Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 02:21:09 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 7'' Tammy  (Αναγνώστηκε 6773 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
rh922
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 05, 2014, 11:59:41 πμ »

Φιλοι μου γεια σας !!! στην προσπαθεια μου να βρω πληροφοριες για ενα σινγκλακι επεσα επανω στο σαιτ σας και ομολογω οτι εξεπλάγην απο την γνωση και το μερακι που υπαρχει.
εχω καποια βινυλια Jazz - New - Psych Rock - Ελληνικο Rock που θελω να δωσω στο ebay περιπου 120 LP & 7'' . μεταξυ αυτων και ενα σινγκλακι της Tammy - I Will Follow Them / It's Summer Again σε κατασταση VG. δεν ειμαι ασχετος με τα βινυλια ασχολουμαι τουλαχιστον 25 χρονια αλλα πραγματικα με αυτο το σινκγλακι δεν μπορω να βρω ακρη. ξερω οτι ειναι παρα πολυ σπανιο και οτι ειναι ακριβο αλλα ακουω κατι τιμες που ντρεπομαι και να τις γραψω.Οι οποιες πληροφοριες θα ειναι χρησιμες. Σας ευχαριστω ............
Καταγράφηκε
Doctor2010
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 78


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 05, 2014, 04:56:12 μμ »

http://www.discogs.com/Τάμμυ-I-Will-Follow-Them-Its-Summer-Again/release/4081433

Φιλε μου ριξε μια ματια στο λινκ...ισως σε βοηθησει.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 05, 2014, 05:15:59 μμ »

αυτό είναι της tam tam, του φίλου είναι της Pan vox...
Καταγράφηκε
Doctor2010
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 78


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 05, 2014, 06:25:13 μμ »

Εχεις δικιο δεν το προσεξα...εμπειρικα πιστευω πως στην τιμη παρ´ολα αυτα δεν εχουν μεγαλη διαφορα.
Καταγράφηκε
rh922
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 06, 2014, 11:41:58 πμ »

παιδια σας ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις ........... εδω  http://youtu.be/kku72ytlSC8  εχει καποιες πληροφοριες στα σχολια απο κατω ........ αλλα για το εξωφυλλο κραταω μια επιφυλαξη γιατι κανενας απο οσους ξερω δεν το εχουν δει ποτε ουτε και ξεραν την υπαρξη του .. αυτα μεχρι στιγμης ....... σας ευχαριστω και παλι...........
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 08, 2014, 09:09:22 μμ »

Φίλε το κοίταξα παντού ...με τα ελληνικά δεν τα έχω και τόσο καλά ...αλλά μαζί με τα ξερά που λένε καίγονται και τα χλωρά...και ξέρω σίγουρα ότι οι δημοπρασίες τις Pan-vox στα 7' πάνε ψηλά...

Από φίλο λοιπόν έμπορο...που το έχει με τα ελληνικά..πήρα την κάτωθι απάντηση και αν θες μπορώ να σας φέρω σε επαφή...ανάλογα τη θέλεις και να κάνεις βέβαια .

¨"ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΕΣΤΩΡΑ
ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΒΡΕΘΗ ΣΕ PANVOX LABEL
ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ 25 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΠΙΟΝ ΒΑΘΜΟ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ ΜΙΛΑΜΕ
ΟΠΟΤΕ Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΗ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΠΩΣ ΜΑ ΒΡΗΣ ΛΥΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ
ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ "
Καταγράφηκε
rh922
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 08, 2014, 10:44:54 μμ »

νεστορ σ ευχαριστω για την απαντηση ..... κι εγω παρομοιες πληροφοριες εχω ... το θεμα ειναι οτι δεν εχω ενα προηγουμενο στην τιμη ωστε να εχω ενα μπουσουλα ...... ας ελπισουμε οτι κατι θα βρεθει στη πορεια ......... και στο ebay να το βαλω απο τι τιμη να αρχισω?
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 08, 2014, 10:55:07 μμ »

Βάλτο ebay ...νομίζω 400 είναι καλά για αρχή.  Ότι θες...δικά σου είναι τα γένια δικά σου και τα χτένια.
Καταγράφηκε
rh922
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 08, 2014, 11:20:15 μμ »

τωρα ετοιμαζω τη λιστα για το ebay ........ θα το βαλω κι αυτο μεσα αλλα θα το αφησω στα τελευταια μηπως και βρω επιπλεον πληροφοριες .φιλος με πηρε πριν λιγο τηλ και μου ειπε οτι πουληθηκε απο ιδιωτη το 2000 180.000 δραχμες σε κατασταση κατω του Good δηλαδη δεν επαιζε πλεων σε πικαπ ........... ευχαριστω και παλι........
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 09, 2014, 12:27:02 πμ »

Βάλε τα λινκ εάν θες μετά εδώ..
Καταγράφηκε
rh922
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 09, 2014, 12:33:23 μμ »

Σκεφτηκα να μην βαλω ολα τα λινκ εδω γιατι θα ηθελε πολλες σελιδες οποτε τα μαζεψα σε ενα doc....                         


https://www.dropbox.com/s/oevz0n3oox1b7lz/%CE%9B%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B1%20%CE%92%CE%B9%CE%BD%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%B1.doc
Καταγράφηκε
rh922
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 12, 2014, 10:44:49 πμ »

Nestor σου εστειλα ΠΜ αλλα κοιταω στα απεσταλμενα μου και μου γραφει 0. αν δεν το πηρες να σου ξαναστειλω....
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 12, 2014, 03:20:40 μμ »

Όλα καλά. Σε ευχαριστώ, Καλή επιτυχία .
Καταγράφηκε
lampros
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 09:12:22 πμ »

Από τα παλιά θέματα, απλά το επαναφέρω για να υπάρχει ενημέρωση με τα σημερινά δεδομένα.

Μια μέτρια κόπια πουλήθηκε στο eBay στις 27/05/15 για 180 ευρώ περίπου. Αν και νομίζω ότι ο πωλητής την ξαναέβαλε ως ButItNow, μετά δεν την ξαναείδα, οπότε σίγουρα "έφυγε", πιθανώς και για λιγότερα χρήματα.

Πιστεύω πως ακόμα υπάρχουν 1 ή ίσως 2 άτομα ακόμα που (ίσως) να έδιναν 400-500 ευρώ για το δίσκο αυτό (σε άψογη κατάσταση), αλλά παραπάνω είναι κατά τη γνώμη μου υπερβολή. Και μιλάω κυρίως με δεδομένο τη συχνότητα με την οποία εμφανίζεται, καθώς την παρακολουθώ στενά, μαζί με άλλους δίσκους.
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 09:06:01 μμ »

Χαχα τώρα το είδα.

Μαζί σου Λάμπρο !!! ...Αλλά στην περίπτωση του rh922 έκρινα ότι πρόκειται  για ευκαιριακό κομήτη(βάση και των πμ που ανταλλάξαμε )...ο οποίος ήθελε στην ουσία να ονειρευτεί...

Όπως σου είπαν και σε άλλο σημείο και άλλο ποστ ,μου αρέσει να βάζω πάντα κάτι παραπάνω στην εκτίμηση .

Το να κάνεις τον άλλον να  ονειρευτεί   ,δεν κοστίζει τίποτα και είναι και αγχολυτικό και για τους δυο.

Και από το να έρθω σε συγκρούσεις η να κατηγορηθώ για εξαπάτηση ...προτιμώ  να κάνω μια υπέρ εκτιμημένη εκτίμηση .

Καλύτερα μια απότομη και ίσως άτσαλη προσγείωση...παρά  μια αποτυχημένη απογείωση .
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences