Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:26:10 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πενταρα 1869  (Αναγνώστηκε 12888 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 21, 2014, 06:14:11 μμ »

Εντάξει ρε παιδιά, είπαμε, στα 100 νομίσματα κάνουν λάθος στα 5-10. Άνθρωποι τα βαθμολογούν.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 21, 2014, 06:23:03 μμ »

Φιλε cris, εγω μαζι σου ειμαι και μαλιστα πιστευω οτι κανουν πολυ λιγοτερα λαθη απο 5-10 στα 100.
Γιαυτο και επιβιωνουν και δεν εχουν απαξιωθει απο την ιδια την αγορα, οπως αλλες μικροτερες εταιρειες.
Μαλιστα, στο θεμα ενος βαθμου πανω-κατω,πολλες φορες και οι ιδιοι οι συλλεκτες ειναι επιεικεις με τα νομισματα τους, η απλα εχουν αγνοια της διαδικασιας βαθμολογησης και των επιμερους λεπτομερειων της.
Εξαλλου, σε μερικες περιπτωσεις τα κοματια ειναι οριακα.
Απλως τα οποια λαθη μεγενθυνονται για ευνοητους λογους.
Παντως, η συγκεκριμενη περιπτωση ειναι ιδιαιτερη, γιαυτο και σχολιαζουμε..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 21, 2014, 06:31:10 μμ »

Εντάξει ρε παιδιά μην βαράτε τον Αλέξανδρο (τον iceman), ακόμα νεαρός και νέος συλλέκτης είναι και καλό παιδί, μήπως και εμείς οι παλιότεροι τα ξέραμε όλα; από κάπου τα μάθαμε και εμείς όσα έχουμε μάθει τέλος πάντων...(όλα τα γνωρίζουμε και μεις παρόλα τα χρόνια σαν συλλέκτες...Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 21, 2014, 06:42:44 μμ »

Εντάξει ρε παιδιά μην βαράτε τον Αλέξανδρο (τον iceman), ακόμα νεαρός και νέος συλλέκτης είναι και καλό παιδί, μήπως και εμείς οι παλιότεροι τα ξέραμε όλα; από κάπου τα μάθαμε και εμείς όσα έχουμε μάθει τέλος πάντων...(όλα τα γνωρίζουμε και μεις παρόλα τα χρόνια σαν συλλέκτες...Κλείσιμο ματιού

Γιατί ποιος με βαράει Μπάπμη??
Καταγράφηκε
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 21, 2014, 06:52:42 μμ »

Πάντως καλά έκανα και έγραψα όσα ήξερα για το νόμισμα. Έλαβα mail απο τον ιδιοκτήτη που του ανήκε το κέρμα πριν απο αυτόν που έσπασε το σλαμπ. Το κέρμα είχε το ίδιο βαθούλωμα και στο παλιό σλαμπ πριν ο άλλος  το σπάσει. Οπότε δεν έκανε μ@^#^ όταν το έσπασε. Έλαβα και φωτό. Οπότε το κέρμα βαθμολογήθηκε 2 φορές με αυτό το βαθούλωμα. Το οποίο τελικά δεν προήλθε απο σφυριά του ενδιάμεσου ιδιοκτήτη που γνωρίζω εγώ. Αφού έμαθα και το υπόλοιπο κομμάτι της ιστορίας οφείλω να το αναφέρω προς αποκατάσταση του νομίσματος και της εταιρίας πιστοποίησης. Τώρα αν είναι όντως χτύπημα ή κάποιο πρόβλημα απο τη δημιουργία του νομίσματος δεν μπορώ να το ξέρω!!
Αλλά αν το μάθω.... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 22, 2014, 03:52:19 μμ »

Πάντως καλά έκανα και έγραψα όσα ήξερα για το νόμισμα. Έλαβα mail απο τον ιδιοκτήτη που του ανήκε το κέρμα πριν απο αυτόν που έσπασε το σλαμπ. Το κέρμα είχε το ίδιο βαθούλωμα και στο παλιό σλαμπ πριν ο άλλος  το σπάσει. Οπότε δεν έκανε μ@^#^ όταν το έσπασε. Έλαβα και φωτό. Οπότε το κέρμα βαθμολογήθηκε 2 φορές με αυτό το βαθούλωμα. Το οποίο τελικά δεν προήλθε απο σφυριά του ενδιάμεσου ιδιοκτήτη που γνωρίζω εγώ. Αφού έμαθα και το υπόλοιπο κομμάτι της ιστορίας οφείλω να το αναφέρω προς αποκατάσταση του νομίσματος και της εταιρίας πιστοποίησης. Τώρα αν είναι όντως χτύπημα ή κάποιο πρόβλημα απο τη δημιουργία του νομίσματος δεν μπορώ να το ξέρω!!
Αλλά αν το μάθω.... Κλείσιμο ματιού
μου φαινετε δουλευομαστε μεταξυ μας?Παντως δεν μπορω να καταλαβω το ολο σκεπτικο? περι σφυριων,καλεμιων,κλπ!!!χαιρετω την παρεα!γιαννης.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 22, 2014, 06:26:09 μμ »

Μαγκες αυτη η πενταρα εχει καταντήσει στους graders σαν το γνωστο ανεκδοτο με τον Ελληνα τον Ιταλο και τον Γερμανο που τους πιασανε στην ζουγκλα οι ανθρωποφαγοι και μολις τους πηγαν στον αρχηγο τους αυτος τους ειπε:

Βρε σεις παλι εδω;; Απορία
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 22, 2014, 07:41:56 μμ »

Πάντως καλά έκανα και έγραψα όσα ήξερα για το νόμισμα. Έλαβα mail απο τον ιδιοκτήτη που του ανήκε το κέρμα πριν απο αυτόν που έσπασε το σλαμπ. Το κέρμα είχε το ίδιο βαθούλωμα και στο παλιό σλαμπ πριν ο άλλος  το σπάσει. Οπότε δεν έκανε μ@^#^ όταν το έσπασε. Έλαβα και φωτό. Οπότε το κέρμα βαθμολογήθηκε 2 φορές με αυτό το βαθούλωμα. Το οποίο τελικά δεν προήλθε απο σφυριά του ενδιάμεσου ιδιοκτήτη που γνωρίζω εγώ. Αφού έμαθα και το υπόλοιπο κομμάτι της ιστορίας οφείλω να το αναφέρω προς αποκατάσταση του νομίσματος και της εταιρίας πιστοποίησης. Τώρα αν είναι όντως χτύπημα ή κάποιο πρόβλημα απο τη δημιουργία του νομίσματος δεν μπορώ να το ξέρω!!
Αλλά αν το μάθω.... Κλείσιμο ματιού
μου φαινετε δουλευομαστε μεταξυ μας?Παντως δεν μπορω να καταλαβω το ολο σκεπτικο? περι σφυριων,καλεμιων,κλπ!!!χαιρετω την παρεα!γιαννης.
Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις? Κάποιος έσπασε το σλαμπ γιατί δεν του άρεσε ο βαθμός και νόμισε ότι έκανε το χτύπημα στο νόμισμα. Αυτή ήταν η ιστορία που γνώριζα εγώ απο αυτόν που το έσπασε. Και αφού την ήξερα είπα να την πω ώστε να υπάρχει προσοχή σε τυχόν αγοραπωλησία. Αλλά διαβάζοντας το θέμα παλιότερος κάτοχος του κέρματος μου έστειλε φωτογραφία του νομίσματος στο αρχικό σλαμπ πριν σπάσει στην οποία το νόμισμα είχε και τότε το βαθούλωμα. Οπότε αυτός που το έσπασε δεν το κατάντησε έτσι αλλά έτσι ήταν και δεν το είχε δει. Τι σε δυσκολεύει?? Μου φαίνεται ότι κακώς κάθομαι και μιλάω και βγαίνω και κακός στο τέλος. Χαιρετίσματα! Αλέξανδρος
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 23, 2014, 09:07:52 μμ »

Την ΦΟΒΕΡΗ Ιστορια με το σφυρι?κλπ!!!!Χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences