Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 10:18:43 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5RM ADOLF HITLER 1935  (Αναγνώστηκε 2951 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Periandros
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


Προφίλ
« στις: Μάιος 23, 2014, 09:04:31 πμ »

Καλημέρα

Το νόμισμα που αναφέρω στον τίτλο και απεικονίζουν οι παρακάτω φωτογραφίες νομίζω πως δεν είναι γνήσιο.Χωρίς να γνωρίζω βέβαια λεπτομέρειες.
Αν θυμάμαι καλά το είχα κερδίσει σε δημοπρασία κάποτε πολύ φθηνά

Οποιαδήποτε γνώμη δεκτή και καλοδεχούμενη
Ευχαριστώ


Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 23, 2014, 09:23:37 πμ »

http://coinquest.com/cgi-bin/cq/coins?main_coin=8853

Για  ρεπλίκα το βλέπω και εγώ..
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 23, 2014, 11:39:30 πμ »

ρεπλικα ειναι και μαλιστα μοντερνα! υπαρχει κι αλλο εινα ασημενιο.. με διαφορετικα σχεδια... αλλα κι εκεινο ρεπληκα ειναι!

Δεν υπαρχει κανενα νομισμα που να εχει πανω του την μορφη του Χιτλερ!

μεγαλλια και τοκεν υπαρχαν.... μαλιστα προσφατα ειχα δει σε φιλο 3 διαφορετικα τοκεν με τον χιτλερ.. που ειχαν να κανουν με το κομμα του και τις τοτε εκλογες...

τωρα αυτο που αναφερει το site για τον ισπανικο πολεμο... το εχω ξανακουσει... αλλα δεν εχω δει κανενα της εποχης εκεινης....

το ολο μου θυμιζει την ιστορια με τα του μουσολλινι... που υπαρχουν εποχης και τα ειχαν βγαλει οι δικοι του, αλλα εχει τοσες πολλες ρεπλικες σημερινες... που αντε βρες τα παλια...
Καταγράφηκε
Periandros
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 23, 2014, 12:35:45 μμ »

Μάλιστα....
...μου έκανε εντύπωση και το πόσο έκλεισε αυτό

http://www.ebay.com/itm/RARE-GERMANY-1935-5-RM-ADOLF-HITLER-MEDAL-COIN-THIRD-REICH-WWII-NAZI-/161286141983
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 23, 2014, 03:09:25 μμ »

ε ρε γλεντια.... Αν... ειναι αληθινη δημοπρασια (δυστυχως πολλα εχουν δει τα ματια μου...), μαλλον ασχετοι με αυτα τα μεταλλια... χτυπιωντουσαν αναμεταξυ τους πιστευοντας οτι βρηκαν σπανια ευκαιρια!

αυτοι που χτυπουσαν δεν φαινονται... και προσωπικα κατι τετοιο δεν μου αρεσει! πολλες φορες ειναι υποπτο!
οχι παντα... αλλα κοντα στα ξερα καιγονται και τα χλωρα που λεει και η παροιμια!

ακομα και να ειναι γνησιο εποχης... σαν αυτα που λενε στην ισπανια (οπωε ειπα.. δεν ξερω πως τα ξεχωριζεις... και το site το αλλο δεν βοηθαει...), δεν νομιζω να ειναι τοσο ακριβο, ασχετα το τι λεει το αλλο site! κι αυτο το λεω γιατι... απο εκει που θα δωσεις τοσα χρηματα... θα σου δωσουν πιστοποιητικο οτι εχεις παρει γνησιο κι οχι ρεπλικα;;; Κλείσιμο ματιού

ρεπλικες τετοια υπαρχουν πολλα κι εχουν και ποικιλιες! οποτε ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος!

μιας και οσο να ειναι υπαρχει μια καποια μοδα εδω και δεκαετιες με τα γερμανικα πραγματα του πολεμου... αρχισαν να βγαζουν παλι και τετοια... ετσι αν ο αλλος δεν ξερει....
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences