Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 05:05:00 πμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κασετίνα proof 1993  (Αναγνώστηκε 32331 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1056



Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Ιούλιος 22, 2014, 04:46:11 μμ »

Δημήτρη, όσο πεζό και αν ακούγεται, αξίζει σήμερα τίποτα (χρηματικά εννοώ) αυτό που είχες πληρώσει τότε £300;


Πιστεύω οτι θα άξιζε πολλαπλάσια, ήταν μακράν το ακριβότερο τεύχος που ειχε εκδοθεί και κατα την προσωπική μου άποψη το ωραιότερο και πιο ενδιαφέρον έργο τέχνης που βγήκε μ´αυτο το περιοδικό.

Ήταν όμως ενα δώρο, κι ο/η αποδέκτης/τρία του το κάνει οτι θέλει. Ο μικρός και άτακτος γιος της το σαραβαλιασε σε λίγους μήνες, και παρά την ελαφρά απογοήτευση που νοιωσαμε κι οι δυο, συνειδητοποιήσαμε οτι έτσι ειναι τα μικρά παιδιά, κι οι χαρές που σου δίνουν ειναι πολλαπλάσιες απο οποιεςδηποτε ασήμαντες υλικές απώλειες.

Γι αυτό Φανη επιμένω οτι καλό ειναι όλοι οι συλλέκτες να παίρνουμε ενίοτε αποστάσεις απο αυτα τα αντικείμενα και να τα τοποθετούμε στη σωστή τους θέση, που καμία σχέση δεν έχουν με αλλού είδους απολαύσεις, ιδιαίτερα τα μικρά παιδιά. Ας παει στο καλό, τον ρόλο του τον έπαιξε όταν χρειάστηκε, τώρα ειναι απλά μια ευχάριστη ανάμνηση. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Ιούλιος 22, 2014, 05:14:39 μμ »

Σας το είπα από την αρχή... μόνο συζήτηση επιστημονικής φαντασίας μπορούμε να κάνουμε, αν θέλουμε να αναλύσουμε τον αγγελικά πλασμένο κόσμο των συλλεκτών.

Κολλάτε όλοι στο νόμιμο...
Δε με νοιάζει αν είναι νόμιμο ή παράνομο... με νοιάζει αν είναι ηθικό.


Ναι, είμαι έξω απ' το χορό... διότι δεν είναι στις επιλογές μου να χορέψω. Όσοι επέλεξαν οικειοθελώς να χορέψουν, πρέπει να αντέχουν στην κριτική και να αναλαμβάνουν τις όποιες ευθύνες. Και το κυριότερο, να προσπαθούν περισσότερο απ' ότι οι υπόλοιποι, για την βελτίωση και την πρόοδο. Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

Όσο για τα άτομα (έναν-έναν), υπάρχει σεβασμός και καμία μομφή ή ψόγος... Το ξεκαθαρίζω... η κριτική έχει να κάνει με τη θέση.

Κριτικάρω, όλα όσα κατά τη γνώμη μου, θεωρώ λάθος ή χρίζουν κάποια βελτίωσης. Παράλληλα λέω και κάποιες προτάσεις, για τρόπους που ίσως βοηθήσουν και προάγουν το έργο της ΠΝΕ. Αυτή η κριτική, θα έπρεπε να είναι το ζητούμενο από τους ιθύνοντες και όχι το 'χάιδεμα των αυτιών'. Οι κόλακες της αυλής, δεν έχουν σκοπό την αλλαγή, διότι η στασιμότητα είναι η εξασφάλιση του μέλλοντός τους.

Κώστα μου,

Και ηθικό eίναι και νόμιμο. Μου λeeι eνασ φίλοσ 'ρe ταλιμπάν βασίλη μην το βαρeσeισ αυτό, το θeλω'. Γιατί να βάλω την φιλία μου πάνω απο eνα κeρμα. Αν eναι καμιά δραχμή 45,47 να την βάλω αλλά κάνα χρeπι θα ναι πιθανότατα καθότι μπατίρηδeσ και οι 2 μασ.

Σe τeτοια πeριπτωση αναφeρομαι Κώστα και όχι σe συνωμοσίeσ τύπου ' παμe 3-4 και τeμαχιζουμe τα λόττα για να μην σφαχτούμe'. eκeι eιμαι αδeκαστοσ ή σχeδόν γτ μια φορά eπαιξα μe eνα παλικάρι κορόνα γράμματα πριν την δημοπρασία για το ποιοσ θα βαρeσeι τι!!!!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Ιούλιος 22, 2014, 05:34:59 μμ »


ή σχeδόν γτ μια φορά eπαιξα μe eνα παλικάρι κορόνα γράμματα πριν την δημοπρασία για το ποιοσ θα βαρeσeι τι!!!!
Βασιλη ..γιατι δεν πηρες κανα κερμα απ αυτα ..με τις δυο ιδιες οψεις Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Να ψαχνει τον νομο των πιθανοτητων..  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Ιούλιος 22, 2014, 05:38:30 μμ »

γτ μe αυτόν που eπαιξα κορονα - γραμμάτα δeν θα eπιανe, ήταν γάτοσ.

Αλλά eξυπνο , θα το κάνω καποια στιγμή.! Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:20:19 μμ »

Καταρχήν πρέπει να κάνουμε έρανο να αλλάξει το πληκτρολόγιο ο solferino, δεν υποφέρετε όπου νάνε δεν θα μείνει σωστό πλήκτρο.
 Δεν μου άρεσε και μένα η στάση ορισμένων μελών  του Δ.Σ( που ζητούσαν έγγραφη καταγγελία για τον Βασίλη στο θέμα για τον φοίνικα) αλλά μέχρι εδώ , για να γίνονται πράγματα δεν ξέρω . Αν ήξερα θα τα έδινα πάντως. Οι ιστορίες με τον Βασίλη ας μην μας παραεπιρεάζουν.
 Κέρδισα λοτό με προσφορά την ίδια με άτομο που έδωσε την ίδια μέσα στην λέσχη αλλά σαν προγενέστερη επικράτησε η δική μου, όπως και με τιμή ανοίγματος ενώ η προσφορά μου ήταν πολύ πιο πάνω γιατί τόσο το εκτίμησα το νόμισμα ότι αξίζει να το πάρω. Τέλος πάντων η συνδρομή  είναι 40 € το χρόνο ας γραφούν όλοι οι συλλέκτες αφού οι τιμές τις ΠΝΕ είναι πολύ χαμηλές, και τα στραβά της ΠΝΕ που υπάρχουν ας προσπαθήσουμε όλοι μαζί να τα διορθώσουμε.
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:51:37 μμ »

Στεργιε,

Μια και τα κάναμε σαλάτα να την ανακάτεψω και εγω λιγο. Δεν ζήτησε το ΔΣ καταγγελία κατα του Βασίλη.
 
Απλα ειπε (ο Κασταμονιτης αν δεν κανω λάθος) οτι χωρίς επώνυμη καταγγελία δεν διαγράφεται κανεις. Τώρα αν αυτο (παρ)ερμηνεύεται ως πρόσκληση για καταγγελία, ο,τι καταλαβαίνει ο καθένας.

Αν δεν απατώμαι επώνυμη καταγγελία έγινε τελικά απο μέλος. Αναρωτιέμαι ομως επώνυμη ναι, τεκμηριωμένη ομως;

Αυτή ομως ειναι η δουλειά του ΔΣ να αποφανθεί.

Θα την μάθουμε σίγουρα.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #96 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:00:30 μμ »

Γιώργο, το μπερδεύουμε...
Και τα μέλη του Δ.Σ. είναι μέλη της ΠΝΕ.
Γιατί πρέπει να γίνεται καταγγελία από κάποιο άλλο μέλος, και δεν κάνουν τα μέλη του Δ.Σ. ;;

Τυπικότητες, δαίδαλοι γραφειοκρατίας, ακόμη και στην Ένωση που οι καλοί συνάδελφοι, μετέχουν οικειοθελώς στο Δ.Σ. Ο Δημήτρης έφερε στην επιφάνεια το θέμα, και έπρεπε ο Βασίλης να κάνει καταγγελία ;;
Αυτές οι 'τυπικότητες' είναι για... (δεν τολμώ να πω)... Και ύστερα είμαι εγώ κακός, και "φαίνομαι" να πηγαίνω κόντρα. Μάλλον, το αυτονόητο, θα αργήσει να γίνει στην Ελλάδα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:06:20 μμ »

Κώστα,
Δυςτυχως η ευτυχώς το τυπικό μέρος απο ο,τι γνωριζω παίζει ουσιαστικό ρόλο στα νομικά (προφανώς και στην λειτουργία ενός ΔΣ)!

Ξέρεις πόσοι εγκληματίες πήραν απαλλακτικο βούλευμα εξαιτίας τέτοιου; Ένα ΔΣ πρεπει να προσέχει ολα τα μέλη του και ευθύνεται για την εξίσου απόδοση δίκαιης αντιμετώπισης προς ολα τα μέλη.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:51:28 μμ »

Γιώργο το τι ειπώθηκε είναι γραμμένα στο θέμα με τον φοίνικα μεγάλοι είμαστε και ξέρουμε να διαβάζουμε , και η άποψη του Χρήστου με αυτή του Δημήτρη ήταν διαφοροποιημένες ,εγώ  εκεί είπα την γνώμη μου δεν τα επαναλαμβάνω, και εν πάση περιπτώσει άνθρωποι είναι και τα μελή του Δ.Σ της ΠΝΕ και έγιναν  και θα  γίνονται λάθη, αρκεί να έχουν και να έχουμε  την θέληση να διορθωθούν.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences