Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 10:45:57 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μπλα μπλα να γινετε περι οπλων  (Αναγνώστηκε 9502 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« στις: Ιούλιος 04, 2014, 11:00:17 μμ »


Οπότε, βολεύομαι με ένα ψεύτικο ή το ξεχνάω...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2014, 04:35:14 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 04, 2014, 11:46:27 μμ »

Τι λέτε για Barbie?

Φοβερή συλλογή...

...όχι παίζουμε!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 06, 2014, 09:52:50 πμ »

Τι λέτε για Barbie?

Φοβερή συλλογή...

...όχι παίζουμε!
+1 Και ειναι και ομορφο χομπυ!!!!
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 06, 2014, 02:12:59 μμ »

Ειπαμε ο ''νομος περι οπλων και πυρομαχικων'' στην Ελλαδα ειναι για τα μπαζα!!Ολοι οι σωας τα φρενας και λογικοι ανθρωποι δεν εχουν οπλο και ολοι οι εγκληματιες ανισσοροποι εχουν!!Θα σας πω ενα παραδειγμα:Εγω που ειμαι κυνηγος (αρα ξερω να χειριζομαι με ασφαλεια το οπλο) ειμαι στρατιωτικος (αρα σωας τα φρενας και φερω οπλο) και οικογενειαρχης ανθρωπος που δεν θα ηθελα να σκοτωσω κανεναν για πλακα η αστυνομια δεν μου επετρεψε να εχω οπλο (πιστολι για προσωπικη ασφαλεια-ραβδωτο)..

Στην γειτονια ενα ρεμαλι απεναντι απο το σπιτι μου πότης και σαματατζης εχει οπλο (παρανομα).Οι αλβανοι εχουν οπλα!Στην τελικη ΟΛΟΙ οσοι δεν πρεπει να εχουν οπλα ΕΧΟΥΝ και οσοι πρεπει να εχουν ΔΕΝ εχουν!!Αυτος ειναι ο νομος στην Ελλαδα γιαυτο ειναι για τα μπαζα!!

Αν ο εγκληματιας ηξερε οτι ολοι στο σπιτι τους εχουν ενα πιστολι θα σου ελεγα εγω αν θα ειχε τα α###δια να μπει μεσα...

ετσι ακριβως ειναι! Να φοβασαι  μεσα στο σπιτι σου, με ολα αυτα τα κατακαθια που εχουν φερει στην ελλαδα! και ταυτοχρονα να μην σε καλυπτει ο νομος, αμα του τιναξεις τα μυαλα οταν μπει να σε κλεψει...
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 06, 2014, 02:42:21 μμ »

Γιωργο δεν ειμαι και τοσο συμφωνος να τιναξεις τα μυαλα στον αερα καποιου που μπηκε να σε κλεψει.Μπορει αυτος να πειναει η ακομα χειρότερα να πειναει το παιδι του.Μπορει να ειναι ναρκομανής ή ψυχασθενής δηλ άρρωστος. Δεν το θεωρω δικαιο να του ανατιναξω το κεφαλι.Ουτε θελω να παιζω πολεμο διπλα απο το κεφάλι των παιδιων μου.Απλα το όπλο λειτουργει ως αποτρεπτικος παράγοντας ΟΧΙ το να σε κλεψουν αλλα οταν απειλείται η ζωη σου.Κανενας κλεφτης δεν θελει να σκοτωσει παρά μονο να κλεψει.Αν σκεφτεί να σκοτωσει ομως θα ξερει οτι οι πιθανότητες να σκοτωθει ο ιδιος ειναι παρα πολλες οταν ξερει οτι το θυμα του εχει οπλο.

Το ξαναλεω επειδή το ειχα πει και παλιά. Βγαζουμε το όπλο μονο οταν ειμαστε αποφασισμενοι να σκοτωσουμε και μονο αν απειλείται η ζωη μας.Δεν ειναι σωστό να αφαιρέσουμε οποιαδήποτε ζωη ανθρωπου για λίγες λίρες ή κοσμήματα. Ισως ο ανθρωπος που σημαδευουμε να ειναι σε απογνωση Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 06, 2014, 05:12:04 μμ »

Ναι οκ, αλλα οταν ο κλεφτης μπει με οπλο φιλε μου, στην δυσκολη θα το χρησιμοποιησει.Για σκεψου να ξυπνησει καποιος? τι θα γινει εκει? Γιατι να ερθει να κλεψει εμενα και να απειλησει την οικογενεια μου, ετσι αμεσα και ωμα?Ας παει σε μια τραπεζα να παρει απ τους κλεφτες, ο,τι του ανηκει η ο,τι δεν του εχει δωσει το ''κρατος δικαιου''... Επειδη πειναει δεν σημαινει οτι θα δημιουργησει ψυχολογικα στο παιδι μου, στην γυναικα μου! Ηδη με εχει αναγκασει να κανω το σπιτι οχυρό και να κλειδωνομαι μεσα σαν κρατουμενος.Για σκεψου το λιγο. Υπαρχει κατι πιο τροματικο-ανατριχιαστικο να δεις εναν ξενο μεσα στο σπιτι σου τα ξημερωματα? Την κλοπη απο σπιτι, την θεωρω την πιο απεχθη απ ολες! Παραβιαζεις τον ιδιωτικο χωρο του αλλου ενω κοιμαται? που θα ειμαστε ασφαλεις δηλαδη? σε καμμια υπογα 30μετρα κατω απ την γη? Ειναι να τρελαινεσαι πραγματικα! Δεν ξερω αν θα μπορουσα να ειμαι ψυχραιμος σε μια τετοια περιπτωση η αν θα εκανα οτι κοιμαμαι...μαλλον πολεμος θα γινοταν.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 06, 2014, 05:27:26 μμ »

Ναι και αυτο σωστο ειναι που λες!! Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα Τι να πω δεν ξερω.Ειναι να μην βρεθεις σε αυτην την θεση.Παντως οι νομοι στην Ελλαδα μαλλον ειναι υπερ του κλεφτη και οχι του ιδιοκτητη!Ενω στο Αμερικα οποιον φας μεσα στο σπιτι σου εισαι πανηγυρικα αθωος!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 06, 2014, 06:05:18 μμ »

Και αυτα ειναι ανατριχιαστικά Γιωργο!!Και αυτα!!Ειδες καπου ο Γιωργος (mpifteki) να λεει το αντιθετο ή να εννοει κατι τετοιο;;Μερικες φορες δεν καταλαβαινω τον στοχασμο σου...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 06, 2014, 06:15:00 μμ »

Ρε sac εννοειται πως ολα αυτα ασχετως ηλικιας ή φυλου, θα σε σοκαρουν και θα σου ερχονται στο μυαλο σαν εικονες για πολυ καιρο, αλλα μπερδευεις κατι...δεν θα τα δω μεσα στο σπιτι μου αυτα που λες! Το σπιτι ειναι ιδιωτικος χωρος! δεν επιτρεπεται να μπει κανεις! Εδω η αστυνομια και χρειαζεται ενταλμα για να ψαξει  και θα εχω τον κλεφτη να αλωνιζει πανω απ το κεφαλι μου? και τι θα κανω? οτι κοιμαμαι? Δεν καταλαβαινω τι θα πρεπει να κανω, εφοσον το κρατος δεν με καλυπτει ΠΟΥΘΕΝΑ σε τετοιες καταστασεις...Μηπως να τους αφησω να μας βιασουν κιολας? Αυτο που θελω να πω, ειναι οτι ανθρωποι που μπαινουν στο σπιτι ενος ξενου, ειναι αδιστακτοι, εγκληματιες, δολοφονοι  και οχι απλοι κλεφτες (εκτος απο καποιες εξαιρεσεις 5-10% πρεζονια κλπ που μπαινουν για την δοση τους) Οταν λοιπον μπουν μεσα, δεν θα τους νοιαξει τιποτα...ουτε το παιδι σου ουτε αν θα τρομαξει και αν γουσταρουν θα σου ριξουν κ εναν $#%@.... Ποσες φορες ακουσατε σε ειδησεις για κακοποιους που σκοτωσαν γριουλες, αφου πρωτα τις βιασαν? Καραμπινα λοιπον, που ειναι και νομιμη (ως προς την κατοχη της εννοω) και οποιον παρει ο χαρος!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 06, 2014, 06:33:45 μμ από mpifteki » Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 06, 2014, 06:24:43 μμ »

Για μενα το πιο τρομακτικο ειναι να δω εναν αγνωστο πανω απο τα κρεβατια των παιδιων μου!!Για τον Γιωργο(mpifteki )το ίδιο!!Επειδη φιλε μου sac για σενα δεν ειναι το τρομαχτικοτερο σημαινει οτι υπερβάλλουμε;;Οτιδηποτε ξεπερνα τα δικα σου ορια τότε ειναι υπερβολη για όλο τον κοσμο;; Απορία Σου εχει πει κανεις οτι εσυ εισαι σε ολα το σημειο αναφορας και ολα τα αλλα ειναι εκτος οριων; Απορία
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 06, 2014, 06:28:57 μμ »

Τώρα, τι άλλο να πω...

Εσύ θα έχεις το όπλο, όλα ωραία και καλά. Τη γριούλα που προφανώς δεν μπορεί να έχει όπλο, θα συνεχίσουν να τη βιάζουν και να τη ληστεύουν.

Όλα καλά.

ασχημα eιναι?
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 06, 2014, 06:32:04 μμ »

Τώρα, τι άλλο να πω...

Εσύ θα έχεις το όπλο, όλα ωραία και καλά. Τη γριούλα που προφανώς δεν μπορεί να έχει όπλο, θα συνεχίσουν να τη βιάζουν και να τη ληστεύουν.

Όλα καλά.

ασχημα eιναι?

Βασιλη σοβαρεψου  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 06, 2014, 06:32:38 μμ »

χαχαχαχαχα..ενταξει το τερματισαμε κ αυτο! Δεν υπαρχει λογος παρεξηγησεων ρε παιδια..συζητηση κανουμε...ολα οκ...
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 06, 2014, 06:39:09 μμ »

Δεν πρόκειται για παρεξήγηση, αγαπητέ μου, πρόκειται για διαφορετική εικόνα του κόσμου.

Ο ποινικός μας κώδικας, για παράδειγμα, θεωρεί βαρύτερο έγκλημα τον βιασμό από τη διάρρηξη. Για σας η διάρρηξη (η απλή διάρηξη = να δεις έναν ξένο μέσα στο σπίτι σου) είναι πιο σοβαρό.

Άρα εγώ βρίσκομαι σε λάθος πλανήτη. Δεν ξέρω τι να πω, τα έχω χαμένα...
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 06, 2014, 06:47:20 μμ »

Ναι Γιωργο εχεις δικιο!!Στην περιπτωση που αυτος που εκανε την διάρρηξη το εκανε για να πιειτε καφεδακι ή να κανει ενα ξεσκονισματακι στα επιπλα του σαλονιου!Μονο τότε!

Α και κατι αλλο!!Οταν εισαι μεσα στο σπιτι με την οικογενεια σου ο ποινικος κωδικας δεν το αναφερει ως απλη διαρρηξη αλλα ως παραβιαση οικογενειακου ασυλου και εισβολη!! . Οταν λειπεις και το σπιτι ειναι αδειο τοτε ειναι διαρρηξη... Στην δευτερη περιπτωση δεν με τρομαζει και τοσο αφου ολα τα αξιας αντικειμενα τα εχω σε θυριδα!!Το πολυ πολυ να χρειαστει η γυναικα μου να συμμαζεψει λιγο....
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences