ποτε.... η κερδιζω η μαθαινω.
sokratis-coins
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 193



Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 20, 2014, 05:27:35 μμ »

Θα ήθελα να προσθέσω και εγώ κάτι στο θέμα. Καλή η αγάπη για την Ιστορία του κάθε έθνους και για τα μνημεία τους. Είναι καλό και συνετό να μελετάμε την Ιστορία μας και να δίνουμε βάρος σε αυτή, αλλά όχι τόσο όσο στο μέλλον μας. Μιλάω γενικά, για ανθρώπους που είναι κάπως κολλημένοι με το παρελθόν. Οι εποχές αλλάζουν, η παγκοσμιοποίηση έχει γίνει μέρος της ζωής μας (δεν λέω καλός ή κακώς, ούτε και θέλω να πω) και οι κουλτούρες έχουν αναμιχθεί. Επίσης, οι αγορές είναι πια ανοιχτές. Καλή η αρχαία Ελλάδα, όμως οι πρόγονοί μας έζησαν, σύμφωνα πάντα με τα στοιχεία της εποχής τους. Άλλα τα χρόνια τότε, άλλα τα σημερινά. Δεν είμαι εχθρός της Ιστορίας, το αντίθετο μάλιστα, αλλά ζω στον 21ο αιώνα και είμαι ευτυχισμένος γι'αυτό. Α και κάτι ακόμα. Πάντοτε υπήρχε η διαφθορά και η οικονομική εκμετάλευση, από ανέκαθεν. Είναι στοιχείο της συμπεριφοράς του ανθρώπου.

Τώρα, σχετικά με την μόρφωση, υπάρχουν καθηγητές παιδεραστές και δολοφόνοι και αμόρφωτοι οι οποίοι έχουν γνωρίσει την απόλυτη επιτυχία (επαγγελματική, προσωπική, οικογενειακή, κτλ). Η μόρφωση ουδεμία σχέση έχει με την οικονομική κατάσταση. Υπάρχουν γιατροί μισθοσυντήρητοι και αμόρφωτοι πολυεκατομμυριούχοι. Έχω επίσης γνωρίσει υψηλόβαθμο ακαδημαικό, υπερβολικά κομπλεξικό και κακοπροαίρετο, γεμάτο ψυχολογικά και ανασφάλειες. Αυτά.

Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences