Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 05:29:37 πμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: EUROVISION  (Αναγνώστηκε 8476 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
edipsos68
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 64


Προφίλ
« στις: Μάιος 11, 2014, 12:33:04 πμ »

Τελικα αυτη η νικητρια τρανσεξουαλ απο την Αυστρια πρεπει να ειναι Καποδιστριακιας.
Καταγράφηκε
edipsos68
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 64


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 11, 2014, 12:34:44 πμ »

Τυχαιο που τραγουδησε για τον φοινικα?(Rise like a phoenix)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2014, 12:46:00 πμ από edipsos68 » Καταγράφηκε
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 11, 2014, 12:38:02 πμ »

Τυχαιο που τραγουδησε για τον φοινικα?

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα Κλάμα
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 11, 2014, 08:17:09 πμ »

εχουμε κατακλυστει από εμετικα αποβράσματα,οι περισσοτεροι θεσμοι στην τηλεοραση είναι γεματοι με τα βδελύγματα μιας κοινωνιας που βρωμάει από την συψη....
ΓΙΑΥΤΟ ΠΕΤΑΞΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΡΙΝ 17 ΧΡΟΝΙΑ...!!!
χαθηκε πια η εννοια της ηθικης πριν 30 χρονια θα τον πεταγαν στην θαλασσα τωρα τον αποθεωνουν,...
ντροπη και κριμα.!! Θυμός
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 11, 2014, 08:37:45 πμ »

Ήταν και προκλητικός  ;Dπήγε αξουρισιαν και δεν ήξερε να τα παρει μια κόντρα ρε παιδι μου   Άνεση??
Καταγράφηκε
DIMIS707
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 215

Μηδέν άγαν


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 11, 2014, 09:20:37 πμ »

εχουμε κατακλυστει από εμετικα αποβράσματα,οι περισσοτεροι θεσμοι στην τηλεοραση είναι γεματοι με τα βδελύγματα μιας κοινωνιας που βρωμάει από την συψη....
ΓΙΑΥΤΟ ΠΕΤΑΞΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΡΙΝ 17 ΧΡΟΝΙΑ...!!!
χαθηκε πια η εννοια της ηθικης πριν 30 χρονια θα τον πεταγαν στην θαλασσα τωρα τον αποθεωνουν,...
ντροπη και κριμα.!! Θυμός
+1
ΕΛΕΟΣ
Η τεχνη πηγαζει απο την ανθρωπινη αναγκη να εκφρασει το καλλος πνευματος,ψυχης και σωματος
Η μουσικη δε προαγοταν για την αμεση σχεση της με την αρμονια
ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΑΡΜΟΝΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑΚΗ, ΑΦΥΣΙΚΗ, ΜΗ ΑΡΜΟΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ?!
ΛΥΠΟΥΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑΝ ΩΣ ΠΡΩΤΟ
ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΣΗΨΗΣ ΜΑΣ


 
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 11, 2014, 10:04:39 πμ »

καλα δεν βλεπετε ολοι σας καθημερινα οτι η κοινωνια μας εχει πουστρεψει;
επρεπε να δειτε το τραβελι με το μουσι; τι να το αποθεωσουν.αυριο δε θα τον θυμαται κανεις
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 11, 2014, 10:10:28 πμ »

καλα δεν βλεπετε ολοι σας καθημερινα οτι η κοινωνια μας εχει πουστρεψει;
επρεπε να δειτε το τραβελι με το μουσι; τι να το αποθεωσουν.αυριο δε θα τον θυμαται κανεις

+1000

Δυστυχώς αυτή είναι η μεγάλη αλήθεια, πουστάρια παντού..Δεν πειράζει να γίνουν ακόμα περισσότεροι.Σε λίγο οι γυναίκες θα μας κυνηγάνε με το τουφέκι τους λιγοστούς άντρες που θα έχουμε μείνει , όλα τα χρυσά στα πόδια μας θα μας έχουν  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 11, 2014, 10:36:34 πμ »

Αυτοί οι Έλληνες που ψήφισαν και έδωσαν το 12αρι στην Αυστρια χθες είναι αυτοί που θα ψηφίζουν στις επερχόμενες εκλογές τον Νέο Σωτήρα της χώρας μας...
Βοήθεια μας παιδιά...
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 11, 2014, 10:39:42 πμ »

εχουμε κατακλυστει από εμετικα αποβράσματα,οι περισσοτεροι θεσμοι στην τηλεοραση είναι γεματοι με τα βδελύγματα μιας κοινωνιας που βρωμάει από την συψη....
ΓΙΑΥΤΟ ΠΕΤΑΞΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΡΙΝ 17 ΧΡΟΝΙΑ...!!!
χαθηκε πια η εννοια της ηθικης πριν 30 χρονια θα τον πεταγαν στην θαλασσα τωρα τον αποθεωνουν,...
ντροπη και κριμα.!! Θυμός
+1
ΕΛΕΟΣ
Η τεχνη πηγαζει απο την ανθρωπινη αναγκη να εκφρασει το καλλος πνευματος,ψυχης και σωματος
Η μουσικη δε προαγοταν για την αμεση σχεση της με την αρμονια
ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΑΡΜΟΝΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑΚΗ, ΑΦΥΣΙΚΗ, ΜΗ ΑΡΜΟΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ?!
ΛΥΠΟΥΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑΝ ΩΣ ΠΡΩΤΟ
ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΤΑΝΟΩ ΤΟ ΒΑΘΟΣ ΤΗΣ ΣΗΨΗΣ ΜΑΣ


 

+1000000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 11, 2014, 11:16:18 πμ »

Παιδιά ένα πανευρωπαικό πανηγυράκι είναι η Eurovision,οι περισσότεροι το βλέπουν πλέον για πλάκα, μη μου πει κανείς ότι προάγει τη μουσική αυτό..αυτοί που παθιάζονται περισσότερο (και άρα ψηφίζουν ) είναι τα παιδιά, οι έφηβοι και μια μεγάλη μερίδα gay.Tα άτομα αυτά και διαμορφώνουν αποτέλεσμα.

To μόνο βέβαιο είναι ότι η ελληνική κοινωνία αλλάζει και μετατρέπεται σε πολυσυλλεκτική , πολυπολιτισμική, άθρησκη ,ανεκτική σε μειονότητες και μειοψηφίες.Αυτή είναι η νέα πραγματικότητα, αν αυτό λέγεται πρόοδος  ή παρακμή της κοινωνίας εξαρτάται από την οπτική γωνία που τα βλέπει κανείς τα πράγματα.

Προσωπικά τα αντιμετωπίζω όλα αυτά με σκεπτικισμό και δίνω αρκετά δίκαια και στις 2 οπτικές.Ούτε κράζω ούτε επικροτώ όμως..
Καταγράφηκε
DIMIS707
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 215

Μηδέν άγαν


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 11, 2014, 11:35:08 πμ »

Παιδιά ένα πανευρωπαικό πανηγυράκι είναι η Eurovision,οι περισσότεροι το βλέπουν πλέον για πλάκα, μη μου πει κανείς ότι προάγει τη μουσική αυτό..αυτοί που παθιάζονται περισσότερο (και άρα ψηφίζουν ) είναι τα παιδιά, οι έφηβοι και μια μεγάλη μερίδα gay.Tα άτομα αυτά και διαμορφώνουν αποτέλεσμα.


Φιλε μου μην τα παιρνεις ολα αψηφιστα
Οντως ειναι πανηγυρακι αλλα υπαρχουν και ορια ιδιατερα αν σκεφτεις τι επρεπε να ειναι και τι σημαινει μουσικη
Αυτη ειναι η μουσικη που προωθουμε στις μαζες?
Που με την μασκα του χαβαλε γινεται κουλτουρα και σταδιακα νοοτροπια στα παιδια μας οπως λες?
Και πια ειναι η δικη μας αντισταση σε αυτα?
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 11, 2014, 12:00:26 μμ »

Η αντίσταση μας είναι αυτή...

N.Skalkottas - 36 Greek Dances - Series II - 3. Critikos "I will rise with the dawn" (1949)


για όσους αγαπούν την μουσική.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 11, 2014, 12:08:17 μμ »

Παιδιά ένα πανευρωπαικό πανηγυράκι είναι η Eurovision,οι περισσότεροι το βλέπουν πλέον για πλάκα, μη μου πει κανείς ότι προάγει τη μουσική αυτό..αυτοί που παθιάζονται περισσότερο (και άρα ψηφίζουν ) είναι τα παιδιά, οι έφηβοι και μια μεγάλη μερίδα gay.Tα άτομα αυτά και διαμορφώνουν αποτέλεσμα.


Φιλε μου μην τα παιρνεις ολα αψηφιστα
Οντως ειναι πανηγυρακι αλλα υπαρχουν και ορια ιδιατερα αν σκεφτεις τι επρεπε να ειναι και τι σημαινει μουσικη
Αυτη ειναι η μουσικη που προωθουμε στις μαζες?
Που με την μασκα του χαβαλε γινεται κουλτουρα και σταδιακα νοοτροπια στα παιδια μας οπως λες?
Και πια ειναι η δικη μας αντισταση σε αυτα?


Δεν παίρνω κάτι αψήφιστα, δεν παραβλέπω επίσης πως το βλέπουν και πολλά παιδιά.Όποιος νιώθει ότι προσβάλλεται ή καλύτερη αντίδραση που μπορεί να κάνει είναι να αλλάξει κανάλι..εμείς επιλέγουμε τί ακούμε και τί βλέπουμε στην τελική.Το να απαγορεύσουμε την προβολή του show, να μη συμμετέχουμε σαν χώρα και ξέρω γω τι άλλο δεν νομίζω να μπορεί να γίνει από πολλές απόψεις.Τί άλλη αντίσταση θα μπορούσαμε να έχουμε;
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 11, 2014, 12:14:51 μμ »

Η αντίσταση μας ειναι η μόρφωση και η παιδεία. Ολα αυτά τα χαζοφεστιβάλ προάγουν χαμηλής ποιότητας πολιτιστικά προϊόντα τα οποία όσο και να τα αγνοείς, σε βάθος χρόνου θα θεωρείσαι 'γραφικός' ή 'φαιδρός'. Εγώ εχω καταντήσει να ντρέπομαι όταν με ρωτάνε τι μουσική μου αρέσει να λέω prog rock ή opera.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences